Sepetim

Nevresim Takımı

Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Nevresim Takımı Fiyatları

Yatak odası tekstilinin vazgeçilmez parçalarından olan nevresim takımları farklı model ve çeşitli renkleriyle yatakları süsleyen tekstil ürünlerindendir. Konfor ve şıklığı bir arada sunan nevresim takımları, gerek model olarak gerekse renk çeşitliliğiyle oldukça geniş bir yelpazede ürüne sahiptir. Tek kişilik, çift kişilik, bebek nevresim takımlarının yanı sıra king size nevresim takım modelleri de zengin desenler ve kumaş çeşitliliğiyle tüketiciye sunulmaktadır.

Nevresim takımı fiyatlarını belirleyen unsurlar farklılık göstermektedir. Tek ya da çift kişilik battaniye fiyatları gibi Nevresim takım fiyatları da üretildikleri kumaş türüne, ebatına ve modellerine göre değişkenlik göstermektedir. Pamuk cotton, pamuk saten, polyester, saten ve ipek gibi kumaş türlerine sahip nevresim takımları bulunmaktadır. Son zamanlarda bambu nevresim takımları da ön plana çıkmaktadır. Birbirinden farklı bu kumaş türleri fiyat açısından da değişkenlik göstermektedir. 

Pamuklu nevresim takımı, pamuk saten nevresim takımı gibi nevresim takımları nefes alan sağlıklı iplerden üretildiği için polyester karışımlı ürünlere göre daha yüksek fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Çift kişilik nevresim takımı fiyatları da  tek kişilik nevresim takımına göre ebat farklılığından dolayı daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Markadan markaya da oldukça fiyat farkı gözlemlenmektedir. Yüzde yüz pamuk içeriğine sahip nevresim takımlarıda fiyat belirlemede önemli yere sahiptir. Flanel takımlar, tencel kumaşlar ve pamuk saten nevresim takımlarıyla  kristal nevresim takım oldukça geniş çeşide sahiptir. 

Nevresim takımından öncelikle kalite ve sağlamlık beklenmektedir. Temizlenmesi için sıklıkla yıkanan nevresim takımları, deforme olmadan uzun süre kullanım performansına sahip olması açısından tüketici için oldukça önemlidir. Bu sebeple tüketiciler fiyat ve performansı bir arada değerlendirmektedir. Her sezon renk renk, desen desen çeşitleriyle tüketiciye sunulan nevresim takımları herkesin zevkine ve bütçesine göre seçenekler sunmaktadır. Ayrıca yeni sezon ürünlerde eski sezon ürünlere göre daha pahalı olmaktadır.

Nevresim Takımı Modelleri

Nevresim takımları, çeşitli desen ve renkleriyle birçok modele sahiptir. Çiçek desenli, geometrik desenli, sade, güpürlü ve motifli birçok seçenek bulunmaktadır. Canlı renkler ve soft tonlarda her zevke uygun ürün bulmak mümkündür. Yatak odası, çocuk odası ve misafir odalarında yatakları süsleyen, kullanım kolaylığı sağlayan ve beraberinde konforlu bir yatak hazırlayan nevresim takımları her evde ihtiyaç duyulan yatak tekstil grubunda yer almaktadır.

Çift kişilik, tek kişilik ve battal boy nevresim takımı ebat olarak birbirinden ayrılırken set içindeki ürün içeriği aynıdır. Bir adet nevresim, bir adet çarşaf ve iki adet yastık kılıfı bulunmaktadır. Yazlık ve kışlık mevsime uygun nevresim takım modelleri bulunmaktadır. Yazlık ürünler daha ince, serin tutan kumaşlardan üretilirken kışlık ürünler pamuklu cotton kumaşlardan üretilmektedir. Kışlık nevresim takımı setlerinde battaniyeli nevresim takımı da yer almaktadır. Peluş nevresim takımı, yumuşak ve sıcak tutan yapısıyla kış mevsiminde tercih edilen nevresim takımı modelleri arasında yer almaktadır. 

Saten nevresim takımları estetik ve parlak görüntüsüyle şık nevresim takımı severlere hitap etmektedir. Tek renk yada desenli modelleri bulunmakla birlikte saten siyah nevresim takımı, beyaz nevresim takımı ve kırmızı nevresim takımı saten şıklığında dikkat çekmek isteyenlerin tercih ettiği modeller arasında yer alır. Nakışlı nevresim takımı ve dantelli nevresim takımı da klasik severlerin tercih ettiği nevresim takımı modellerindendir. Çeşitleri oldukça fazla olan bu nevresim seti modelleri yatak odalarında nostaljik bir hava oluşturmak isteyenler için güzel bir seçenektir. Ayrıca çeyiz içinde sıklıkla tercih edilen bu modeller çift kişilik ve tek kişilik olarak bulunmaktadır. İpek nevresim modelleri de genellikle çeyiz için tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Pamuk saten nevresim takımları hem sade hemde şık tasarımlarıyla göz doldurmaktadır. Pürüzsüz kumaşlarıyla yumuşak ve hafif bir dokuya sahip bu nevresimler aynı zamanda sıcaklığı dengeleme özelliği sayesinde yaz kış kullanıma uygundur. Şık görünümüyle yatak örtüsü olarakta kullanılabilmektedir. Bazı nevresim takımlarında iki adet yastık kılıfı bulunurken bazılarında dört adet yastık kılıfı bulunmaktadır. Serinletme özelliği ile yaz aylarının kurtarıcı ürünleri arasında yer almaktadır. Anti-alerjik özelliğiyle hassas cilde sahip olanların tercih ettiği nevresim takımları arasında bulunmaktadır.

Pikeli nevresim takımları yaz ayları için oldukça kullanışlı olmaktadır. Yaz sıcaklarında yorgan yerine kullanılabilen pikeler hem kullanım rahatlığı açısından hemde zengin çeşidiyle tüketicinin tercih ettiği modellerdendir. Canlı renkleri, çiçek desenleriyle baharı yatak odalarına taşıyan renk ve desen çeşitliliğine sahiptir. Günlük kullanıma uygun pazen nevresim takımları ve pamuk nevresim takımları  pikeli setler halinde bulunmaktadır.

Lisanslı nevresim takımları çocuk yatak odalarının vazgeçilmez nevresim takımı modellerindendir. Çocukların sevdiği kahramanları yataklarına taşıyan lisanslı nevresim takımı çift kişilik ve tek kişilik olarak bulunmaktadır. Üç boyutlu nevresim takımı modelleri de hem yetişkinler hem de çocuklar için farklı desen ve modellere sahiptir. Yatılı misafirler için hazırlanacak yatak odalarında da hem şık hemde konfor sağlayacak nevresin takımları tercih edilmektedir. Nevresim takımı tek kişilik modeller misafir odaları için oldukça kullanışlı modeller arasındadır.

Lastikli nevresim takımları çarşafın kenarlarının lastikli oluşuyla farklılık gösterir. Yatağa geçirilen çarşaf kullanım açısından pratiktir. Ayrıca çarşaflı nevresim takımı olarak satılan setlerin içinde bir adet çarşaf ve iki adet yastık kılıfı bulunmaktadır. Çift kişilik, tek kişilik ve battal boy olarak bulunan çarşaf takımları sade ve desenli çeşitlere sahiptir. Bazı setlerde çarşaflar normal olarak bulunurken bazılarında ise lastikli çarşaf şeklinde bulunmaktadır.

Nevresim Takımı Nasıl Yıkanır?

Nevresim takımlarının uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilmesi için ürünün üzerinde yer alan yıkama talimatlarına uygun yıkanması büyük önem taşımaktadır. Nevresim takımlarındaki koyu renkli baskıların solmaması için düşük ısıda yıkanması gerekir. Açık tonlu renkler daha yüksek ısıda yıkanabilmektedir. Pamuk kumaştan üretilen nevresim takımları kumaşın dokusu nedeniyle 30 derecede yıkanması uygun görülmektedir.

Nevresim takımlarının yıkama esnasında zarar görmemesi için başka ürünlerle birlikte yıkanmamasına dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca nevresim takımını yıkamaya atarken ters çevirerek ürünün renk ve baskısının zarar görmesi engellenebilmektedir. Koyu renkli nevresim takımları yıkanırken kullanılan deterjan miktarı oldukça önemlidir. Gereğinden fazla kullanılan deterjan ürünün renginin solmasına sebep olabilmektedir. 

Nevresim Takımı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Nevresim takımının yorgana tam oturması potluk oluşturmaması oldukça önemlidir. Aksi takdirde yorgan nevresimin içinde kıvrılarak rahatsız edici bir durum oluşturabilmektedir.

Yatak ölçülerine bağlı olarak alınan ölçüler standarttır. Tek kişilik nevresim takımında nevresim ölçüsü 160x220 cm iken çift kişilik nevresim takımında nevresim ölçüsü 200x220 cm’ dir. Battal boy nevresim ölçüsü ise standart olarak 240x220 cm’ dir.

Nevresim Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Nevresim takımı seçerken öncelikle kumaş türü ve kalitesine dikkat etmek gerekmektedir. Terletmeyen, nefes alan kumaşlar hem sağlıklı uyku kalitesi için hemde cilde temasından dolayı oldukça önemlidir. Mevsime göre nevresim takımı seçmekte bir başka önemli detaydır. Hafif dokulu, ince pamuk kumaşlı ürünler yaz mevsimi için oldukça kullanışlı olmaktadır. Kış mevsiminde ise pamuk cotton kumaşlar, peluş takımlar ve battaniyeli modeller kullanım rahatlığı sağlamaktadır.

Odanın genel havasına uyum sağlayacak, klasik, modern yada etnik desenlerle mobilyaları tamamlayacak nevresim takımı seçmekte önemli detaylar arasında yer almaktadır. Açık tondaki renkler odaya ferah bir hava kazandırırken koyu tonlu renkler daha loş bir ortam sağlamaktadır. Ayrıca yatak ölçüsüne dikkat ederek nevresim takımını seçmekte önemli detaylar arasında yer almaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.