Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Mutfak Tartısı

Toplam 1 ürün bulunmaktadır.

Mutfak Tartısı Fiyatları

Mutfak tartısı gramajı küçük alan besinleri ve gıda ürünlerini tartmak için kullanılır. Tartının hassas bir yapısı vardır. Dünya mutfağından yapılan yemeklerin artmasıyla mutfak tartısı kullanımı da arttı. Bazı yemekler hassas gramajlarla yapılır, gramajlara uymamak yemeğin tadında değişikliğe sebep olur. Bu nedenle mutfak tartısı kullanımı önemlidir. 

Aşçılık mesleğine olan ilginin artmasıyla birlikte mutfak tartısına olan ilgi de artmıştır. Geçmişte daha çok göz kararı malzemelerle yemek yapılırken değişen kuşaklar, ölçü kullanımına geçmiştir. Mutfak robotu gibi mutfak elektroniğinin yanı sıra Mutfak tartısı fiyatları da tartının kalitesine ve ölçme hassaslığına göre değişiklik gösterir. Bazı tartılar çok hassasken bazı tartılar daha yüzeysel ölçüm yapar. 

Bu nedenle hassas mutfak terazisi fiyatları diğerlerine göre biraz daha yüksektir. Mutfak terazisi yapımında kullanılan malzeme de fiyatı etkiler. Kaliteli malzeme kullanımı tartının daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Aynı zamanda marka değeri de tartı fiyatında değişime sebep olur. Bazı markalar, kaliteli tartılar üretir ve isim olarak bilinirler. 

Bu marka değeri de tartı fiyatında yükselmeye sebep olur. Genellikle mutfak tartıları çok yüksek fiyatlara sahip değildir. Sadece profesyonel mutfaklarda değil, neredeyse her evin mutfağında da bulunan bir üründür. Ev mutfaklarında kullanılmak üzere en ucuz elektronik terazi fiyatları incelenerek bütçeye uygun seçim yapılabilir.

Mutfak Tartısı Modelleri

Mutfak tartısı bazı kullanımlarda yemek tartısı olarak da geçer. Mutfak tartısının hassaslığına göre ya da elektronik oluşuna göre farklı terazi çeşitleri bulunur. Bu ürünler dijital mutfak terazisi veya mutfak baskülü şeklindedir. Model renk ve boyut olarak da değişik gösterir. Kişiler mutfaklarının rengine uygun terazi seçimi yapabilirler. 

Tezgâh üzerinde duran terazinin genel renge uyum sağlaması bütünlük açısından güzel bir görüntü sunar. Mutfak alanları büyük olan kişiler rahatlıkla terazi seçimi yapabilir. Fakat mutfak ve tezgâh alanı küçük olan kişiler, özellikle daha küçük tartı modelleri bakmaları gerekir. Mutfağın alanına ve genel tarzına uygun teraziler seçmek kişilerin işini kolaylaştıracaktır. Mutfak tartılarının ölçüm aralıkları da farklıdır.

En yüksek ölçüm kilogram sayısı tartıya göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda hassas ölçüm durumu da her tartıda farklı olur. Profesyonel mutfaklar da genellikle özel ve hassas tartılar kullanılır. Fakat kişiler evde kullanmak için normal tartıları tercih ederler. Tartılar metal ya da plastik maddeden üretilmiş olabilir.

Bazı mutfak tartıları analog olurken bazıları dijitaldir. Analog tartılar, eski usul tartma yapar ve tartıların gramajını hassas olarak ayarlamak mümkün olmayabilir. Fakat dijital tartılar, hassas ölçüme sahip olmasıyla tartı üzerindeki kabın ağırlığını da ölçüme yansıtmaz.

Mutfak Tartısının Özellikleri

Mutfak tartıları kişilere kolaylık sağlamak açısından farklı özelliklere sahiptir. Bu özellikler şöyledir:

 • Bazı mutfak tartıları şarjlıdır. Bu özellik sayesinde istenilen zamanda şarj edilebilir ve taşınması kolay olur. Aynı zamanda şarjlı olması daha uzun kullanım sağlayabilir.

 • Mutfak tartısı modellerinden biri de pilli tartıdır. Pilli tartı kullanımı ürünün şarj olmasını beklemeden istenilen zamanda pil değişimi yapılarak kullanılmayı sağlar. Kullanılmadığı zamanlar da ürün kapatılarak pil tasarrufu da yapılabilir.

 • Bazı yemekler ve tatlılar çok hassas ölçümler gerektirebilir. Kişilerin bu ölçüleri göz kararı ayarlamasının imkânı yoktur. Bu gibi durumlarda mutfak tartısı kullanımı yemeğe gerekli ölçüde malzeme koymayı ve yemeğin tadını tutturmayı sağlar.

 • Mutfak tartısı fiyatları uygun olduğu için kişiler bütçelerini zorlamadan sahip olabilir. Bu durum da kişilerin ekonomilerine olumlu yansıma yapar.

 • Mutfak tartısı kullanımı sayesinde yemeklere konulan ölçüler tam olarak bilinebilir. İlk defa yemek yapan kişiler bu miktarlara göre ayarlama yapma şansına sahip olur.

 • Mutfak tartıları küçük olduğu için mutfakta fazla yer kaplamaz. Aynı zamanda kullanımı kolay ürünler olduğu için herkes kolaylıkla öğrenilebilir.

 • Ev terazisi, 2 ile 10 kilogram arasını ölçer. Çok hassas tartılar ise gramları bile tartabilir.

Mutfak Tartısı Nedir?

Mutfak tartısı, kullanımı günden güne artan bir üründür. Asıl görevi yiyecekleri ve gıdaları tartmaktır. Bir yemek veya tatlı yaparken özellikle margarin ya da tereyağı gibi ürünler gram şeklinde kullanılır. Bu gramları tutturmak için mutfak terazisine ihtiyaç vardır. Mutfak terazisi kullanılarak yapılan yemekler veya tatlılar daha lezzetli olur. 

Bunun sebebi ölçüyü tam olarak kullanmaktır. Mutfak terazisi eskiden çok bilinirliği olan bir ürün değildi. Fakat yemek kültürünün değişmesiyle birlikte daha sık kullanılmaya başlandı. İnsanlar sadece kendi bölgelerine ait yemekleri değil, farklı bölgelerin de yemeklerini yapmaya başladılar. 

Aşçılık yolunda ilerleyen bir kişi, işe evinin mutfağından başlar. Elektrikli terazi sayesinde küçük bir mutfakta dünya lezzetleri yapabilir. Diyet listelerine uyan kişiler için de mutfak tartısı önemlidir. Bazı diyet listeleri hangi üründen kaç gram yeneceğini gösterir. Kişiler mutfak tartısıyla bu gramları tam ayarlayarak kilo kontrollerini de sağlamış olurlar. Pilli mutfak tartılarının bazısında pil uyarısı bulunur. 

Bu tartıları seçmek kişilerin işini kolaylaştır. Pilin bitmek üzere olduğunu bildiren tartılar sayesinde kişi, hemen yeni bir pil tedarik eder. Mutfak tartıları, küçük boyutlara sahip olduğu için ister tezgâh üzerinde ister dolapta veya çekmecede rahatlıkla saklanabilir. Sudan etkilenmeyen mutfak terazileri herhangi bir sıvı kazasına karşı korunmuş olur.

Mutfak Tartısı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mutfak tartısı alırken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu özelliklere bakılarak tercih yapıldığında verimli bir alışveriş gerçekleşmiş olur. Bu özellikler şöyledir:

 • Analog veya Dijital Tartı: Analog tartılar daha çok eskiden kullanılırdı. Ağırlığı dönen bir pim sayesinde gösterirdi. Fakat değişen zamanla birlikte analog tartıların yerini dijital tartılar aldı. Dijital tartılar pilli veya şarjlı olabilir.

 • Hassasiyet ve Kapasite: Mutfak terazisinde genel olarak ölçümü yapılan ürünlerin büyüklüğüne göre terazi kapasitesi de belirlenir. Öte yandan küçük gram ölçümleri için hassas teraziler tercih edebilir.

 • Gelişmiş Özellikler: Bazı mutfak terazilerinde ölçü birimleri farklıdır. Gram, kilogram ve ons gibi ölçü birimleri arasında geçiş yapan makineler bulunur. Bunlar, mutfak tartısı için gelişmiş özelliklerdir. Terazideki dara özelliği, bulunması gereken bir özelliktir. Dara özelliği, kabın ağırlığının da dikkate alınması demektir. Bazı tartılarda özel kalori okuma özelliği de bulunur. Bu sayede kişiler kalori hesabını yapabilir.

 • Tartı Kabı Büyüklüğü: Mutfak tartısının üzerinde bulunan tartı kabının büyüklüğü veya tartı alanının büyüklüğü tartı tercihinde önemli bir durumdur. Bazen büyük hacimli malzemeleri ölçmek için büyük kap olması gerekir. Böylelikle daha sağlıklı bir ölçüm yapılmış olur.

 • Okunması ve Kullanımı: Tartı üzerinde yazan ağırlık miktarının okumasının kolay olması herkes için tercih sebebidir. Daha büyük ekranlar, rakamların rahat görünmesini sağlar. Aynı zamanda kullanımı kolay ürünler yaş fark etmeksizin her şey için kolaylıktır.

 • Tasarım ve Depolama: Özellikle minimal mutfaklar için tartı boyutu, çok önemlidir. Katlanabilir tartılar diğer tartılara göre daha az yer kaplar. Aynı zamanda tartıları çekmece gibi küçük alanlarda da saklamak mümkün olmalıdır. Boyutu küçük olan fakat haznesi büyük olan tartılar tercih etmek, kişilerin daha verimli çalışmalarını sağlar.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.