Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Tost Makinesi

Toplam 15 ürün bulunmaktadır.

Tost Makinesi Fiyatları

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Bu öğün olabildiğince doyurucu ve besin değeri yüksek olmalıdır. Tost hızlı ve pratik bir yiyecek olduğu için sıklıkla tercih edilir. Tost makineleri, iki metal parçasının açılır kapanır şekilde birbirine tutturulması ile oluşur. Bu plakalar döküm veya teflon olabilir.

Elektrikle çalışan tost makineleri yüksek ısı vererek içerisine konan besinleri pişirir. Tost makinesinin tarihi çok eskilere dayanır. İlk tost makinesi Hollanda ve Almanya’da 1300’lü tarihlerde ortaya çıktı. Şimdilerde kullanılan tost makineleri son derece teknolojik ve pratiktir. Dakikalar içerisinde ısınır ve tost yapar. İnsanların sürekli çalıştığı ve zamanın kısıtlı olduğu dönemde tost makineleri kullanışlı cihazlardır. 

Tost makinesi fiyatları birçok etkene göre değişiklik gösterir. Tost makinesinin ısı gücü fiyatı etkileyen ilk etmendir. Bazı tost makineleri diğerlerine göre daha çabuk ısınır ve daha hızlı tost yapar. Bu tarz makinelerin fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Tost makinesinde kullanılan plakanın üretiminde kullanılan malzeme ve kalitesi de fiyatı etkileyen faktörlerdendir. 

Döküm plakadan yapılan tost makineleri ile teflon plakadan yapılan tost makineleri arasında fiyat farkı vardır. Tost makinesi fiyatlarının değişkenlik göstermesine sebep olan en önemli unsur markadır. Bazı markalar üretim ve satış alanında daha başarılıdır. Bu durum da zamanla bir marka değeri oluşmasına sebep olur. Marka değeri tost makineleri arasında fiyat farkı olmasına sebep olabilir. 

Tost makinesi sürekli göz önünde bulunan cihazlar olduğu için rengi de önemlidir. Fazla tercih edilmeyen renkteki tost makinelerinin fiyatı diğer tost makinelerine göre daha uygundur. Genel olarak tost makineleri çok yüksek fiyatlara sahip değildir. Hemen hemen herkesin evinde bulunan pratik bir mutfak aletidir. Mutfak robotu seti, air fryer, mikrodalga fırın gibi aletler, yemek yapım sürecini hızlandırmaktadır.

Tost Makinesi Modelleri Nelerdir?

Tost makinesi modelleri boyutuna ve yapımında kullanılan malzemeye göre farklı isimler alabilir. Bu modeller şöyledir:

 • Demir döküm tost makinesi: Plakalarının üretiminde demir döküm kullanılan tost makinelerine verilen isimdir. Sağlıklı bir kullanım sağlar.
 • Saç tost makinesi: Tost yapan plakaların saçtan oluştuğu tost makineleridir. Saç hemen ısınan ve hemen soğuyan bir özelliğe sahiptir.
 • Mini tost makinesi: Tek veya iki kişilik için kullanılan tost makineleri dir. Çok küçüktür ve yer kaplamaz. Bu nedenle tek başına yaşayan ve evi küçük olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.
 • Küçük tost makinesi: Mini tost makinelerine oranla daha büyüktür. Fakat normal tost makinelerine göre de bir boyut küçüktür. Fazla yer kaplamaz ve kişilerin ihtiyacını rahatlıkla karşılar.
 • Granit tost makinesi: Plakaları granit maddesinden yapılır. Isıyı iyi ileten ve hızlı ısınan bir yapıya sahiptir.
 • Profesyonel tost makinesi: Profesyonel tost makinelerinin farklı ısı ve pişirme bölümleri bulunur. Isı dereceleri yüksektir. Büyük bir yapıya sahiptirler. Ev tipi olarak değil de daha çok işletmelerde kullanılırlar.

Her tost makinesinin kendine özgü özellikleri ve ısı dereceleri bulunur. Bazı tost makineleri çok kısa sürede tost yaparken bazıları için bu süre biraz daha uzundur. Kişiler bütçelerine ve mutfak boyutlarına göre en iyi tost makinesi tercihi yapmak isterler. Bütçeleri kısıtlı olan kişilerin tercih ettiği tost makinesi en ucuz modeller arasından olmaktadır.

Çok küçük mutfak alanına sahip olan kişilerin büyük tost makinesi seçimi yapması kendi alanını daraltması sebep olur. Verimli bir alışveriş yapabilmek için tost makinesi almadan önce bilgi sahibi olunmalıdır. Bilgi sahibi olmayanlar tost makinesi hakkında bilgisi olan kişilerden yardım alabilirler.

Tost Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Tost makineleri kullanışlı ve pratik ürünlerdir. Herkesin evinde veya işyerinde bulunabilen tost makinelerinin özelliklerini şu şekilde açıklamak mümkündür:

 • Tost makineleri boyut olarak idealdir. Bu nedenle kullanım ve saklama konusunda sıkıntı yaşanmaz.
 • Hemen ısınan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle kısa sürede istenilen yiyeceği hazırlamak da mümkün olur. Kısıtlı zamanda doyurucu yiyecekler yapmak için uygundur.
 • Sessiz çalışan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çevresine rahatsızlık vermez.
 • Kullanımı son derece kolay ve güvenlidir. Hemen herkes ilk kullanımda öğrenebilir.
 • Çıkabilen plakalara sahip olduğu için temizliği kolaydır. Çıkarılan plakaları ister elde ister makinede yıkanır. Daha sonra kurulanarak yerine takılır. Pişirme sırasında yağlı kâğıt kullanımı tost makinesinin en minimum seviye de kirlenmesini sağlar.
 • Genellikle alındığı andan itibaren 2 yıl garantiye sahiptir. Herhangi bir arıza durumunda servis ücretsiz ilgilenir.

Tost Makinesi Ölçüleri Nelerdir?

Tost makinelerinin ölçüleri kullanım alanlarına göre değişir. Tost makinesi ölçüleri genellikle dilim şeklinde ifade edilir. Dilim ekmeğin boyutunu gösterir ve bir tost makinesinde aynı anda kaç dilim ekmek tost yapılabileceğini gösterir. Ev tipi tost makineleri genellikle 4 dilim şeklinde olur. Bu büyüklük normal bir aileye yetebilecek seviyededir. Fakat daha büyük tost makinesi almak isteyen kişiler 8 dilimlik makineleri de tercih edebilir. 

Sanayi tipi olarak adlandırılan ve işletmelerde kullanılan tost makineleri 12 dilim, 16 dilim, 20 dilim veya 30 dilim şeklinde olabilir. Burada önemli olan kişinin hangi alanda kullanmak için tost makinesi aldığıdır. Sanayi tipi tost makineleri ev tipi tost makinelerine göre farklıdır. Oldukça büyüktür ve plakalarının üzerinde bulunan çizgi çıkıntılar daha sıktır. Çalışma prensibi ve sıcaklık olarak ise ev tipi tost makinelerine göre üst seviyelerdedir.

Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tost makinesi alımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunur. Bu konulara dikkat ederek bilinçli bir alım yapıldığında kişi ileriye dönük pek fazla sıkıntı yaşamaz. Dikkat edilmesi gereken konular şu şekildedir:

Plaka ve Taban: Tost makinesinin performansını etkileyen en önemli unsur plaka ve tabandır. Kişi almak istediği plaka türünü belirlemelidir. Yaygın olarak kullanılan tabanlar alüminyum malzemeden yapılır. Alüminyum hızlı ısınan bir yapıya sahiptir. Bu nedenle tercih edilir. Kolay temizlenebilirlik ve yapışmaması açısından teflon ve seramik yüzeyler tercih edilir. Demir döküm tabanlar diğer tabanlara göre daha lezzetli tostlar sunar fakat ağırdır ve geç ısınır.

Pratiklik ve Kullanım: 180 derece açılabilen tost makinesi tercihi yapmak ızgara gibi alanlarda kullanmak için de faydalı olur. Aynı zamanda kilitleme mandalının bulunduğu tost makinelerini tercih etmek güç gerektirmeden ve üzerine baskı uygulamaya gerek kalmadan incecik tostlar yapmaya olanak tanır.

Isı Ayar Düğmesi: Bazı tost makinelerinde sadece açma kapama düğmesi bulunuyor ve kişi ısı ayarını yapamıyor. Bu durum da farklı sıcaklıklarda pişirilmesi gereken yiyecekleri aynı sıcaklıkta pişirmeye sebep oluyor. Fakat ısı düğmeleri ve 1-2-3 şeklinde ısı seviyeleri bulunan tost makinelerini tercih etmek kişilerin daha lezzetli ve sağlıklı ürünler pişirmesini sağlar.

Elektrik Tüketimi: Tercih edilecek tost makinesinin elektrik tüketim oranı da dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Fazla elektrik tüketimine sebep olan ürünler kişilerin bütçesini olumsuz anlamda etkiler.

Servis ve Garanti: Alınan tost makinesinin servis ve garantisinin bulunması gerekir. Aynı zaman da servisin ne kadar ilgili olduğu ve çözüm odaklı olduğu da dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Genel olarak tost makineleri 2 yıl garanti hizmeti sunar. Kişinin isteğine göre ek bir ücret ödeyerek bu garanti süresini uzatma şansı vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.