Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Çift Kişilik Pike

Toplam 16 ürün bulunmaktadır.

Çift Kişilik Pike Takımı Modelleri

Fransızca’dan Türkçe’ye girmiş bir kelime olarak pike, orjinal sözcük kullanımı “pique” şeklinde geçmektedir. Kalın ve kabartmalı kumaş çeşidi anlamına gelen pike çeşitleri hakkında ayrıca, bu kumaştan yapılan tekstil ürünlerinin pike takımı adı altında bulunduğu bilgisi vurgulanmaktadır. Ev tekstil ürünlerinin başında gelen ve vazgeçilmezler arasında bulunan pike takımlarının tek ve çift kişilik modelleri kullanım durumuna göre seçilmektedir. Çift kişilik pike takımı özellikle yaz ve bahar aylarında büyük kolaylık sunmaktadır. Özellikle en son çıkan pike modelleri yeni evleneceklerin ev eşyası alışverişlerinde pike takımı çift kişilik çeyizlik alınması fazlasıyla yaygın bir gelenek durumunu almaktadır. 

Pike modelleri içinde çift kişilik tercih yapacak olanların farklı renk ve desen seçenekleri karşısında kararsız kalmaktadır. Ayrıca yatak odası pike takımları çok amaçlı kullanışlı yapıları sayesinde de yatak örtüsü pike takımı olarak da kullanıldığının ve püsküllü pike takımı modelinin buna gayet uygun olduğunun altı çizilmektedir. Pamuklu çift kişilik pike takımı sağlıklı ve terletmeyen yapısı yanında desenli hali petekli pike çift kişilik ile ön plana çıkmaktadır.  Pike seti çift kişilik modelleri ev tekstili mağazalarında hazır pike takımları adı altında satılmaktadır. 

Yazlık pike takımları bütün zevklere hitap eden ürünleri sayesinde kapitone pike çift kişilik, düz renk yazlık pike çift kişilik, futbol takımları yazlık çift kişilik pike takımı hatta mickey mouse pike takımı çift kişilik gibi eğlenceli seçenekleri de kullanıcılarını mutlu etmektedir. Farklı boyutlar, modeller ve renkler ile desenler arasından sunulan, kabartmalı pamuklu kumaştan üretilen çift kişilik pike takımı modelleri yatak odalarının beğenilerek kullanılan tekstil ürünleri listesinde ayrı bir yeri bulunmaktadır. 

Çift Kişilik Kalın Pike

Tek kişilik pike takımlarına göre daha çok talep gören çift kişilik pike takımları yaz mevsimi dışında bahar mevsimlerinde de tercih edilmektedir. Hatta kalın pike kışın korunaklı ve ısı yalıtımı olan evlerde de gayet kullanışlı olmaktadır. Pamuklu pike yapıları ile kalın çift kişilik pikeler yorgan veya battaniyeye göre iyi bir alternatif olmaktadır. Çünkü gece ve gündüz iyi ısınan evlerde aşırı kalın tekstil ürünleri terletmekte ve kaliteli uyku düzenini de olumsuz yönde etkilemektedir. Bahar aylarında da iyi bir optimum olarak tercih edilen kalın pikeler, ısıtıcıların söndürüldüğü ve hafif serinlik hissedilen gecelere uyum sağlamaktadır. 

Çift kişilik kalın pike dantelleri renklerine göre kullanılan yatak odalarının perde ve mini halıları ile fevkalade uyum sergilemektedir. Günlük kullanım dışında dantellerin üst kısma getirilerek kullanılması sayesinde de ideal yatak örtülerine dönüşen çift kişilik kalın pikeler çoklu kullanımları sayesinde de sahiplerinin yüzünde memnuniyet yaratmaktadır. Çift kişilik pike takımlarını her mevsim kullanmak isteyenler de dört mevsim ürünleri tercih etmektedir. Bu sayede pike denilince ilk düşünülen yaz ve bahar mevsimleri dışında kış aylarında da çift kişilik pikeler konfor içinde kullanılmaktadır. 

Çift Kişilik Pike Ölçüleri

Her geçen gün artan bir çeşitlilik gösteren çift kişilik pike takımları farklı ölçüleri ile de pike ihtiyacı olanlara alternatifler sunmaktadır. Standart çift kişilik pike ölçüleri 240x260 ebatları ile satılmakta ve bu pikelerin genişlikleri, uzunlukları göz doldurmaktadır. Pike takımı ölçüleri alınırken tıpkı nevresim takımlarında olduğu gibi yatak ölçüleri baz alınarak seçilmektedir. Pek çok farklı yatak ölçüsüne uyumlu çift kişilik pike ölçüleri yer almaktadır. Belirli standartlarda olan ölçüler içinde çift kişilik dışında king size yani battal boyları da piyasalarda yer almaktadır. 

Yatağın baş ve ayak uzunluklarına göre çift kişilik pike takımı ölçüleri kullanıma göre belirlenmekte ve rahatlık ön planda olması yönünde de tercihler yapılmaktadır. Gereğinden kısa alınmamasına özen gösterilen çift kişilik pikeler, yeri geldiği zaman stil sahibi renk ve desenleri ile hoş bir yatak örtüsü halini aldığı için yatak kenarlarından kısa pay bırakılmaması dikkate alınmaktadır. Tam tersi durumlarda da yani gereğinden uzun ve geniş alınmış çift kişilik pike seçimlerinde kenarları yerlere değmektedir ve kısa sürede de kirlenmektedir. Bu sebeplerden ötürü uygun ve olması gerektiği ölçülerde çift kişilik pike takımı almak fazlasıyla önem taşımaktadır.  

Çift Kişilik Pike Renkleri

Çift kişilik pike takımları, farklı tarz ve stillere hitap etmesi ile tanınmakta ve bunu rengarenk çeşitliliğine borçlu olduğu söylenmektedir. Her zaman klasik ve hemen hemen her evde bulunan beyaz pike çift kişilik kullanıldığı bütün odaların dekorasyonuna uyum gösteren çift kişilik tek renk pike modellerinin başında bulunmaktadır. İçi ve ruhu kıpır kıpır olanların tercihleri arasında yer alan mor pike takımı çift kişilik ya da sarı pike çift kişilik de görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Renklerin en cazibelisi kırmızı pike takımı çift kişilik ise sade dizayn edilmiş odaların içinde kendini daha çok belli etmektedir. 

Son dönemlere damgasını vurmuş ve klasik ev tekstil ürünlerinin renginden farklı olan siyah ya da gri pike yanında antrasit çift kişilik pike de fazlasıyla popüler ürünler arasında kendisine yer açmaktadır. Özellikle beyaz duvarlı ve koyu renk perdeli yatak odalarında gri renkteki çift kişilik pikeler tamamlayıcı bir aksesuar görevi de görmektedir. Sadelik dışında süslü modellerinde alıcıları düz renk çift kişilik pike üstüne mavi, turuncu veya yeşil dantel işlemelerini severek kullanmaktadır. Çeyizlerinde vazgeçilmezleri arasında bulunan bu çift kişilik pikeler, dantel işlemeleri ile mükemmel renk uyumu da sergilemektedir. Renk uyumlarının yakalanması için aynı rengin benzer tonları veya kontrast renkleri özellikle alınmaktadır. Bu şekilde olan her iki durumda da çift kişilik pikeler kendilerini en şık şekilde göstermektedir. 

Çift Kişilik Pike Set Fiyatları

Çift kişilik pike setlerinin fiyatları çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Tek başına pike dışında set halinde satılan bu modeller pike takımı fiyatları adı altında ev tekstil ürünleri içinde kendisine çok rahat alıcı bulmaktadır. İçinde 2 adet yastık kılıfı, nevresimi ve pikesi bulunana çift kişilik pike setleri tasarımlarında kullanılan materyallere göre bile fiyat farkı yaratmaktadır. Evlenecek olanların aramaları arasında yer alan en uygun pike takımı çift kişilik ev tekstil ürünü satan mağazalarda veya e-ticaret sitelerinde çok rahat bulunmaktadır. Fiyat skalasının geniş olduğu çift kişilik pike setleri en pahalıdan en ucuz pike takımları kadar alıcıların bütçesine göre sıralanmaktadır. 

İyi ve kaliteli markaların stil sahibi olan çift kişilik pike setleri etiketleri üzerindeki fiyatları ile de piyasadaki muadillerinden ayrılmaktadır. Hem kaliteli markaların pike setlerini almak hem de ucuz pike takımı çift kişilik sahibi olmak için kampanyalar ve fırsatlarda takip edilmektedir. Yazlık pike takımları ve fiyatları hakkında da aramaların yoğunluğu gözlenmektedir. Yazlık çift kişilik pike takımları daha ince malzeme üretimine sahip olduğu için fiyat açısından da uygun görünmektedir. Çünkü yazlık ve kışlık pike takımlarının fiyat farkını kullanılan malzeme oranları belirlemektedir. Bu nedenle kışlık veya mevsimlik çift kişilik pike seti bedelleri üst seviyelerde izlemektedir. Kumaş kalitesi, pike kumaşının dokuma sıklığı ve de tasarım için kullanılan ekstra malzemeler çift kişilik pike setleri fiyatlarında etken durumlar yaratmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.