Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Plaj Havlusu

Toplam 4 ürün bulunmaktadır.

Plaj Havlusu Modelleri

Plaj havlusu, havuz başında ya da plajda kullanılan havlulara verilen addır. Normal olan banyo havlularına göre belli başlı farkları vardır. Bunlar ise renklendirilmesinde kullanılmakta olan boyalardır. Deniz havlusu da denebilen plaj havlusu, güneş ışınlarına karşı dayanıklı, tuzlu ve klorlu suyla karşılaşması durumunda sıkıntı yaratmayan havlulardır. Plaj havlusu kullanmak kişi için çok konforludur. Deniz veya havuzdan ıslak bir şekilde çıkıldığında direkt olarak emici özelliği ile işlev gösteren plaj havluları, anında kurulanmaya olanak tanır.

Plaj havlusu modelleri ise birbirinden farklı özellikleri ile yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle de en sık tercih edilen plaj havlusu modelleri; peştemal plaj havlusu, müslin plaj havlusu, kapşonlu deniz havlusu ve yastıklı plaj havlusu olmaktadır. Her bir havlu plajda kişinin rahat etmesine imkân verir. Burada önemli olan seçilecek olan plaj havlusu özelliklerine dikkat edilmesi gerektiğidir. Suyu emen, rahatlık sunan, çok kalın olmayan, doğru boyutlara sahip, doğru renk ve desenleri taşıyan havlu türlerinden yana durmak daha ideal bir havlu seçimi konusunda yardımcı olmaktadır.

Mikrofiber Plaj Havlusu

Mikrofiber plaj havlusu; çok küçük, ince ve sentetik liflerden üretilmiş olan bir havlu türüdür. Mikrofiberin her tel lifi, ipek ipliğinden oluşmaktadır. Polyester, naylon, poliamid gibi daha birden çok malzemenin harmanlanması ile elde edilebilen türleri mevcuttur. Yüksek emicilik özelliği bakımından suyu anında içine hapseder. Rahatsızlık veren ıslaklık hissi bu sayede ortadan kalkar ve gün boyu kurulanma olanağı sağlar. Ayrıca mikrofiber havlu plaj modellerinin tamamı küçük ve ince olduklarından dolayı çok az yer kaplarlar.

Mikrofiber veya diğer plaj havluları alınmadan önce mutlaka bazı noktalar özenle incelenmelidir. Bu noktalar ise şu şekildedir; yumuşaklık, kumaş kalitesi, yüksek emicilik, konfor sağlayan ve özellikle de bilindik önemli markalardan alışveriş yapmaktır. Zira bunların dikkate alınması cilt sağlığı için fazlasıyla değerli husustur. Çünkü havuz veya deniz sonrasında kurulanmayan cilt, kendi nem dengesini yitirir. Bu nedenle tatile gidildiğinde mutlaka kişinin yanında bulundurması gereken ürünlerin başında plaj havlusu gelmektedir.

Aynı zamanda yine en çok aranan ve alınan deniz havlusu modelleri bebek deniz havlusu, yuvarlak plaj havlusu ve kalın plaj havlusu şeklinde olmaktadır. Mesela bebek deniz havlusu seçimi, kesinlikle ve kesinlikle en hassas ve kaliteli malzemelerle üretilmiş olan modellerden yana olmalıdır. Bu havlu türlerinin her biri cilt için faydalıdır. Hâliyle tatile çıkmadan önce ihmal edilmeden alınması gereken ve ilk öncelik olan eşya, plaj havluları olmalıdır. Ayrıca unutulmaması gereken nokta cildi tahriş etmeyen, yıpratmayan ve kaliteli materyallerden üretilmiş olan deniz havlularının tercih edilmesidir.

Erkek Plaj Havlusu

Plaj havlusu erkek modelleri de yaygın olarak kullanım oranı yüksek olan ürünlerdendir. Özellikle de kadın ve erkekler için özel olarak tasarlanıp üretilen plaj havluları vardır. Kısacası hem kadın hem de erkek için ideal seçeneklerin bulunduğu plaj havlusu çeşitleri, yine bir havlu alırken nelerin dikkate alınacağı noktasıyla aynıdır. Yani bir deniz havlusunun cilde sunacağı katkılar düşünülerek erkek deniz havlusu türleri seçilmelidir. Erkeklerin seçimlerine uygun olacak büyük boy plaj havlusu çeşitleri de alınabilecek konforlu ve ideal havlu türlerindendir.

Ancak asıl amaç, tatile çıkmadan önce tatil çantasına konulması gereken ilk şeyin deniz havluları olmasıdır. Sonrasında ise her cildin kendi yapısına hitap edecek diğer deniz veya tatil ürünlerine yönelmektir. Üstelik havuza veya denize girmeden önce ilk yapılması gereken de deniz havlusunun şezlong üzerine serilmesidir. Böylece ıslak bir vücutla oturmak yerine kurulanarak oturmak cildin nem dengesini olumlu yönde etkiler. Bu nedenle kullanılacak şezlong üzerinde bir havlunun yer alması şarttır ve fazlasıyla önemlidir. Bunun için de özel üretilen şezlong havlusu türleri kullanılabilir.

Kadın Plaj Havlusu

Plaj havlusu kadın için de ayrıcalıklı tasarımlar şeklinde üretilen ürünlerden biridir. Deniz, havuz veya bir plaj kenarında keyif yaparken bu keyfe eşlik edecek plaj havlularının unutulmaması gerekmektedir. Bunların yanı sıra farklı renk seçeneklerine sahip modellerin estetik görüntüsü önemlidir elbette. Fakat bir havlunun taşıması gereken özelliklerin ve en önemlisi de kalitesinin detaylıca analiz edilerek alınması gerekir. Son seçenek ise fiyat ve renk seçimleri olmalıdır.

Aynı zamanda giyilebilen plaj havlusu çeşitleri de mevcuttur. Kadın başta olmak üzere erkekler ve çocuklar için de üretilen giyilebilen bornoz plaj havlusu seçenekleri bulunmaktadır. Bornoz deniz havluları ise koruyuculuğu, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü sayesinde kullanım oranı yüksek olan modeller arasında yer almaktadır. Sonuç itibariyle kişinin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda alabileceği pek çok deniz havlusu modeli vardır.

Plaj Havlusu Fiyatları

Kadın, erkek, çocuk gibi herkese hitap edecek ve ihtiyacı karşılayacak şekilde üretilen plaj havluları sağlık için ihmal edilmemesi gereken tatil araç gereçlerinden biridir. Bu tür havluların içeriği ve özellikleri kadar fiyatları da merak konusu olmaktadır. En çok sorulan sorulardan biri de plaj havlusu fiyatları sorusudur. Bu sorunun net bir yanıt bulması tabii ki mümkün değildir. Çünkü alınacak plaj havlularının fiyatları havlu modelleri, özellikleri ve kalitesine göre farklı fiyat aralıklarına sahip olmaktadır.

Model ve kalite ne olursa olsun genellikle havuz havlusu fiyatları müşterinin bütçesine uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Yani hangi tür havlu tercih edilse de ödenecek tutar genel olarak uygundur. Bu nedenle şimdiden bir tatil çantasının hazırlanması ve tatil zamanına kadar özel olarak saklanması tatil sırasında kişinin rahat olmasına olanak tanır. Üstelik her şeyden önce tatil çantasına en az bir tane plaj havlusu konması gerektiği bilinmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.