Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Kahve Makinesi

Toplam 24 ürün bulunmaktadır.

Kahve Makinesi Fiyatları

Kahve makinesi fiyatları marka ve modele bağlı olarak değişiklik gösterir. Fiyatları belirleyen unsurlar arasında en önemli olan kahve makinesi modelinin hangi özelliklere sahip olduğudur. Bazı kahve makineleri modelleri birbirinden farklıdır ve bu nedenle fiyatları da değişir. Makinelerin hangi tür kahve yaptığı ve ne kadar çeşitte içecek ürettiği bu konuda önemli bir göstergedir. Bu durumu en çok belirleyen ise kahve makinelerinin kahve makinaları kısmıdır.

Kahve makinelerinde kahve yapma makinesi filtre ve türk kahvesi olarak ikiye ayrılabilir. Buna ek olarak birkaç farklı kahve makinesi modelinden de bahsedilebilir. Birden fazla kahve çeşidi yapan makinelerin fiyatları tek tür kahve yapan makinelerin fiyatlarına göre daha yüksek olacaktır. Kahve makinaları fiyatları ise buna bağlı olarak değişir. Filtre kahve yapan makineler tüm diğer kahve makine modelleri arasında en düşük fiyata sahiptir. Türk kahvesi yapan makineler ise bundan biraz daha fazladır. En yüksek fiyata sahip kahve makinesi ise birçok farklı içecek yapabilen makinelerdir.

Kahve Makinesi Çeşitleri

Kahvenin kullanıcısını dinlendirici etkisinin olduğu kabul görmüş bir şey olarak bilinmektedir. Kahve bazen sabah uyanabilmek için bazen dost sohbetlerinde bazen spor yaparken bazen iş arasında yani günün her anında kullanılabilen bir içecek halini almıştır. Kullanıcısının damak zevkine göre değişen kahve çeşitleri beraberinde kahve makinelerinin çeşitlenmesini de sağlamaktadır. Kahve makinesi kullanıcısının tercih ettiği kahve türüne göre çeşitlilik göstermektedir. Kahve makinesi modelleri, yaptığı kahve türüne, haznesine ve tekli, ikili olma özelliklerine göre kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır.

Yeni nesil kahve makinelerinin gelişmediği zamanlarda herkes tarafından kullanılan kahve makinesi modelleri arasında ilk olarak cezve kahve makinesi gelmekteydi. Zamanla birçok marka bu modeli çelik kahve makinesi ürünüyle geliştirdi. Bu model kahvenin geleneksel yöntemlerle hazırlanması açısından önemli olmaktadır.

Kahve makinesi çeşitleri arasında bilinen bir diğer kahve makinesi modelini ise filtre kahve makinesi oluşturmaktadır. Bu kahve makineleri filtre kahvenizi zahmetsizce hazırlarken sıcak tutma özellikleri ile de ön plana çıkmaktadır. Ürünlerin su hazneli kahve makinesi olmaları ve su haznesinde bulunan gösterge bölümleri kullanıcıya porsiyon belirleme de kolaylık sağlamaktadır. Filtre kahve makinesi, kullanıcının tercihine göre kağıt veya metal filtre ile filtre kahvenizi demleme olanağı sunmaktadır. Filtre bölümünün yıkanabilir olması da kullanıcıya temizlik açısından kolaylık sağlamaktadır. Gün boyunca filtre kahvesini taze olarak içmek isteyen kullanıcıların tercih ettiği modeller arasında olmaktadır.

Espresso kahve makinesi modelleri kahve çekirdeklerinin kokusunu hissederek kahve keyfi yapmak isteyen kullanıcıların tercihleri arasında yer almaktadır. Kahve çekirdeklerinin çekilerek yoğun kıvamda kahve oluşumunu sağlamaktadır. Espresso kahve makinesi ile Macchiato, Cappuccino, Latte gibi farklı kahve çeşitleri de yapılabilmektedir.Espresso kahve makinesi, kapsüllü ve kaşıklı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Hemen hemen aynı fonksiyonlara sahip olan makinelerden kapsül kahve makinesi, kahveyi hazırlama sürecini diğerine göre tam otomatik olarak gerçekleştirmektedir. Süt ısıtma çubuğu da mevcut olan espresso kahve makinesi, salep ve sıcak çikolata gibi sütlü içeceklerin yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu kahve makinesi çeşitleri içerisinde kullanıcının tercihine sunulan tam otomatik kahve makinesi ve yarı otomatik kahve makinesi modelleri de bulunmaktadır. Tam otomatik kahve makinesi kahve hazırlama sürecini tamamıyla kendisi hallederken yarı otomatik kahve makinesi kahve yapma sürecinde insan yardımı almaktadır. Tahılları öğütürken veya zamanlayıcı ayarlama gibi seçenekler için insan katılımı istemektedir.


Türk kahve makinesi modelleri ise kahveyi tam kıvamında hiçbir tatlandırıcı katkı malzemesi olmadan içmek isteyenlerin tercih ettiği modellerdir. Geleneksel ya da közde pişirme gibi seçeneklerinin olduğu modelleri bulunmaktadır. Cezve tipi ve daha modern olan otomatik Türk kahvesi modelleri bulunmaktadır. Cezve tipi modellerde kullanıcı kahve malzemelerini koyduktan sonra makinenin başında beklerken modern modellerde kahvenin hazır olduğunu kullanıcıya uyarıcı ışık ya da ses yardımı ile bildirmektedir. Tasarımsal olarak da kullanıcıya tekli, ikili, dörtlü modeller sunan kahve makinesi çeşitleri birçok tercih seçenekleri ile göz doldurur niteliktedir. Türk kahve makinesi tekli olduğunda kullanıcıya aynı anda servis yapma konusunda dezavantaj sağlayabilmektedir.

Kahve Makinesi Özellikleri

Son zamanlarda hayatımızın her alanında ve her saatinde içmekte popüler hale gelen kahve, hayatımızın vazgeçilmez lezzetleri arasında yerini almaktadır. Kahve makinesi, damak zevkine uygun kahveler hazırlanmasına imkan sunmaktadır. Kullanıcılara pratik bir kullanım sağlayan kahve makineleri kullanıcısına zamansal tasarrufta sağlamaktadır. Birçok kahve çeşidinin tek bir makineye sığdıran makineler, çok fonksiyonel ve işlevsel ürünler arasında yerini almaktadır. Kullanıcısına kolaylık ve pratiklik sağlayan makineler, kahvelerin kusursuz görünüm ve tada ulaşmasını da sağlamaktadır. Kahve çeşitlerinin lezzetli ve olması gereken kıvamda olmasını sağlamaktadır. Temizlenmelerinin kolay ve pratik olması kullanıcı için avantaj sağlamaktadır. Kahve çekirdeklerinde gizli kalan aromaların ortaya çıkmasına da yardımcı olan makineler, kullanıcıların kahveden tam anlamıyla zevk almasını sağlamaktadır.
 

Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kahve makinesi alırken alıcının öncelikle kendi ihtiyaç ve isteklerini belirlemesi oldukça önemlidir. Bu doğrultuda seçeceği bir kahve makinesinin de bu ihtiyaçları karşılayacağından emin olmak gerekir. Alıcılar ne kadar sıklıkla ve hangi miktarda çay ve kahve tükettiklerini bilirse bu da makine seçimi yaparken eleyici bir yol oluşturur. Buna örnek olarak çok kahve ve çay tüketimi olan iş yerleri gibi mekânlarda büyük kapasiteli makineler tercih edilmelidir. Bu ihtiyaca en iyi karşılık verecek model ise çay ve filtre kahve makinesidir. En iyi mutfak robotu, kahve makinesi ya da diğer mutfak eşyaları, ihtiyaca karşılık veren, uzun ömürlü ve sağlığı önceleyen kaygıyla üretilendir.

Doğru makineyi seçtikten sonra en önemli dikkat edilmesi gereken nokta makinenin orijinal, açılmamış ve garantili ürün olup olmadığıdır. Bu noktada, satıcılardan veya internet aracılığıyla bu bilgiler temin edilebilir. Günümüzde çoğu üretici firma bu bilgilerin garantisini verir. Müşteri, verilen ürünün beklediği ürün olmadığını düşünüyorsa bu konuda da ürün iadesi yapılıp karşılığı müşteriye verilir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise ürünün alındıktan sonra çalışıp çalışmadığıdır. Ürünü açtıktan sonra bazı firmalar iadesini kabul etmeyebilir. Bu nedenle önceden bunun bilgisinin alınması iyi olacaktır. Eğer ürünün çalıştığı kontrol edilmek istenirse ürünün alındığı yerde kontrol etmek en doğrusu olacaktır. Böylelikle müşteri, iade kabul etmeyen firmalara karşı mağdur durumda kalmaz. 

Kahve Makinesi Kaç Watt Olmalı?

Kahve makinesi modeline göre kullandığı watt değişiklik göstermektedir. Makinenin güçlü olması kahveyi sıcak tutmasında çok önemlidir. Makinenin watt gücü yükseldikçe kullanıcıya verdiği performansta artmaktadır. Makinenin cezve haznesi de watt gücünün değişkenlik göstermesine neden olmaktadır. Kullanıcı daha performanslı ve özellikli bir model tercih ettiğinde watt gücünün de yüksek olması gerektiğini bilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.