Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Çift Kişilik Battaniye

Toplam 24 ürün bulunmaktadır.

Çift Kişilik Battaniye Modelleri

Kış aylarının gelişi ile birlikte bir taraftan kazak, mont gibi kalın kıyafetler gardıroplardan çıkarken diğer taraftan baza altlarından yorgan ve battaniyeler çıkmaktadır. Özellikle kış aylarında sıcak bir uyku uyumak isteyenlerin en önemli eşyası kalın battaniye ve yorganlar olmaktadır. Bu kişilerin tercih ettiği kışlık battaniyeler yün veya kadife battaniye gibi modellerdir.

Kış aylarının soğuk etkisinden kurtulmanın en kolay yolu bir battaniyeye sarılmaktır. Ev içinde televizyon izlerken veya uzanıp kitap okurken sıcak bir çaya eşlik edecek diğer şey ise hiç şüphesiz kalın bir battaniye olacaktır. Battaniyelerde belirleyici olan en önemli unsur, battaniyenin üretildiği kumaş türüdür. Birçok materyalde battaniye üretilmektedir. Diğer önemli unsurlardan biri de battaniyenin ebatı, yani boyutlarıdır. Boyutlara göre battaniyeler tek kişilik battaniye, çift kişilik battaniye ve battal boy battaniye olarak ayrılmaktadır.

Genellikle çiftlerin tercih ettiği çift kişilik battaniyeler, büyük boy battaniye kullanmayı seven kişiler tarafından da tercih edilmektedir. Genç kızların çeyizine aldıkları çift kişilik battaniyeler, evli çiftlere hediye olarak da sıklıkla götürülmektedir. Çift kişilik battaniyelerin diğer bir kullanım alanı ise yatak örtüsü olarak tercih edilmesidir. Sıcak tutup soğuktan korunma amacı ile alınan bir battaniyeyi yatak örtüsü olarak dekoratif amaçlı da kullanılabilir. Özellikle çift taraflı battaniyeler yatak örtüsü kullanım amacına daha çok hizmet etmektedir. Yatak örtüsü olarak kullanacak kişiye tek bir battaniye ile iki farklı model sunulmaktadır.

Tek veya çift kişilik fark etmeksizin battaniye modelleri çok fazla çeşitlilik göstermektedir. Tekstil sektörünün önde gelen markaları başta olmak üzere birçok marka tarafından battaniye üretilmektedir. Çoğu zaman aynı renk ve materyalde olan battaniye modeli hem tek hem de çift kişilik olarak üretilmektedir. İlerleyen tekstil sektöründe çok fazla modelde hazır battaniye modelleri de bulunmaktadır.

Battaniye modellerinin ayırt edici özellikleri arasında en önemli unsur battaniyenin yapıldığı kumaş türüdür. Bunların başında ise koyun, keçi ve deve gibi hayvanların tüylerinden elde edilerek yapılan ipliklerden üretilen yün çift kişilik battaniye modelidir. Doktorların sağlıklı olmasından dolayı sıklıkla tavsiye ettiği çift kişilik yün battaniyeler yumuşak bir yapıya sahiptir. Ayrıca doğada parçalanabilip yok olabildiğinden çevre dostu bir üründür. 

Peluş battaniye çift kişilik modelleride yumuşak ve sıcak yapılarından dolayı kışın sıklıkla tercih edilen battaniye modelidir. Polar battaniye modelleri de peluş gibi yumuşak bir yapıya sahiptir. Dayanıklı ve hafif yapıda olan polar battaniyelerde hava geçirgenliğinin fazla olmamasından dolayı sıcak tutmaktadır.

Diğer sağlıklı battaniye modeli ise pamuklu battaniye çift kişilik modellerdir. Nefes alabilme özelliğine sahip pamuklu battaniyeler kışın sıcak tutarken yazın da serin tutmaktadır. Yazın kullanılan ince battaniye çift kişilik modelde olan battaniyeler genellikle pamukludur. Hava geçirgenliğinin yüksek olması nedeniyle bu battaniyeler yazın serin tutar ve terleme yapmaz.

Kışın sert ve çetin geçtiği bölgelerde daha çok tercih edilen battaniye modellerinden bir diğeri ise çift kişilik elektrikli battaniye modelidir. Battaniye içerisinde yer alan ısınma telleri aracılığıyla ısıtılan bu battaniyelerin kullanımında dikkatli olunmalıdır. Battaniye prizinin fişe takılması ile ısınan battaniye, ısındıktan sonra fiş çekilmeli ve sonrasında battaniye kullanılmalıdır. Böylece oluşabilecek bir elektrik kaçağı tehlikesi önlenmiş olur.

Başka bir çift kişilik battaniye modeli ise kabartmalı battaniye modelleridir. Bu battaniyeler kumaş yüzeyleri ile diğer battaniye modellerinden ayrılmaktadırlar. Tomurcuk battaniye çift kişilik modeli de kabartmalı battaniye modellerindendir. Bu battaniyeye, yüzey yapısının tomurcuk gibi çıkıntılı olmasından kaynaklı olarak bu isim verilmiştir. Yumuşak ve kadifemsi bir yapıya sahip olan bu modelin diğer bir ismi ise nohut battaniyedir. Nohut battaniye çift kişilik modellerine sıkça rastlanıldığı gibi bebek battaniye modellerinde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Çift kişilik battaniye modelleri farklı renk ve desenlerde üretilmektedir. Dekoratif amaçla yatak örtüsü olarak kullanılan battaniyelerde battaniyenin kumaş türünden çok renk ve deseni ön plana çıkmaktadır. Sık kullanılan battaniye modellerinde ise siyah battaniye çift kişilik modeller gibi koyu renkler tercih edilmektedir. Günlük olarak kullanılan bu battaniyelerin çabuk kirlenecek olmasından dolayı daha az kir gösteren koyu renkler tercih edilir.  

Çift Kişilik Kalın Battaniye

Ağırlıklı olarak kış aylarında pratik bir şekilde ısınmak için kullanılan battaniyeler kalın ve kışlık battaniyeler olmaktadır. Isıtıcı özelliği daha fazla olan yün, kaşmir veya kadife battaniyeler kalın olarak üretilen battaniyelerdir.

Çift Kişilik Kadife Battaniye

Yumuşak yapısı ve sıcak tutucu özelliği dikkat çeken başka bir battaniye kumaşı ise kadife battaniyedir. Kendine özgü kısa tüylü bir kumaş türü olan kadife kumaş tarihsel olarak çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. İpekten dokunan bu kumaş, pamuk, viskon, suni ipek veya sentetik elyaf gibi çeşitli elyaflardan da oluşabilmektedir. Sadece kış aylarında tercih edilen bu kumaş hem şık duruşuyla hem de sıcak tutma özelliği ile sıklıkla tercih edilmektedir. Estetik ve parlak yapısı nedeniyle bu battaniye türü, yatak örtüsü olarak dekoratif amaçla da kullanılmaktadır.

Çift Kişilik Battaniye Takımı

Tek ve çift kişilik olarak ayrılan battaniye modelleri genel olarak tekli bir şekilde satılmaktadır. Fakat battaniye takımı olarak satılan modellerde vardır. Nevresim takımı gibi battaniye takımları da bulunmaktadır. Battaniye takımının içinde battaniyeye ek olarak yastık kılıfı ve çarşafta bulunur. Yatak odası ürünleri içinde en çok kullanılan malzemelerden olan çarşaf ve yastık kılıflarının da battaniyeye ek olarak takımın içinde yer alması battaniye takımının daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır.

Çift Kişilik Battaniye Ölçüleri

Battaniye ölçüleri battaniyenin boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Tek kişilik, çift kişilik ve battal boy battaniye ölçüleri olarak ayrılmaktadır. Tek kişilik battaniye ölçüleri 150x220 veya 160x200 cm olurken çift kişilik battaniye ölçüleri ise 200x220 cm ebatında olmaktadır. Battal boy battaniye ölçüleri ise 220x240 cm olurken tv battaniyeleri ise 120x170 veya 120x160 cm gibi daha küçük boyutlarda olmaktadır.

Battaniye ebatları seçilirken yapılması gereken ilk şey yatak ölçülerini almaktır. Çift kişilik bir yatakta kullanılacak battaniyenin ölçüsü yatak boyuna ve iki kişinin kullanımına uygun boyutta olmalıdır. Battaniye eğer yatak örtüsü olarak kullanılacak ise yatağın boyutundan daha büyük ebatta olmalıdır. Böylece daha dökümlü ve hoş bir görünüm yakalanmış olur.

Çift Kişilik Battaniye Fiyatları

Battaniye modeli seçiminde alıcının tercihlerini belirleyen birçok unsur vardır. Battaniyenin üretildiği kumaş, battaniyenin boyutu, rengi ve deseni gibi alıcının kararlarını etkileyen birden fazla etken söz konusudur. Bunlara ek olarak sunulacak diğer bir etken ise battaniye fiyatlarıdır. Çift kişilik battaniye fiyatları birçok şeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunların başında battaniyenin materyali gelmektedir. En ucuz çift kişilik battaniye fiyatları sentetik maddelerden üretilen battaniye modellerinde olmaktadır. Yün ve kadife battaniye fiyatları ise daha pahalı olmaktadır.

Battaniyenin çift ve tek kişilik olması da battaniye fiyatlarını etkilemektedir. Tek kişilik battaniyelere göre daha büyük ebatta olan 2 kişilik battaniye fiyatları da daha pahalıdır.  Nihayetinde birçok marka tarafından çeşitli özelliklerde bulunan battaniyelerden seçim yapacak olan alıcı bütçesine ve zevkine göre hareket edecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.