Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Temizlik Ekipmanları

Temizlik Ekipmanları Fiyatları

Temizlik ekipmanları; değişen kalitede birçok temizlik ürününü kapsayan bir ifadedir. Temizlik ekipmanlarının fiyatları, bu ifade doğrultusunda değişen ücretlere sahiptir.

Temizlik ekipmanları kendi içerisinde çeşitlenen geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Farklı markalar tarafından üretilen farklı kalitede ve farklı özelliklere sahip ekipman üretimi yapılır. Temizlik ürünleri toptan olarak fabrika çıkışından işbirlikçi bayiler aracılığı ile piyasaya sunulur. Kendi içerisinde sürekliliği yüksek bir pazara sahip olması sebebi ile tüketiciler kendine uygun olan ürün teminini yapar. Toptan temizlik ürünleri fiyatları paket dâhilinde var olan ürünlere, markaya ve bayiye göre değişim gösterebilir. Ancak belirli fiyat aralığında satılan tekli ürünler, toptan alımda daha uygun fiyatlara sahip olabilir. Temizlik kavramının evrensel olması ve sağlığı kapsaması sebebi ile yerküre üzerinde bulunan her yapının belirli ekipmanlara ihtiyacı vardır. Tüketiciler bu ihtiyaçlar doğrultusunda, belirlemiş oldukları ürünlerin alımını gerçekleştirir.

Toptan temizlik ürünleri çoğunluk olarak ev tipi malzemeleri kapsar. Ancak belirli firmalar tarafından satılan endüstriyel ve profesyonel temizlik ekipmanları da toplu alım ile temin edilebilir. Endüstriyel ürünler içerisinde; halı yıkama makineleri ve oto yıkama süpürgeleri gibi betimlenen cami, medrese gibi kurumsal alanlarda da kullanılan ürünler vardır. Bu ürünler elektrikli ürünler olup yüksek maliyetlerde fiyatlandırılır. Bunların aksine ev tipi temizlik kovası fiyatları farklı kalitelerde her bütçenin alabileceği uygun ürünlerdir. Ürünler kullanılan plastiğin kalitesine, işleyiş mekanizmasına ve tasarımına göre değerlendirilir. Market, mağaza ve belirli satış alanlarından ürün temini yapılır. Piyasaya göre uygun fiyatlar internet üzerinden karşılaştırma ve filtreleme yapılarak bulunabilir. Belirli markalardan alınan ürünlerde garanti, değişim ve iade gibi haklarda tanınabilmektedir.

Temizlik Ekipmanları Modelleri Nelerdir?

Temizlik ekipmanları geniş bir model ağına sahiptir. Kullanılan alana göre üretilen manuel ve otomatik ekipmanlar vardır. Ev, ofis ve büyük işletmeler gibi pek çok alanda temizlik yapılır. Bu temizlik işlevinin sürdürülebilmesi için temizlenen alana uygun olan temizlik eşyaları kullanılmalıdır. Büyük işletmeler için üretilen endüstriyel ürünler olduğu gibi profesyonel olarak ifade edilen tam teknoloji temizlik ekipmanları da vardır. 

Temizlik kavramının derinlemesine yapılması için gerekli olan donanımlı temizlik malzemeleri, toptan olarak büyük işletmelere temin edilebilmektedir. Makine ve elektronik alet olarak işlem yürüten temizlik işletmeleri, bu ürünleri temin eder. Ancak temizlik boyutu daha küçük olan ev temizlik malzemeleri, günümüzde tüm market ve züccaciye gibi alanlardan temin edilebilir. Ev içerisinde kullanılan ürünler manuel ve yarı otomatik olarak tanımlanabilmektedir. Genel anlamda temizlik ekipmanları modellenirken şu isimler ile anılır;

 • Otomatik/Yarı Otomatik/Manuel
 • Akülü/Elektrikli/Havalı
 • Endüstriyel
 • Profesyonel 

Temizlik Ekipmanları Özellikleri Nelerdir?

Uzun uğraşlar sonucunda üretilen birçok temizlik ekipmanı çeşidi vardır. Gerekli çalışmaların yürütülmesinin ardından piyasaya tanıtılan ürünler, kullanılacağı alana göre özellikler taşır. Bir ürünün sahip olması gereken tasarım ve dizayn, o ürün kullanılırken ortaya koyduğu konfor ile alakalıdır. Örneğin günümüzde kullanılan birçok çift taraflı mop modeli vardır. Genel anlamda manuel olan bu ürünler, bezin elde sıkılması veya döner başlıklı bir yer silme kovası ile bezin temizlenmesi ile çalışır. Ürünlerin satın alınmadan önce kullanım alanları hakkında detaylı bir bilgi sahibi olunması gerektiği unutulmamalıdır. 

Sık sık ve uzun süreli bir şekilde temizlik isteyen alanlarda kullanılan ekipmanların dayanıklı olması çok önemlidir. Ayrıca tasarımının ergonomik ve kullanışlı olması gerekir. Temizlik sonrasında yer kaplamayan ürünler, depolama tasarrufu açısından en önemli özelliktir. Genel anlamda temizlik ekipmanları seçiminde kontrol edilen özellikler, çalışma alanında kendini kanıtlayarak profesyonel sonuçlar almış ve TSE tarafından onaylanmış ürün olmasıdır.  Kullanıcılar temizlik ekipmanlarında genel anlamda şu özellikleri arar:

 • Hızlı
 • Etkili
 • Ergonomik
 • Kaliteli
 • Uzun Ömürlü

Temizlik Ekipmanları Nelerdir?

Temizlik nedir kavramı, tarih boyunca var olan bir sterilizasyon eyleminin, alanına uygun bir şekilde yapılması olarak ifade edilebilir. İnsanoğlunun yaşadığı her alanda düzen ve sağlığın korunması için temizlik yapılması gerekir. Ortamda var olan görünür ve görünmez tüm kirlerin arındırılması için belirli temizlik malzemeleri kullanılır. Katı atık, toz ve sıvı atıklar olmak üzere belli başlı kirlenme durumları vardır. Gıda türlerinin zaman içerisinde fermante olarak mayalanma ve küflenme sürecine girmesi kötü koku ve kir oluşumunu arttırır. Bu da yaşam alanında barınma durumunu zorlaştırır. Sonuç olarak ev, ofis, çalışma alanı, sokak, hastane ve eğitim kurumları dahil solunum işleminin yapıldığı her alanda sağlığın korunması için temizlik ürünleri kullanılması gerekir.

Temizlik eyleminin yapılabilmesi için teknoloji ile gelişim gösteren pratik temizlik aletleri kullanılır. Geniş bir yelpazede kategorileşen ürünler vardır. Temizlik yapılan alana, kirin boyutuna ve temizlik çeşidine göre değişen temizlik ekipmanları vardır. Fayans, mermer, parke, ahşap, demir, alüminyum ve diğer yüzey çeşitleri temizlik yapılan alanı oluşturur. Kirin boyutu ise oluşumuna göre değerlendirilir. Bazı yüzeylere yapışmayan kirler gevşek kir olarak anılırken partikül, toz, paslanma ve yağ gibi pislik türleri de vardır. Alan ve boyut saptandıktan sonra temizlik çeşidi belirlenir. Silme, yıkama, kazıma gibi çeşitler arasından uygun olan ekipman seçimi yapılır. Temizlik ekipmanları genel anlamda şu gibi ürünleri içerir;

 • Süpürge, fırça ve faraş
 • Yer silme aparatları
 • Bez çeşitleri
 • Çöp çeşitleri
 • Elektrikli aletler
 • Deterjan malzemeleri
 • Koruyucu ürünler

Temizlik Ekipmanları Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sağlıklı yaşamın sürdürülebilirliği için temizlik eyleminin yapılması gerekir. Kişiler bu işlemin yürütülmesi için temizlik gereçleri kullanır. Birçok alandan temin edilebilen temizlik ürünleri, kişilerin acil durumlarda ulaşabileceği bir konuma sahiptir. Ancak detaylı temizlik isteyen bireylerin bu ekipmanları temin ederken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Temizliğin yapılacağı alana göre temizlik malzeme listesi hazırlanması gerekir. Alışverişe hazırlıklı bir şekilde gitmek, ürünlerin doğru ve eksiksiz bir şekilde alınmasını sağlar. Tüketicilerin herhangi bir ürünü almadan önce ihtiyaç ve önem skalası belirlemesi, verim oranını dengeler. 

Temizlik ürünleri ve temizlik aletleri birbiri ile bağlantılı olarak çalışır. İki segmentte de ürün temin edilirken kullanım rahatlığı, kullanım konforu ve sağlığa zararı olmayan ürünlerin seçilmesine dikkat edilmelidir. Kimyasallar temizlik esnasında cilde temas ettiğinden ötürü deterjan veya koruyucu eldiven gibi ürünlerde pH değerleri ve içerikleri incelenmelidir. Toptan temizlik malzemeleri satan büyük işletmelerin, satılan ürün hakkındaki bilgilerinin ölçülmesi gerekir. Global bir eylem olan temizlik kavramında, tüketicilerin ürünleri almadan önce dikkat etmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Sağlıklı ve kaliteli ürünler tercih edilmelidir.
 • Fiyata değil, ürünün sunduğu performansa bakılmalıdır.
 • Etkili çözüm sunan ürünler tercih edilmelidir.
 • TSE damgası bulunan ürünler tercih edilmelidir.
 • Bu ekipmanları satan sertifikalı ve onayları tam olan işletmeler tercih edilmelidir.
 • Alınan ürünlerin markalı olmasına dikkat edilmelidir.
 • Alınan tüm ürünlerde geçerli olan kalite belgesi sorgulanmalıdır.
 • Alınan ürünün düzgün bir şekilde ambalajlanmış olmasına dikkat edilmelidir.
 • Ürünlerin yapımı sırasında kullanılan maddelere dikkat edilmelidir.
 • Kullanım talimatı olan ürünler seçilmelidir.
 • Raf ve kullanım ömrü araştırılmalıdır.
 • Firma adının ve seri numarasının net bir şekilde belli olduğu ürünler tercih edilmelidir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.