Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Banyo Paspası

Toplam 39 ürün bulunmaktadır.

Banyo Paspası Modelleri

Banyo paspası evlerde en sık kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Pek çok kişi tarafından sadece süs aksesuarı olarak görülse de bu ürünün işlevi sanılandan çok daha fazlasıdır. Özellikle kış aylarında duş sonrasında soğuk zeminle teması önlemesi nedeniyle soğuk nedeniyle meydana gelebilecek hastalıkların önüne geçmektedir. Diğer bir yandan sert zeminle teması engelleyen yumuşak yapısıyla konforlu bir kullanım da sunmaktadır. Paspas modelleri sundukları bu koruyucu özellik sayesinde pek çok evde kurtarıcı özellik göstermektedir. Öte yandan kış aylarında fayansla kaplı olan banyo ya da tuvaletlerin soğuk olmasını engellemektedir. Ek olarak farklı desenlerde üretilen çeşitleriyle görsel açıdan da estetik bir görüntü sağlamaktadır. Banyo paspas modelleri yalnızca bu gibi avantajları sağlamakla sınırlı kalmamaktadır. Aynı zamanda banyoda meydana gelebilecek çeşitli kazalarında önüne geçmektedir. Pek çok banyo zemini kayganlık özelliği yüksek olan fayanslarla döşenmektedir. Bu durum suyun sıklıkla zeminle temas ettiği banyolarda düşme veya kayma tehlikelerine neden olabilmektedir. Düşme veya kayma benzeri kazalar çoğu zaman fiziksel hasarlarla sonuçlanabilmektedir. Kaydırmaz paspas ürünleriyle bilhassa duş sonrasında meydana gelebilecek olan bu ve benzeri kazalar büyük oranda engellenebilmektedir. Yani banyo halısı sadece estetik ve hoş bir görüntü sağlamakla sınırlı kalmamaktadır. Aynı zamanda can güvenliğini sağlayarak olası büyük hasarlı kazalarında önüne geçilmesinde etkili rol oynamaktadır. 

Banyo Halısı Takımları

Banyo paspas takımı çok farklı seçeneklerle tüketiciye sunulmaktadır. Piyasada çeşitli markaların tasarladığı ve satışa sunduğu farklı ürün çeşitleri bulunmaktadır. Her ürün çeşidi kendi içinde farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler tasarım ya da ürünün üretiminde kullanılan materyallere bağlı şekilde farklılık gösterebilmektedir. Banyo paspas seti satın alırken bu özelliklere azami önem göstermek gerekmektedir. En önemli özelliklerin başında ise suya karşı dayanıklılık gelmektedir. Suya karşı dayanıklı olmayan paspas takımı kolayca deformasyona uğrayabilir. Bu durum kullanım ömrünü azaltmaktadır. Öte yandan suya karşı dayanıklı olmayan ürünlerde mikroorganizma üremesi yüksek seviyededir. Bu durum hijyen açısından incelendiğinde de büyük oranda problemlere neden olabilmektedir. Bilhassa suda üreyen mikroorganizmalar mikrop kapmalarına neden olarak enfeksiyonel rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Öte yandan cilt rahatsızlıklarına neden olması da mümkündür. Ek olarak tuvalet paspası suya karşı dayanıklı olmadığı takdirde banyo ya da tuvalet zeminin suyla temas etmesine neden olabilir. Bu durum zeminde kullanılan malzemeye zarar verebilir. Diğer bir yandan suya karşı az dayanıklı olması banyoda ya da tuvalette nem oranını arttırarak dolap veya benzeri ahşap ürünlerin şişmesine ya da duvarlarda ağlama meydana gelmesine neden olabilir. Bütün bunların yanı sıra en başında da bahsedildiği gibi suyla teması kesmediği takdirde zeminin kaygan yapısının artmasına ve düşme riskinin artmasına da neden olabilmektedir. Bu nedenle ayak paspası gibi ürünler satın alınırken suya karşı dayanıklı olmasına ve su geçirmez olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Kaydırmaz Banyo Paspası

Banyo kilimi satın alırken en önemli nokta kaydırmaz özelliğe sahip olmasıdır. Piyasada satışa sunulan birçok paspas seti kaydırmaz özelliğe sahiptir. Anca bazı modeller kaydırmaz banyo paspası adı altında satışa sunuluyor olsa da suya karşı dayanımları düşük olduğu takdirde belirli bir süre sonra deformasyona uğrayarak kaydırmaz yapısını kaybedebilmektedir. Bu nedenle kaymaz paspas çeşitleri satın alınırken ürün özellikleri dikkatli bir şekilde incelenmeli ve suya karşı dayanımlarının yüksek olmalarına özen gösterilmelidir. Kaymaz paspas çeşitleri tercih edilirken boyutlarına da önem gösterilmesi gerekmektedir. Ürünler her ne kadar suya karşı dayanım gösterseler de kullanılacak alana uygun boyutlara sahip olmadıkları takdirde banyo ya da tuvaletin açıkta kalan alanlarında su birikimleri meydana gelebilir ve benzer problemler bu alanlarda meydana gelebilir. Bu nedenle eğer kullanılacak alan genişse büyük banyo paspası modelleri tercih edilmelidir. Banyo halısı büyük alanlara uygun şekilde seçilmediği durumlarda sadece güvenlik açısından problem oluşturmamaktadır. Tüm alan uygun şekilde kaplamayan ürünler açıkta kalan alanlarda su birikimine ve doğal olarak da nem artışına neden olacaktır. Bu durum banyo içerisinde bulunan diğer ürünlere de zarar verebilmektedir. Bunun önüne geçmek için büyük boy banyo paspası tercih etmek gerekmektedir. 

Plastik Klozet Halısı

Banyo klozet takımı genel olarak tüm paspas ürünlerini bünyesinde bulunduran ürün takımlarıdır. Bu ürünlerin içerisinde yalnızca banyo yolluk ürünleri bulunmaz. Aynı zamanda klozet başlığına uygun şekilde ürünlerde bulunmaktadır. Klozet takımı kullanımı tüketiciler tarafından genellikle geri plana atılsa da tekli banyo paspası kullanımına ek olarak mutlaka kullanılmalıdır. Benzer şekilde hijyenik öneme sahiptir. Özellikle kış aylarında klozetin soğuk olmasını engeller ve üşütme kaynaklı meydana gelebilecek olan idrar yolu enfeksiyonu gibi problemlerin önüne geçilmesi sağlar. Banyo takımı paspas seti içinde genel olarak klozet için uygun başlıklarda bulunmaktadır. Bu ürünlerin seçimi yapılırken de benzer şekilde su geçirmez özelliğe sahip olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Öte yandan plastik banyo paspası setleri de mevcuttur. Bu ürünlerin kaydırmaz yapısı üretiminde kullanılan plastik maddesi sayesinde sağlanır. Bu ürün tipine ek olarak farklı materyallerden üretilen banyo takımı paspas çeşitleri de bulunmaktadır. Günümüzde hasır banyo paspası gibi ürünler oldukça popülerdir. Diğer bir yandan ahşap banyo paspası çeşitleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Doğa dostu olan bu ürünler hem hijyenik özellik gösterir hem de estetik açıdan banyo dizaynında kullanılmaları uygundur. Renk seçenekleri açısından incelendiğinde farklı ürün modellerine ulaşmak oldukça kolaydır. Gri banyo paspası soft görüntüsü nedeniyle en fazla tercih edilen ürün çeşitleri arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra minimal tasarımlara sahip banyolarda daha estetik bir görüntü için siyah banyo paspası çeşitleri de tercih edilmektedir.

Banyo Paspası Fiyatları

Pamuklu banyo paspası fiyatları tüketiciler tarafından merak edilmektedir. Ürünlerin sahip oldukları kaydırmaz ya da su geçirmez yapılarının yanı sıra fiyat kısmı da tüketiciler tarafından ince elenip sık dokunulması gereken bir noktadır. Piyasada çok farklı çeşitte yuvarlak paspas çeşitleri bulunmaktadır. Her ürünün boyut, yapı, üretildiği malzeme gibi noktalardan dolayı fiyatları farklı aralıklardadır. Örneğin vantuzlu banyo paspası standart paspas çeşitlerine göre farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Bu noktada tüketicilerin dikkat etmeleri gereken nokta ürünün fiyat ve performans karşılaştırmasını doğru şekilde yapabilmektir. Ürünlerin üretimlerinde kullanılan malzemelerin kalitesi fiyat durumunu etkileyen en önemli unsurdur. Plastik banyo paspası çeşitleri ile pamuklu banyo paspası çeşitleri arasında fiyat karşılaştırması yapmak doğru olmayacaktır. Bu noktada her ürün tipini kendi özellikleri açısından değerlendirmek gerekmektedir. Ek olarak pek çok ürün set halinde satılsa da tekli banyo paspası şeklinde de satılmaktadır. Set haline satılan ürünler ile tekli satılan ürünler arasında da fiyat farklı gözlemlenmektedir. Ancak genel olarak bu ürünlerin klozet takımı şeklinde satın alınması çok daha avantajlıdır. Bu noktada tüketiciler için uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli ürün bulmak oldukça rahattır. Piyasada bulunan ürünler tüketicilere geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Ancak ilk başlıkta da tavsiye edildiği gibi ürünleri satın alırken esas dikkat edilmesi gereken nokta güvenliği sağlaması olmalıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.