Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 168 ürün bulunmaktadır.

Sofra Ürünleri

Sofra ürünleri, sofra düzenini sağlamak amacıyla tasarlanıp üretilen şık ve dayanıklı türdeki ürünlerdir. Yapısı ve özellikleri bakımından mutfak ve yaşam alanı için önemli bir yere sahip olan sofra ürünleri hemen her evde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle en çok sevilen ve tercih edilen sofra ürünleri genellikle sunumluklar ve setler olmaktadır. Sofra ürünleri bardak, tabak, çatal ve kaşık gibi en temel malzemelerden oluşmaktadır. Bu ürünlerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulan sofra takımı modelleri de fazladır.

Mutfakta hazırlanan ve pişirilen yemeklerin vazgeçilmezi olan sofra takımları, şık bir masa sunumu hazırlamak adına ilk aranan ürünlerin başında gelir. Burada asıl önemli olan güzel bir yemek masası düzeni oluşturmak ve sofra ürünleri kullanımına özen göstermektir. Üstelik sofra takımları veya ürünleri seçilirken dayanıklılığa ve sağlamlığa dikkat edilmelidir. Ayrıca sadece masa planı düzenlemekle sınırlı kalmayan sunum setleri de mevcuttur. Kahve sunumu yapmak, akşam yemeğine özel ve şık bir masa hazırlamak gibi amaçlarla da sofra ürünleri kullanılabilmektedir.

Sofra Takımları

Sofra takımları, yemek yerken kullanılacak şekilde üretilmiş ürünlerdir. Bu takımlarda çatal, bıçak, tabak, peçete, bardak, örtü vb. gibi ürünlerin hepsi bulunmaktadır. Zira kişinin isteğine ve ihtiyacına yanıt olacak birçok takım türü vardır. Günümüzde özel olarak ve sıklıkla tercih edilen takımların geneli sofra sunumları için olmaktadır. Konuk ağırlarken, akşam yemeği masası organize ederken veya kahvaltı masası hazırlarken ilk aranan ürünler, masa sunumlukları modelleri olmaktadır.

Peki, sofra seti alırken nelere dikkat edilmelidir? Tabii ki ürünün kalitesine ve yapısının sağlam olup olmadığına bakmak ilk öncelik olmalıdır. Mutfakların vazgeçilmez parçası olan bıçaklar, çatallar, kaşıklar ve tabaklar mutlaka uzun ömürlü, sağlığa zarar vermeyen ve birinci sınıf kalitedeki malzemelerden üretilmiş olma özelliklerini taşımalıdır. Tüm bu özelliklere sahip olan sofra seti modelleri gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Bunların yanı sıra son dikkat edilecek şey ise renk ve fiyat seçenekleri olabilir.

Şık Sofra Servisi Ürünleri

Şık sunumluklar ile harikalar yaratmak oldukça mümkündür. Güzel bir sunum yapmanın yolu öncelikle doğru ve kullanışlı şık sofra servisi ürünleri seçmekten geçer. Göz alıcı şıklıkları ile dikkat çeken sunumluk seti modelleri, masa düzenini en iyi şekilde sağlamaktadır. Haliyle farklı ve özenli bir masa hazırlamanın sırrı da sofra aksesuarları seçmekle başlar. Pişirilen ve hazırlanan tüm güzel yemekler için mutlaka ayrıcalıklı sofra setleri tercih edilmelidir.

Her evin olmazsa olmazı sofra servis seti ile ideal bir düzen oluşturmak kaçınılmaz olacaktır. Sofra servis ürünlerinin kullanılma amacı ise etkili ve uzun saatler süresince düzenli kalacak bir masa hazırlamaktır. Düzen, şıklığın ve sunumların ne kadar önemsendiğini gösteren anlamlı bir mesaj verir. Bu nedenle masalarda yer alacak ürünlerin de kesinlikle sade ve şık olması önerilir. Bunun için üretilmiş olan pek çok sofra takımı mevcuttur. Servis sunum ürünleri sayesinde görünümü unutulmaz şahane sofralar hazırlanması mümkündür.

Kahvaltılık Sofra Takımları

Kahvaltı takımları; yumurtalık, tuzluk, şekerlik, servis tepsisi, kaseler, çay demliği, biberlik, büyük ve küçük servis tabakları, bardak gibi daha pek çok ürünün bir araya gelmesiyle oluşturulan takım türüdür. Bu ürünlerin bir arada kullanılması sofrada görsel bir bütünlüğün oluşmasını sağlar. Böylece en şık kahvaltı sofrası sunumları hazırlanması kolay olmaktadır. Özellikle sade renk seçeneklerinin yanı sıra farklı renk tonlarından oluşan sunum takımları da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Misafire kahvaltı sunumu yapılacağı zaman geniş ve zengin içerikli sunum setlerinin tercih edilmesi önerilmektedir. Bu setler, en az 6 kişilik kahvaltı takımı veya ideal bir diğer seçenek olan 12 kişilik kahvaltı takımı modelleri olabilir. Yapılacak sunumlara göre çok desenli ve renkli modeller ya da sakin, sade ve şık modeller seçilebilir. Bu tamamen kişinin zevkine ve isteğine kalmış bir özelliktir. Dikkat edilmesi gereken nokta, uzun süre dayanan ve sağlam ürünlerin seçilmesidir.

Kahvaltılık sunumu için önemli bir yere sahip yemek masası sunumları az da olsa bilinmelidir. Birkaç sunum örneğine bakılarak hem çok şık hem de en farklı ve doğal sunumların yapılması kolay olacaktır. Aynı zamanda sunumluk ürünlerinin ısıya dayanıklı ve kırılmayacak türden olmaları gerektiği unutulmamalıdır. Özellikle sıklıkla yemek ısıtmak ve fırında yemek yapabilmek adına bu ürünlere öncelik verilmelidir. Renkli bir servis sunum için bu noktalara ağırlık verilmesi yeterli olmaktadır.

Sofra Ürünleri Fiyatları

Sunum ürünleri; pasta, kek, börek, çay saatleri için hazırlanan atıştırmalıklar ve diğer tüm yemek çeşitlerine kadar birçok farklı ürününün sunulması amacıyla üretilmiş olan ürünlerdir. Görsel bir şölen yaratmak için çok sık tercih edilen sunum ürünleri genel olarak kahvaltılık takımları, kahve sunum saatleri veya akşam yemeği için hazırlanacak düzenli ve özenli bir masa için kullanılmaktadır. Örneğin, kahvenin yanında tatlı ve küçük lezzetlerin sunumunun yapılması için daha çok ikramlık tabaklar kullanılır.

Akşam yemeği için ise genellikle yemek tabağı modellerine ve diğer tüm yemek seti ürünlerine yer verilir. Yiyeceklerin servis edilmesi için üretilen birçok yemek tabağı modeli vardır. Yemeğin çeşidine göre hangi tabağın kullanılacağına kolaylıkla bu modeller sayesinde karar verilebilmektedir. Bunlara ek olarak en çok araştırılan ve merak konusu olan sofra ürünleri fiyatlarıdır. Fiyatlar; ürün özellikleri, içeriği ve kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Alınacak ürünün türü ne olursa olsun genellikle bu fiyatlar ucuz ve uygun olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.