Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Kadeh

Toplam 30 ürün bulunmaktadır.

Kadeh Nedir?

Temel olarak alkollü içecekleri tüketmek için kullanılan bardaklara kadeh denmektedir. Kadehler içindeki alkole göre çeşitlenmekte ve farklı isimle adlandırılmaktadır. Sadece Türkiye’de değil, dünyada da sofra sunumları oldukça geniş kapsamlıdır. Her özel yiyecek ve içecek kendi ürünü ile sunulduğunda keyif verir. Yemek takımı ile uyumlu kadeh bardak seti, sofranın bütün ambiyansını değiştiren unsurlar olarak, estetik, gösterişli ve havalı bir imaja sahiptirler. 

Kadeh bardak, sunulan içeceklerin lezzetini yoğunlaştırmak ve etkileyici bir görsellik oluşturmak için tercih edilecek en harika aksesuarlardır. Bireylerin kendi aileleri için hazırladığı sofralarda, verilecek özel davetlerde ya da sadece mum ışığında bir yemek için tercih edilebilecek şarap bardağı içki kadehi, farklı boyutlarda, renklerde ve tasarımlarda üretilir. Sadece alkol ile tüketilmeyen aynı zamanda meşrubat, su, kahve yanı soda gibi içeceklerle de tüketilmesi uygundur. 

İçecek ikramlarını farklı boyuta taşımak ve içeceklerden alınacak keyfi maksimum seviyelere çıkarmak isteyen bireyler, tercihlerini şık bardaklardan yana kullanmalıdır. Çeşitli tasarımlara sahip olan kadeh takımları, estetik ve ihtişam unsurudur. Oldukça narin bir yapıya sahip olan kadehler, tutmasından içmesine kadar her şeyi özel detaylarda gizlidir. Bir kadehi tam anlamıyla çözmek ve ona hakim olarak içeceği içmek için içecek kültürüne ilgi duymak gereklidir. 

Şarap uzmanları, özellikle bardağın şaraba katkısının olduğunu savunmaktadır. İçki kültürünün ayrılmaz bir parçası olan kadehler, içecekten doğru tat ve keyif alınması için yüzyıllardır üzerinde çalışma yapılan ve geliştirilen bardak kategorisine girmiştir. Şık bir ambiyans sunan, ister şarap ister şampanya tarzı içkiler içilen kadehler için doğru tercihler yapılmalıdır. Her kadehin boyutu, ayak yapısı, ağız genişliği ve yapısı farklıdır. Bu nedenle doğru kadeh ile içki uyumu gerçekleştiğinde, sofranın verdiği haz da o oranda yükselecektir. 

Kadeh Modelleri

Sofra sunumlarında etkileyici görsellik yaratmak isteyen bireyler, farklı kadeh takımı alışverişi gerçekleştirerek modern ve havalı bir tarz yakalayabilir. Kadeh modelleri görkemli, estetik, klasik, zarif ve keskin hatlara sahip olabilir. Geçmişten günümüze birçok alandan ilham alınarak tasarlanan şarap kadehleri arasından en çok tercih edilen model balon şarap kadehi olmaktadır. Kırmızı şarap kadehi olarak tercih edilen, uzun ince ayaklı kadeh, kibarlığın ve zarafetin nesillerdir imzası olmaktadır.

Kadehler her türlü günlük içecek ya da klasik kokteyller için tercih edilen bardaklardır. Sayısız şekilde tasarımlara ve boyutlara sahiptir. Pazarda bulunan en yaygın kadeh tipi büyük kadeh olmaktadır. Daha uzun gövde, yuvarlak hatlar ve elegan görünüm, gösterişli sofralar için su kadehi olarak da tercih edilebilir. Kendine özgü tarzı yansıtan, içecek grubunun bir parçası olan bu şık bardaklar, lav kadeh çeşitleri ile birlikte daha farklı tasarımlara ve modellere ulaşmaktadır. 

Sunulacak içeceğin ya da içkinin tarzına göre bardak seçimi yapılmalıdır. Boyut ve şekil olarak çok farklı modellere sahip olan kadehlerin en ilginç olanı baileys bardağı olmaktadır. Diğer kadehlerden farklı olarak daha sivri hatlara ve geniş ağız yapısına sahip olan bu bardaklarda şarap ya da daha farklı bir alkol tüketilmemektedir. Kokteyl tipi içeceklerin tercih edildiği baileys bardağı, bar ve restoranların en havalı bardaklarındandır. Bunun tam zıttı olan ve yumuşak hatlara sahip olan beyaz şarap kadehi daha dar yapılı olmaktadır. 

Şarap Kadehi

Kadeh seti, görsel zevke hitap etmelidir. Tat ve koku açısından kadeh seçimi önemli olsa da aynı zamanda şaraplar ve kadehler genel kültür parçası olmuştur. Neredeyse her içkiye ve içeceğe eşlik edecek, birbirinden farklı ve şık sunumu ile masanın görselliğini coşturacak büyük şarap kadehi, daha çok yuvarlak ve kaseyi andıran görünüme sahiptir. Klasik şarap kadehi olarak tercih edilir. Doğrudan şarabın tadını ağza iletir ve yapı gereği asidik değerini dengeler. 

Kırmızı ve beyaz şaraba göre çeşitlenen, birbirinden farklı boyutlara sahip olan kadehler, yapı gereği şarabın içme hazzını etkilediği için bu denli önemlidir. Detaylı bir üretime sahip olan şarap kadehleri tekli adet olarak satın alınabileceği gibi set halinde de pazarda bulunmaktadır. Şarap kadehi seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunmaktadır. Bunlar kadeh sapı, cam tipi ve kase şeklidir. Birkaç farklı modele sahip olan kadehlerden en yaygın tercih edilen balon kadeh tipidir. 

Şarapta genel olarak iki tür insan bulunmaktadır. Geniş kase seven bireyler ve daha sivri hatları seven bireyler olarak ikiye ayrılır. Yuvarlak kase seven bireylerin bu tercihe yönelmesinin nedeni, bu tip bardakların şarabın oksidasyonunu ve lezzetini arttırmasıdır. Cam yapısı olarak tipik şekillere sahip olan kadehlerin ağız kısmı içe doğru kıvrılmaktadır. Bu da meyve aromasını serbest bırakarak, şarabın tatlı notalarını verir. İlk yudum gibi hissedilen her yudumda taneler yumuşatılarak ağza gelir. 

Renkli Kadehler

Renkli kadeh bardak, iki çeşitte tasarlanmaktadır. Canlı ve parlak renklere sahip olan kadehler daha eğlenceli, dinamik ve neşeli sofralar için tasarlanan, tam olarak parti ortamlarına ya da doğum günlerine yakışacak kadeh tipleridir. Aynı zamanda daha soft ve zarif duran renkli kadeh, masalara ve özel davetlere kibarlık katmaktadır. Ev yemeklerinden özel ve resmi yemeklere kadar her alanda kullanılan renkli kadehlerin en yaygın modelleri siyah kadeh olmaktadır. 

Renkli şarap kadeh ürünleri tek adet satıldığı gibi set olarak da tercih edilebilir. Daha yeşil tonlarında kadehler beyaz şarap ile uyumlu olurken gold yaldızlı ya da silver kadehler kırmızı şarap ile uyumlu olmaktadır. Özellikle yeni yıl koleksiyonunda çıkan rengarenk kadehler ile dolu dizgin bir masa yapabilir, romantizmi yaşatabilirsiniz. Kırmızı kadeh masaları süslerken raflardan yılbaşı koleksiyonuna ait yemek takımları ve örtüler ile bir bütünlük sağlayacak. Masalara dinamizm katmak isteyen bireylerin tercihi renkli kadeh olmalıdır. 

Kadeh Fiyatları

Şarap bardağı fiyatları her markada, modelde, tasarımda, boyutta ve yapıda çeşitlilik göstermektedir. Uygun fiyatlı kadehlerden premium duran lüks segmentteki kadehlere kadar geniş kapsamlı bir yelpazede ürün bulunmaktadır. Fiyat performans ürünü kullanmak isteyen bireyler için tercih daha çok  balon bardak olmalıdır. Geniş kase yapısı, orta kalınlıkta ya da kalın sap ve ayak bölümü ile bir bütün duran şarap kadehleri, sofraların görsel gücünü yükseltebilir. 

Her kadeh aynı işleve sahip değildir. Bu nedenle şarap ya da farklı içecek tercihi yapıldıktan sonra kadeh araştırılmasına girilmelidir. Daha kalın sap ve ağız bölümüne sahip kadehlerin fiyatları daha uygun olmaktadır. Lüks standardına giren, zarif ve narin, ince camdan yapılan kadehlerin çeşitleri ne olursa olsun pahalı olmaktadır. Daha geniş ve büyük boyutlar tercih eden bireyler aynı zamanda ince yapılı camdan oluşmasını istiyorsa bütçeyi zorlayacak fiyatlara hazırlıklı olmalıdırlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.