Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Banyo Aksesuarları

Toplam 61 ürün bulunmaktadır.

Banyo Aksesuarları Fiyatları

Banyo aksesuarları, banyo içerisinde kullanılan hem dekor hem de fonksiyonlu ürünlerden oluşmaktadır. Ev dekorasyonu, yaşam alanlarında mutlu ve huzurlu vakit geçirmek için önemlidir. Bu yüzden evin her köşesine kullanıcılar, zevk ve tercihlerine göre çeşitli aksesuarlar kullanmaktadır. Banyolarda, evin en fazla kullanılan bölümlerinden biri olduğu için dekorasyon olarak özen gösterilen bir alandır. Banyo malzemeleri kullanım kolaylığı olan temizlik ve hijyen açısından korunaklı ortamların oluşmasını sağlayan ürünlerden oluşmaktadır. Bu yüzden farklı tasarımlarda kapaklı banyo ürünleri tasarlanmıştır. 

Banyo seti fiyatları, ürün özelliği, hangi amaçla kullanıldığı ve malzeme kalitesine göre farklı aralıklarda satışa sunulmaktadır. Her bütçeye uygun seçenekleri olan banyo aksesuarlarının kullanışlı ürünler olması son derece önemlidir. Banyo dekorasyonunu tamamlayan tasarımlarda üretilen aksesuarlar her banyoda kullanılan çeşitleri mevcuttur. Bu ürünler arasında yer alan paslanmaz çelikten üretilen havlu askısı, sabunluk gibi ürünler fiyat olarak plastik modellere göre daha yüksektir. Aynı şekilde banyo içerisinde kullanılan banyo çöp kovası hacmi bakımından farklı fiyatlara sahiptir. Sıvı sabunluk, diş fırçalık gibi ürünlerde seramik yada porselen olması fiyatlandırmada etkili olmuştur. 

Banyo Aksesuarları Özellikleri Nelerdir?

Banyo aksesuar seti her banyoda kullanılan tamamlayıcı ve kullanışlı ürünlerdir. Bu ürünlerin kullanım amacı ve tasarım olarak bazı özellikleri mevcuttur. Banyolarda kullanılan çöp kovaları banyonun alanına göre farklı büyüklükte olabilir. Banyo çöp kovası seti içerisinde yer alan tuvalet fırçası da çöp kutusu ile aynı renkte ve tasarımda üretilmektedir. Banyo dekorasyonuna uyumlu ve orantılı bir şekilde tercih edilen bu ürünler oldukça kullanışlı aksesuarlar arasında yer almaktadır.

Banyo malzemeleri arasında tüm banyolarda kullanılan bir üründe banyo havlu askısı ve çeşitleridir. Üretici firmanın tasarımına göre farklı malzemelerden üretilen bu askılar genellikle krom ve paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Tek askı, yuvarlak askı ve uzun demir askı olmak üzere çeşitli modelleri mevcut bir üründür. Banyo aksesuarları içerisinde en fazla kullanılan sabunluk ve fırçalık setleri dir. Sabunluklar içerisinde yer alan, duvara monte edilen modeller krom kaplamaya sahiptir. Bu modeller duş sabunluk olarak da kullanılmaktadır. Banyodaki sudan ve nemden etkilenmemesi için malzeme olarak krom tercih edilmiştir. 

Banyo aksesuarları içerisinde çok çeşitli ürünler bulunmaktadır. Hem renk hem de tasarım olarak banyo dekorasyonuna uyumlu ürünler, genellikle paslanmaz çelik ve krom kaplama üretilmektedir. Bu ürünler görünüş olarak da oldukça şık ve estetik yapıları ile tercihlerde ön planda yer alırlar. Banyo aksesuar seti içerisinde plastik malzemeden üretilmiş modellerde vardır. Diş fırçalık, tuvalet kağıtlığı, sabunluk gibi ürünler farklı tasarımlarda plastik malzemelerden üretilmiş aksesuarlara örnek oluşturmaktadır. Paslanmaz banyo aksesuarı, uzun süreli kullanım için oldukça ideal ürünler arasında yer almaktadır. 

Banyo Aksesuarları Ölçüleri Nasıl Alınır?

Banyolar evin sık kullanılan bir bölümüdür. Bu alanlar da işlevsel ürünlerin kullanılması her açıdan avantaj sağlamaktadır. Banyo malzemeleri, genellikle duvara monte edilebilir modeller tercih edilmektedir. Hem şık görüntüsü hem de yer kaplamayan tasarımı banyolarda daha estetik görüntülerin oluşmasını sağlamaktadır. Bu yüzden banyolarda kullanılan aksesuarları monte ederken banyo alan ölçüsü dikkate alınmalıdır. Büyük banyolar için büyük ebatlı ürünler tercih edilirken, küçük banyolarda daha pratik ve fonksiyonel ürünler tercih edilmektedir. 

Banyolarda kullanılan havlupan, lavabonun yan tarafında, lavabo hizasının üzerinde olacak ölçülerde monte edilmelidir. Aynı şekilde tuvalet kâğıtlığı, klozet ile paralel olacak şekilde ölçeklendirip sabitlenmelidir. Bu şekilde yapılan ölçümler aksesuarların çok daha rahat kullanılmasını sağlayacaktır. Banyo içerisinde yer alan duşa kabin ve duşa kabin içinde kullanılacak ürünlerin su değmeyecek yükseltideki yerlere konumlandırılması önemlidir. Sürekli su teması olan ürünler zamanla küflenecek ve kullanılmaz hale gelecektir. Bu yüzden duş sabunluk, şampuan koyma standı gibi ürünler uygun şekilde monte edilmelidir.

Banyo Aksesuarları Modelleri Nelerdir?

Yaşam alanlarını kendi zevk ve tercihlerine göre belirleyen kullanıcılar, her alanı en ince ayrıntısına kadar düşünmektedirler. Bu amaçla banyo dekorasyon ürünleri, hem tasarım hem de kullanım kolaylığı bakımından her banyoda bulunan ürünlerden oluşmaktadır. Bazıları set halinde satılırken bazıları ise ayrı parçalar halinde kullanıcılara sunulmaktadır. Banyo rengine, fayans tasarımına ve dokusuna uygun seçilen başlıca banyo aksesuar modelleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Banyo Çöp Kovası Seti: Banyo çöp kutusu setleri birçok modellere sahip çeşitleri bulunmaktadır. Genelde ikili şekilde satılan bu set içerisinde bir çöp kutusu ve birde tuvalet fırçası yer almaktadır. İki üründe takım aynı tasarıma sahip olduğu için banyolarda bütünlük oluşturan aksesuarların başında gelmektedir. 
  • Sabunluk ve Diş Fırçalık: Banyo malzemeleri arasında ön planda yer alan ürünlerin başında sabunluklar gelmektedir. Hem sıvı sabunluk hem de kalıp sabun koyma aparatı şeklinde iki farklı türde kullanılan ürünlerden oluşmaktadır. Buna ek olarak takım halinde satılan diş fırçalıkları ile banyo dekorasyonunu tamamlayan aksesuarların başında gelmektedir. 
  • Havlu Askısı: Uzun, kare, yuvarlak, kancalı şekillerde üretilen ve havlu asmaya yarayan ürünlerdir. Ayaklı, duvara monte edilebilir ve raf şeklinde tasarlanan pek çok modeli ile banyolarda tercih edilen bir aksesuardır. Paslanmaz çelik, mat siyah, bambu malzemelerden üretilen çeşitleri de oldukça kullanışlı modelleri arasında yer almaktadır.
  • Tuvalet Kâğıtlığı: Tuvalet kâğıdı asmak, kolayca koparmak için kullanılan fonksiyonel banyo aksesuarları arasında yer alan bir üründür. Farklı tasarımları ile kullanıcılarına sunulan bu kâğıtlıklar banyo dekorasyonunun tamamlayıcısı ürünlerinden biridir. Ayaklı modelleri içerisinde yedek tuvalet kağıdı koyabilme imkanı sunan bir özelliğe sahiptir. Genellikle klozet yanlarına konulan, ayaklı kağıtlıklar paslanmaz çelik, mat siyah ve altın renginde üretilmektedir. 
  • Bornoz Askılığı: Bornoz ve duş havlusu asmak için kullanılan banyo ürünlerinden biridir. Oldukça kullanışlı olan bu ürünlere, duş öncesi kıyafetlerde asılabilmektedir. Kancalı şekliyle bilinen bu aksesuarların farklı tasarımları da beğeni toplamaktadır. 

Banyo Aksesuarları Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo aksesuarları banyo içerisinde kullanılan ve uzun yıllar kalıcılığı olan ürünlerden oluşmaktadır. Bu ürünleri doğru seçmek uzun süreli kullanım imkânı sağlamaktadır. Bu yüzden banyo gibi nemli ve ıslak olan bir alanda kullanılacak eşya seçimi son derece özenli olmalıdır. Banyo seti ve aksesuarları seçerken öncelikle ürünlerin kalitesine ve üretiminde kullanılan malzemeye dikkat etmek gerekir. Paslanmaz çelik ve krom kaplama ürünler bu alanlarda oldukça kullanışlı malzemelerdir. Aksesuarların küflenmemesi için tercihlerde bu malzemeler ön planda tutulmalıdır. Ayrıca paslanmaz banyo aksesuarları kullanıcılara uzun yıllar kullanma imkânı sağlamaktadır. 

Banyolar, temizlik ve sağlık bilgisi açısından dikkat edilmesi gereken alanların başında gelmektedir. Bu alanlarda seçilen aksesuarların kolay temizlenebilir olması da son derece önemli bir koşuldur. Toz ve kir tutmayan ürünler daha kullanışlı ve hijyenik olduğu için daha fazla tercih edilmektedir. Ayrıca banyo süsleri, banyo dekorasyonuna uyumlu renklerde ve tasarımlarda seçilirse banyo içerisindeki tüm aksesuarları son derece uyumlu görünecektir. Ayrıca banyo aksesuarlarında kullanım kolaylığı ve işe yarar ürünler olması da önemli bir ölçüttür. Kullanılacak ürünlerin işlevine uygun seçilmesi, banyo içerisinde alanı daraltmaması, banyo ölçüleri ile uyumlu olması gerekmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.