Sepetim

Air Fryer

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Air Fryer Nedir?

Air fryer, fritöz demektir. Fritöz, yağ kullanmadan sağlıklı yiyecekler hazırlamaya yarayan elektrikli ev aletidir.  Gelişen teknoloji ile birlikte hayata giren fritöz, uzun yıllardan beri kullanılmasına rağmen son yıllarda popüler hâle gelmiştir. 

Hava firtözü, özellikle sağlıklı yiyecek hazırlamak isteyenlerin tercihidir. Sepetli pişirme haznesi sayesinde kullanımı basittir. Yağ kullanmadan ya da çok az bir yağ ile yiyecekleri pratik bir şekilde pişirerek kullanıcılarına sunar.

Fritöz makinası uzun yıllar kızartma yapmak için kullanılmıştır. Hızlı bir şekilde yiyecekleri kızartmak ya da pişirmek için kullanılan fritözlerde kullanılan yağ miktarı oldukça fazladır. Yeni nesil cihazlar, bir kaşık yağ ile yiyecekleri pişirir. Yağsız kızartma makinası, yiyeceklerin üzerine 160 santigrat derece sıcak hava üfleyerek yiyeceklerin pişmesini sağlar. 

Elektrikli fritöz, yaşamı kolaylaştırır ve pratik yiyecek hazırlama işleminde çok etkilidir. Her şeyi yağsız olarak pişirebildiği için yağsız fritöz olarak da adlandırılır. Bilinçsiz tüketim ve obezite günümüzde oldukça yaygın hâle gelmiştir. Bu sorunları en aza indirmek ve sağlıklı yiyecek hazırlamak için tasarlanmış sıcak hava fritözü yani diğer ifade biçimi ile yağsız fritöz çok etkilidir. Hemen hemen tüm gıdaları pişirebilme ayarı olan ve gıdaların besleyici değerini koruyan donanıma sahiptir. 

Air Fryer Modelleri

Fritöz modelleri markaların çıkarmış olduğu özelliklere göre çeşitlere ayrılır. Hacmi, yüksekliği, litresi her modelde farklıdır. Bu yüzden piyasada çok fazla ürün bulunur. Fritöz kullanımı ve kullanım sonrası temizliği gibi etmenler de modellere göre farklılık gösterir. Her bir özelliği bir bütün olarak düşünülürse yüzlerce çeşit mini fritöz modeli piyasada yer almaktadır. 

Fritöz ve diğer elektrikli ev aletleri kullanıcıların işini kolaylaştıran pratik eşyalardır. Özellikle pişirme amaçlı kullanılan fritöz makinası son zamanların tercih edilen ürünlerin başında gelir. Pek çok pişirme tekniğini bünyesinde bulunduran sıcak hava fritözü, kızartmadan haşlamaya her işlemi kolaylıkla yapar. Son yıllarda yeni teknoloji ile üretilen hava fritözü sayesinde yağ kullanmadan yiyecekler kolaylıkla pişiriliyor. 

Patates kızartma makinesi denilince akla ilk gelen elektrikli ev aleti fritözüdür. Bu makinanın yüksek kalite malzemeden yapılmış, kolay temizlenebilir özellikte olması tercih edilmesinde etkilidir. Ayrıca pişirmenin yanı sıra yiyecekleri ısıtma konusunda da oldukça etkili bir alettir. Yağsız kızartma, hamur işi, et ve tavuk pişirmede etkili olan özel ayarlara sahiptir. Bu ayarların farklı olması model özelliklerine bağlıdır.

Yağsız fritöz çeşidi olan Philips’in Airfryer XXL cihazları hacim olarak çok büyüktür. Bu modelin geniş ailelerin ya da iş yerlerinin tek seferde daha fazla gıdayı pişirmesi için kullanılabileceği bilinmelidir. Ayrıca bu aletler, aksesuar olarak farklı gereçlere sahiptir. Her modelin hacmine göre bu aksesuarlar değişebilir. Kimisinde ızgara teli kiminde pişirme haznesi yer alır. İhtiyaca uygun olan fritöz makinası çeşitleri arasından kolayca tercih edilebilir. 

Air Fryer Özellikleri

Fritöz, kızartma yapmak için kullanılan pratik gereçlerden biridir. Özellikle patates kızartması için kullanılır. Yeni nesil fritözler yağsız fritöz olarak tasarlanarak piyasaya sürülmüş. Günümüzde her evde olan ve hızla yayılan bu makinaların özellikleri fazladır. Aletler; pratik kullanım, rahat taşınabilir olma, kolay temizlik imkânı gibi pek çok özelliği içerisinde barındırır. Fritöz, bu özellikleri sayesinde geniş kullanıcı kitlesine ulaşmış ve beğeni toplamıştır.

Fritöz, sunduğu avantajlı kullanımı ile kolaylıkla ihtiyaçlara cevap verir. Farklı ürünleri kısa sürede pişirmesi kullanım kolaylığı sağlar. Her modelin sahip olduğu özellikler farklıdır ama genel olarak en iyi fritöz, kişinin ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilen fritözdür.  Ürünleri ideal sıcaklıklarına göre ayarlayıp uygun şekilde pişirdiği için oldukça avantajlıdır. Yiyeceklerin formunu yapısını ve tadını bozmaz. Sıcak hava fritözü olma özelliğinden dolayı hızla yiyecekleri pişirir. 

Fritöz kullanımı kadar temizliği de oldukça önemli bir konudur. Yeni nesil hava fritözü kullanışlı bir tasarıma sahiptir. Kullanım esnasında etrafı kirletmez, pişirme haznesi otomatik kilitlendiği için mutfak kazaları ve yanma sorunlarının oluşmasını engeller. Yağsız kızartma makinesi pişirme işleminden sonra modelin özelliğine göre elde ya da bulaşık makinasında kolaylıkla yıkanabilir. 

Fritöz, özel gösterge ekranı sayesinde hangi yiyeceği kaç derecede pişireceğini ayarlar. Pişirme süresi de kayıtlı olduğu için tek hamlede pişirme işlemi gerçekleştirir. Ekran sayesinde ise ürünün derece ve süresini kolaylıkla takip edip zahmetsiz bir pişirme deneyimi sunar. Aynı şekilde zamanlayıcı ayarı ürünlerin gereksin pişmesini ve çiğ olmasını engeller. fritözler, bu konuda çok sayıda özelliğe sahip cihazdır.

Yağsız kızartma makineleri tasarım olarak da çeşitli özelliklere sahiptir. Her markanın kendine has tasarımı olması ile birlikte kullanımı çok rahattır. Ortamın dağılmasına engel olur tek haznede ürünleri pişirir. Yağsız fritöz olmasından dolayı ise ürünleri sağlıklı bir şekilde hazırlar. Yiyecek hazırlama ayarları sayesinde donmuş yiyecekleri bile saniyeler içerisinde pişirmede etkilidir. Hava fritözü taze yiyeceklerin ise besin değerini düşürmez.

Airfryer Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Fritöz alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı durumlar söz konusudur. Bunlardan ilki malzeme kalitesinin iyi olmasıdır. Sürekli kullanılacak hava fritözü uzun süreli kullanımı için ürünün kalitesi önemlidir. Buna ek olarak ihtiyaçlar ile paralel kullanılacak bir ürün, her zaman daha işlevsel olacaktır. Kullanılacak ortam, kişi sayısı ve fritözün ne kadar ürün pişirebildiği özelliklerine dikkat edilerek seçim yapılmalıdır. 

Fritöz makinelerinin yağlı, az yağlı ya da yağsız gibi seçenekleri vardır. Kızartma yemeyi sevenler az yağda pişirilen modelleri tercih edebilirler. Kızartma yemeyen ve sağlıklı beslenmeyi hayatına geçirmiş olanlar ise yağsız pişirme özelliği olan fritöz modelleri seçebilir. Bu seçenekler arasından özellikle koku filtresi bulunan modellerin seçilmesi daha kullanışlı olur. Hayatı kolaylaştıran ve sağlıklı beslenme imkânı sunan hava fritözü kullanıcıların ilk tercihlerinden biridir. 

Philips’in XXL modelleri, geniş haznesi ile bilinir. Bu modeller geniş ailelerin tercihi olabilir. Pişirme kalitesi ve süresi göz önünde bulundurularak alınan kızartma makinesi, ihtiyaca karşılık verecektir. Kullanım kolaylığı ve kısa sürede hazırlanan yiyecekler sayesinde zamandan tasarruf sağlanır. Aynı şekilde fiyat araştırması yapılarak bütçe doğrultusunda iyi bir soğuk hava fritözü yaşam standartlarını iyileştirecektir. 

Airfryer Fiyatları

Airfryer fiyatları, mutfak robotu fiyatları gibi marka ve modelin özelliklerine göre değişir. Mutfağın büyüklüğü, küçüklüğü gibi durumlar göz önüne alınarak tercih edilen fritöz boyutu fiyatını etkiler. Mini fritöz haznesi küçük olan modeldir. Bir ya da iki kişilik kullanım imkânı olan bu fritözlerin fiyatı, geniş hacimlilere göre daha uygundur. Aynı şekilde fritözün rengi, tasarımı, pişirme özellikleri de fiyatlandırmada etkili olan özelliklerdir. Çok fonksiyonlu ve geniş kullanım alanı olan modeller yüksek fiyatlıdır.

Farklı özelliklere sahip fritöz modelleri her bütçeye uygun seçeneklerde bulunur. Fritözler, fiyat ve performansı bir arada olan geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu seçenekler arasında ihtiyaca uygun olan ve sağlıklı pişirme tekniklerini kullanan ürünler çok avantajlıdır. Temizliği ve bakımı kolay olan yağsız fritözlerin fiyatları, marka bazlı değişiklik göstermektedir. İhtiyaca uygun en iyi fritöz seçilerek ürünün rahat kullanımı sayesinde pişirme işlemleri kolaylaşır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.