Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Havlular

Toplam 234 ürün bulunmaktadır.

Havlu Fiyatları

Havlu bedeni veya yüzeyi kurulamak ya da temizlemek için kullanılan kağıt ya da kumaştır. Islaklığı direkt temas aracılığıyla kurular ya da temizler. Çeşitli amaçlarla kullanılan farklı modellerde havlular bulunmaktadır. Özellikle beden için banyoda kullanılacak havluların pamuk havlu olması cilt sağlığı için önerilmektedir. 

Havlu fiyatları ise havlu üretiminde kullanılan kumaş kalitesine, desenine, büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir. Cilt sağlığına dikkat etmek için genellikle ucuz havlu modellerinden kaçınmak faydalı bir davranış biçimi olacaktır. Pamuktan üretilmiş havlu modelleri ile olası cilt hastalıklarından da korunmak mümkün olabilmektedir. Ucuz havlu modelleri ile genellikle mutfak gibi yerler için tercih edilebilirken daha yüksek fiyatlı havlu modelleri duş ve lavabo yanı havlusu olarak tercih edilebilmektedir. 

Havlu Çeşitleri Nelerdir?

Üretim biçimi ve kullanım amacına göre birçok havlu modelleri bulunmaktadır. Kişi öncelikle havlu seçerken neye ihtiyacı olduğunu belirlemeli ve sonrasında kendi için en uygun havluyu seçmelidir. En çok kullanılan beyaz havlu olsa da yeşil, mavi, kırmızı veya siyah havlu gibi renkli havlu çeşitleri de bulunmaktadır.  Bu havlu modelleri ise şöyledir:

Kullanım amaçlarına göre

Banyo havlusu: Banyo havlusu banyo sonrasında kurulanmak ve vücut neminin alınması için kullanılan bir havlu çeşididir. Banyo havlu seti gibi baş ve bornozdan oluşan havlu takımları bulunmaktadır. Özellikle uzun saçlı kadınlar için baş havlusu da banyo sonrasında en çok ihtiyaç duyulan eşyalardan biridir. Duş havlusu setlerinde ikisi bir takım olarak yer almaktadır.

Plaj havlusu: Plaj havlusu banyo havlusuna göre daha sık dokunan bir havlu çeşididir. Deniz sonrasında kurulanmak ve bazen de kumsalda üzerinde uzanarak güneşlenmek için kullanılır. 

Ayak havlusu: Ayak havlusu duştan çıktıktan, abdest aldıktan ya da genel olarak ayaklar yıkandıktan sonra üstüne basarak ayakların kurulandığı bir havlu çeşididir. Genellikle duşun önünde ya da lavabonun altında halihazırda her evde bulunur.

El havlusu: El havlusu elleri yıkadıktan sonra hemen lavabonun yanında asılı bulunan en sık kullanılan havlulardan biridir. Hem mutfakta hem de banyoda ve tuvalet alanlarında kullanılmaktadır. El havlusu 12’li setler halinde de satılmaktadır. Mutfak el havlusu da sıkça kullanılan havlu çeşitlerindendir.

Yüz havlusu: Yüz havlusu yüzün nemini almak ve kurulamak için kullanılmaktadır. Birçok evde el ve yüz havlusu ortak kullanılsa dahi sağlıklı olarak el ve yüz havlusunun ayrı ayrı kullanılmasıdır. Çünkü eller gün içerisinde birçok yere temas eder ve yüzün cildine göre daha az hassastır. Ayak, el, yüz havlusu gibi havlu takımları çeşitleri de bulunmaktadır. El, yüz havlusu 6’li setler halinde havlu takımları da satılmaktadır.

Üretim maddesine göre

Peştemal havlu: Peştemal havlu dikişsiz ince bir kumaştan üretilmektedir. Diğer havlu çeşitlerine göre daha kolay kurumaktadır. Peştemal havluları osmanlıya ait bir kültür olmakla birlikte son dönemlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Hafif ve hızlı kuruyan yapısıyla sıkça tercih edilmektedir. 

Mikrofiber havlu: Mikrofiber havlular nemi hızlı çekmesi, antibakteriyel ve hafif olması sebebi ile kullanışlı bir yapıya sahiptir. Son zamanlarda mikrofiber plaj havlusu ve duş havlusu sağlıklı bir seçenek olduğu için de sıklıkla tercih edilmektedir. 

Bambu havlu: Bambu havlular bambu liflerinden yapıldığı için standart havlu modellerine göre çevre dostu bir seçenektir ve bu da tercih edilebilmesinin en etkili sebebidir. 

Pamuk havlu: Pamuk havlular dayanıklı ve emici yapısıyla çoğunlukla duş havlusu olarak tercih edilmektedirler.

  İpek havlu: İpek havlu çeşitleri cilt için en sağlıklı havlu modellerinden biridir. Cilt dostu olması ise en çok tercih edilme sebebidir fakat diğer havlulara göre daha yüksek fiyatlıdır. 

  Modellerine göre 

  İşlemeli havlu: En çok banyo ve mutfakta tercih edilen havlu çeşitlerinden biridir. Genellikle en işlemesi yapılarak özel olarak üretilmektedir. Kabartmalı havlu olarak da bilinmektedir. Hazır havlunun üzerine çeşitli desenler ya da isimler işlenerek tasarlanmaktadır. 

  Dantelli havlu: Çeyizlerin vazgeçilmez parçalarından biri olan dantelli havlu, hazır havlunun ucuna daha önceden örülmüş dantelin dikimi ile tasarlanmaktadır. El emeği bir parça olmaktadır. 

  Kaliteli Havlu Nasıl Anlaşılır?

  Kaliteli havlu nem ya da ıslaklığı çekiş gücüne göre değerlendirilmelidir. Nem çekim gücü yüksek olan ve cildi tahriş etmeyen havlu çeşitleri kaliteli havlu modelleridir. Bunu etkileyen faktörler ise dokuma biçimi, iplik türü veya kumaş türüdür. Bu noktada kullanım amacı da önemlidir. Örneğin mutfak havluları için çekim gücü en önde gelen özelliklerden biridir. Banyo, el, yüz ya da ayak kullanımı için ise havlunun cildi tahriş etmemesi ön planda olmaktadır. Plaj havluları için ise hem cilt dostu hem de hızlı kuruyan havlu modelleri tercih edilmelidir. Dışarıda yani plajda, sporda, havuzda kullanılan havlular için ise hem hızlı kuruyan hem de hafif havlu modellerin tercih edilmesi kaliteli seçeneğe ulaşılmasında yardımcı olacaktır. Bir diğer nokta ise daha önceki kullanıcı yorumları ile hangi havlunun daha kaliteli olduğu ön görülebilmektedir. Genel olarak tüm havluların dokunulduğunda yumuşak bir yapıda olması önemlidir.

  Havlu Ölçüleri Nelerdir?

  Havlu ölçüleri büyük havlu ve küçük havlu olarak genellikle iki şekilde boyutlanmadırılmaktadır. Fakat kullanım amacına göre bu havluların ölçüleri değişiklik göstermektedir. 

  • El ve yüz havluları: El yüz havlusu 50x90 boyutu en çok kullanılan boyuttur. Fakat 40x80 cm, 50x80 cm, 50x85 cm gibi çok farklı boyut seçenekleri de vardır. Bu ölçüler markadan markaya farklılık göstermektedir. 
  • Plaj ve banyo havluları: Standart plaj ve banyo havluları 75%150 cm olmaktadır. Orta boy banyo havluları ise 90%150 cm büyük boy havlular ise 100%150 ile 100%180 cm aralığında farklılık göstermektedir. Plaj için daha kısa ve hafif havlular tercih etmek avantajlı olacak iken banyo için tise amamen konfor tercihine bağlıdır. 

  Havlu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Havlu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaları havlunun dokuması ve kumaşıdır. Kaliteli havlu dokumaları daha sık dokuma ve daha uzun ipliklere sahip olurlar. Bu şekilde dokunmuş havluların ise emiş gücü güçlü olmakla birlikte cildi dostu da olmaktadırlar. Bir havlunun sık dokunduğunu ise zeminin belli olup olmamasından anlayabilmek mümkündür. Zemini belli olan havlu seyrek dokunmuştur. 

  Havlu alırken sağlam havlu tercih edebilmek için kenar dikişlerine de dikkat etmek gerekmektedir. Düzgün ve sağlam kenar dikişleri havlunun ömrünü uzatmaktadır. Sık dokunmuş pamuk havlular ise kabarık görünüşleri ve yumuşak yapısı ile anlaşılabilmektedir. 

  Havluyu hangi amaçla kullanılacağı da önemlidir. Mutfak havluları için küçük boy havlular tercih edilirken, banyo için büyük boy ve yumuşak, plaj için ise hafif, emme gücü fazla ve hızlı kuruyan havlular tercih edilmelidir. Örneğin; cilde temas eden yüz, el, ayak ve duş havlularının cild dostu, yumuşak ve antibakteriyel olması kişisel birey sağlığı için önemlidir. 

  Havlunun etiketinde yer alan gramaj bilgisi de yol göstericisi olacaktır. Ek olarak belirtmek gerekir ki havlunun kalitesini uzun süre koruyabilmek biraz kişinin elindedir. Etikette yer alan yıkama talimatlarını yerine getirmek gereklidir. Yumuşatıcı, çamaşır suyu gibi deterjan dışı maddeler havlunun kalitesine zarar vermektedir. 

  T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.