Sepetim

Şekerlik 

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Şekerlik Modelleri

Çay saatlerinin, kahve günlerinin ve daha nice koyu sohbetlerin şık ve dekoratif ürünü olan şekerlik, sunumların vazgeçilmez detayıdır. Birbirinden farklı malzemeden üretilen şekerlik modelleri, avangard çizgilerden modern tasarımlara kadar geniş skalada yer bulmaktadır. Hem gençlerin hem de orta yaşlardaki bireylerin severek kullanacağı, ihtiyaç olmasından ziyade tamamen dekorasyon güçlendirici etkisine büyüleneceği ürünler olmaktadır. Şekerlikler neredeyse her evde bulunan, küçük ve işlevsel ürünlerdir.

Şekerlikler küp şekerlik, bayram şekerliği ve toz şekerlik olarak çeşitlenmektedir. Hepsinin birbirinden farklı olmasının temel nedeni ürünlerin boyutları ve stilleri olmaktadır. Özellikle bayram şekerliği daha özel bir yapıya sahip olduğu için gündelik hayatta kullanım açısından pek uygun olmamaktadır. El öpmek için gidilen büyüklerin evlerinde genel olarak avangard tasarıma sahip eski şekerlik modellerinden biri bulunmaktadır. Bu ürünler daha çok kapaklı şekerlik olmaktadır. Büyüklerin koruyucu yapıları ürünlerin karakterlerine de yansımıştır.

Gösterişli bir yaşam stilini benimsemiş bireylerin ilk tercihleri genel olarak porselen şekerlik modelleri olmaktadır. Porselen şekerlik, klasik tasarıma sahip, duruşu ile bir ağırlığı olan ürünlerdir. Hem gündelik hayatta kullanıma uygun hem de bayram sofralarında şıklık yaratacak şekerlikler, asla eskimeyen görünüme sahiptir. Porselen, malzeme olarak oldukça kaliteli ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı sert bir darbe almadığı takdirde kırılmaz, hor kullanılmadığı takdirde deseni ve rengi solmaz.

Modern tasarımların yükselmesi ve minimalist etkilerin evlere girmesi ile birlikte, evin içindeki her ürün yenilenme sürecine geçmiştir. Daha bohem ve zarif tasarımlara sahip ürünler ile tasarlanan evler için tercih edilecek siyah şekerlik ya da renkli şekerlik, evin herhangi bir yerinde sergilenmesi dahi şık duracak dekoratif bir ürün konumunda yer alır. Sunum aksesuarları arasında yer alan şekerlikler hem bireysel kullanım için hem de misafir ağırlarken çok güzel bir etki yaratmaktadır.

Gündelik yaşamda küp şeker yerine daha çok toz şeker kullanılmaktadır. Sıcak içeceklerin içinde daha kolay erimesi ve pratik olması sebebiyle tercih edilebilir kılmaktadır. Bundan dolayı çay ve kahve tiryakilerinin bir numaralı tercihi dökme şekerlik olmaktadır. Çay kaşığının şeker ile buluşmamasından gelen isim, ürüne adını vermiştir. Özel geliştirilen kapağı sayesinde şeker hava almamakta ve dökmek için ekstra ürün ve çaba kullanılmamaktadır. Gün içinde sürekli çay içen bireylerin en sevdiği ürünler arasındadır.

Cam Şekerlik

Kahvaltı ve çay sofralarına farklılık ve şıklık katan cam şekerlik modelleri, farklı detaylar ve desenler ile süslendiğinde dinamik bir dizayna sahip olmaktadır. Sade hâli ile de narin ve zarif bir görünüm yaratan cam ürünlerinden en çok tercih edilen lav şekerlik olmaktadır. Ürünün kıvrımları, bitiş hatları ve gösterişli duruşu ile her kullanıcının beğenisine ve kişisel zevkine hitap etmektedir. İşlenen minimal figürler ile doğal dokunuşlar yaratılabilir. Dökme toz şekerlik olarak da rahatlıkla kullanılan cam şekerlikleri, pek çok farklı tarzda bulunur.

Cam şekerlikleri dekoratif açıdan güçlü nesneler olsalar da aynı zamanda oldukça sağlıklı bir yapıya sahiptirler. Ürünlerin sert darbelere maruz kalmadığı sürece kırılmaması, istenilen takdirde rahatlıkla hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanması, kullanıcı açısından pratiklik yaratmaktadır. Ayrıyeten kapaklı cam şekerlik modellerinden tercih edecek bireyler, şekerleri hava ile temas etmeyeceğinden dolayı herhangi bir şekilde nemlenme yapmayacağı için uzun soluklu kullanımda fayda sağlayacaktır.

Kristal Şekerlik

Cam ürünlerinin içinde yer alan kristal şekerlik, beğeni ve zevk konusunda ince detaylara sahiptir. Ağır ve büyük şekerlik olan kristal ürünlerinin neredeyse tamamı el yapımıdır. Bu nedenle her ürün biricik sayılır ve oldukça özel anlama sahiptir. Kristal şekerliklerin seçkin ve zarif bir görünümü bulunmaktadır. Her kullanıcıya hitap etmemekle birlikte genelde spesifik zevki olanların özel beğenisine girer. Kolay deformasyona uğramayan, darbelere karşı dayanıklı ve ağır olan şekerlikler, göz alıcı güzelliktedir.

Ayaklı Şekerlik

Göz alıcı güzelliğe ve gösterişe sahip olan ayaklı şekerlik modelleri, son dönemlerin farklı görünümüne sahip ürünlerinden biridir. Ev dekorasyon ürünlerinde de geçmişe dönüş yeniden trendler arasına girdi. Bundan dolayı dekoratif şekerlik ürünleri arasından en çok sevilen ve zamanın ikon ürünlerinden biri olan iki katlı bayram şekerliği modern dünyaya geri döndü. Ayaklı şekerlik stilinin gösterişli bir duruşu bulunmaktadır. Sofrada bir sanat yaratmak ile ürünün büyüleyici dokusu ile ambiyansı güçlendirmek isteyenlerin tercihidir.

Şekerlik Fiyatları

Çay ve kahve sunumlarına detay katan, bayramların vazgeçilmezi, sofraların hem ihtiyacı hem de dekoratif tamamlayıcı olan şekerlik ve drajelik modelleri, farklı materyallerden üretilen, farklı tasarıma ve ebatlara sahip ürünlerdir. Tüm bu farklılıkların ışığında şekerlik fiyatları çok değişken olmaktadır. En uygun fiyatlı, elegan görünümden uzak ürünler plastik şekerlik olmaktadır. Daha modern yapıya sahip olsa da uygun fiyatlı listesinde yer alan diğer ürün ise metal şekerlik olmaktadır.

Porselen ve cam ürünleri ortalama fiyat bandının üstünde yer alır. Modern şekerlik ürünleri, avangard stillere göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Bunu temel sebebi el işçiliğinin neredeyse hiç olmaması, boyutlarının küçük olması ve seri üretim olmasıdır. Evlerin daha modern ve minimal ilkelerle döşenmesi, büyükten küçüğe tüm ürünlerin tasarımına yansımıştır. Bu noktada tercih edilecek ürünlerin fiyat bakımından beklentileri karşılaması gerekmektedir. Ürünlerin tamamı fiyat - performans ürünü olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.