Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Bornoz

Toplam 66 ürün bulunmaktadır.

Bornoz Fiyatları

Bornoz fiyatları ürünün modeli, türü ve kumaş cinsine bağlı olarak değişir. Ürünün tek veya takım olarak satılması gibi faktörler de ürünün fiyatını değiştirir. Aynı zamanda özel olarak üretilen bornoz takımı çeyiz modelleri gibi ürünlerin fiyatları da normal bornoz takımı fiyatlarından farklı olacaktır. Bornoz türleri kadın ve erkek olarak ayrıldığında iki bornoz türünün de fiyatları farklı olacaktır. Ayrıca bebek bornozu çeşitleri de vardır ve tüm bornoz çeşitleri arasında genellikle en düşük fiyatlı olan bu türdür.

Bornoz modellerinin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Kadın ve erkek bornoz modellerinin de birbirinden farklı olduğu modelleri vardır. En çok tercih edilen bornoz kadın modelleri içerisinde şalyaka bornoz, kimono bornoz, gofre bornoz ve pike bornoz yer alır. Erkek bornoz modelleri arasında en çok tercih edilen modeller ise jakarlı, şalyaka, kimono ve nakışlı modellerdir. Bu modeller arasında organik pamuklu olanlar diğer modellere oranla daha yüksek bir fiyata sahiptir. 

Bornoz türü olarak kadın bornoz ve erkek bornoz takımı modelleri arasından her bütçeye ve ihtiyaca yönelik bir seçim yapılabilir. Bu noktada en ucuz bornoz takımı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için internet aracılığıyla araştırma yapmak oldukça iyi bir yöntemdir. Kadın bornoz fiyatları çoğunlukla erkek bornoz fiyatları ile karşılaştırıldığında biraz daha uygun fiyata sahip olur. Bu durum ise kullanılan kumaşın miktarından kaynaklanır. Erkek ve kadın bornoz modelleri arasında yüzde yüz pamuklu, müslin kumaştan, gofre, kapşonlu ve jakarlı modeller vardır. 

Bornoz kumaşları ise fiyatları etkileyen bir diğer önemli unsurdur. Bazı bornoz kumaşları yüksek kaliteli içeriklerinden dolayı oldukça pahalı bir fiyata gelebilir. Bu tür bornozlar ise pamuk, bambu ve müslin karışımlı kumaşlardan yapılmış olan bornozlardır. Aralarında en yüksek fiyata sahip olan ise yüzde yüz pamuklu modellerdir. Kalın kumaşlı olan bornoz modelleri ise ince ve normal kumaşlılara oranla daha yüksek bir fiyata sahip olacaktır.

Bornoz Çeşitleri Nelerdir?

Bornoz çeşitleri arasında en yaygın olarak kapşonlu, gofre, jakarlı, çeyizlik, bornoz takımı gibi modeller yer alır. Bu modellerin farklı kumaşlardan yapılma çeşitleri vardır. Başlıca olarak bornoz yapımında kullanılan kumaşlar pamuk, havlu kumaşı, müslin kumaş, bambu karışımlı kumaşlar, peştemal ve pikedir. En yüksek kalite bornozlar sırasıyla pamuk, bambu ve müslinden yapılan bornozlardır. Pamuk bornoz yüzde yüz pamuk olduğu takdirde yüksek bir fiyata sahiptir. Pamuğun yanı sıra ipek karışımlı bazı kumaşlar da normal bir bornoza kıyasla daha pahalı olacaktır.

  • Kadın Bornoz: Kadın bornoz modelleri diğer bornoz modelleri içerisinde oldukça zengin bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu nedenle birçok farklı renk, kumaş ve model arasından istenilen bornoz türünü bulmak oldukça kolaydır. Bayan bornoz çeşitleri kumaş ve modele göre ayrılabilir. Bornoz yapımında kumaş seçimi olarak bambu, pamuk, peştemal ve müslin olan kumaşlar tercih edilir.  Bornozların yazın da rahat giyilebilmesi için peştemal ve pamuktan yapılan daha ince kumaşlı modellerin tercih edilmesi gerekir. En çok tercih edilen kadın bornoz modelleri ise kimono, kapşonlu, gofre ve nakışlı olarak sıralanabilir. Bayan bornoz çeşitlerinin aynı şekilde takımları da mevcuttur. Bu takımlar içerisinde bir adet bornoz, banyo havlusu, baş havlusu, yüz havlusu ve el havlusu bulunabilir. Bunlara ek olarak bazen terlik ve sabun gibi eklemeler de olabilir.

  • Erkek Bornoz: Erkek bornoz modelleri de tıpkı kadın bornoz modelleri gibi birçok farklı çeşide sahiptir. Bu bornoz modelleri başlıca jakarlı, nakışlı, kapşonlu ve kimono modelleridir. Erkek bornoz modellerinde kullanılan kumaşlar ise çoğunlukla pamuk ve bambudur. Buna ek olarak peştemal kumaşı da kullanılır. Tüm erkek bornoz modellerini takım olarak bulmak da oldukça rahattır. Erkek bornoz takımı içerisinde bulunan ürünler ise bir adet bornoz, banyo havlusu, baş havlusu, yüz havlusu ve el havlusudur. Buna ek olarak terlik ve sabun da eklenebilir.

  • Bebek ve Çocuk Bornoz: Bu bornoz çeşidinin en önemli özelliği kumaşının bebek ve çocukların narin cildine uygun olmasıdır. Bebek bornozlarında hem suyu hemen çekmesi hem de dokusu nedeniyle en çok tercih edilen kumaş müslindir. Müslin kumaş yüzde yüz pamuktan imal edilir ve kişisel bir neden haricinde hiçbir alerjik reaksiyona sebep olmaz. Kumaşın hafif olması ve çabuk kuruması ise bir diğer artısıdır. Çocuk bornoz çeşitlerinde de müslin kumaş kullanıldığı gibi pamuk havlu kumaşı da kullanılır. Bu modeller daha çok 1 ila 2 yaş sonrası çocuklar için tercih edilir. Tıpkı diğer bornoz modellerinde olduğu gibi bebek ve çocuk bornoz modelleri de takım halinde satılır. Çocuk bornoz setinde bir adet bornoz, bir adet havlu, bir adet kese ve bir çift terlik bulunur. Buna eklemeler ve çıkarmalar yapılabilir.

  • Bornoz Seti: Bornoz seti içeriği diğer bornoz modellerine göre daha farklıdır. Bornoz setleri genellikle çiftler ve aileler tarafından tercih edilen bir üründür. Klasik bir bornoz seti içerisinde birer adet olarak kadın bornoz ve erkek bornoz bulunur. Bornozların yanında tamamlayıcı diğer ürünler de yer alabilir. Bu ürünler her birinden ikişer adet olarak banyo havlusu, baş havlusu, yüz havlusu ve ayak havlusu olabilir. Bunlara ek olarak terlik, kese ve sabun da ikişer adet olarak bornoz setlerine eklenebilir. 

Kaliteli Bornoz Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli bornozu anlamak için birkaç faktör vardır. Bu faktörlerden en belirleyici olanı ise kumaştır. Bornoz kumaşında ki en önemli özellik kumaşın suyu çekebilmesi, nemi uzun süre kumaşta tutmaması ve cilt dostu olmasıdır. Suyu iyi çeken ve aynı şekilde hızlı kuruyan kumaşlardan olan bornozlar en çok tercih edilen modellerdir. Bu kumaşlar genellikle saf pamuktan elde edilir ve yapımında tamamen pamuk kullanılır. Kaliteli olan bir bornozun saf pamuktan yapıldığına dair bir sertifika veya belge olması gerekir. Bunlara sahip olmayan bornozların kalitesi daha düşük değildir. Yine saf pamuk olduğu iddia edilen bornozun bilgilendirme etiketinde yüzde yüz pamuk ibaresi var ise bu bornoz da oldukça kaliteli olacaktır. 

Bornoz Ölçüleri Nelerdir?

Bornoz ölçüleri üretici firmalara göre Amerikan (S-M-L) ve Avrupa (38-40-42) beden sistemi olarak sınıflandırılabilir. Günümüzde çoğunlukla bornoz bedenleri Amerikan sistemi ile belirtilir. Bornoz ölçülerinde referans alınan bölgeler boy, kol, göğüs veya boy, kol, göğüs, etek çevresidir. Bu beden ölçülerine dayanarak bir beden atanır. Örnek olarak kadın bornoz ölçüleri boy 110, göğüs 56 ve kol 50 santimetre civarında olan biri ‘S’ beden bornoz giyer. Erkekler için bu ölçüler boy 120, göğüs 60 ve kol 62 santimetre civarında ise ‘M’ bedendir. 

Bornoz Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bornoz alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında kumaş kalitesi ve doğru beden seçimi yer alır. Bornoz kumaşlarının kalitesi bazen bilgilendirildiği şekilde olmayabilir. Bu nedenle kumaşın içeriği her zaman kontrol edilmelidir. İnternet aracılığıyla yapılan alışverişlerde kumaşa dokunma ve içerisindeki bilgilendirici etiketi okuma şansı olmadığından bu tür problemlerle nadirde olsa karşılaşılabilir. Bu durum yaşandığında ürünün yanlış veya hatalı bir ürün olarak gelmesi nedeniyle iade etmek ve karşılığını almak gerekir. 

Bornoz alırken bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise doğru beden seçimidir. Birçok firma kendi beden tablosuna sahiptir. Fakat bazı bedenler kişinin kendi bedeniyle tam olarak uyuşmayabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken deneme imkanı varsa asıl beden ve bir alt veya üst bedenler de denenmelidir. Bornozun vücuda ne tamamen oturması gerekir ne de çok bol durması gerekir. Tamamen oturduğu ve sardığı takdirde içerisinde rahat hissedilmez. Bol olduğu zaman da gerektiği gibi vücut üzerindeki tüm ıslaklığı eşit şekilde almayabilir veya çok su çekeceği için ağırlaşabilir. Bu da yine kişiyi rahatsız hissettirecek bir durumdur. Bu nedenle vücudu sarmayan ve içerisinde rahat hissedip hareket edilebilecek olan bir beden seçilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.