Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Çamaşır Askılığı

Çamaşır Askılığı Çeşitleri

Çamaşır askılığı gündelik yaşamda en fazla kullanılan ev gereçleri arasında bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında dışarının soğuk ya da yağışlı olduğu dönemlerde giysileri kurutma konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır. Çamaşırlık olarak da bilinen bu ev gereci giysilerin yıkandıktan sonra kurumak üzere asıldığı üründür. Giysiler ıslak olarak asıldığı için bu ürünün paslanmaz materyallerden üretilmesi gerekmektedir. Paslanmaz materyallerden üretilmeyen ürünler ıslak çamaşırlarla temas ettiğinde giysilerin üzerinde ıslak, turuncu ve paslı bir lekeye sebep olarak giysilerde geri döndürülemez hasarlara neden olabilir. Bu nedenle çamaşırlık modelleri satın alınırken ürünlerin üretildiği materyallerin özelliklerine dikkat etmek önemlidir. Bunun yanı sıra çamaşır kurutma askısı giysilerin az kırışıklıkla kurutulmasını sağlamaktadır. Böylece ütü işlemi için giysiler hazır hale gelir ve aşırı ısıya maruz bırakmaya gerek kalmadan kolayca ütüleme işlemi gerçekleştirilebilir. Ek olarak önemli olan bir diğer unsur ise çamaşırlık boyutlarıdır. En uygun boyutlu ürünü seçmek için ürünün kullanılacağı alan göz önüne alınmalı ve buna göre seçim yapılmalıdır. Özellikle dar alanlı evlerde büyük boyutlu çamaşırlık modelleri fazla yer kaplayarak alanın daha da daralmasına neden olabilir. Bütün bunlar göz önüne alındığında ürün seçimi yapılırken ergonomik ve kaliteli olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Yanlış ürün seçimi yapıldığı takdirde hem kullanım alanı daralır hem de giysiler büyük oranda hasara uğrayabilir. 

Telli Çamaşır Askılığı

Çamaşır teli tişört, kot pantolon ya da bluz gibi günlük kıyafetleri kurutmak için kullanılan en etkili ev gereçlerinden bir tanesidir. Bilhassa kırışma oranı az olan giysilerin ütüye ihtiyaç duyulmadan kurutulmasını sağlamaktadır. Kurutma askısı sayesinde yalnızca ütüye değil, ekstra olarak kurutma makinasına da ihtiyaç duyulmaz. Herhangi bir elektrik ya da ısı gerektirmeden kolayca giysiler kurumaya bırakılabilir. Farklı çamaşır teli modelleri sayesinde kurutma işlemi daha işlevsel hale getirilebilir. Örneğin dar alanlı ya da balkonu güneş alan evlerde balkon çamaşır askısı tercih edilmektedir. Böylece hem ev içindeki alanın daralması hem de çamaşırların güneş ve rüzgarla daha hızlı kurutulması sağlanmaktadır. Ancak balkon askısı tercih edilecekse güneş ışığına ve neme dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan çeşitlerinin satın alınmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Nem ve güneş bir araya geldiğinde paslanma olayı meydana gelebilir ve bu durum çamaşırlara zarar verebilir. Bu nedenle balkon askılığı alınırken ürünün üretildiği maddenin özellikleri göz önüne alınmalıdır. Öte yandan önemli olan bir diğer unsur ürünün sağlamlığıdır. Satın alınan ürünün asılan giysilerin ağırlığına ya da rüzgâra dayanıklı olması gerekmektedir. Buna uygun şekilde seçilmeyen ürünler çamaşırlığın devrilmesine ve giysilerin kirlenip zarar görmesine neden olabilir. Diğer bir yandan balkon çamaşır asma aparatı gibi ek ürünlerle destek sağlanmalıdır. Mandal kullanılarak asılan giysiler eğer sağlam askılık çeşitleriyle kullanılırsa rüzgârda uçma olasılıkları çok düşüktür. 

Alüminyum Çamaşır Askılığı

Alüminyum çamaşır kurutmalık ürünleri en fazla tercih edilen ürün çeşitleri arasında yer almaktadır. Özellikle küçük boyutlu çorap ya da iç çamaşırı gibi ürünlerin kurutulmasında kullanmak açısından oldukça idealdir. Bilhassa güneş ısısını kolayca tutabilmesi nedeniyle hızlı kurutma sağlar. Bu nedenle kurutmalık çeşitleri arasında en fazla tercih edilen modeldir. Öte yandan ısıyı tutma özelliği nedeniyle genellikle balkon çamaşır kurutmalık modelleri alüminyum maddesinden üretilmektedir. Bir diğer önemli avantajı ise bu ürün tipinin genellikle paslanmaz özellikte üretiliyor olmasıdır. Bu sayede paslanma durumu gözlemlenmez ve giysilerde herhangi bir hasara yol açmaz. Farklı boyutlara sahip olması bir diğer önemli avantajıdır. Her alan uygun üretilen çeşitleri sayesinde ev içerisinde ya da balkonda kullanıma uygundur. Büyük boyutlu çeşitleri bulunduğu gibi daha küçük boyuta sahip portatif modelleri de bulunmaktadır. Bu tarz modeller genellikle küçük alana sahip balkon ya da çamaşır odalarında tercih edilmektedir. Öte yandan alüminyum kullanılarak üretilen çamaşır kurutma teli çeşitleri diğer modellere göre daha farklı ve daha fazla seçenekleri de bir arada sunmaktadır. Farklı markalar tarafından üretilen farklı çeşitler yüksek işlev ve hızlı kurutma özelliklerini bir arada sunabilmektedir. Bu nedenle tüketicilerin ihtiyaçlarına en uygun ürünü seçmeye özen göstermeleri gerekmektedir. Burada önemli olan nokta satın alınacak ürünün özellikleriyle tüketici ihtiyaçların birbirine uyumlu olmasını sağlamaktır. 

Çamaşır Askılığı Teli

Çamaşır askılık çeşitleri yalnızca üretildiği materyale göre değişiklik göstermemektedir. Aynı zamanda kullanım şekli ve boyutuna da göre de farklı modellere sahip ürünler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi 3 katlı çamaşır kurutmalık çeşitleridir. Bu ürün çeşidi daha çok çamaşır kurutma alanının dar olduğu yerlerde tercih edilir.  Katlı, raf şeklinde ve küçük bir yapıya sahiptir. Böylelikle hem az yer kaplar hem de küçük boyutlu giysilerin daha hızlı kurumasına olanak sağlar. Özellikle balkon çamaşırlığı kullanmak için yeterli alana sahip olmayan tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra benzer şekilde az alana sahip olan yerlerde kullanılmak üzere üretilmiş asansörlü çamaşır askısı çeşitleri de bulunmaktadır. Bu modellerde benzer şekilde standart askılıklara oranla daha küçük boyutlara sahiptir ve az yer kaplar. En önemli özelliği ise tavana asılabilir olmasıdır. Tavana sabitlenen bu modeller daha işlevsel bir kullanım sunar ve ergonomik bir yapıya sahiptir. Bu çamaşır askılığı balkon kullanımı için de oldukça uygundur. Özellikle rüzgârlı ve sıcak havalarda giysilerin daha hızlı kurumasına olanak sağlamaktadır. Son dönemlerde pek çok tüketici elbise kurutma askısı olarak küçük yapılı ve işlevsel özelliklere sahip olan bu tarz ürünleri tercih etmektedir. Performans ürünü olan bu ev gereçleri sayesinde hem giysileri hızlı bir şekilde kurutmak hem de alan tasarrufu sağlamak mümkündür. 

Çamaşır Askılığı Fiyatları

Çamaşır kurutmalık tüketiciler tarafından araştırılırken en fazla dikkat edilen noktalardan bir diğeri ise ürünlerin fiyatıdır. Bu aşamada her tüketici çamaşır demiri satın alırken uygun fiyatlı ürünlere daha fazla rağbet göstermektedir. Çamaşır kurutmalık fiyatları çeşitli özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu bağlamda ürünlerin fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlar arasında marka, model, ürünün üretiminde kullanılan malzeme, boyutu ve sağlamlığı yer almaktadır. Bu özelliklerin her biri çamaşırlık fiyatları konusunda doğrudan etkilidir. Bu nedenle satın alınacak olan ürünün özellikleri dikkatle incelenmeli ve muadilleri arasında fiyat karşılaştırılması yapılmalıdır. Çamaşır askılık fiyatları konusunda önemli olan bir diğer nokta ise modelidir. Örneğin dikey çamaşır kurutmalık modelleri daha küçük yapıya sahip olmaları nedeniyle standart kurutmalık çeşitlerinden farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Bu nedenle her modelin fiyat karşılaştırması kendi ürün özellikleri baz alınarak yapılmalıdır. Burada tüketicilerin uyarılması gereken en büyük nokta fiyat-performans ürünleri satın alırken ürünlerin yalnızca ucuz olmasına dikkat etmemeleri gerektiğidir. Piyasada bulunan çok sayıda ucuz fiyatlı kurutmalık çeşidi bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin pek çoğu giysi ağırlıklarına karşı dayanıksız ve sıkça paslanma sorunun meydana geldiği ürünlerdir. Bu nedenle çamaşırlık fiyatları araştırılırken piyasa da bulunan ortalama fiyatlar dikkate alınmalıdır. Yani ne çok ucuz ne de çok pahalı modeller tercih edilmemelidir. Tüketici istek ve ihtiyaçlarına uyumlu ürünler tercih edilmeli ve uzun süreli kullanım sağlanmalıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.