Sepetim

Çelik Tencere Seti

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler

Çelik Tencere Setleri

Çelik tencere, yemeklerin pişirilmesi için üretilen ve kolaylık sağlayan aynı zamanda da yiyeceklerin buzdolabında sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesine olanak tanıyan bir üründür. Oksitlenme durumuna karşı oldukça dayanıklı olan çelik tencere bu özelliği sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda yemeklerin birkaç saat süresince aynı ısıda kalmasına da imkân veren bir üründür. Çelik malzemeden oluşan bu tür tencereler, ısıyı yüzeylere eşit olarak dağıtmaz. Bu sebeple de çelik tencere tabanları alüminyum ve bakırdır. Çelik tencere de kullanılan alüminyum ve bakır malzeme ile ısı eşit olarak yüzeylere dağıtılır.

Kısacası çelik tencere ile yemek pişirileceği zaman daha çok ne tür yemeklerin pişirilebileceğine dikkat edilmelidir. Zira birçok çelik tencere seti de bulunmaktadır. Kullanıcının ihtiyacına uygun olacak şekilde üretilmiş olan çelik tencereler, set hâlleri ile adeta günün kurtarıcısı olmaktadır. Çünkü birçok yemeğin aynı anda pişirilmesine olanak tanımaktadır. Böylece kişi, birkaç çelik tencerenin bir arada bulunduğu çelik tencere takımı ile farklı yemekleri gün içinde pişirebilir, yemekleri muhafaza edebilir veya ısıtabilir. Ayrıca setler içerisindeki çelik tencereler genellikle farklı ebat ve boyuta sahip olmaktadır.

Teflon Çelik Tencere Seti

Teflon tencere, yanmaz ve yapışmaz özelliklerine sahiptir. Kolaylıkla temizlenebilen bir ürün olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir. Az yağlı veya yağsız gıdaların pişirilmesi için ideal olan bir üründür. Ancak bu tencereler teflon çelik tencere olduğunda çok daha yoğun ilgi görmektedir. Hem teflon hem de çelik özelliği taşımasından ötürü kullanışlılığı ve uzun ömürlülüğü artmaktadır. Hatta bu noktada en sık sorulan sorulardan biri de kaliteli çelik tencere hangisi olmaktadır.

Bunun için birçok tencere setinden bahsetmek mümkündür. Fakat asıl önemli olan sağlam ve kaliteli olan ürünlere yönelmektedir. Mesela teflon çelik tencere setleri bu konuda bir numara ürün olmaktadır. Yani en iyi çelik tencere dendiğinde akla ilk gelen genel olarak teflon çelik tencere seti olmaktadır. Elbette ki daha pek çok çeşitte çelik veya teflon tencere seti bulunmaktadır. İhtiyaca göre çelik tencere ya da teflon tencere seçimi yapılabilir. Bunlara ek olarak çelik tencere türlerinin en büyük özelliklerinden bir tanesi de her türlü yemeğin pişirilmesini mümkün kılmasıdır.

Paslanmaz Çelik Tencere Seti

Paslanmaz çelik tencere, mutfaklarda kullanımı en yaygın olan ürünlerin başında gelmektedir. Herhangi bir tencereye bakıldığında tencerenin yüzde 72’si çelikten, yüzde 18’i kromdan ve yüzde 12’si ise nikelden oluştuğu görülmektedir. Nikel malzemenin kullanılmasını ürünün paslanmasını ve kararmasını önlemektedir. Krom ise ürüne parlaklık katmaktadır. Bu özellikler ve kullanılan malzemeler sayesinde çelik tencere setlerinin ömrü uzamakta ve paslanmadığı için dayanıklı yapısıyla uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Tencere seti çelik, kısacası her evde mutlaka bir tane de olsa bulunması gereken bir üründür. Çünkü paslanmaz çelik tencere setleri, çok yüksek sıcaklıkların bile kolaylıkla üstesinden gelebilmektedir. Çoğu paslanmaz çelik tencere ise alüminyumdan yapılan göbek ve iç kısmı sayesinde ısıyı tavaya ve tencereye eşit miktarda dağıtabilir. Günümüzde genellikle kaliteli çelik tencere modelleri kullanılmaktadır. Elbette ki tüm çelik tencere setleri birbirinden kaliteli ve işlevsel özelliklere sahip olan ürünlerdir. En çok tercih edilen çelik setleri ise şu şekildedir:

Tekli tencere: Tek bir tencere ile lezzetli yemekler pişirmek mümkün olmaktadır. Birkaç tencere kullanmak istemeyen müşteriler tarafından genellikle tekli tencere tercih edilmektedir.

Çelik çeyiz seti: Çeyiz için en çok aranılan mutfak ürünlerinde ilk sırada çelik tencere setleri gelmektedir. Uzun ömürlü, paslanmaz özellikli ve dayanıklı olduğundan çeyiz olarak saklanabilmektedir.

Tencere çeyiz seti: Çeyiz seti olarak ilk tercih edilen çelik tencereler olmaktadır.

5’li çelik tencere seti: Yemeklerin pişirilmesi için gerekli olan tüm farklı boyutlardaki çelik tencereleri kapsayan bir settir.

6 parça çelik tencere seti: Gerekli olan tüm çelik tencere türlerinin bir arada bulunduğu set çeşididir.

8 parça tencere seti: Hem çeyiz için hem de her ev için uygun olan tencereler setidir.

Midi çelik tencere seti: ideal boyuta ve derinliğe sahip çelik tencere türleridir.

6 lt çelik tencere: hacim olarak geniş ve yemekler için ideal bir tencere setidir.

Küçük Çelik Tencere Seti

Küçük tencere, diğer tencere türlerine göre daha az yer kaplayan ve az veya orta miktarda yemeklerin pişirilmesi açısından uygun olan tencere türüdür. Örneğin; sos yapmak veya kalan yemekleri saklamak amacıyla oldukça kullanışlı olan bir üründür. Ayrıca boyut ve ebat olarak küçük olduklarından dolayı küçük tencere ya da mini çelik tencere seti adını almışlardır. Yaygın olarak kullanılan küçük tencere takımı türleri vardır. Aynı zamanda tüm bu küçük çelik tencere seti modelleri her evde kullanılabilecek yapıya ve özelliklere sahiptir.

Küçük tencere setlerinin yanı sıra yine çok sevilen ve sıklıkla tercih edilen setler vardır. Bu setler de genellikle büyük çelik tencere olmaktadır. Gerek çeyizlik olarak alınabilecek gerekse de kullanıcıların kendi mutfakları için seçebilecekleri bir tür tenceredir. Bunun için de özel olarak büyük tencere seti çeşitleri üretilmiştir. Artan yemekler çok olduğunda bu boyuta sahip tencereler içerisinde muhafaza edilebilir. Ayrıca çok kalabalık bir ortamda yemek pişirilmesi için de kullanışlı olan tencere setidir.

Çelik Tencere Seti Fiyatları

Çelik tencere fiyatları, tencerelerin taşımış oldukları özelliklerden sonra en çok merak edilen sorulardandır. Kalitesinden ödün vermeyen çelik tencereler, şıkları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Ancak sadece bununla da sınırlı kalmayan çelik tencereler, yapıları ve kullanılan birinci sınıf kaliteli malzemeler gereği oldukça dayanıklıdır. Birçok ebat ve boyutta üretilen ve farklı ölçülere sahip olmalarından dolayı da fiyat aralıkları değişebilmektedir. Yani çelik tencere seti fiyatları da dahil olmak üzere tekli çelik tencere fiyatları ve tüm fiyat seçenekleri tencerenin içeriğine ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.