Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Mangal Malzemeleri

Toplam 21 ürün bulunmaktadır.

Mangal Malzemeleri Nelerdir?

Bahar ve yaz ayları geldiğinde insanların heyecanla beklediği aktivitelerden bir tanesi hiç şüphesiz mangal keyfidir. Hem doğayla iç içe zaman geçirmek hem de sevdikleri insanlarla bir arada olmak isteyenlerin klasikleşmiş aktivitelerinden biri olan mangal keyfi aynı zamanda günlük yaşantının stresinden de uzaklaşmayı sağlamaktadır. Şehrin kirli havasından, gürültüsünden ve hızlı temposundan bir süreliğine uzaklaşıp, temiz havayla iç içe olmak insan ruhuna iyi gelmektedir. Bu aktiviteler bazen atıştırmalık yiyeceklerle bir piknik bazen de mangal malzemeleriyle güzel ve doyurucu bir ziyafete dönüşmektedir.

Mangal ve barbekü genelde et, tavuk, köfte, sucuk ve balık ürünlerinin ızgara üzerinde pişirildiği ocak türlerindendir. Aynı zamanda birbirinden farklı birçok mangal ve barbekü modelleri bulunmaktadır. Barbekü mangal türlerinden biri olup genellikle bahçe mangalı olarak tercih edilmektedir. Ateş üstü ızgara pikniklerde sıklıkla tercih edilen bir pişirme yöntemidir. Izgara mangalda etler ateşi yakından alırken barbeküde etler ateşi uzaktan almakta ve kontrollü bir pişirme sağlanmaktadır. Gazlı mangal, kömürlü mangal, elektrikli mangal ve dumansız mangal gibi mangal çeşitleri bulunmaktadır. 

Taşınabilir mangal, ızgara ihtiyaca göre büyüklükte seçilmektedir. Kalabalık bir şekilde mangala giderken büyük mangal, az sayıda giderken ise küçük mangal yeterli olmaktadır. Gerekli mangal malzemeleri temin edildikten sonra sıra yakacak ihtiyacını temin etmek olacaktır. Mangal ateşini hazırlamak için odun, kömür ve çıra kullanılmaktadır. İyi bir tutuşturucu olan çıra sayesinde ateş kolay bir şekilde yakılmaktadır. Bunun yanında çıradan çıra suyu ve çam çırası suyu elde edilmekte olup birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Mangal ateşini harlamak için bir yelleme yelpazesi ve etleri alırken kullanılacak maşa da unutulmaması gereken mangal malzemeleri arasında yer almaktadır.

Bahçede Kullanılan Barbekü Malzemeleri

Barbekü denilince akla ilk gelen ürünlerden biri bahçe mangalı olmaktadır. Bahçede mangal keyfi yapmak, evine gelen misafiri bahçesinde mangal ziyafetiyle ağırlamak isteyenler için hem pratik hem de kullanışlı birçok farklı bahçe barbekü modelleri bulunmaktadır. Kömürlü, elektrikli, tüplü, gazlı barbekü modelleri kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Tüplü mangallar balkon barbekü olarakta sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda katlanabilir ve ayaklı bahçe mangal modelleri de bulunmaktadır. Ayaklı modellerde dikdörtgen, kare ve yuvarlak mangal türleri en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Barbekü modelleri arasında bulunan ayaklı bahçe mangalı kullanım açısından rahat olduğu için sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Ayaklı bahçe barbekü şık bir görünüme sahiptir. Katlanabilen bahçe mangalı katlanarak taşımaya uygun bir modeldir. Katlandığı zaman yer tutmadığı için pratik ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Kapaklı ve taşınabilir barbekü modelleri de barbekü sıcak olduğunda bile yerini değiştirebilme fırsatı sunmaktadır. Kapaklı mangal modelinde pişen ürünler daha hızlı ve her yeri eşit miktarda pişmektedir.

Aynı zamanda tercihe göre bahçede bir barbekü inşa etmekte mümkündür. Hem görsel olarak şık bir görüntü sunan hemde mangalın yanı sıra birçok farklı yemek pişirme olanağı sunan bahçe fırını olarak adlandırılan barbeküler tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Volkanik taş türlerinden olan lav taşı mangal lav taşı olarak kullanılmaktadır. Mangal lav taşı kullanımı mangallarda kullanıma son derece uygundur. Masa mangal modelleri de büyük bahçeli evlerde tercih edilen bir modeldir. Masanın içerisinde bulunan mekanizma sayesinde odun, çıra kullanmadan kömürü köz haline getirmek mümkündür. Mangal yapılmadığı zamanlarda ise kapağını kapatarak bahçe masası olarak kullanıma uygundur.

Ekonomik modeller arasında yer alan tüplü mangallar, açık hava kullanımının yanı sıra balkon yada teraslarda etraftaki insanları rahatsız etmeden kullanım kolaylığı sunmaktadır. Farklı derinlik ve ebatlara sahip barbekü modellerinde her türlü yiyecek hazırlamak mümkün olmaktadır. Barbekü modellerinin tek seferde pişirebileceği yiyeceğe göre farklı kapasite seçenekleri bulunmaktadır. Örneğin 3-4 kişilik bir aile için 45x32 cm pişirme alanı yeterli iken kalabalık aileler yada misafirli etkinlikler için 78x45 cm gibi daha geniş pişirme alanına sahip modeller tercih etmek gerekmektedir. 

Mangal Malzemeleri Fiyatları

Mangal ve barbekü fiyatları, yapım aşamasında kullanılan materyallere, modeline, boyutlarına, açılır kapanır özelliğine ve daha birçok kullanım özelliğine göre farklı fiyat aralığında satışa sunulmaktadır. Ekstra özellikleri olan bir mangal modeli fiyat olarakta yüksek fiyatlarda satışa sunulmaktadır. Örneğin kömürlü mangal fiyatıyla tüplü mangal fiyatları değişkenlik gösterdiği gibi ebat ve tasarım özellikleri ile de farklılık göstermektedirler.

Mangal modellerinin yapımında kullanılan malzemeler, ürünlerin kalitesi, boyutları ve özellikleri fiyatları çok fazla etkilemektedir. Daha kaliteli bir malzemeyle yapılan ürün doğal olarak diğer modellerden daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Birçok farklı markanın ürettiği mangal ve barbekü modelleri markadan markaya fiyat değişkenliği göstermektedir. Mangallı pikniklerin yoğun olarak yapıldığı yaz mevsiminde mangal ve barbekü fiyatları kış mevsimine kıyasla daha yüksek fiyat aralığında satışa sunulmaktadır.

Mangal kömüründen yelpazeye kadar çeşitli malzemelerin bir arada sunulduğu mangal setleri ve tek başına satılan mangal modelleri fiyatı etkileyen etkenler arasında yer almaktadır. Set halindeki mangal malzemeleri ile tekli satılan mangallar fiyat olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca her setin de fiyatı aynı değildir. Set içerisindeki mangal malzemelerinin sayısı ve kalitesi fiyatı etkilemektedir. Herkesin tercihine ve bütçesine göre mangal malzeme setleri bulmak mümkündür.

Mangal Setleri

Mangal aktiviteleri genellikle keyifle yapılan bir etkinliktir. Mangal yapılacağı zaman öncesinde gerekli bütün malzemeler listelenip alışveriş yapılmaktadır. Özellikle aniden mangal yapma fikri oluştuğunda kullanıcı bütün malzemeleri tek tek almak yerine set halinde bir model almayı tercih etmektedir. Bu setler sayesinde kullanıcı tek bir alışverişle aradığı birçok malzemeyi setin içerisinde bulabilmektedir. 

Mangal malzemelerinden olan portatif mangal, kolay taşınabilen yapısı ve sök-tak özelliğine sahip olması açısından çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Fakat sök- tak sistemi ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar ise daha çok tek parça mangal seçeneklerini tercih etmektedir. Galvaniz kaplama ile imal edilen bu mangallar sağlam ayak yapısı ilede oldukça kullanışlı bir modeldir.

Daha kapsamlı bir model arayanlar ise mangal seti ürünlerini tercih etmektedirler. Mangal seti modellerinde mangalda gerekli birçok şey bir arada kullanıcıya sunulmaktadır. Ayaklı mangal, yelpaze, ızgara teli, maşa, çıra, mangal kömürü ve ısıya dayanıklı eldiven gibi ürünlerden oluşan bu setler kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Yine barbekü(bbq) malzemeleri de aynı şekilde set halinde hazırlanarak kullanıcıya sunulmaktadır.

Kaliteli Mangal Malzemeleri

Güzel bir mangal ziyafeti hazırlamak için mangal malzemelerini seçerken kaliteli ürünler tercih edilmesi gerekmektedir. Üretiminde kullanılan malzemeler kalitesiz ise mangal malzemelerinin kullanım süresi de kısa olabilmektedir. Örneğin mangal yüzeyinde bulunan ızgara hem lezzetli et pişirmek hemde kolay kullanım açısından önemli bir malzemedir. Izgaranın dayanıklı ısıyı kolay aktaran ve yapışmaz olması gerekmektedir.

Barbekü modellerinde ise döküm barbekü ısıyı iyi muhafaza ettiği için içerisindeki ürünü çok güzel bir şekilde pişirmektedir. Çok dayanıklı bir malzeme olduğu için uzun yıllar kullanılabilmektedir. Daha maliyetli olsa da kullanım süresi düşünüldüğünde kaliteli mangal ve barbekü malzemeleri almak kullanıcı açısından daha ekonomik bir seçim olmaktadır.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.