Sepetim

Mutfak Tekstil

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Mutfak Tekstili Ürünü Fiyatları

Mutfak tekstil ürünlerinin fiyatları; üretilen ürünün marka, model ve tasarımına göre farklılık gösterir. Ürünler belirli satış mağazalarından ve internet sitelerinden güvenle temin edilebilir.

Yeni evlenen ve evini yenileyen kullanıcılar için önemli bir başlık olan mutfak tekstil ürünleri; ev dekorasyonunu modern hâle getirir. Kişilerin tercihlerine göre şekillenen modeller, ayrılan bütçeye göre temin edilir. Mutfak tekstili seti içerisinde önlükten, masa örtüsüne kadar tüm mutfak tekstil modelleri vardır. Bu ürünlere set denilmesinin sebebi, aynı desen ve modelde üretilen türlerin bir arada toplanmasıdır. Set hâlinde satın alınan ürünler, mutfak içinde bir uyumun oluşmasını sağlar. Mağazalar dışında, internet üzerinden yapılan satışlar da kullanıcıya kolaylık sağlar. Alım sırasında zamandan kazanmak ve yol masrafı ödememek için aynı kalitedeki ürünler internetten alınır. Kullanıcıya ürünlerin türüne göre değişim ve iade şansıda sunulur. Beklentiyi karşılamayan veya mutfağa uymayan ürünlerde çözüm odaklı çalışmalar yürütülerek çift taraflı problem çözümü sağlanır.

Mutfak tekstil ürünleri; kumaşın kalitesine, desenine ve özelliğine göre farklı modellere sahiptir. Her tercihe uygun modern tasarım stilleri ile evin genel uyumu bu ürünler sayesinde sürdürülür. Mutfak tekstil ürünleri çoğunlukla çeyiz paketleri içerisinde görülse de günümüzde genç ve orta yaşlı kesimlerin tamamında sunum şıklığı elde etmek için kullanılır. Çok kullanışlı ürünler olması sebebi ile kişisel tercihler doğrultusunda çalışma masası örtüsü olarak da kullanılabilen modeller vardır. Ürünlerin fiyat aralığı, kumaşın kalitesine ve dikişin profesyonelliğine göre değişim gösterir. Alışveriş siteleri, kullanıcılara geniş model aralığı sunarken filtreleme özelliği ile de aranan özelliğe sahip ürünün kolayca bulunmasını sağlar. Sipariş oluşturulan konum ve dağıtıcı firma arasındaki mesafeye bağlı olarak değişen kargo teslim zamanları vardır. Alıcının evde bulunmama durumunda, seçilen kargo şirketine göre şubede bekleme süresi devreye girer.

Mutfak Tekstili Ürünü Modelleri Nelerdir?

Günümüzde yaşanılan alanın tasarım ve dekorasyonunun uyum içerisinde olması, orada yapılan işin daha işlevsel sonuçlar oluşturmasına olanak tanır. Mutfak içerisinde yapılan işten verim alınması için üretilen ürünler vardır. Mutfak tekstili aksesuarları; mutfak mobilyalarının istenilen şıklıkta görülmesi, ön plana çıkması, korunması ve kullanışlı olması sebebi ile tercih edilir. Ev içerisindeki her odanın birbiri ile uyum ve düzen içerisinde olmasını isteyen bireyler, mutfak ürünlerinde seçici davranır. Ev dekorasyonunda uygulanan geniş tasarım algısı sayesinde yaşanılan alanda ki mutluluk seviyesi de artış gösterir.

Davetlerde gösterişli, sade veya klasik bir görünüme sahip masa düzeni oluşturmak için mutfak tekstil ürünlerinden faydalanılır. Bu ürünler dar alana sahip mutfakların, geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur.

Görev alanları birbirinden farklı olan mutfak örtüsü modelleri, kullanılan objenin özelliğine göre değişir. Takım veya tekli olarak satılan fırın eldivenleri, kullanıcıların elini fazla ısıdan korur. Dolap örtüleri ise tabak ve bardak gibi envanterleri tozdan korur. Runner modelleri, masaların şık görünmesini sağlayan bir aksesuardır. Amerikan servis veya supla olarak adlandırılan tabak altlıkları ile kombinleyerek kullanılır. Birbirinden farklı desen ve renk türüne sahip bu ürünler farklı kumaşlardan, kişilerin tercihine göre üretilir. Mutfak tekstil ürünlerinin modellenmesin de ki en temel sıralama; ürünün görüntüsü ve hammaddesi ile alakalıdır. Genel anlamda havlu ve bez türleri pamuk kumaştan elde edilir. Ne var ki markaya göre bu durum değişiklik gösterebilir. Ürünlerin modelleri ise şöyledir;

 • Tek renk
 • Desenli
 • Baskılı
 • Geçişli
 • Pötikare
 • Fırfırlı
 • Saçaklı
 • Dikişli

Mutfak Tekstili Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Mutfak içerisinde kullanılan eşyaların pratiklik sunması çok önemlidir. Bir mutfakta aksesuar ve mobilyaların dışında olması gereken kumaş ürünler vardır. Dokuma veya dokumacılık anlamına gelen tekstil kelimesi, pamuğun seri üretim ile kumaş halini aldığı serüven olarak bilinir. Mutfak içerisinde kullanılan kumaş ve türevi ürünlerden meydana gelen tüm eşyalar hakkında ön bilgiye sahip olmak için ise mutfak tekstili ifadesi kullanılır. Genel anlamda bu ürünler, kullanıcıların mutfaktaki işleyişlerinin kolay ve hızlı olmasını sağlarken aynı zamanda şık ve modern bir ortam oluşturur.

Mutfak tekstil ürünleri kullanıldığı alana göre farklı özellikler ile üretilir. Uyum içerisinde gözüken mutfaklar için renk, ölçü, bakım türü, ana malzeme ve kullanım şekli gibi değişen özelliklerde ürün çeşitliliği sağlanır. Genel anlamda ürünler suya dayanıklı yapıda üretilir.

Mutfak içerisinde su ile etkileşimin fazla olmasından ötürü kullanılan ürünlerin kir tutmayan özellikler taşıması gerekir. Makinede yıkanabilen özelliklere sahip olması da ayrıca önemlidir. Yağ ve türevi çıkması zor olan izlerin yoğun olarak bulunduğu mutfaklarda kullanılan ürünlerin yıkamaya elverişli olması gerekir. Mutfak tekstili ürünlerinin genel anlamda sahip olduğu özellikler şu şekildedir:

 • Geniş renk çeşitleri
 • Farklı desenlerde üretim
 • Değişen boyut türleri
 • Hammadde değişimi
 • Kaliteli kumaşlardan üretim
 • Şık, modern ve klasik tasarımlar
 • Ergonomik tasarım
 • Ütü gerektirmez
 • Kolay temizlenir
 • Su geçirmez
 • Leke tutmaz

Mutfak Tekstili Ürünleri Nelerdir?

İhtiyaçlara uygun olan masa örtüsü servis seti, paket hâlinde mutfak tekstil ürünleri satan alanlardan temin edilir. Evin genelinde bulunan halı, mobilya ve aksesuarlar arasındaki uyum mutfak içerisinde de sürdürülür. Mutfak içinde ki işlemlerde kolaylık sağlayan tekstil ürünleri, kumaş veya türevi ürünlerden meydana gelir. Kahvaltıda, mutfak masalarında kullanılan runner ve servis setleri şık bir görüntü sunar. Bunlar dışında akşam yemeklerinde kullanılan masa örtüleri ve servis peçeteleri davetlerin ana tasarımıdır. Kaliteli kumaşlardan elde edilen bu ürünler, uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Yemek yapımı sırasında ise lekelenmeye karşı önlem olur.

Mutfak içerisinde kullanılan tekstil ürünleri, mobilya ve aksesuarı darbelere karşı korur. Örneğin; şeffaf masa örtüsü, ortamın ambiyansını bozmadan yapıyı çiziklere ve suya karşı korur. Bunlar gibi diğer ürünlerde üretim gereği kullanıldığı alanı koruma eğilimindedir. Kullanıcılar bu ürünleri, mutfak tasarımına uygun olacak modellerde seçme özgürlüğüne sahiptir. Geniş model yelpazesi ile mutfak içerisinde kullanılan ürünler şu şekilde sıralanır:

 • Masa Örtüsü
 • Dolap Örtüsü
 • Kurulama Bezi
 • Mutfak Havlusu
 • Mutfak Önlüğü
 • Fırın Eldiveni
 • Runner Örtü
 • Servis Peçetesi
 • Tutaç

Mutfak Tekstili Ürünü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev dekorasyonunun kusursuz bir şekilde tasarlandığı günümüzde, oturma ve yatak odaları dışında mutfak, lavabo ve banyo tasarımı da dikkat edilen konular arasına girmiştir. Beslenmenin temel ihtiyaç olmasından ötürü mutfakta geçirilen zamanda kullanıcılar, tasarım ürünler ile rutin işleri pratik şekilde halletmek isterler. Bu yüzden yapılan işlemden keyif almak için kullanılan ürünlerin, evin geneli ile uyum ve düzen içerisinde olması gerekir. Alışveriş sırasında mutfak tekstili dikiş ürünlerinde seçim yapılırken uzun vadede kullanım göz önünde bulundurulmalıdır.

Mutfak tekstil ürünleri; yıkama, pişirme, sunum ve koruma dahil tüm süreçte kullanılır. Bu yüzden kullanıcıların bu ürünleri temin ederken seçici olması gerekir. Alışveriş sırasında ürünlerin rengine, desenine ve ambiyansa uygunluğuna dikkat ederek seçilmesi en önemli kuraldır. Ev içinde devamlı olarak kullanılacak olan bu ürünlerin, sonrasında göze batmayan ürünler olması gerekir. Seçenekler bu şekilde daraltılarak sunduğu özelliklere göz atılır. Örneğin, ütü gerektirmeyen mutfak dolabı örtüsü, yıkamadan hemen sonra yerleştirme imkânı tanıyarak zaman kazandırır. Yanık işlemleri sağlık açısından ciddi problemlere sebep olduğundan, pişirme esnasında yüksek ısıdan koruyan termal eldivenler kullanılması gerekir. Ayrıca su ve sıvıya karşı temas durumu yüksek olan havlu, bez ve servislere de dikkat edilmelidir. Çünkü seçimlerdeki kumaş kalitesi hassasiyet gerektirir. Kiri suyu iten ürünler, yıkama kolaylığı açısından önemlidir. Kullanıcıların ihtiyacı olan ürünleri, alışverişten önce bir liste yapması alışverişi kolaylaştırır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.