Sepetim

Masa Örtüsü

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Masa Örtüsü Fiyatları

Masa örtüsü özel günlerde ya da davetlerde, sunumların önemli tamamlayıcı ögelerinden biridir. Ev tekstili ürünleri içinde yer alan masa örtüsü modelleri, yemek masasında yer alan parçalar üzerinde, genel temanın üzerinde tamamlayıcı parçalardır. Ev dekorasyonu için tercih edilen masa örtüsü modellerinde, fiyatlar ise araştırılan konular içinde yer almaktadır. Masa örtüsü modelleri içinde farklı materyalden üretilmiş, farklı ebatlarda ve tarzlarda ürünlerin yer alması, fiyatlarda da geniş bir aralığın ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Masa örtüsü fiyatlarında, ev dekorasyonu ile uyumlu ve oluşturulmak istenen tarza hitap eden modellerde en önemli kriterlerin başında kumaş gelmektedir. Buna ek olarak, düz renkli ya da desenli seçenekler barındırabilen masa örtülerinde de fiyat farklı olmaktadır. Bu nedenle masa örtülerinde en uygun fiyatı keşfetmeden önce, hangi masa örtüsü modeline ihtiyaç duyulduğu belirlenmeli ve mevcut modeller içinde seçim yapılmalıdır. Masa örtüsü takımı ya da tekli masa örtüsü modellerinde baskılı, çizgili, düz, ekose, desenli, işlemeli ve puantiyeli modeller tercih edilebilmektedir. Çok renkli, antrasit ya da bej gibi renklerde yer alan masa örtülerinde uygun ebat ve özellikleri seçmek, en iyi fiyatı bulmak adına önemlidir. 

Masa Örtüsü Çeşitleri Nelerdir?

Masa örtüleri, dekoratif tarzla şık bir uyum yaratmasının ötesinde aynı zamanda masa için bir koruyucu görevine de sahiptir. Masanın tozlanmasına ve kirlenmesine engel olan masa örtüleri, aynı zamanda çizilme gibi riskleri de engellemektedir. Masa örtüsü çeşitlerinde; model, renk ve konseptten ziyade koruyuculuk seviyesi ve ebatına göre de seçim yapılabilmektedir. Masa örtülerinde kullanım deneyimini etkileyen en önemli konular içinde modelin üretim materyali gelmektedir. Bu anlamda popüler masa örtüsü modelleri şu şekildedir:

  • PVC masa örtüsü

  • Muşamba masa örtüsü

  • Dantel masa örtüsü

  • Keten masa örtüsü

Boyut, şekil ve kullanım alanına göre de çeşitlilik gösteren masa örtülerinde, masa örtüsü kumaşı en çok dikkat edilen özelliklerden biridir. Kullanım alanına göre masa örtüsü seçeneklerine gelindiğinde ise leke tutmayan masa örtüsü gibi özel olarak belirlenen ihtiyaçlara yönelik modeller ön plana çıkmaktadır. Masa örtüsü modellerinin renk özellikleri de, ev dekorasyonu için ön plandaki konular arasındadır. Rengine göre masa örtüsü seçeneklerinde, tercih edilen konseptler şu şekildedir:

  • Beyaz masa örtüsü

  • Kırmızı masa örtüsü

  • Siyah masa örtüsü

  • Şeffaf masa örtüsü

Ev tekstili ürünlerinde, yemek masasındaki genel konseptin belirleyicisi olmasıyla öne çıkan mutfak masa örtüsü modellerinde renk seçimi önemlidir. Evdeki genel renk paleti ile uyumlu olmasının ötesinde, yemek takımı rengi ile olan uyum da masa örtüsü modelleri seçerken dikkat edilmesi gereken konuların içindedir.

Masa Örtüsü Nasıl Olmalı?

Masa örtüleri, boyutuna göre kare ya da dikdörtgen olabilirken kullanım alanına göre doğum günü ya da yılbaşı gibi temalara uygun olarak tercih edilebilmektedir. Renk ve kumaş yapısı da değişken olabilen masa örtüsü modellerinde ideal seçimi yapmak için ihtiyacın doğru belirlenmesi ilk adımdır. Örneğin doğum günü için daha canlı seçenekler tercih edilirken düğün gibi organizasyonlar için daha zarif ve şık seçenekler tercih edilebilmektedir. Evde yemek daveti kullanımları için ise beyaz ve krem gibi tonlar en sık tercih edilen renklerdir. 

Masa örtüsü seçiminde, leke tutmayan modeller son yıllarda çok ilgi görmektedir. Dertsiz masa örtüsü olarak da adlandırılan yemek masası örtüsü modelleri, leke tutmayan özellikleriyle pratik bir kullanım sunmaktadır. Pratikliği ile öne çıkan diğer modeller arasında ise, kullan-at masa örtüsü ve silinebilir masa örtüsü de ilgi görmektedir. Özellikle, yılbaşı masa örtüsü ya da doğum günü masa örtüsü gibi kalabalık ortamda kullanılan ve leke olasılığının yüksek olduğu dönemlerde, leke tutmayan ve kolay silinebilir modeller tercih edilebilmektedir. 

Masa örtüsü modellerinde, pratik kullanıma uygun bir seçim yapmak isteyenler için naylon masa örtüsü (plastik masa örtüsü) gibi modeller tercih edilebilirken, kanaviçe masa örtüsü gibi seçenekler göz alıcı tarzıyla öne çıkan modelleri ön plana çıkarmak isteyenlerin seçimidir. Masanın kare, dikdörtgen ya da yuvarlak olması, masa örtüsü alışverişlerinde önemli konular içindedir. Yuvarlak masa örtüsü yuvarlak masalarda harika bir tamamlayıcı olurken ebata göre uygun kare ve dikdörtgen modeller de istenen tarzı yaratmak için iyi bir seçimdir.

Masa Örtüsü Ölçüsü Nasıl Alınır?

Masa örtüsü seçimi yaparken masa örtüsü runner gibi farklı modeller için karar vermek zor olabilmektedir. Bununla birlikte, model seçmeden önceki ilk adım ölçüyü almaktır. Masa örtüsü ölçüsünün doğru bir şekilde alınması, masa örtüsünün masada en iyi şekilde görünmesini sağlamaktadır ve yemek esnasında herkes için iyi bir deneyim sunmaktadır. Masa örtüsünün masaya göre küçük kalması hoş olmayan bir görüntü sunarken örtünün çok geniş olması da rahatsız edicidir.

Masa örtüsü ölçülerinde, dikkat edilmesi gereken ilk konu, masanın ölçüsüdür. İlk olarak, masanın eni ve boyu ölçülmelidir. Buna ek olarak masanın yüksekliğinin ölçülmesi de gereklidir. Masanın ölçüsü alındıktan sonra bilinmesi gereken konu masa örtüsü ile masa arasındaki farkın kaç santimetre olduğudur. Genel olarak masa örtüsünün masanın kenarlarından 10 santimetrelik bir fazlalık oluşturması makul kabul edilebilmektedir. Bu farkı baz alarak masa ölçülerinde minimum 10 santimetre genişliğe sahip bir model tercih edilebilir. Masa örtüsü ürünlerinin her birinde santimetre cinsinden ölçü belirtilmiştir ve hangi masa türleri için kullanılabileceği yer almaktadır.

Masa Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Ev tekstilinin önemli parçalarından biri olan masa örtüsü; renk, model ve kumaş gibi özellikleri bakımından doğru bir seçim içerdiğinde, eşsiz bir hava yaratmaktadır. Hem günlük aile içi yemeklerde hem de konuklara yapılan sunumlarda, masa örtüsü dikkat çekici detaylar içindedir. Uzun yıllar boyu kullanılabilecek kaliteli bir masa örtüsünün seçiminde titiz olmak gerekmektedir.

Masa örtüsü satın alırken ilk dikkat edilecek konu masa örtüsü ile masa boyutunun uyumlu olmasıdır. Masa örtüsü için ölçü alma işlemi dikkatle yapılmalıdır. Öte yandan, masanın kare, dikdörtgen ya da yuvarlak olmasına göre tercih edilebilecek farklı modeller de en iyi deneyimi sunmaktadır.

Kullanım alanına göre masa örtüsü seçiminde leke tutmayan, dertsiz masa örtüsü modellerine yer verilebilmektedir. Genel olarak misafir odasında konuk ağırlarken tercih edilen modeller, klasik seçenekler barındırırken mutfakta günlük kullanılan masa örtüsü modellerinde leke tutmayan ya da kolay temizlenebilen modeller ilgi görmektedir.

Masa örtüsünün rengi, tercih edilen odadaki genel dekoratif konsept ile uyumlu olmalıdır. Masa örtüsü renginin odadaki duvar rengi, eşya tonları ile uzak, uyumsuz bir renk içermesi iyi bir görüntü sunmayabilir. Bu nedenle, açık renk tonlarına sahip bir odada masa örtüsünün renginin de açık olması önerilmektedir, koyu tonların öne çıktığı bir salonda ya da mutfakta ise uzak olmayan renk tonlarını tercih etmek avantajlıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.