Sepetim

Bulaşıklık 

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Bulaşıklık Modelleri

Mutfaklarda lavabo kenarlarında veya üstlerinde yer alan bulaşıklık, ufak bir detay gibi görünse de aslında evlerin olmazsa olmazları arasında yerini almaktadır. Bulaşık kurutmalık, özellikle küçük mutfakları daha derli toplu göstermesinin yanında geniş mutfakların da tezgâhlarının kullanım alanlarını açmaktadır. Bulaşık süzgeci diye adlandırılan bu pratik mutfak gereçleri tam bir hayat kurtaran ürün unvanını da taşımaktadır. İşlevselliği yanında estetik ve tarz görünümlere de sahip olan bulaşık malzemeleri standı mutfak ve tezgâh dekorasyon bütünlüğünü de desteklemektedir. Kişilerin mutfaklardaki rahatlığına ve mutfak işlerinin hızlıca bitirilmesine olanak sağlayan bulaşık kurutma düzeneklerine züccaciye mağazalarından ve e-ticaret sitelerinden de kolayca ulaşma imkânları bulunmaktadır. 

Bulaşıklık modelleri üretimlerinde kullanılan fark materyalleri, ebatları ve renkleri sayesinde kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Bulaşık sepeti modelleri incelendiğinde yapı çeşitlilikleri arasında bambu bulaşıklık, metal bulaşıklık,  plastik bulaşıklık olduğu gözlenmektedir. Ahşap bulaşıklık olarak da ifade edilen bambu bulaşıklıkların yanında çelik bulaşıklık da iyi bir seçenek oluştururken ayrıca paslanmaz bulaşıklık özelliği, krom ve siyah bulaşıklık tercih avantajları da sunmaktadır. İster küçük bulaşıklık ya da iki katlı bulaşıklık olsun her daim mutfaklarda görevlerine hazır beklemektedir.  Katlanır bulaşıklık genelde 2 katlı bulaşıklık modelleri ile piyasalarda bulunurken, işleri bittiği zaman kullanıcıları tarafından katlanarak duvara yaslanmaktadır. Plastik bulaşık sepeti de krem, sarı, mavi, beyaz ve gri renk seçenekleri ile kişilerin zevkine sunulmaktadır. 

Bulaşık kurutmalık aparat modellerinin arasında pratikliği ile sık tercih edilen lavabo üstü bulaşıklık da beğeni toplamaktadır. Lavabo bulaşık kurutucusu olarak da adı geçen bu dizaynlar az yer kapladığı için yüksek performans göstermektedir. Özellikle dar alanlarda yerden tasarruf imkânı tanıyan bu modeller, lavabo kenarına konularak kullanılmaktadır. Musluk üstü bulaşıklık da yine adete lavabo üstü bulaşıklıklar gibi az bir alan kaplamakta ve mutfak bataryalarının üstüne monte hali ve ufak ebatlarıyla ilgi çekmektedir. Bütün bunlar yanında lavaboların yanına da konulan üçgen şeklindeki bulaşıklık tasarımları da gider aparatı sayesinde temiz bulaşıklardan süzülen suları direk lavaboya aktarmaktadır. 

Bulaşıklık modelleri sıralamasında yer alan duvara monte bulaşıklık üçgen bir yelpazeyi andıran dizaynları yanında bulaşık kurutma rafı seçenekleri de bulunmaktadır. Mutfaklarda lavaboya yakın fakat kullanılmayan köşelere monte edilen bu üçgen bulaşıklıklar 3 kata kadar olan modelleri ile bilinmektedir. Bulaşık rafı tasarımları da yine lavabolara yakın kullanım imkânı sağlarken altında bulunan kancaları sayesinde askılı bulaşıklık adını da almaktadır. Üzerinde bulunan askılara çok rahat kulplu bardak veya fincanlar asılma imkânı sağlayan askılı duvara monte bulaşık rafları rustik tasarımları ile de stil sahibi mutfakların görünümünü tamamlamaktadır. 

Bulaşık Sepeti

Hem şık hem de kullanışlı dizaynları sayesinde bulaşık sepetleri birçok zevke cevap vermektedir. Bulaşık sepeti veya bulaşık selesi imalatında kullanılan malzemeler ister plastik, ister ahşap ya da metal olsun sağlığa zararlı materyaller içermemesi büyük önem taşımaktadır. Tek katlı, iki katlı bulaşıklık olarak tasarlanan bulaşık sepetleri her mutfağa uygun ebatları ile de ön plana çıkmaktadır. Bulaşık sepeti denildiğinde akla ilk gelen prototip kelimesi olsa da bu ürün kategorisinde pek çok farklı model ve çeşitlilikten bahsetmekte söz konusu olmaktadır. Her bulaşık sepetinin kendine özgü kullanım alanı ve kolaylığı olduğu gözlenmektedir. 

Kullanıcılar bulaşık sepetlerini seçerken sadece ihtiyaçlarını göz önünde tutmamaktadır. Bulaşık sepetlerinin modelleri, tasarımları ve renkleri de tercih yapılırken kendisini göstermektedir. Özellikle mutfakta zaman geçirmeyi ve mutfağını sadece yemek yapmak dışında evinin bir odası gibi kullanan kişiler için mutfağın dekorasyonuna katkı sağlayan bulaşık sepeti önem teşkil etmektedir. Tabak, bardak, çatal ve kaşık koyma yeri ayrı olan modeller yanında dümdüz ve tek katlı da dizayn edilmiş bulaşık sepetleri kişilerin istekleri doğrultusunda mutfaklardaki görevlere hazır beklemektedir. 

Bulaşık Matı

Bulaşık kurutma matı genellikle tek başına veya 2 kişi yaşayan bireylerin mutfaklarında bulunmaktadır. Bulaşık matı veya bulaşık altlığı imalatında genelde silikon malzemesi tercih edilmektedir. %100 silikon malzeme ile üretilen bu seçenekler yıkanan bardaklarda veya tezgahlarda oluşması olası su lekelerini de önlemektedir. Beyaz, gri, krem ve de siyah renkler kullanılarak tasarlanan bulaşık matları yıkanan ürünlerin kısa sürede suyunun en sağlıklı şekilde akmasına olanak sunmaktadır. Lavabo yanlarında kolayca kullanılan bulaşık matları üzerine yıkanan mutfak yemek eşyaları hızlıca bırakılmaktadır. 

Bulaşık matları yumuşak bir yapıya sahip olmakta ve kuruması için üzerine bırakılan mutfak gereçlerine zarar vermemektedir. Ayrıca bulaşık matlarının yarı yüzeyinin noktacıklı olması güvenli duruş olanağı da yaratmaktadır. Çizgili olan yüzeyi de tabak, kasa gibi eşyaların tutunmasına zemin sunmaktadır. Kullanıcıların verdiği bilgiye göre bulaşık matları gerektiği zaman tencere altlığı görevini de üstlenmektedir. Böylece bulaşık matlarının suya dayanıklılığının yanında ısıya da direnç gösterdiği öğrenilmektedir. Bulaşık matları yalın, minimalist tarzı ve slim duruşu sayesinde özellikle modern mutfakların stilini yakalamakta ve de mutfak tezgâhlarında fazla kalabalıktan hoşlanmayanlara avantajlı bir alternatif olmaktadır. 

Tezgâh Üstü Bulaşık

Tezgah üstü bulaşıklık, çok ilgi gören seçenekler arasında yer almaktadır. Tezgâh üstü bulaşık kurutmalık hem mutfaklarda farklı tarzlar yaratmakta hem de çok amaçlı olarak pratik kullanım imkânları doğurmaktadır. Mutfak dolap ve rafları ile uyumlu seçilen evye üstü bulaşıklık modelleri onların bir parçasıymış havası da yaratmaktadır. Metal tezgâh üstü bulaşıklıkların imalatında kullanılan krom materyali sayesinde modern, canlı ve şık bir esinti mutfaklarda yaratılmaktadır. Kararma ve paslanma yapmayan bu modeller sağlıklı ürün sınıfına da girmektedir. 

Bunun yanında ahşap, bambu tercihleri de mutfaklara sıcak bir hava katmanın yanında modern stil sahibi ortamlara bile zamanın ötesinde bir görünüm kazandırmaktadır. Diğer tezgâh üstü bulaşıklık modellerine göre farklı bir tasarıma sahip olan bambu seçeneği katlanabilir ürün unvanını da taşımaktadır. Ayrıca bambu tezgâh üstü bulaşıklıklar da sağlıklı yapıları ile uzun yıllar kullanım imkânı yaratmaktadır. Plastik tezgâh üstü bulaşıklar da kullanım ihtiyacına göre küçük, orta ve büyük boyutları ile kullanıcıların seçenekleri arasında yerini almaktadır. 

Bulaşıklık Fiyatları

Bulaşık sepeti fiyatları göz atıldığı zaman bütçeleri yormayan ürün çeşitliliği hemen göze çarpmaktadır. Bulaşıklık fiyatları imalatlarında kullanılan materyallere, modellerine, özelliklerine, renk ve ebatlarına göre farklılık göstermektedir. En uygun fiyatlar genelde plastik bulaşıklık kurutma aparatlarında olurken, diğer tasarımların da kendine özgü farklı yanları sayesinde etiket fiyatları değişmektedir. Kullanıcıların zamanla yıpranan veya modası geçmiş ve teknolojisi geride kalmış artık değiştirme zamanı gelmiş bulaşıklıkları yerine baktıkları yeni modellerin fiyatları konusunda herhangi bir üzüntü yaratmadığı da satış sorumluları tarafından belirtilmektedir. 

Bilinen ve güvenilir markaların kaliteli malzeme kullanımı ile ürettikleri bulaşıkların etiket fiyatları muadillerine göre farklılık göstermektedir. Markaların ve satış noktalarının, e-ticaret sitelerinin uygun fiyatlı kampanyaları ve indirim fırsatları da müşterilerde memnuniyet yaratmaktadır. Birçok özellik imkânı sunan bulaşıklıklar fiyat ve kullanım performansları sayesinde de alkış toplamaktadır. Mutfak işlerinin kolaylaştıran ve hızlıca keyifli anlara kavuşulmasına destek sunan bulaşıklıklar bütçelere de destek sağlamaktadır. Ekonomik ve ergonomik açıdan sınırsız seçeneklere sahip olan bulaşıklık kurutama aparatlarına mağazalardan ve e-ticaret sitelerinden kolayca ulaşılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.