Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Kahvaltı Takımı

Toplam 14 ürün bulunmaktadır.

Kahvaltı Takımı Fiyatları

Kahvaltı özellikle Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Bir sofra boyunca hazırlanan kahvaltılara saatler süren sohbetler eşlik eder. Bu kahvaltılar özellikle geniş ailelerde pazar günleri gerçekleştirilir. Bu yüzden pazar günlerinin de ayrı bir önemi vardır. Kahvaltı kültürünün bu kadar geliştiği bir toplumda kahvaltıya eşlik eden eşyalara da ayrı önem verilmektedir. Kahvaltı takımları da kahvaltıya eşlik eden en önemli parçalardır. Bu takımların içeriği değişiklik göstermektedir. Kimisi çok fazla çeşitliliğe sahip değilken diğerlerinin içerisinde her türlü ayrıntı bulunabilmektedir. Kahvaltı sağlık açısından da günün önemli öğünlerinden biridir. Güzel bir kahvaltı tokluğunun verdiği dinçlik tüm günü etkileyebilmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı kahvaltılık seti bulunan kahvaltı takımları daha çok tercih edilmektedir. Bu kahvaltı seti aparatları ile kahvaltı sunumları daha göze hitap ederken aynı zamanda daha da erişilebilir olmaktadır. 

Tüm bu parçaların çeşitliliğine bağlı olarak da kahvaltı takımı fiyatları farklılık göstermektedir. 6 kişilik kahvaltı takımı çekirdek aileler için yeterli olurken 12 kişilik kahvaltı takımı geniş aileler için yeterli olmaktadır. Bu sayı ihtiyaca göre daha da artırılabilmektedir. Kişi sayısı artış gösterdikçe kahvaltı takımları fiyatları da artış göstermektedir. Bu takımlar yerel mağazalardan alınabildiği gibi çevrim içi sitelerden de satın alınabilmektedir. Özellikle çeyiz için alınan kahvaltı takımlarında diğer toplu mutfak eşyaları dâhil edildiğinde yüksek indirimler de uygulanabilmektedir. Diğer bir alternatif ise markaların dönemsel olarak düzenlediği kampanyalardır. Ayrıca ucuz kahvaltı takımı almak yerine ailenin ya da kullanacak kişinin ihtiyacını en iyi karşılayacak kahvaltı takımını tercih etmek daha faydalı bir seçenek olacaktır.

Kahvaltı Takımı Modelleri Nelerdir?

Kahvaltı takımı modelleri, diğer benzer takımlar gibi -örneğin 12 kişilik günlük yemek takımları- çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Her geçen gün ise bu modellerin farklı türleri çıkmaktadır. Her zevke uygun dizayn edilmiş kahvaltı takımı bulmak mümkündür. Sadece kahvaltı tabağı olan kahvaltı takımları varken aynı zamanda içerisinde kahvaltılıkların konulabileceği tabakların da olduğu takımlarda vardır. Bu takımların düz renk ve desenli olmak üzere birçok modeli bulunmaktadır. Sık tercih edilen renkler siyah ve beyaz kahvaltı takımı iken model olarak yuvarlak ve kare kahvaltı takımı seçenekleri olmaktadır. Aynı zamanda kahvaltı takımları kişi sayısına göre de farklılık göstermektedir. 

En sık tercih edilen kahvaltı takımı 6 kişilik olmaktadır fakat insanlar bu takımlardan ikişer tane alıp 12 kişilik de yapmaktadır. Aynı zamanda özellikle çiftler için üretilmiş iki kişilik kahvaltı takımı modelleri de bulunmaktadır. Bu modeller biraz daha romantik dizaynlara sahip olabilmektedir. Çekirdek ailelere özel 4 kişilik kahvaltı takımı da bulunmaktadır. Bazı kişiler ise kahvaltı takımını sadece 6’lı kahvaltı tabağı alarak ve yanına kendi zevkine göre kapaklı kahvaltılık gibi parçalar ekleyerek de oluşturabilmektedir. Bambu ya da cam gibi farklı maddelerden üretilmiş kahvaltı takımları olsa da porselen kahvaltı takımı en sık tercih edilendir. Kahvaltı takımı porselen olarak daha kullanışlı olabilmektedir. Karaca ve Korkmaz kahvaltı takımı modelleri ise çok tercih edilen spesifik markalardır. 

Kahvaltı Takımı Seti İçinde Neler Var?

Kahvaltı takımı seti içerisinde birçok parça bulunabilmektedir. Fakat her set içerisinden aynı parçaların bulunma şartı yoktur. Genel olarak bir kahvaltı seti içerisinde şunlar bulunabilir:

 • Pasta tabağı: Pasta tabağı, genellikle sofranın ortasına konulan poğaça, börek, kek gibi yiyeceklerin servis edildiği tabaktır.
 • Çay bardağı: Çay bardağı, çay servisinin yapıldığı geleneksel Türk çayı bardağıdır.
 • Çay tabağı: Çay tabağı, çay bardağının altına konulan bardağın daha iyi konumlanmasını ve ısıdan kaynaklı masada iz bırakmamasını sağlayan tabaktır.
 • Çay fincanı: Çay fincanı, çay içmek için kullanılan bardaktır. Bazı kişiler çay bardağı yerine kahvaltı çayını çay fincanı ile içmeyi tercih etmektedir.
 • Reçellik: Reçellerin servis edildiği küçük kâselerdir.
 • Kayık tabak: Domates, salata ya da ot çeşitlerinin servis edildiği tabaklardır
 • Yumurtalık: Sadece yumurta servisi için kullanılan parçadır.
 • Peynirlik: Genellikle dikdörtgen şekilde olan, peynirin servis edildiği tabaktır.
 • Zeytinlik: İnce, uzun ve bazen kıvrımlıdır. Zeytinlerin servis edildiği tabaktır.
 • Servis tabağı: Kahvaltı tabağının altına konulan ve kahvaltı tabağını destekleyici tabaktır.
 • Çaydanlık: Kahvaltı takımına uyumlu olan çaydanlık modelidir ve takıma dâhil olur.
 • Kahvaltı tabağı: Kahvaltılıkların konulduğu ve gıdaların tüketildiği kişiye özel tabaktır.
 • Çay kaşığı: Kahvaltı takımına uygun modelde olan çay kaşığıdır.
 • Çatal, bıçak, kaşık: Kahvaltı takımına uyumlu modelde olan çatal, bıçak, kaşık takımıdır.
 • Tuzluk: Takıma uyumlu modelde, renkte ve desende olan tuzluktur.
 • Biberlik: Takıma uyumlu renkte, modelde ve desende olan biberliktir.
 • Kürdanlık: Takıma uygun dizaynda olan ve kürdanların konulduğu kaptır. 

Kahvaltı Takımı Kaç Parçadan Oluşur?

Kahvaltı takımının içeriği her kahvaltı takımı modelinde farklılık göstermektedir. Kaç parçadan oluştuğu da yine bu duruma göre farklılık gösterir. Kahvaltı içeriğinin kaç parçadan oluşacağı tamamen kişinin ihtiyacına ve bütçesine bağlıdır. Bazıları çaydanlık takımına kadar detaylı olurken bazı modeller sadece kahvaltı tabaklarından oluşabilmektedir. Bazılarında ise kişi sayısından dolayı parça sayısı yüksek iken bazılarında kahvaltılık kaplarının sayısı fazladır. Bu, modele ve kişinin ihtiyacına göre değiştirmektedir. Kahvaltılık setlerinin bazılarında, içindeki parçaları ekleme ve çıkarma yaparak değiştirmek mümkün iken bazılarında bu mümkün değildir. 

Kahvaltı Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeldir?

Kahvaltı takımı alırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Bunlar:

 • Renk veya desen: Kahvaltı takımı seçilirken öncelikle takımın düz renk mi yoksa desenli mi olacağına karar verilmelidir. Farklı renk ve desenlerde tercih edilen kahvaltı takımlarında bu renk ve desenlerin kalıcılığına dikkat etmek gereklidir.
 • Bütçe: Kahvaltı takımı seçmeden önce bu alışveriş için ne kadar bütçe ayrılacağının belirlenmesi gereklidir.
 • Kahvaltı takımlarının saklanacağı alan: Bazı kahvaltı takımları fazla yer kaplayabilmektedir. Bu sebeple alınmadan önce yeterli saklama alanının olup olmadığına dikkat etmek gereklidir.
 • Kalite: Kahvaltı takımının porselen, cam ya da hangi hammaddeden üretildiyse o maddenin kalitesine dikkat edilmelidir.
 • Parça şekilleri: Kahvaltı parçaları yuvarlak mı, kare mi, çiçek mi ya da hangi modelde olunması isteniyorsa ona karar verilmelidir.
 • Kişi sayısı: Kaç kişilik kahvaltı takımı istenildiğine karar verilmelidir.
 • Set içeriği: Set içerisinde temel ihtiyaçları karşılayacak neler olmalı, öncelikle bu belirlenmelidir.
 • Makinede yıkanabilirlik: Alınan ürünlerin de makinede yıkanabilir olması kullanım aşamasında önemli kolaylık sağlamaktadır.
 • Dayanıklılık: Alınan kahvaltı takımının çok ince olmaması ömrünü genel olarak uzatmaktadır. Bu yüzden ince porselen kahvaltı takımı tercih etmek yerine seramik ya da stoneware modellerden tercih yapmak daha uygun olacaktır.
 • Mikrodalga: Yemekleri özellikle mikrodalgada ısıtan kişiler için kahvaltı takımlarının mikrodalgada kullanılabilir olması avantaj sağlamaktadır. 
 • Diğer eşyalar ile uyumu: Eğer çok donanımlı bir kahvaltı takımı tercih edilmeyecekse takım dizaynının diğer mutfak eşyaları ile uyumuna da dikkat edilmesi gerekmektedir. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.