Sepetim

Yemek Takımı

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Yemek Takımı Fiyatları

Ev dekorasyonunda, eşsiz bir konsept yaratmak ve konukları memnun etmek adına yemek takımı çok önemli bir ögedir. İki kişilik yemek takımlarından, 24 kişilik yemek takımlarına uzanan geniş bir ürün skalasına sahip yemek takımları, güzel bir yemekte tamamlayıcı bir konumdadır. Tabak ve kaselerin yanı sıra, çatal bıçak takımları ile bir bütün olan yemek takımı modelleri, içerdiği tasarımlarla hem klasik hem modern dekorasyon konsepti ile uyumludur. Evde hem ailece yemek yeme hem de konuk ağırlarken önemli ihtiyaçlardan olan yemek takımlarında, fiyatlar en önemli konular içindedir. Yemek takımı modelleri fiyatlarını etkileyen birçok kriter söz konusudur. Bunlar içinde parça sayısı ve tasarım çok önemlidir.

Yemek takımı fiyat aralıklarına bakıldığında, takımların tasarımlarının etiketi etkilediği görülebilir. En popüler yemek takımı modelleri içinde yer alan altıgen yemek takımı ve dikdörtgen yemek takımı modelleri, geometrik konsepti ile modern evlerde tercih edilmektedir. Renk olarak bakıldığında ise, turuncu yemek takımı ve mat siyah yemek takımı ev dekorasyonunda ilgi görmektedir. Ürün materyali, rengi ve konsepti, yemek takımı fiyatları üzerinde etkili bir kriterdir. Bununla birlikte, yemek takımları parça sayısı ile öne çıkan bir üründür. Fiyat olarak bakıldığında, 6 kişilik yemek takımı modeli ile 12 kişilik yemek takımı ürünü, farklı sayıda parça içerdiği için fiyat olarak farklıdır. Buna ek olarak, günlük yemek takımı gibi sade modeller, indirimli ve ucuz olarak keşfedilebilir. Yemek takımı fiyatları içinde en iyi fiyatları bulmak için, yemek takımlarını online satış sitesi üzerinden fiyata göre sıralamak mümkündür.

Yemek Takımı Modelleri Nelerdir?

Yemekleri görsel bir şölene dönüştürmesi ile çok tercih edilen bir ürün olan yemek takımı, her evde bulunan bir seçimdir. Çeyizlik ürünlerde de, listenin ilk sıralarında yer alan yemek takımları, farklı zevklere hitap edebilen yapıda bir üründür. Yemek takımı modelleri, hem parça sayısı, hem konsept, hem de renk olarak çok geniş bir skala sunmaktadır. Masa örtüsü rengi, evin genel tonu ve dekorasyon anlayışı ile uygun yemek takımı bulmak herkes için mümkündür. Renk olarak, yemek takımı modellerinde en çok öne çıkan seçenekler şu şekildedir:

 • Gümüş yemek takımı
 • Pembe yemek takımı
 • Siyah beyaz yemek takımı
 • Mavi yemek takımı
 • Gri yemek takımı
 • Kırmızı yemek takımı
 • Yeşil yemek takımı

Yemek takımı rengi, masaya ve o günkü davete şıklık katan önemli bir detaydır. Bu nedenle yemek takımı renkleri seçiminde, eşyaların ve evin genel renk paleti baz alınabilir. Yukarıda yer alan popüler yemek takımı renklerine ek olarak, lacivert yemek takımı, mor yemek takımı ve düz beyaz yemek takımı da son yıllarda, modern evlerde tercih edilmektedir. Renk açısından bakıldığında, yemek takımı markaları her beğeniye hitap eden seçeneklerle, klasik ve modern, minimalist dekoratif anlayış ile uyumlu seçenekler sunmaktadır.

Yemek Takımı Seti İçinde Neler Var?

Yemek takımı setleri, farklı tasarımları, materyalleri ve parçaları ile evlerin olmazsa olmazıdır. Damalı yemek takımı ya da kelebekli yemek takımı gibi ürünler, her evde dekoratif konseptte uyum içinde tercih edilebilmektedir. Yemek takımı ile ilgili merak edilen konular içinde, yemek takımı içeriği de yer almaktadır. Yemek takımları içinde en yaygın olarak yer alan parçalar şu şekildedir:

Yemek takımı modellerinde, set içinde kaşık, çatal ve bıçak gibi temel parçalarda da yer almaktadır. Tabak seti olarak da adlandırılan modeller, porselen takımı seçenekleri içinde tercih edilmektedir. Yemek takımı satın alırken, çiçekli yemek takımı ya da sade yemek takımı gibi seçeneklerde ve kare yemek takımı gibi konseptlerde dikkat edilecek en önemli konu, ihtiyaçlara hitap eden tüm parçaların yer almasıdır. Hem konukları ağırlarken hem de evde ailece yemek yerken yemek takımı, herhangi bir eksiklik içermemelidir. Yemek takımı çeyiz seti seçenekleri, tabaklar, kaseler ve diğer parçalarla çok yönlü bir içeriğe sahip olması ile tercih edilmektedir. Yemek takımı öğeleri bir standart oluşturmakla birlikte, 4 kişilik yemek takımı ya da 24 kişilik yemek takımı içerik açısından aynı parçaları barındırmaktadır. Marka ve modele göre, yemek takımı içerikleri değişmekle birlikte, setlerin içinde yer alan parçalar incelenmeli ve buna göre karar verilmelidir.

Yemek Takımı Kaç Parçadan Oluşur?

Yemek takımı setleri, parça sayısı bakımından çok geniş bir skalaya sahiptir. Her ev için önemli ihtiyaçlardan biri olan yemek takımlarında, bir çekirdek aile için gerekli olan parça sayısı az olurken kalabalık aileler için ya da misafir ağırlayanlar için, parça sayısı daha fazla olabilir. Kalabalık bir yemek masasında, eksiksiz bir konsept yaratmak için, tercih edilmesi gereken yemek takımı modelleri şu şekildedir:

 • 24 parça yemek takımı
 • 48 parça yemek takımı
 • 60 parça yemek takımı
 • 84 parça yemek takımı

Yemek takımı parça sayısı hem kişi sayısına göre hem de yemek takımı setinin içerdiği parça çeşitlerine göre farklı olabilmektedir. 2-4 kişilik bir aile için, 2 kişilik yemek takımı ya da misafirler de düşünüldüğünde, 8 kişilik yemek takım ideal olabilmektedir. Yemek takımlarında, her beğeniye hitap eden modeller içinde yer alan beyaz yemek takımı ve gold yemek takımı modellerinde, ihtiyaç duyulan parça sayısı belirlenirken evde aktif olarak kaç kişinin yaşadığı en önemli konular içindedir. Yüksek sayıda parçadan oluşan bir yemek takımına sahip olmak, tüm olası durumlara karşı tercih edilebileceği için düşünülmektedir.

Yemek Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yemekler, ailece ya da arkadaşlarla, misafirlerle en özel ve keyifli ortamlardan biridir. Yemek takımları ise, yemeğin yarattığı samimi ortamın en önemli parçalarından biridir. Unutulmayacak güzel bir hatıra için, doğru niteliklere sahip bir yemek takımı seçimi önemlidir. Her şeyden önce yemek takımı seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk konu, kaç kişilik bir seçim yapılacağıdır. 2-4 kişilik bir yemek masası ile, 8-10 kişilik bir yemek masası için tercihler farklı olmaktadır. 18 parça yemek takımı ya da 12 parça yemek takımı küçük gruplar için ideal olurken, 36 parça yemek takımı, 51 parça yemek takımı daha kalabalık yemekler için tercih edilebilir.

Yemek takımı tercihinde, dikkat edilecek diğer bir konu da takımın dekoratif konseptidir. Yemek takımı modellerinde, ev dekorasyonunun yapısına göre sade ya da desenli modeller tercih edilebilir. Modern yemek takımı modelleri içinde genellikle sade ve şık, minimalist konseptler ilgi görmektedir. Evlerinde renkli bir konsepte yer vermek isteyenler tarafından ise, renkli yemek takımı seçenekleri öne çıkmaktadır. Yuvarlak yemek takımı modelleri, ortamın konseptine göre tercih edilebilirken, kare ve dikdörtgen seçenekleri de göz alıcı alternatifler barındırmakta.

Yemek takımlarında uyum en önemli konular içinde yer almaktadır. Masa örtüsünün formu, yemek takımında en önemli konudur. Buna ek olarak servis altlıkları da, yemek takımları ile birlikte boy göstereceği için hem konsept hem de renk anlamında uyumlu bir görüntü içermelidir. Çeyizlik olarak satın alınabilen, evlerde her zaman baş köşede yer alan yemek takımları, farklı renk, model ve parça seçenekleri ile en önemli ev eşyalarından biridir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.