Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Granit Nedir?

Mutfak dünyasının vazgeçilmez parçaları arasına giren, hatta pişirme grubundan en önemlisi olan tencereler, seçim yapılmadan önce iyice araştırılması gereken ürünler olmaktadır. Yapılan yemeklerin lezzetli olması, iyi pişmesi ve vitamin değerlerini koruması için tencerelerin temel özelliklere sahip olması gerekmektedir. Sağlıklı malzemeden imal edilmesi, plastik ve katkı maddesi kullanılmaması, temizlik açısından kolaylık sağlaması gibi durumların var olması, ürünleri alınabilir kılmaktadır.

Tencereler malzeme yapısına, modeline, çapına ve tasarımına göre çeşitlenmektedir. Günümüz modern dünyasında genel olarak tercih edilen granit tencere, sağlıklı yapısı sayesinde çok sevilen ürünler arasında yer almaktadır. Üstün kaliteye sahip olan granitler, ince bir yapıya sahiptir. Ateşi, yemeğin içine daha fazla dâhil etmesi sayesinde yemeklerin lezzet oranını yükseltir. Geniş renk ve tasarım yelpazesi sayesinde her birey tarafından beğenilen ürünler bulunmaktadır.

Ürünlerin farklı çapları sayesinde yemek türlerine göre granit tencere bulmak mümkündür. Daha bireysel bir hayat yaşayan ya da küçük porsiyonlu yemekler için granit tencere, tekli yeterli olmaktadır. Kalabalık grupları ağırlamaktan ve mutfakta vakit geçirmekten keyif alan bireyler için büyük boylar arasından 26 cm çapa sahip gerçek granit tencere tercih edilebilir. Yanmaz ve yapışmaz özelliği sayesinde az yağ ile lezzetli yemekler ortaya çıkar. Ayrıca kolay temizlenebilir oluşundan dolayı mutfakta geçirilen süreyi kısaltır.

Granit Tencere Seti

Yaşamın her döneminde sağlıklı beslenme önemini korusa da günümüzde bu önem daha etkili olmaktadır. Özellikle ev yemeklerinde yaşanan artış sayesinde mutfak ev aletleri ve pişirme gruplarında yenilenme yaşanmıştır. Yemeklerin eşit oranda pişmesi, sağlık ve lezzet konusunda oldukça önemlidir. Tek bir yemek yerine tüm yemeklerin aynı lezzette ve kalitede olmasını isteyen kullanıcıların tercih yapacakları en ideal ürün granit tencere seti olmaktadır. Granit ürünleri yapı gereği bakır, teflon ve çelik ürünlerinden farklıdır.

Günümüzde neredeyse her evde olan tencere seti çelik ürünleri yavaş yavaş geri plana geçmektedir. Gelişen teknolojinin ve mutfak sistemlerinin yenilenmesi ile artık bio granit tencere seti tercih edilmektedir. Bio granit tencere setleri oldukça dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahiptir. Kolay bir şekilde yıpranmaz ve çizilmez. Granit tabanda aşınma olmadığından dolayı yemeklerin içine herhangi bir madde karışmadan, sağlıklı bir pişirme süresi geçirilir. Uzun ömürlü kullanım için oldukça ideal bir seçim olmaktadır.

İhtiyaca göre şekillenen granit tencereler farklı ebatlarda ve zengi renk seçeneklerinde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Kullanım açısından zengin yemek türlerine göre tercih yapılmalıdır. Tabaklardaki porsiyonlar ya da yemek yiyecek kişi sayısı az ise mini granit tencere seti yeterli olacaktır. Bu setin içinde genel olarak 2 farklı boyuta sahip tencere bulunmaktadır. Neredeyse her mutfakta bulunan renkler siyah granit tencere ve beyaz granit tencere seti olmaktadır.

7 Parça Granit Tencere Seti

Her marka müşterilerine pek çok model ve renk seçeneği sunmaktadır. Bu modeller ürünlerin malzeme yapısına, derinliklerine, çaplarına, kapaklarına ve tasarımlarına göre değişmektedir. Farklı teknolojiler ile kullanım alanlarına göre üretilen tencereler, ileri sağlık seviyelerine sahiptir. Bu noktada özel yaşam alanlarında sahip olunması gereken ideal seçim 7 parça tencere seti olmaktadır. Leke tutmaz, yanmaz ve yapışmaz özelliği sayesinde pratik kullanıma ve temizlenmeye sahiptir.

Isıya dayanıklı olarak üretilen granitlerin cam kapakları sayesinde yiyeceklerin pişme süreleri kısalmaktadır. Buhar ve ısının bir araya gelmesi, yemeğin lezzetini şahlandıracak etki yaratmaktadır. Derinliklerine ve boyutlarına göre değişen 7 parça granit tencere takımı genel olarak 3 tencere, 1 tava ve 3 kapaktan oluşmaktadır. Farklı boyutlara sahip tencerelerde ızgara, pilav ve lezzetli çorbalar rahatlıkla yapılabilir. Kızartmalara daha çok önem veren bireyler granitten vazgeçmemek için granit döküm tencere tercih edebilirler.

3'lü Granit Tencere Seti

Gündelik yaşamda pek çok kullanıcıya sahip olan granit tencereler arasında en kullanışlı seçenek 3’lü tencere seti olmaktadır. Hem yalnız yaşayanlar hem de kalabalık aileler için ideal olması, ihtiyaçları karşılaması ve boyut olarak geniş ürün hacminde bulunmasından dolayı sık tercih edilir. Mutfakta daha az vakit harcamak ve küçük porsiyonlara sahip yemekler yapmak isteyenler için güveç tadında küçük granit tencere yeterli olacaktır. Çorbadan pilava, sulu yemekten tatlılara her alanda rahatlıkla kullanıma uygunluk sağlamaktadır.

3’lü tencere setlerinde renk ve tasarım seçenekleri daha özgün ve geniş olmaktadır. Retro, modern, minimalist ve klasik çizgilere sahip tencerelerin aynı zamanda düz renkleri de mevcuttur. Renkli tencere denildiğinde ilk akla gelen kırmızı, siyah ve beyaz granit tencere olmaktadır. Tasarım noktasında mutfaklarında daha doğal ve canlı bir görünüm elde etmek isteyen bireyler çiçekli tencere seti seçeneklerini inceleyebilirler. Tasarım ne kadar güzel olsa da sürekli ısıya maruz kaldıkları için sağlam yapılı olmaları gerekmektedir.

Granit Tencere Seti Fiyatları

Birbirinden farklı ve çeşitli modellerde sunulan granit tencereler, ebatları, derinlikleri, tasarımları ve yapıları açısından farklılaşmaktadır. Granit ürünlerinde seçim alanı çok geniştir. Bu durum aynı oranla fiyatlara da yansımaktadır. Tek adet granit tencere ürünleri ile granit tencere seti fiyatları arasında parça sayısından kaynaklı fark bulunmaktadır. İhtiyaca göre değerlendirilecek ürünler çeşitlilik açısından memnuniyet yaratmaktadır. Orta boy tencere, bir tava ve sosluk ürünleri genel olarak en sık tercih edilen ürünlerdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.