Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Elektrikli Narenciye Sıkacağı

Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

Elektrikli Narenciye Sıkacağı Modelleri

Katı meyve sıkacağı son dönemlerde ev aletleri arasında en fazla kullanılan cihazlar arasında yer alıyor. Özellikle son dönemlerde artış gösteren çeşitli mevsimsel hastalıklar nedeniyle pek çok kişi vitamin deposu olan meyve tüketimine ağırlık verdi. Bu durum meyve suyu gibi içeceklere yönelinmesine de sebep oldu. Meyve sıkacağı bu gibi nedenlerden dolayı son dönemlerde tüketiciler tarafından rağbet görmekte. Çeşitli meyvelerin suyunu tam verimle sıkmaya yarayan bu aletler meyveden alınabilecek vitamin verimini en üst düzeyde tutmaya yarıyor. Bilhassa meyve tüketmeyi sevmeyen çocukların vitamin alabilmeleri için sıklıkla kullanılan bir ev gerecidir. Oldukça pratik olması ve kolay kullanım sağlaması nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Öte yandan son teknolojiyle birlikte üretilen profesyonel ev gereçlerinin kolay temizlenebilir olması da bu tarz cihazların tercih sebebidir. Çeşitli meyve suyu makinası modellerinin bulaşık makinasında yıkanabiliyor olması bu cihazları daha işlevsel hale getirmektedir. Ek olarak bu tarz cihazlar kafe, restoran ya da yemekhane gibi yemek alanlarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Bu gibi alanlarda daha çok sanayi tipi katı meyve sıkacağı ürünleri kullanılmaktadır. Bu ürünler evlerde kullanılan standart modellere nazaran daha profesyonel ve daha fazla kapasiteye sahip şekilde üretilmektedir. Ancak genel anlamda hem sanayi hem de ev tipi cihazlar incelendiğinde yüksek verim sağlayacak şekilde üretildiklerini söylemek mümkündür. 

Elektrikli Katı Meyve Sıkacağı

Meyve sebze sıkacağı ürünleri geçmişte elektriksiz ve manuel olarak kullanılacak şekilde üretilmekteydi. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte elektrikli ve otomatik modelleri de piyasa da bulunmakta. Elektrikli narenciye sıkacağı olarak da bilinen bu tarz ev gereçleri elektrikli çalışma prensibine sahiptir. Harcadığı elektrik oranına göre cihazın göstereceği performans da değişiklik göstermektedir. Burada sanayi tipi katı meyve sıkacağı ile evlerde kullanılan standart ürünlerin harcadıkları enerji farklılık göstermektedir. Ancak her iki tipte de istenilen kapasitede performans sağlanabilmektedir. Ev tipi meyve sebze sıkacağı modellerinin de harcadıkları güçler kendi içlerinde farklılık göstermektedir. Bu aşamada önemli olan nokta ihtiyaç duyduğunuz verime uygun ürünleri seçmektir. Ek olarak günümüzde üretilen pek çok elektrikli meyve sıkacağı otomatik çalışma prensibine sahiptir. Bu tip ürünlerde sıkma işleminin gerçekleştirileceği ürüne göre çeşitli modlar bulunmaktadır. Hangi ürüne sıkma işlemi uygulanacaksa cihaz o modda çalıştırılarak tam verimle sıkma işlemi sağlanabilir. Pek çok elektrikli meyve sıkacağı çeşidinde sebzeler de sıkma işlemine tabi tutulabilmektedir. Oldukça pratik kullanım sunan bu elektronik cihazlar sayesinde tüketiciler kolayca meyve ve sebze sıkma işlemi gerçekleştirebilirler. Meyvelerin vitamin oranlarına zarar vermeden ve ziyan etmeden %100’e yakın verimle sıkma işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Pek çok elektrikli meyve sıkacağı ürünü meyve sıkma işlemini maksimum verim sağlayacak ve az enerji harcayacak şekilde üretilmektedir.

Elektrikli Sebze Sıkacağı

Havuç sıkacağı ürünleri meyvelerle benzer şekilde vitamin oranına sahip havuç gibi ürünlerin sıkma işlemini gerçekleştirmek amaçlı kullanılmaktadır. Bu tarz ev aletlerinin büyük çoğunluğunda meyve sebze sıkacağı işlevleri tek bir üründe bir araya getirilmektedir. Bu ürünlerin en önemli özelliği ise hem yaz hem de kış meyve ve sebzelerini sıkmak için uygun fonksiyonlara sahip olmalarıdır. Ürünlerde bulunan farklı modlar sayesinde istenilen meyve veya sebzeler ayrı ayrı ya da birlikte sıkma işlemine tabii tutulabilir. Pek çok pratik meyve sıkacağı ürünü yüksek performans ve tasarruflu çalışma prensipleri baz alınarak üretilmektedir. Böylelikle hem sıkılan meyvelerin ve sebzelerin suyu tamamen posadan ayrılır hem de bu işlemlerin tamamı elektrik tasarrufu ön plana alınarak gerçekleştirilir. Öte yandan bu tarz ürünlerin en fazla ön plana çıkan yönü kolay temizlenebilir olmalarıdır. Meyve presi işlemleri gerçekleştirildikten sonra cihazın posa kısmında biriken posalar çöpe atılarak kolayca temizlenebilir. Kalan parçaları kullanım talimatlarına uygun şekilde oldukça kolay bir şekilde sökülebilir ve daha sonrasında bulaşık makinasına yerleştirilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün kullanım kılavuzunda yer alan özellikleridir. Narenciye sıkacağı ürünlerinin büyük çoğunluğu bulaşık makinasında yıkanabiliyor olsa da bazı marka ve modellerde ürünlerin bulaşık makinasında yıkanması önerilmemektedir. Bilhassa plastik parçaların yoğunlukta olduğu ürünlerin bulaşık makinesine yerleştirilmemesi gerekmektedir. Bu nedenle portakal sıkacağı gibi ürünleri satın alırken ürün özelliklerine dikkat etmek gerekmektedir. 

Elektrikli Küçük Narenciye Sıkacağı

Narenciye sıkacağı ürünleri farklı tip, model veya boyuta sahip olabilir. Özellikle ev tipi portakal sıkacağı ürünlerinde çok çeşitli cihazlara ulaşmak mümkündür. Bu cihazların özellikleri kapasitelerine göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin havuç gibi katı sebzeleri sıkmak için daha yüksek verimli meyve presi ürünlerine ihtiyaç duyulurken mandalina veya portakal yumuşak meyveleri sıkmak için daha az güç harcayan ürünler tercih edilebilir. Burada önemli olan nokta ihtiyaca uygun ürünleri tercih etmektir. Bundan dolayı herhangi bir elektrikli portakal sıkacağı gibi ürünler satın alınırken ürün özellikleri dikkatle incelenmeli ve ihtiyaca en uygun ürün satın alınmalıdır. Bu bağlamda incelendiğinde bu tarz cihazlarda geniş bir ürün skalasının mevcut olduğu belirtilmelidir. Pek çok farklı markanın ürettiği çeşitli özelliklere sahip farklı ürünler bulunmaktadır. Öte yandan sanayi tipi katı meyve sıkacağı ürünlerinde ev tipi ürünlerden farklı özellikler gözlenmektedir. Bu tarz ürünlerde cihazlar aynı anda daha fazla meyve veya sebzeye sıkma işlemi uygulayabilmektedir. Sanayi tipi ürünlerde sıkma işlemini gerçekleştirmek için harcanan güç oranı ise standart ev tipi modellere nazaran daha fazladır. Tek seferde birçok ürün meyve ya da sebze sıkılarak meyve veya sebze suyu elde edilebilmektedir. Ancak sanayi tipi meyve sıkacağı ürünler satın alınırken daha dikkatli olunması gerekmektedir. Harcanan elektrik oranı standart cihazlara oranla daha fazla olduğu için kalitesiz ürün seçimi yapıldığı takdirde olası elektrik kaçaklarında ya da cihaz arızalarında geri döndürülemez kazalar meydana gelebilmektedir. 

Elektrikli Narenciye Sıkacağı Fiyatları

Nar sıkacağı gibi ürünler satın alınırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise fiyatlardır. Bu aşamada tüketicilerin fiyat araştırmasını yaparken dikkatli olması gerekmektedir. Piyasada sayısız marka ve modelde meyve sıkma makinası bulunmaktadır. Bu ürünler sahip oldukları özelliklere göre farklı fiyat aralıklarında olabilir. Katı meyve sıkacağı fiyatları araştırılırken uygun fiyatlı olmasının yanı sıra kaliteli olmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Ucuz diye satın alınan ürünlerin birçoğu iyi özelliklere sahip olmamakta ve kısa sürede bozulma göstererek çeşitli kazalara da sebep olmaktadır. Bu nedenle uygun fiyatlı ürünler araştırılırken aynı zamanda çelik gibi kaliteli malzemelerden üretilmiş olmalarına da dikkat etmek gerekmektedir. Narenciye sıkacağı fiyatları kullanılacakları alanlara göre de farklılık gösterebilmektedir. Bu duruma örnek verilecek olursa sanayi tipi ve ev tipi cihazlar arasındaki fiyat farklılıkları örnek gösterilebilir. Sanayi tipi meyve sıkacağı ürünlerinin fiyatları ev tipi ürünlere göre daha pahalı olabilmektedir. Bunun temel sebebi sanayi tipi ürünlerin boyut olarak daha büyük olması, daha fazla enerji harcaması ve daha fazla verim sağlamalarıdır. Ancak her iki ürün tipinde de önem gösterilmesi gereken temel nokta ürünlerin insan sağlığına zararlı olmamalarıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.