Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Cilt Bakımı

Toplam 5 ürün bulunmaktadır.

Cilt Bakım Ürünleri Fiyatları

Cilt bakımı, bütün bireylerin sağlıklı görünmesi adına önemli bir işlem olmaktadır. Bakım ürünleri belirli periyotlarda uygulandığı takdirde cildin arınmasını ve yenilenmesini sağlamaktadır. Yüz bakım ürünleri cildin ihtiyacı olan güçlü bileşenleri, cilt bakımı ile cilde absorbe edilmesini de desteklemektedir. Bunun yanında her cilt yapısının ayrı olduğu düşünülürse, cilt bakımı esnasında kullanılan ürünler de farklılık göstermektedir. Cilt bakım ürünleri çeşitliliğinin bir başka nedeni de bu sektörde marka sayısının fazla olmasından kaynaklanmaktadır. 

Yüz bakımı ürünleri, geniş fiyat aralığı ile her bütçeye hitap etmeyi başarmaktadır. Cilt bakımı seti gibi birden fazla ürünün yer aldığı paket fiyatları da avantaj sağlamaktadır. Cilt bakımı fiyatları cildin ihtiyacı için kullanılacak ürüne, ürünün marka ve kalitesine göre de değişim göstermektedir. Ayrıca cilt tipi, kullanım alanı, yaş ve diğer pek çok faktörde bunu etkilemektedir. Profesyonel cilt bakım ürünleri ise cilt bakımı ürünleri fiyat skalasında en üst segmentte yerini almaktadır. Profesyonel ortamlar dışında da kozmetik mağazalarından alınan ürünler sayesinde evde de yüz bakımı ve evde cilt temizliği yapılmaktadır. Fakat unutulmaması gereken önemli bir husus, evde cilt bakımı için gerekli ürünleri almadan önce bir uzmana başvurulması her zaman önerilmektedir.

Cilt Bakım Ürünleri Çeşitleri

Cilt bakım ürün çeşitliliği oldukça fazla olması çoğu zaman karar verme aşamasında zorlamaktadır. Burada önemli olan cilt yapısı hakkında bilgi sahibi olmaktır. Buna göre de cildin ihtiyacı olan ürünlerin belirlenmesi ile ürün çeşitliliği bir doz azalmaktadır. Öncelikle cilt temizliği günlük rutine oturtulması gerekmektedir. Cilt temizliği ürünlerinin kullanılma alışkanlığı edinilmesi oldukça önem taşımaktadır. Her cilt tipine uygun bulunabilen cilt temizlik ürünleri temizleme suları, köpükleri, jelleri, tonikleri ve sabunları olarak sıralanmaktadır. Daha sonra cildi arındırıcı tonikler de günlük rutin için önem taşımaktadır. 

Yüz bakımı kremleri de bu rutinin içinde önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle kuru cilt bakımı için uygun bakım kremleri sayesinde cildin ihtiyacı olan nemi sağlanmaktadır. Ayrıca daha yoğun nem sağlayıcı olarak bilinen cilt bakım yağı da kuru ciltler için tercih edilmektedir. Güçlü bileşenleri sahip olması sayesinde nemlendiricilerden günün her saatinde faydalanmak gerekmektedir. Medikal cilt bakımı için de ihtiyaç duyulan özel cilt bakım ürünleri birçok cilt rahatsızlığını gidermektedir.  Sivilceli cilt bakımı bir uzman kontrolü sonrasında gerçekleştirilirse gözle görünür sonuçlar elde edilmektedir. Bir tedavi süreci olduğu için bakım malzemeleri kozmetik değil, medikal ürünler olmaktadır. Eczaneden doktor reçetesi ile alınan bu ilaçlar cildin soruna eğilerek tedavi oluşturmaktadır. 

Bunun dışında doğal cilt bakımı ürünleri, cilt bakım vitaminleri akla gelen diğer ürünler arasında yer almaktadır. Maskeler de cilde yoğun bakım uygulayan güçlü içeriklere sahip ürünler olarak kozmetik marketlerde bulunmaktadır. Gündüz, gece ve göz çevresi kullanımı için üretilmiş kremler de düzenli bir şekilde cilde uygulanmaktadır. 

Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Cilt bakım ürünlerini seçerken cilt tipi, ihtiyaç ve marka belirleyici unsurlar olmaktadır. Bu belirleyici unsurlara göre edinilen cilt bakım ürünlerinin kullanım şekli de önemlidir. Dikkat edilmeden kullanılan ürünler ciltte geri dönülmez sorunlara yol açmaktadır. Harcanan ücret ve zamanın da boşuna gitmemesi adına ürünlerin kullanım içeriklerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Yüz temizleyicisi, tonik, yüz kremi, göz altı kremi, cilt serumu diye uzayan bu ürün listesinin kullanımı üzerine düşünülmesi vurgulanmaktadır. 

En basitinden her gün kullanılması önerilen cilt temizleyicisinin nasıl kullanılacağı düşünülmektedir. Bu işlem için ilk adım ellerin temizlenmesi olmaktadır. Çünkü temiz eller sayesinde cilt temizlenirken, yüze ekstra kir ve bakteri aktarılması engellenmektedir. Daha sonra cilt temizleyicisi, avuç içine fındık büyüklüğünde dökülüp ve az miktar su ile köpürtülmektedir. Köpüren cilt temizleyicisi nazik ve yavaş hareketler ile yüze uygulanmaktadır. Bu işlemi yaparken göz ve çevresi ile dudak çevresine temas etmemesi dikkate alınmaktadır. 

Eğer cilt temizleyici jel tercih edildiyse yine yıkamış ele fındık büyüklüğünde alınmaktadır. Yüz temizleme jeli, su kullanmadan tekrar nazik ve yavaş el hareketleri ile cildin göz, dudak ve çevreleri dışına uygulanmaktadır. Her yere sürülen jel sayesinde temizlenen cilt su ile durulanmaktadır. Gözenekleri sıkılaştırmak için kullanılan tonik ise makyaj temizleme pamuğu üzerine dökülmektedir. Cildin yine göz ve dudak dışında kalan yerlerine sürülmektedir. Cildin ihtiyacı olan faydalı besinler hücre yenileme özelliğine sahip ampul ve serumlar ile sağlanmaktadır. Bu ürünlerin kullanımı parmak uçlarına çok az damlatıldıktan sonra cilde yavaş masaj hareketleri ile uygulanmaktadır. 

Hem göz çevresi hem de yüze ayrı kullanılan nemlendirme kremi ise yine parmak uçlarına hafif sıkılmaktadır. Sonra da aynı serumlarda olduğu gibi hassas masaj hareketleri ile cilde sürülerek nem sağlanmaktadır. Cildin korunması için en önemli unsurlardan biri de yüz için üretilen güneş kremi kullanılması olduğu uzmanlarca vurgulanmaktadır. Cildi güneş lekelerinden korumak amaçlı dört mevsim kapalı ortamda da güneş kremi sürülmesi unutulmamalıdır. Güneş kremleri de diğer kremler gibi cilde sürülerek kullanılmaktadır.

Cilt Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tekrar vurgulamak gerekirse cilt bakımı ürünleri alırken, kişinin cildine uygun ürünleri seçmesi gerekmektedir. Daha sonra cildinin hangi işlemi için kullanılacağı belirlenmektedir. Özellikle yüz cilt bakım ürünlerinin kullanımı öncesinde ürün açıklamaları okunmalıdır. Kadın cilt bakımı veya erkek cilt bakımı olsun sık yapılan hatalardan birinin yüz için kullanılması gerekilen kremlerin göz çevresine de uygulanması olmaktadır. Ürünlerin son kullanma tarihleri, yok ise de raf ömürlerine dikkat edilmektedir. Ürünün içeriğinde nelere, hangi maddelere sahip olduğu da dikkat edilmesi gerekilen konuların başında yer almaktadır. Bütün bunların yanında yaşa uygun ürün seçimi de cilt bakım ürünlerini alırken önemli bir etken olmaktadır. Özellikle göz çevresi ürünlerinde kullanıcıların yaş aralıkları, ürünün iyi sonuç vermesi açısından önemli olmaktadır.

Cilt Bakım Ürünleri Kullanım Sırası Nasıl Olmalı?

Günlük cilt bakım rutini için ürünler, belli bir sıraya göre kullanılmaktadır. Doğru sıra sayesinde, cilt bakımı evde yapılarak da ürünlerden alınan etki ve yarar en üst düzeye çıkmaktadır. Bu duruma en iyi olan örneklerden biri, güneş kremi öncesinde cilde sürülen su bazlı nemlendirici kullanımı verilmektedir. Çünkü su bazının güneş kremini ciltten uzaklaştırdığı uzmanlar tarafından vurgulanmaktadır. Örnekler düşünüldüğü zaman cilt bakım rutin sırasının oldukça önemli olduğu göze çarpmaktadır. Cilt bakım ürünleri kullanım sırası ise aşağıdaki sıralama gibi olmaktadır.

  • Temizlik, makyaj var ise makyaj temizleme ürünü ile cilt makyajdan arındırılmaktadır. Sonra cilt tipine uygun yüz temizleme ürünü kullanılmaktadır.
  • Tonik, cilt gözeneklerinin derinlemesine temizliği ve arınması için uygulanmaktadır.
  • Lokal bakım, bakım gerektiren bölgeler için üretilmiş ürünler ile yapılmaktadır. 
  • Serum kullanımı, cildin ihtiyacına göre belirlenen ürünler, cilde sürülmektedir.
  • Göz ve çevresi bakımı, sayesinde hassas olan bu bölge nemlendirilmektedir. Yaşlanma karşıtı bakım için her gece uygulanması gerekmektedir.
  • Nemlendirici ve cilt yağları, cilt yapısına göre seçilmesi gerekilen ürünlerdir ve yumuşak hareketler ile uygulanması önemli olmaktadır. 
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.