Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Mutfak Eşyaları

(0 Yorum)
0,00 TL
Toplam 878 ürün bulunmaktadır.

Mutfak Eşyaları Nelerdir?

Mutfak eşyaları, mutfaklarda uzun süre kullanılmak üzere alınan gereçlerdir. Her birinin farklı bir amacı olan bu gereçler mutfak işlerinde kullanıcıların en büyük yardımcılarıdır. İçerisinde tencere, tava, çatal, kaşık, bıçak ve daha pek çok yardımcı ürün bulunan mutfak eşyaları farklı markalar tarafından üretilmektedir. Mutfak dekorasyonuna ve kullanıcı tarzına göre de geniş ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin tercih ettiği çeyizlik mutfak eşyaları mutfakta gerekli olan her türlü araç ve gereci içermektedir. Bu kapsamda mutfaklarda kullanılan başlıca mutfak gereçleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Tencere ve Tava Setleri: Pişirme amaçlı kullanılan mutfak araç gereçleri başında tencere ve tavalar gelmektedir. Farklı malzeme türlerinden üretilmiş oldukça çeşitli tencereler mutfaklarda günlük kullanılmaktadır. Çelik, granit, teflon, döküm başlıca tencere ve tava çeşitlerini oluşturmaktadır. Ayrıca sabah kahvaltılarında ya da kahve pişirmek için kullanılan bakır mutfak eşyaları oldukça kullanışlı ürünlerin başında gelmektedir. 
  • Kahvaltı ve Yemek Takımları: Sofraları güzelleştiren şık mutfak eşyaları başında porselen tabaklar gelmektedir. Günlük ve misafirlik olarak çeyizlerde tercih edilen tabaklar oldukça çeşitlidir. Farklı renklerde ve tasarımlarda binlerce çeşit ürün arasından her zevke uygun modeller mutfak eşyaları listesi içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır.  Ayrıca kahvaltı sofralarını güzelleştiren tabaklar ve sunum gereçleri mutfakların en şık parçaları olarak kullanılmaktadır.
  • Çatal, Kaşık, Bıçak Setleri: Mutfakların vazgeçilmez eşyalarından biri de çatal, kaşık, bıçak setleridir. Kişisel zevklere, yemek takımı renklerine uygun üretilmiş birçok çatal kaşık set modelleri kullanıcı tercihlerine sunulmuştur. Ayrıca bu takımların temizliğinin kolay olması, bulaşık makinesinde yıkanabilir olması da mutfak eşyaları seçiminde etkili olmaktadır.
  • Servis Gereçleri: Yemek masalarında, çay saatlerinde kullanılmak üzere tasarlanan mutfak gereçleri içinde yer alan servis takımları şık ve estetik tasarımları ile göz doldurmaktadır. Servis gereçleri içinde, servis maşası, salata maşası, ızgara maşası, servis kepçesi, servis çatalı servis kaşığı, servis kevgiri bulunmaktadır. Mutfak gereçleri seti olarak satılan bu ürünler genellikle paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Ayrıca plastik, silikon ve bambu malzemeden üretilmiş servis gereçleri de sık kullanılan ürünler arasında yer almaktadır.
  • Sunum Gereçleri: Şık mutfak aksesuarları başında sunum tabakları, kâseleri ve bardakları gelmektedir. Ev dekorasyonuna ve kullanıcı zevkine uygun bu gereçler spor, şık ve sevimli mutfak aksesuarları olarak tercihlerde ilk sıralarda yer almaktadır. Son zamanlarda popüler hale gelen özel gün ve davet masaları için kullanılan katlı kurabiyelikler, kek fanusları ve sebiller en çok tercih edilen mutfak gereçleri arasındadır. 
  • Saklama Kapları: Mutfak malzemeleri birçok amaçla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu kapsamda saklama ürünleri çeşitli gıdaları ya da baharatları muhafaza etmek için kullanılmaktadır. Tasarımları ile de göze hitap etmektedir. Özellikle tezgâh üstünde kullanılan çay, çeker kahve gibi ürünler için şık mutfak eşyaları üretilmektedir. Ayrıca baharat takımı olarak da tercih edilen ahşap mutfak ürünleri saklama ve muhafaza açısından oldukça sağlıklı malzemelerin başında gelmektedir. Aynı şekilde bakliyat saklama kapları, kavanozları, züccaciye mutfak eşyaları olarak sıklıkla kullanılmaktadır. 
  • Elektronik Mutfak Aletleri: Mutfaklarda zamandan tasarruf edilmesini sağlayan, mutfak araç gereçleri olarak kullanıcılara sunulan çeşitli küçük ev aletleri üretilmiştir. Doğrama, karıştırma, yoğurma ve parçalama işlemlerinde kullanıcılar hız kazandıran bu ürünler oldukça fonksiyonlu mutfak gereçleri olarak bilinmektedir. Ayrıca pişirme amaçlı kullanılan çay makineleri, kahve makineleri çeyizlik mutfak eşyaları içinde ilk sıralarda yer almaktadır. 
  • Mutfak Aksesuarları: Mutfaklarda dekorasyon amaçlı birçok mutfak aksesuarları bulunmaktadır. Çeşitli askı aparatları, kahve standları, dekoratif aksesuarlar ve vazolar hediyelik mutfak eşyası olarak da tercih edilmektedir. 
  • Yardımcı Mutfak Gereçleri: Gerek yemek yaparken, gerekte servis işleminde kullanıcıların ihtiyacı olan birçok mutfak araçları tasarlanmıştır. Bunlar içinde yer alan el çırpma teli, yumurta sürme fırçası, nihale, hamur kesme ruleti, kek kalıpları, kurabiye şekillendiriciler, merdane, oklava, rendeler, manuel sıkacaklar ve daha pek çok ürün temel mutfak malzemeleri içerisinde kullanıcılara sunulmuştur. 

Mutfak Gereçleri Setleri

Mutfak gereçleri seti farklı amaçlarla kullanılmak üzere tasarlanmış ürünlerdir. Bu setler içerisinde sunum, servis ve pişirme setleri gibi pek çok ürün yer almaktadır. Çeyiz mutfak eşyaları olarak satılan bu ürünler yeni kurulan evlerde oldukça işlevsel olmaktadır. Aynı zamanda kullanışlı ve şık tasarımları ile de tercih edilen mutfak gereçleri seti olarak satın alınan ürünler her evde bulunmaktadır. Bakır mutfak eşyaları son zamanlarda popüler olan set içeriğine sahiptir. Piyasalarda öncü mutfak gereçleri markaları bu ürünleri set haline getirerek satışa sunmuştur. Sahan, cezve, sunum tabakları şeklinde oluşturulan setler hem görsel hem de kullanış bakımından beğenilmektedir. 

Şık Mutfak Malzemeleri

Mutfak araçları mutfak dekorasyonuna uygun olarak tercih edilmektedir. Farklı renklerde ve tasarımda üretilmiş şık mutfak aksesuarları, kullanış bakımından da oldukça elverişli ürünlerden oluşmaktadır. Aynı şekilde bu ürünler kaliteli malzeme yapıları ile de kullanıcılara uzun yıllar kullanım imkânı sunmaktadır. Şık mutfak eşyaları arasında yer alan sunum tabakları porselen, cam ve seramik malzemelerden üretilmiştir. Özellikle özel zamanlarda kullanılan aynalı, kristal tabaklar sofralarda şık ve estetik bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca şık ürünler arasında yer alan ortamda sıcak bir atmosfer oluşturan ahşap mutfak ürünleri, spor şık mutfak gereçleri arasında yer almaktadır.  

Mutfak Eşyaları Fiyatları

Mutfak eşyaları fiyat olarak marka ve model özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Kullanım alanına ve amacına göre geniş ürün çeşitliliği olan çeyizlik mutfak eşyaları malzeme kalitesi olarak da farklı standartlarda bulunmaktadır. Bu kapsamda üretilmiş ve uzun yıllar bozulmadan kullanım olanağı olan modeller fiyat olarak da yüksek seviyelerde satışa sunulmaktadır. Bu mutfak malzemeleri temizlik ve hijyen konusunda da kullanıcıları memnun etmektedir. Çeşitli kimyasallara maruz kaldığında rengi değişmeyen ve formu bozulmayan ürünler oldukça kalitelidir. 

Evlilik hazırlığında olanların oluşturmuş olduğu mutfak eşyaları listesi fiyat olarak da merak edilmektedir. Çünkü mutfakta gerekli olan her türlü mutfak araç gereçleri yiyecek ve içecek hazırlamak için zaruri bir ihtiyaçtır. Bu kapsamda piyasalarda farklı ebatlarda ve farklı set içeriklerinde ürünler yer almaktadır. Her biti markası ve adedine göre farklı fiyatlandırılmıştır. Ucuz mutfak eşyaları belirli dönem kampanyalarında rahatlıkla bulunmaktadır. Aynı şekilde ucuz mutfak eşyaları toptan olarak satın alındığında da uygun fiyatlara düşmektedir. Mutfaklarda her türlü zevke uygun farklı boyutlarda kullanılacak ürünler minyatür mutfak eşyaları gibi seçeneklerde sahiptir. Kullanıcılar ihtiyaçlarına yönelik bu eşyaları bütçelerine uygun şekilde piyasalarda kolaylıkla bulabileceklerdir. 

Hediyelik Mutfak Eşyaları

Mutfaklar, yaşam alanlarında sık kullanılan bölümlerden biridir. Özellikle kadınların daha çok zaman geçirdiği bu alanlarda pek çok mutfak dekorasyon ürünleri ve gereçleri yer almaktadır. Bu ürünler mutfakların temel eşyalarını oluşturmaktadır. Bu kapsamda hediyelik olarak da kullanıcıların tercihlerinde yer almaktadır. Özel günlerde hediyelik mutfak eşyası oldukça ideal bir seçenektir. Kahve fincanları, renkli sunum tabakları, su setleri, farklı modellerde çatal kaşık setleri mutfak hediyesi olarak tercih edilmektedir. Aynı şekilde çeyiz hazırlığı yapanlara katkı sağlamak için alınan hediyeler arasında da çeyizlik mutfak eşyaları bulunmaktadır. Farklı ihtiyaçları karşılamak için kullanılacak bu ürünler uzun ömürlü olması bakımından da oldukça önemlidir. Bu yüzden ürün kalitesine ve kullanım talimatlarına dikkat etmek gerekmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.