Sepetim

Ütü Masası

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Ütü Masası Modelleri

Ütü masası günlük hayatta özellikle ev hanımlarının en fazla ihtiyaç duymakta oldukları ev gereçleri arasında yer almaktadır. Gömlek, tişört, etek veya elbise gibi kıyafetlerin kırışıklığını gidermek için kullanılan ütü cihazıyla birlikte kullanılmaktadır. Bu nedenle ütü masası seçimi yaparken kullanılan ütünün model, boyut ve özellikleri de önem arz etmektedir. Bunun yanı sıra en iyi ütü masası seçimini gerçekleştirmek için ütü özelliklerine ek olarak ütülenecek kıyafetlerin özellikleri ya da satın alınacak masada kullanılan malzemelerin de önemi bulunmaktadır. Örneğin ütü masasının üzerinde bulunan örtünün kumaşının yüksek ısı dayanıklılığı gibi özelliklere sahip olması ütülenen kıyafetlerin zarar görmesini engelleyen önemli bir unsurdur. Diğer bir yandan ütü masası boyutları bu ürünü satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasında yer alır. Özellikle ütü için ayrılan alanın büyüklüğü satın alınacak olan ütü masası boyutları üzerinde direkt olarak etkilidir. Öte yandan boyut seçimi yapılırken ütülenecek kıyafetlerin boyutlarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Gömlek ya da oversize tişört tarzı giysilerin ütülenmesi küçük boyutlu masalarla oldukça zor olmaktadır. Tüm bunlara ek olarak masa çeşitlerinin farklı özellikleri de bulunmaktadır. Bu özellikler marka, model ya da masanın sahip olduğu işlevlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle ütü masası modelleri arasında seçim yaparken kullanma kılavuzu ve ürün özellikleri dikkatli bir şekilde incelenmeli ve en uygun seçim yapılmalıdır. 

Küçük Ütü Masası

Küçük ütü masası modelleri bilhassa az odalı ya da dar alanlı evlerde tercih edilmektedir. Ütü için ayrılan alanın oldukça az olduğu bu tarz evlerde hem boyut olarak küçük hem de yüksek işlevli masa seçimleri yapılması gerekmektedir. Bu nedenle küçük ütü masası satın alırken dikkat edilmesi gerekilen ilk nokta masanın boyutunun ütü yapılacak alana uygunluğudur. Öte yandan her ne kadar boyut olarak küçük olsa da kıyafet boyutlarına uygun olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin gömlek ütülemek için kullanılacak bir masanın ütülenecek gömleklerden daha küçük boyutlara sahip olması hem ütüleme işlemini yapan kişiyi zorlayacak hem de kırışıklıkların uygun şekilde giderilmesi engelleyecektir. Bunun yanı sıra küçük ütü masası çeşitlerini tercih edilecekse kumaş özelliklerine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunun temel sebebi ütü masasının küçük olması nedeniyle standart boydaki ütü masalarından daha az yer kaplaması ve kırışıklık gidermek konusunda boyutu nedeniyle daha az yer kaplamasıdır. Ancak masada kullanılan kumaş buhar tutuculuğu yüksek seçilirse bu dezavantaj ortadan kaldırılabilir ve hatta daha işlevsel hale getirilebilir. Portatif ütü masası olarak da bilinen bu masa çeşidi tercih edilecekse az yer kaplamasının yanı sıra işlevselliğinin yüksek olması dikkat edilmesi gereken önemli bir özelliktir. Ek bir bilgi olarak ütü ve ütü masası arasındaki uyuma da dikkat edilmesi gerektiği belirtilmelidir. 

Katlanır Ütü Masası

Katlanır ütü masası çeşitleri bu ürün kategorisinde en fazla tercih edilen model olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ailelerin tercih ettiği bu modeller ütü masası ölçüleri bakımından incelendiğinde daha geniş ve daha yüksektir. Bunun temel sebepleri arasında hem ütü yapılacak alanın fazla olması hem de ütülenecek giysi sayısının fazla olması gelmektedir. Büyük ütü masası çeşitleri geniş bir alana sahip olması nedeniyle kırışıklık giderme konusunda daha etkilidir. Bunun yanı sıra tarz ürünlerin buharlı ütü masası gibi ütülerin sahip oldukları özelliklere uygun çeşitleri de bulunmaktadır. Her ütü çeşidine uygun şekilde ütü masası bulmak mümkündür. Örneğin kazanlı ütü masası modellerinde kullanılan kumaş çeşitleri standart masalarda kullanılan kumaşlardan farklıdır. Katlanabilir ütü masası çeşitlerinin yanı sıra farklı birçok masa bulunmaktadır. Günümüzde özellikle evlerde ekstra alan yaratmak amacıyla dolaplı ütü masası modelleri tercih edilmektedir. Bu masa çeşitlerinde ütü masası dolap içine gizlenebilir. Böylelikle hem ekstra alan oluşturulabilir hem de ütünün yapıldığı alanda daha düzenli bir görünüm elde edilebilir. Bu ürün çeşidinin sağladığı bir diğer önemli avantaj ise masaya ek olarak kullanılan ütü dolabı ihtiyacını ortadan kaldırarak ikisini bir arada sunmasıdır. Bu ve bahsedilen diğer nedenlerden dolayı son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bir ürün çeşididir. 

Kaliteli Ütü Masaları

Ütü masası kalitesini belirleyen en önemli unsurların başında üretildiği malzemeler gelmektedir. Masanın özellikle ayak kısımları çelik gibi ağırlığa dayanıklı malzemelerden üretilmelidir. Bilhassa kazanlı ütü masası modelleri için bu durum geçerlidir. Kazanlı ütülerin ağırlıklarının oldukça fazla olması nedeniyle bu ütü çeşitleriyle kullanılacak masaların bacak kısımlarının sağlam materyallerden üretilmesi elzemdir. Öte yandan kaliteyi belirleyen bir diğer önemli nokta ise işlevselliğidir. İşlevselliği arttırması için ütü masası dolaplı şekilde üretilmektedir. Böylece ütünün yapılacağı alanın başka işler için de etkin şekilde kullanılması sağlanmaktadır. Günümüzde pek çok kişi ütü odası kullanmak istemediği ya da ütü için ayrı bir oda ayırması mümkün olmadığı için bu tarz modellere yönelmektedir. Gizlenebilir ütü masası çeşitleri bu sebeplerden dolayı oldukça popüler hale gelmekte. Dolap içine saklanmış bu masa çeşitleri hem ütü esnasında kolaylık sağlamakta hem de ütü sonrasında kolaylıkla gizlenebilmektedir. Ütü yapan kişiye büyük kolaylık sağlayan bu tarz pratik ütü masası çeşitleri dolap içinde gizlendikleri için sağlam materyallerden üretilmektedir. Bu tarz masalarda kolay kolay bozulmalar gözlemlenmez. Ek olarak dolap içerisine kaldırıldıkları için yüzey alanları mini ütü masası modelleri ile kıyaslandığında daha geniştir. Kumaş yapıları ise ısıya oldukça dayanıklıdır ve giysilere zarar vermez. Evler için uygun ütü masası seçimi yaparken tüm bu modeller arasında karşılaştırma yapılmalı ve masanın yerleştirileceği alana, ütünün özelliklerine ve giysi çeşitlerine en uygun olacak masayı seçmek gerekmektedir. 

Ütü Masası Fiyatları

Ütü masası fiyat aralıkları tüketicilerin önem gösterdikleri bir diğer unsur olarak bilinmektedir. Tüketiciler yalnızca ütü masası satın alırken değil, her ürün için hem kaliteli hem de ucuz olanı tercih etmektedirler. Bu nedenle ütü masası fiyatları araştırılırken ucuzluğun yanı sıra kaliteye de önem vermek gerekmektedir. Bir ütü masası fiyat aralıkları çeşitli unsurlara göre değişiklik gösterebilir. Ürü modeli bu konuda en etkili özellikler arasına yer almaktadır. Örneğin dolaplı ütü masası ile mini ütü masası arasında boyut, sağlamlık ve özellik farklarından kaynaklı olarak fiyat değişikliği görülmektedir. Burada dolaplı modellerde fiyat farkı meydana gelmesinin sebebi masaya ek dolap masrafının da bulunmasıdır. Bunlara ek olarak ürünün üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi de fiyat konusuna etki etmektedir. Örneğin masanın bacak kısımları çeliğe oranla daha dayanıklı bir malzemeden üretilmişse bu durum fiyatı etkiler. Diğer bir yandan masada kullanılan kumaş çeşidi de fiyata etki etmektedir. Giysilere zarar vermeyen kaliteli kumaş çeşitlerinin kullanıldığı masalar muadillerine göre farklı fiyat aralıklarına sahip olabilir. Ütü masası fiyatları en ucuz seçenekleri ise genellikle mini masalarda sunulmaktadır. Bu seçenekler arasından hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünler bulmak mümkündür. Buna ek olarak en ucuz ütü masası seçenekleri değerlendirilirken fiyatların yanı sıra ürünün sunacağı performansı da iyi araştırmak gerekmektedir. Düşük performanslı ürünler kısa vadede fiyat açısından avantaj sağlasa da uzun vadede zarara uğratabilmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.