Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Kettle

Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

Kettle Fiyatları

Su ısıtıcısı olarak da bilinen kettle mutfak işlerini kolaylaştıran küçük ev aletlerinden biri. Kettle kalitesini belirleyen birkaç unsur bulunur. Suyu ısıtma hızı bunlardan biridir. Kettle cam, plastik ve çelik olarak üç ayrı maddeden üretilmektedir. Genellikle plastik kettlelar diğer kettlera göre daha uygun fiyatlıdır. Sağlık açısından değerlendirildiğinde ise cam ve çelik olanlar ön plana çıkmaktadır. Özellikle işyerlerinde çok fazla kişinin kullanması sonucunda kettlelar sık sık bozulduğu için plastik olanlar daha fazla tercih edilmektedir. Bozulma sebepleri üretim maddesine değil kişi kullanımına bağlı olmaktadır. Bu nedenle ev gibi ortamlarda ise cam ve çelik daha sık tercih edilir. 

Tüm bu unsurlar ise fiyatları belirlemektedir. Aynı zamanda üretici marka da fiyatı belirleyen bir diğer noktadır. Kettle, su ısıtıcısı olarak kullanılsa da ayrıca bazı modellerinde üstüne eklenen demlik ile beraber çaydanlık görevi de görmektedir. Ya da bu demlik, bazen kette ile monte olarak yanında yer alan elektrikli ısıtıcı ocağın üstünde de bulunmaktadır. Halk arasında “kettle çaydanlık” olarak adlandırılan bu modeller, birçok evde ve küçük iş yerinde kullanılmaktadır.

Su ısıtıcı kettle fiyatları bu gibi özelliklerden de etkilenebilmektedir. Kettle, elektrikli su ısıtıcısı olarak da adlandırılabilmektedir. Cam kettle modelleri arasında çok tercih edilen kettle markalarından biri Heifer’dır. Her bütçeye uygun seçenekleri mevcuttur. Kettle’ı en uygun fiyatlarda yakalayabilmek için muhakkak kampanyaları da takip etmek gereklidir. Plastik kettle en ucuz kettle fiyatlarına sahiptir. Kettle fiyatları geniş bir skalaya sahiptir. 

Kettle Modelleri

Kettle genel olarak üretim maddesine göre üçe ayrılmaktadır. Bu üretim maddelerini kettle fiyatlarını da etkileyen unsurlardır.  Bunlar;

 • Cam: Kettle alırken su haznesinin camdan üretilen modellerine cam kettle denilmektedir. Bu modellerin bazılarında bitki çayları yapmak da mümkündür. Sağlıklı seçeneklerden biridir. 

 • Çelik: Kettle su ısıtıcı haznesi kısmının çelikten üretildiği modellerdendir. Hem dayanıklı hem de sağlıklı bir modeldir.

 • Plastik: Su hazne kısmının plastikten üretildiği ve fiyat olarak en uygun seçeneklerin bulunduğu bir modeldir.

Bazı kettlelar sadece su ısıtmak için kullanılmamaktadır. Kullanım amacına göre de çeşitleri mevcuttur:

 • Çaycı kettle:  Kettle çaycı olarak da adlandırılmaktadır. Bu kettle modellerinin tabanlarının yanında ya kettle haznesinin üst kısmında demlik bulunmaktadır. Bu aparatlar sayesinde çayda demlenebilmektedir. Bazı cam kettle modelleri ile ise bitki çayları yapabilmek mümkündür. Çay kettle ile daha hızlı demlenebilmektedir. Bu da özellikle sabah kahvaltılarında ya da ani gelen misafirlerde ayrı bir kolaylık sağlamaktadır.

 • Kahveci kettle: Kahve severler için kurtarıcı niteliğinde olan bu kahve kettle modeli kahve yapabilmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Kahve yapılabilir ya da çay demlenebilir gibi özellikleri bulunmayan kettleların bu amaçlar ile kullanılması tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebileceği için bu kettlelar ile kahve veya çay yapılması ya da farklı sıvıların ısıtılması tavsiye edilmemektedir.

Kettle’ın farklı renk ve desenleri de bulunmaktadır. Bunlar arasından en sık tercih edilenler siyah kettle, gri kettle ve beyaz kettle seçenekleridir. 

Kettle Nedir?

Geçmiş zamanlarda su ısıtmak için güğümler ya da çaydanlıklar kullanılmaktaydı. Daha çok zamana ihtiyaç duyulan her gün yapılan işlerin hızlanması için de kolaylaştırıcı çözümler üretilmeye başlandı. Mutfak için üretilen bu kolaylaştırıcı aletlerden biri de kettle oldu. Kettle ne demek diye sorulursa da kelime anlamı olarak su ısıtıcısı denilebilmektedir. 

Kettle üretilirken mevcut ısıtma cihazı, entegre edilir ve bu sayede ateş yakmadan ya da ocağa ihtiyaç duymadan su ısıtılabilir. Robot seti, kettle gibi elektronik mutfak eşyaları, yiyeceklerin ve içeceklerin hazırlanmasını hızlandırıp kolaylaştırmaktadır. Kettle sıcak suya her ihtiyaç duyulduğunda mutfak içerisinde etkili bir kolaylık sağlamaktadır. Kahve, çay, yemek gibi yiyecek ve içecekler yapılırken ilk kullanılan aletlerden biri kettle olmaktadır. 

Kettle Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İyi bir kettle seçmek mutfak işleri için iyi bir kolaylaştırıcı seçmektir. Bu yüzden en iyi kettle almak isteyenler dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar;

 • Uygun fiyatlı mı yoksa sağlıklı bir seçenek mi? Eğer sağlıklı bir seçenek tercih edilecekse cam ve çelik kettle modelleri uygun olmaktadır. Çelik kettle fiyatları ise biraz daha yüksek olabilmektedir. 

 • Kettle’ın suyu ne kadar sürede ısıttığı önemli noktalar biridir çünkü kettle zaten su ısıtma sürecini hızlandırmak için tercih edilmektedir ve su ısıtıcı kettle bu noktada kısa sürede su ısıtabiliyor olmalıdır. Kettle kaç watt sorusu ise bu süreyi anlamak için yardımcı olabilecek bilgilerden biridir. İdeal miktar 1850 ila 2200 arasındadır. Örneğin; araç içi su ısıtıcıları ise genellikle 24 volt veya 12 volt kettle olmaktadır. Bu noktada en çok sorulan soru elektrikli kettle ne kadar elektrik harcar, sorusu olmaktadır. Bu sebeple en az enerji harcayan ürünler tercih edilmektedir. 

 • Su ısıtıcısının ağız kısmının geniş olması güvenli bir kullanım için önemlidir ve aynı zamanda burada bulunan kireç filtresinin de kolay çıkabiliyor olması gereklidir.

 • Su ısıtıcısı için önemli olan alt tabanın kaliteli olması gereklidir. Çünkü suyun ısınması en etkili olan kısım bu kısımdır.

 • Üst kısmının ergonomik olarak kolay tutulabiliyor olması gereklidir.

 • Isıtıcının otomatik olarak kapanma özelliği bulunması güvenli bir kullanım için önemlidir. Yani su kaynamaya başladıktan sonra ısıtıcının kapanabiliyor olması gereklidir. Teknolojinin gelişmesi ile bu özelliğin de geliştiği modeller vardır. Bazı su ısıtıcıları mobil uygulama üzerinden takip edilebilir ve buradan açma kapama da gerçekleştirilebilir.

 • Su ısıtıcının kaç litrelik olduğuda ihtiyaca göre önemli bir diğer husustur. 1.3 litrenin üzerindeki modeller ev ve küçük işyerleri için uygun olmaktadır. Daha küçük kettle  modellerinin küçük hazneleri bulunmaktadır. Küçük hazneli olanlar için tek ya da iki kişilik olarak kullanılabilmektedir fakat bu modeller çok fazla üretilmemektedir. 

Kettle Özellikleri Nelerdir?

Kettle, su ısıtıcısı manasına gelmektedir. Yani suyu hızlı bir şekilde ısıtabilmek için kullanılmaktadır. Saniyeler içerisinde suyu kaynatabiliyor olması kettle’ın ilk özelliğidir. Günümüzün en sık kullanılan mutfak aletlerinden biri olan elektrikli su ısıtıcısı, 1893 yılında Chicago Dünya Fuarında halka tanıtılmıştır. Isıtma haznesinin ısıtıcı tabandan ayrılabiliyor ve istenilen yere taşınabiliyor olması ise su ısıtıcılarını “kablosuz” olarak nitelendirmiştir. Fakat su ısıtıcıları aslında kabloludur ve bu kablo sayesinde elektrikten faydalanabilmektedir. 

Elde ettiği güç ile ise suyu hızlı bir şekilde ısıtabilmektedir. Zaman içerisinde su ısıtıcıları kazanların, güğümlerin ve çaydanlık altlarının yerini almıştır. Eskiye hâla özlem duyanlar için retro kettle olarak dizayn edilmiş mini kettle modelleri de bulunmaktadır. Retro kettle modelleri aynı zamanda vintage kettle modelleri olarak da adlandırılmaktadır. Retro kettle modellerinin büyük hazneli olanları da bulunmaktadır. Bu modeller eski çaydanlıkları anımsatmaktadır ve onlardan esinlenerek dizayn edilmişlerdir. Mini kettle olarak geçen küçük su ısıtıcı modelleri seyahatler için kullanışlı olmaktadır. 

Artık çoğu su ısıtıcısı modeli ışıklı kettle olarak yani ışıklı özelliği ile üretilmektedir. Bu ışık özelliği sayesinde kettle kaynamada ya da ısıyı sabit tutmada bırakabileceği gibi suyun kaynayıp kaynamadığı hakkında da bilgi verebilmektedir. Ayrıca led ışıklı kettle modelleri de bulunmaktadır. Özellikle cam su ısıtıcılarında mevcut olan bu özellik, mutfakta hoş bir atmosfer oluşturmaktadır. Değişen LED ışığı özelliği ile de ergonomik bir dizaynı kullanıcı ile buluşturmaktadır. Su ısıtıcı fiyatları bu gibi özelliklere göre de farklılık gösterebilmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.