Sepetim

Sebzelikler

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Sebzelik Modelleri

Sebzelik, mutfaklarda kullanılan olmazsa olmaz mutfak ürünlerinden birisidir. Yer tasarrufu yapmak için sebzelikler mutfak için gerekli bir ürün haline gelmiştir. Çok sayıda ürünü muhafaza etmek için kullanılabilecek olan sebzelikler, fonksiyonel mutfak ürünleri arasında yer almaktadır.Bu yönü ile kullanıcıların mutfak için tercih edebilecekleri ürünlerdendir. Çok amaçlı kullanılabilen sebzelik, gerek yapım malzemesi gerekse tasarımları ile birbirinden ayrılmaktadır. Piyasada mevcut bulunan çok sayıda çeşidi ile kullanıcıların isteklerine göre uygun modele ulaşma imkanı sağlamaktadır.

Sebzelik modelleri, kullanılan malzemeye göre ahşap, metal, plastik, hasır olarak birbirinden ayrılmaktadır. Farklı malzemelerle olabileceği farklı boyutlar ve tasarımlarının farklılığı ile de birbirinden ayrılarak ürün çeşitliliği oluşturmaktadır. Bu çeşitlilik arasında en çok kullanılan model ise plastik sebzelik modelidir. Hem her bütçeye uygun olması hem de kolay erişebilir olması ile tercih edilme nedenlerindendir. Plastik malzemesi ile yapılmış olan sebzelikler kolay temizlenmesi ile de en çok tercih edilen modellerinden birisidir.

Metal sebzelik modeli ise son yıllarda popüler hale gelmiştir. Tasarımı ile şık bir görüntüye sahip olan bu model, mutfakta vakit geçirmeyi sevenler için tercihler arasında bulunmaktadır. Metal modeller dışında şık tasarımı ile popüler hale gelen diğer modeller de hasır ve ahşap sebzelik modelleridir. Her mutfağa uyum sağlayabilen, görüntüsü ile de mutfağa doğallık katan bu modeller, popüler mutfak ürünlerinden birisi olmaktadır. Mutfakta şık tasarımları ile kendine yer bulan sebzelik modelleri, kullanılan malzemeye göre farklılık göstermekle birlikte boyutlarına ve fonksiyonel özelliklerine göre de birbirinden farklı olabilmektedir.

Farklı özellikleri ile piyasa da bulunan sebzelik çeşitleri, her tarzda ve her boyutta bulunabilme imkanı ile kullanıcılara seçenekler sunmaktadır. Özellikle fonksiyonel ve kolay kullanım, temizliğinin kolay olması kullanıcıların aradığı özellikler arasında olmaktadır. Piyasada çok çeşidi ile kendisine yer bulan sebzeliklerin  bazı tekerlekli modeleri de piyasa da bulunmaktadır. Bu modeller de taşıma kolaylığından dolayı tercih edilmektedirler. Mutfakta sürekli değişiklik yapmayı sevenler için ilk tercihlerden birisi bu model olmaktadır.

Kullanıcıların tercihleri arasında boyutlarına göre yapılan tercihler de ilk sıralardadır. Sebzelikler arasında katlı sebzelik modelleri de en sık tercih edilen ürünlerden birisidir. Farklı malzemelerden yapılmış olan sebzelikler için çok sayıda ürünü muhafaza etmek ve farklı bölmelerde malzemeleri birbirinden ayrı korumak için ideal bir tercihtir. Genellikler piyasa da üretilen modellerin katlı ve farklı bölümlerden oluştuğunu görmek mümkündür. Katlı sebzelik, yer tasarrufu da sağladığı için küçük alanları değerlendirmek için ideal bir tercihtir. 

Sebzelik modelleri, mutfaklarda tercih edilebileceği gibi farklı odalarda, farklı yerlerde de kullanılabilmektedir. Sadece sebzeleri muhafaza etmeyi sağlamak ile birlikte dekorasyon ürünü olarak da farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Farklı şekillerde kullanılabilmesi de işlevsel olma özelliğini göstermektedir. Kullanıcılar için, işlevsel bir ürün de aradıkları ilk özelliklerden birisidir. Ayrıca fonksiyonel ve kullanışlı bir ürün olan bu modeller, kullanıcıların bu ürünleri tercih etme nedenlerini gözler önüne sermektedir. 

Ahşap Sebzelik

Ahşap sebzelik, ürünleri daha sağlıklı muhafaza etmek konusunda tercih edilen modellerinden birisidir. Ahşap yapı malzemesi, sağlıklı olduğundan dolayı tercih edilme nedenlerinin başında gelmektedir. Ancak temizliği diğer modellere göre daha zahmetlidir. Temizliğinin daha zor olması ile diğer modellerden ayrılmaktadır. Ancak doğal bir görüntü arayanlar için ilk tercih ahşap sebzelik modeli olacaktır. Mutfakta doğallığı sevenler için bu model uygun bir tercih olacaktır. Dayanıklı bir malzeme olan ahşap, uzun süreli kullanım arayanlar için de vazgeçilmez bir tercih olacaktır.

Sebzelik modelleri arasında kurulum açısından kolaylığa sahip olan bu modeller, kullanıcılar için pratik olmaktadır. Pek çok kullanıcı kurulum aşamasından nefret etmekte ve bu zorluğu yaşamak istememektedir. Ancak ahşap modellerde böyle bir zorluk yoktur. Kurulum kolaylığı ve her mutfağa uyum sağlayabilmesi tercih edilme nedenleri arasındadır. Özellikle son yıllarda doğallığın ön planda olması, mutfaklara da yansımasına neden olmuştur. Doğallığın ön plana olması ile ahşap modelleri de kullanıcı tercihleri arasında ilk sıralara çıkartmıştır.

Metal Sebzelik

Metal sebzelik, modeli de özellikle şık tasarımı ile tercih edilen modellerden birisi olmaktadır. Mutfakta vakit geçirmeyi sevenler ve güzel, şık bir mutfak için tasarım önemli olmaktadır. Şık tasarımı ve modern görüntüsü ile sebzelik modelleri arasında öne çıkan modellerden olmaktadır. Son yıllarda popüler olmasıyla da çok sayıda insanın mutfağında kendisine yer edinen metal sebzelikler, kullanım ve temizliğinin kolaylığı ile ön planda olmaktadır.Tasarım olarak metal tellerden oluşan tel sebzelik kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Tasarımı ile kendisine hayran bırakan bu model, kullanımı noktasında bazı olumsuzluklara neden olmaktadır. Metal olarak üretilen bu modellerin bölmeleri tellerden oluştuğu için içerisine konulmuş olan ürünün, malzemenin bu aralıklardan düşme tehlikesi vardır. Bu yüzden daha büyük ürün ve malzemelerden bu bölmelerde muhafaza edilmelidir. Ancak metal sebzelik modelleri arasında büyük aralıkların olmadığı, küçük delikler ile üretilen çeşidi de  piyasa da mevcut bulunmaktadır. Yapı malzemesi olarak metal tellerin kullanıldığı gibi tellerden üretilmeyen tamamen metal bir kovadan oluşan modeller de bulunmaktadır.

Metal sebzelik, çok sayıda çeşidi ile kullanıcıların isteklerine göre tercih edebilecekleri bir modeldir. Tasarımları, boyutları, bölmelerinin sayısı konusunda farklılıklara sahip olmaktadır. Özellikle son yıllarda popüler hale gelmesi ile kullanıcıların tercih ettikleri modeller arasında bulunmaktadır. Sebzelik almak isteyenlerin radarında bulunan bu modeller gün geçtikçe kullanımı artmaya devam etmekte ve zamanla mevcut bulunan çeşitlere her yenir bir gün yeni bir çeşit eklemektedir.

Plastik Sebzelik

Plastik sebzelik modeli en çok tercih edilen modellerden birisi olmaktadır. Özellikle kolay yıkanabilir olması ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Yer tasarrufu sağlaması ile mutfaklarda yerini alan sebzelikler çekmeceli olmasıyla kolay kullanım sağlamaktadır. Plastik çekmeceli dolap modeli de oldukça kolay kullanılabilir ve temizliği de kolayca yapılabilmektedir. Mutfakta vakit geçirenler için hem kullanım hem de temizliğinin kolayca yapılabilmesi öne çıkan özelliklerinden birisi olarak gösterilmektedir.

Sebzelik modelleri arasında en çok kullanılan bu model her bütçeye uygun üretildiği için tercih edilmektedir. Gün geçtikçe farklılaşan sebzelikler arasında klasik denilebilecek bu model, zamana meydan okuyan bir yapıya sahiptir. Zamanla sebzelikler için çeşit sayısı ve malzeme farklılığı ile modeller artmaktadır. Piyasaya bakıldığında herkesin ihtiyacın ve zevkine uygun olarak aradığı modeli bulması mümkündür. Plastik sebzelik ise bu model arasında temizliğinin kolay olması ve her bütçeye uygun üretilmesi ile diğer modellerden bir adım öne çıkmaktadır.

Sebzelik Fiyatları

Sebzelik fiyatları, çeşitli faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu faktörler sebzeliğin tasarımı, kullanılan yapı malzemesi ve boyutlarına göre değişebilmektedir. Sebzelikler, mutfaklarda en çok kullanılan ürünlerden birisidir. Kullanılma nedenleri arasında yer tasarrufu sağlaması ve ürünlerin iyi bir şekilde muhafaza edilmesi vardır. Sebzelik modelleri, fiyat konusunda ortalama bir fiyata sahip değildir. Fiyat konusunda ürünlerde kullanılan malzeme, boyut ve bölme sayısına göre fiyatı etkileyebilmektedir.

Sebzelik modelleri arasında kullanıcılar, isteklerine ve bütçelerine uygun ürünü piyasa da bulabilmektedir. Çeşitli faktörlere göre değişkenlik gösteren sebzelik fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine göre farklı fiyatlara sahip olabilmektedir. Uzun süreli kullanım arayanlar için malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Kalitesi artan ürünler için fiyat da artacaktır. Ancak farklı çeşitleri ile oldukça geniş bir ürün çeşitliliği yelpazesine sahip olan sebzelikler, her bütçeye uygun üretilen modelleri ile her mutfakta kendine yer bulabilmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.