Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Battaniye

Toplam 58 ürün bulunmaktadır.

Battaniye Modelleri

Ev tekstil ürünlerinde ürün çeşitliliği battaniye modelleri de gözlenmektedir. Kalın yapısı ile soğuk kış aylarında kullanılan battaniye çeşitleri, gün boyunca yaşanan yorgunluğu bir anda atılmasına yardımcı olmaktadır. “Sıcacık battaniyenin altında..” diye başlayan cümlelerle kışın kasvetli havası, sıcak tutan battaniye sayesinde samimi ev havasına bürünmektedir. Battaniyeler yumuşak dokusu ve estetik desenleri ile bir anda bulunduğu odanın dekorunu da değiştirmektedir. Yeni sezon battaniye modelleri incelenmek istendiğinde ilk defa görülen ürünler dışında klasikleşmiş saçlı battaniye, çiçek motifli battaniye, çizgili battaniye,  doğa desenli battaniye ve kabartmalı battaniye modeli adı altında da tomurcuk battaniye fark edilmektedir. 

Battaniye modelleri genelde kış mevsiminde kalın battaniye, ağırlıklı battaniye, yorgan battaniye ve kadife battaniye modelleri ile kışlık battaniye statüsü ile satılmaktadır. Bunun yanında her mevsim kullanıma uygun alternatiflerinin olduğu da bilinmektedir. Battaniye modelleri içinde kalınlıklarına göre bahar aylarında pike battaniye ön plana çıkarken, sıcak havaların hafif esintili akşamları için de yazlık battaniye olarak bilinen ince battaniye kullanılmaktadır. Bütün bunlar yanında ev tekstili mağazaları ya da e-ticaret siteleri incelendiğinde renkli battaniye modelleri ise müşterilerin tercih yapmasını zorlaştırmaktadır. Kışın renklerinden birini yansıtan kırmızı battaniye başta olmak üzere turuncu battaniye, mor battaniye, siyah battaniye, kahverengi battaniye ve gri battaniye çeşitleri her zevke hitap etmektedir. 

Sürekli yenilenen ve geliştirilen battaniye alternatifleri, özel doku ve desenleri her dönem ilgi görmeye devam etmektedir. Soğuk havalarda ısınma amaçlı olarak tercih edilen battaniye çeşitleri, pamuk ve polyester iplikler kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca piyasalarda çeyizlik battaniye olarak da bilinen battaniye seti modeli yeni evleneceklerin dikkatlerinden kaçmamaktadır. Genelde 4 parça satılan battaniye setleri içinde 1 adet battaniye, 1 adet çarşaf, 2 adet yastık kılıfı bulunmaktadır. Set içinde yer alan battaniyenin rengi ve motifleri ile takım niteliği taşıyan bütün parçalar kullanıldığı zaman hoş bir dekorasyon ambiyansı yaratmaktadır. 

Tek Kişilik Battaniye

Tek kişilik battaniye modelleri hem gençlerin odalarını süslemekte hem de yatılı misafir ağırlamak için ideal ürün sınıfına girmektedir. Farklı desen, ürün yapısı ve renkleri ile göz dolduran tek kişilik battaniyelerin en çok sevilen modeli tek kişilik lisanslı battaniye olmaktadır. Gençlerin futbol sevgisi battaniyelere de yansımakta ve taraftar battaniye statüsünde Beşiktaş, Galatasaray, fenerbahçe battaniye ilgi toplamaktadır. Genç odalarında örgü ve tek renk seçimi battaniyeler yeni nesil yorumları ile depresyon battaniyesi diye ifade edilmektedir. 

Bunun yanında kız çocuk battaniye içinde elsalı battaniye,  pandalı battaniye, unicorn battaniye ve düz pembe battaniye küçük dünyaların odalarının dekorasyonunu bütünlemektedir. Erkek çocuk battaniye modeli de incelendiğinde örümcek adam battaniye, spiderman battaniye, kral şakir battaniye hem çizimleri hem de verdiği sıcaklık memnuniyet yaratmaktadır. Tek kişilik battaniye çeşitleri arasında farklı bir kumaş yapısına sahip wellsoft battaniye, genelde yatak örtüsü işlevselliğinde kullanılmaktadır. Welsoft kumaşlar alerji yapmayan, antibakteriyel özellik göstermekte ve tüylenmediği, hızlı kurduğu, çekmediği için de  çamaşır makinesinde sıkça yıkanma avantajlarına sahip olmaktadır. 

Çift Kişilik Battaniye

Çift kişilik battaniye, evini yeni kuracakların listesinde mutlaka yer almaktadır. Battaniye yatak örtüsü fonksiyonu da gösteren çift kişilik battaniyelerde, kişilerin zevkine göre estetik bir yapıda aranmaktadır. Dantelli battaniye ve güpürlü battaniye gibi hoş detaylarla bezenmiş bu modeller kullanım sırasında da memnuniyet yaratmaktadır. Çift kişilik kadife battaniye modelleri arasında da yatak odalarının stiline uygun renk ve desen seçenekleri bulunmaktadır. Düğün alışverişlerinde battaniye takımı modelleri de içinde yastık kılıfı ve çarşaf olmasıyla da avantajlı olmaktadır. 

Çift kişilik battaniye modellerinin genelde standart ölçülerinin 200x220 cm olduğu vurgulanmaktadır. Battal boy battaniye ihtiyacı olan bireylere de 240x260 battaniye ölçüsü önerilmektedir. Ponponlu, püsküllü, geometrik şekilli, büyük motifli, güneş figürlü sarı beyaz gibi daha birçok seçeneği bulunan çift kişilik battaniyelerin oda duvar renklerine, perdelere, halıya ve mobilyaya da uyumu istenmektedir. Çift kişilik battaniyelerin dış görüntüsü kadar rahat ve kaliteli bir uyku için sağlıklı bir yapıya sahip olması da beklenmektedir. 

Polar Battaniye

Yumuşak battaniye denilince ilk akla gelen polar battaniye, genelde tv battaniyesi modelleri adı altında kendisine müşteri bulmaktadır. Soğuk kış gecelerinde, sıcak bir içecek eşliğinde, heyecanlı bir film izlemenin keyfinin polar battaniye ile çıkarıldığı da bilinmektedir. Kış mevsimi dışında bütün aylarda kullanımı uygun olan polar battaniyelere bir alternatif de akrilik battaniyeler olmaktadır. “Akrilik battaniye nedir?” sorusu içinde sentetik bir polimerden yapılan ve doğal olmayan ürünlerdir tanımı yapılmaktadır. Hafif ve sıcak tutan bir materyaller olan akrilik, uzun ömürlü ve yün benzeri bir dokuya sahip olması ile tanınmaktadır. Ayrıca polar da akrilik kumaştan üretilmektedir bilgisi verilmektedir.  

Bebek Battaniyesi

Bebek battaniye modelleri battaniye ürün sınıfı içinde ilgi gören çeşitlerin arasında yer almaktadır. Yeni model bebek battaniye modelleri arasından anne ve babaların seçim yapması zor olmaktadır. Kuzulu, filli, trenli, arabalı ponponlu battaniye çeşitlerinin pamuklu battaniye başta olmak üzere yün, pazen battaniye ve penye battaniye gibi sağlıklı materyaller ile üretildiği fark edilmektedir. Bu yüzden bebeklerin hassas bünyelerini koruyan bebek battaniye çeşitleri seçimi büyük önem taşımaktadır. 

Her zaman bir klasik olan bebek kundak battaniye üzerinde kabartılı deseni ile nohut battaniye aile büyüklerinin yeni gelen aile üyesine hediyesi olmaktadır. Kundak battaniye ayrıca battaniye seti içinde de yer almakta ve diğer bebek battaniyesine alternatif oluşturmaktadır. Doğumdan sonra ilk kullanılan kundak battaniyeler tercihinin de titizlikle yapılması gerekmektedir. Bebeklerin anne karnından sonra ilk temasları olan bu battaniyelerin antibakteriyel özellik göstermesi vurgulanmaktadır. 

Müslin Battaniye

Müslin battaniye kullanışlı, hafif, sağlıklı ve soft battaniye unvanıyla hemen hemen bütün annenin ve babanın tercihi olmaktadır. Bebek battaniye modelleri 2023 incelendiğinde geniş bir ürün gamının olduğu fark edilen müslin battaniyeler, yeri gelince bebeklerin yeri gelince de bebek arabalarının üzerine örtü işlevselliği göstermektedir. Terletmeyen, hava alabilen kumaş niteliği taşıyan müslin battaniyeler genelde beyaz ya da uçuk renk seçenekleri ile bebek mağazalarında bulunmaktadır. Müslin battaniyeler,  hijyeni ve kuruması rahat ürünler olarak geçmektedir. 

Battaniye Fiyatları

Battaniye fiyatları incelendiğinde kumaş ve iplik yapısının ön plana çıkması yanı sıra marka, model ve ebatlarında etkileri görülmektedir. İnternet üzerinden “ucuz tek kişilik battaniye fiyatları” araması sonuçlarının bütçeleri yormaması memnuniyet yaratmaktadır. En kaliteli battaniye arayışı içinde olanların sesli battaniye markasına ulaştığı da fark edilmektedir. Farklı markaların dönemsel olarak yaptığı indirimler ve kampanyalar doğrultusunda da iyi ve sağlıklı battaniyelere ulaşılmaktadır. 

Markaların tasarladıkları ürünler kalite ve içerik yönünden farklılık gösterse de kapsamlı bir pazar araştırması sayesinde memnuniyet yaratan battaniyeler uygun fiyatlarla alınmaktadır. Bütün bunlar yanında kalın battaniye ve ince battaniye özelliği gösteren ürünlerin de fiyat çeşitliliği fark edilmektedir. Standart battaniyelerden farklı, işçiliği yüksek olarak üretilen kadife, işlemeli, dantelli modeller de etiket rakamları ile muadillerinden ayrılmaktadır. Aynı şekilde tek kişilik ya da çift kişilik satılan battaniyelerin de boyutlarından dolayı fiyatları aynı olmamaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.