Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Elektrikli Ev Aletleri

Toplam 89 ürün bulunmaktadır.

Elektrikli Ev Aletleri Fiyatları

Çağın gelişmesi ve değişmesiyle birlikte teknoloji hayatın her alanında yer alır. Elektrikli ev aletleri kişilerin günlük işleri yapmasını kolaylaştıran teknolojik ürünlerdir. Daha çok mutfak alanında kullanılan elektrikli mutfak aletleri zamandan tasarruf etmeyi de sağlar. Elektrikli ev aletleri seti geniş ürün yelpazesine sahiptir.

Yemek hazırlamak, pasta yapmak ya da ev temizlemek gibi birçok alan için elektrikli ev aleti bulunur. Elektrikli ev aletleri fiyatları değişkendir. Her ürünün kendi başına belirli bir fiyatı vardır. Saç kurutma makinesi gibi ev aletleri çok uygun fiyatlar da olurken hava fritözü gibi ev aletleri daha yüksek fiyatlıdır. 

Son zamanlarda oldukça ilgi gören temizlik robotu fiyatı ise diğer ürünlere göre daha yüksektir. Elektrikli ev aletlerini üreten birçok marka vardır. En iyi küçük ev aletleri fiyatı diğerlerine göre daha maliyetlidir. Ürünün kalitesi ve marka değeri de fiyatı etkileyen faktörlerdendir.

Bilindik ve kaliteli markaların ürün fiyatları diğerlerine göre daha yüksektir. Fakat bu ürünler uzun zaman boyunca kullanım olanağı sağlar ve hemen bozulmaz. Ayrıca garanti servis ağları da gelişmiştir. Fiyatı daha uygun olan ürünler performans olarak da diğerlerine göre daha az verimlidir. Fiyatı uygun olan ve bilinmeyen markaları tercih etmemek gerekir. Genellikle bu tarz markaların ürünleri daha sık arıza verir.

Elektrikli Ev Aletleri Çeşitleri Nelerdir?

Kullanılan her alan için farklı bir ev aleti bulunur. Küçük ev aletleri nelerdir şöyle açıklamak mümkündür:

Çay Makinesi: Çay makineleri hızlı çay yapması ve çayı sürekli sıcak tutması sebebiyle tercih edilen bir üründür. Kişilerin ocak ve demliği oturdukları odaya getirme şansları genelde çok hoş olmamaktadır. Bu nedenle tek başına gelen demlikte bir süre sonra çay soğur. Fakat çay makinesi istenilen odaya götürülebilir ve çay hep sıcak olur.

Mikser: Mikser genellikle pasta ve kek gibi yiyecekler yapmayı seven kişilerin evinde bulundurduğu bir üründür. Hızlı bir şekilde dönerek malzemelerin karışmasını sağlar. Özellikle kekin kabarabilmesi için mikserle bir süre çırpılması gerekir.

Tost Makinesi: Kahvaltılar için vazgeçilmez olan tostu tost makinesinde kısa sürede yapmak mümkündür. Hızlı ısıtma özelliği sayesinde dakikalar içinde tost yaparak zaman tasarrufu sağlar.

Fritöz: Eski klasik fritözler ürünleri tamamen yağ ile kızartırdı. Obezitenin artmasıyla birlikte kişiler daha sağlıklı yiyeceklere yöneldi. Hava fritözü yemekleri yağsız bir şekilde buharla pişirir. Bu nedenle son dönemlerin gözde ürünleri arasındadır.

Saç Kurutma Makinesi: Yaz ve kış ayları fark etmeksizin saçı kurutmak kişi sağlığı açısından önemlidir. Islak saç sinüzit ve migren gibi sorunlara yol açabilir. Saç kurutma makinesi sayesinde saç kısa sürede kurutulur.

Şarjlı El Süpürgesi: Normal süpürgelerdeki kablo uzunluğu yetmeme sorunu şarjlı süpürgelerde gözlenmez. Uzun yapısı sayesinde kişiye eğilmeden ve kolaylıkla temizlik yapma imkânı verir. Kablolu elektrik süpürgelerin ise fişlerini sürekli çekip temizlik yapılacak odaya takmak gerekir. Bu durum da kişi için ek bir iştir. Fakat şarjlı süpürgeler elektrik ile doldurmuş bir aküyle tüm evi süpürebilme özelliğine sahiptir.

Kahve Makinesi: Kahve türleri fazla olduğu için kahve makineleri de buna göre şekillendi. Türk kahvesi makinesi ya da filtre kahve makinesi türlerinden biridir. Son dönemlerde ise profesyonel kahveler yapmak için makineler üretildi.

Mikrodalga Fırın: Bazen yemekler ertesi güne kalabilir ve halen taze olabilir. Özellikle pilav ya da börek gibi katı yemekleri kısa sürede ısıtmak için mikrodalga en iyi seçenektir.

Katı Meyve Sıkacağı: Özellikle çocuklu evlerde daha sık rastlanan meyve sıkacakları sağlıklı meyve suları yapmak için gerekli ürünlerdir. Hazır satılan gıdaların sağlıklı olmaması kişileri evde sağlıklı gıdalar yapmaya yönlendirir.

Ekmek Kızartma Makinesi: Sadece taze ekmekleri değil bir önceki günden kalan ekmekleri de kızartır ve taze gibi olmasını sağlar. Bu nedenle tasarruf yapmak açısından da önemli bir alettir.

Elektrikli Ev Aletleri Özellikleri Nelerdir?

Elektrikli ev aletleri farklı şekillerdedir. Bu nedenle kendilerine özgü özellikleri bulunur. Bu özellikler şöyledir:

  • Elektronik ev aletleri temel amacı zamandan tasarruf ederek işleri daha kısa sürede yapmaktır.
  • Günlük hayat içerisinde kişilerin işlerini kolaylaştırırlar. Kolay kullanım sağlar.
  • Daha sağlıklı yemekler yapabilmeyi sağlarlar. Aynı zaman da işleri yaparken kişilerin daha az yorulmasına destek olurlar.
  • Fiyatları genel anlamda uygundur bu nedenle herkesin alabileceği ürünlerdir.
  • Elektrik tasarrufu sağlayan ürünler tercih edildiğinde ev aletleri kullanımı faturaya olumsuz yansımaz.
  • Elektrikli ev aletleri kullanımı bir işi yaparken temiz ve düzenli çalışılmasını sağlar.

Elektrikli Ev Aletleri Ölçüleri Nelerdir?

Mutfak robotu gibi elektrikli ev aletleri, genel anlamda küçük ürünlerdir. Fazla yer kaplaması istenilmez. Bir evde birden çok elektrikli ev aleti bulunduğu için fazla yer kaplaması olumsuz bir durum oluşturur. Her ürünün kendine göre standart bir boyutu vardır. Tost makinesi, kahve makinesi veya karıştırıcı seti gibi ürünler genelde tezgâh üstü kullanıma uygundur.

Tost makinelerinin mini tost makinesi şeklinde çok küçük boyları da bulunur. Kahve makineleri kahve yapma özelliğine göre boyutlandırılır. 4-6 fincana kadar kahve yapan makineler diğerlerine göre daha büyüktür. Profesyonel kahve makineleri grubunun içerisinde en büyüğüdür. Blender setleri tek bıçaklı veya çift bıçaklı olur. 

Çift bıçaklı setlerin boyutu tek bıçaklılara göre daha büyüktür. Birey sayısı az olan aileler genellikle tek bıçaklı olanları tercih eder. Fritözler ise sürekli tezgâh üzerinde duran ve sık kullanılan ürünler olduğu için boyutlar olabildiğince küçük tutulur. Elektrikli süpürgeler uzun süre kullanıldığı için büyük ve ağır olması kişinin çok yorulmasına sebep olur. Bu nedenle hafif yapıdadır ve kolay kullanım sağlar.

Elektrikli Ev Aletleri Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Küçük ev aletleri alımı yapılırken genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Bunlardan en önemlisi alım yapılacak aletin kişinin ihtiyacını tam anlamda karşılayıp karşılamadığı dır. Küçük ev aletleri listesi yapılarak ihtiyaç olan ürünler belirlenebilir. Kişi alım yapmadan önce aleti incelemeli ve hakkında bilgi sahibi olmalıdır. İhtiyaca uygun alım yapmamak ileride yeni alım yapmaya sebep olabilir. 

Diğer nokta ise elektrikli ev aletinin boyutudur. Çok küçük mutfağa ya da eve sahip olan kişiler normalinden daha küçük ve ergonomik cihazları tercih etmelidirler. Mutfak ve boyutları küçük olmayan kişiler ise istedikleri ürünleri rahatlıkla tercih edebilirler. Tercih edilecek olan ev aletinin kullanım kolaylığı sağlaması ve hızlı olması gerekir. 

Uzun süre ısınmayan bir tost makinesi kişinin işini kolaylaştırmak yerine zorlaştıracaktır. Elektrikli ev aletleri sürekli kullanımda olan ürünler olduğu için elektrik tasarrufu yapıp yapmadığı da önemlidir. Çok fazla elektrik tüketen ürünler kişinin bütçesini olumsuz etkiler. Ev aleti alımı yapacak olan kişi bütçesini belirlemeli ve bütçeye uygun tercihlerde bulunmalıdır. 

Tercih edilecek ürünün kalitesi ve garanti şartları önemli bir konudur. Kaliteli ürünler diğer ürünlere göre daha yüksek fiyata sahiptir. Fakat uzun süre boyunca arıza çıkarmadan kullanılır. Bu nedenle kaliteli ürün tercih etmekte fayda vardır. Garanti şartları ve teknik servis ağı iyi olan bir marka seçmek herhangi bir arıza durumunda arızanın kolayca çözülmesini sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.