Sepetim

Genç Nevresim Takımı

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Genç Nevresim Takımı

Uyku, insan vücudunun yenilendiği ve dinlendiği bir zaman dilimidir. Verimli bir uyku geçiremeyen insanların zihinleri dağınık ve vücutları yorgun olur. Bilimsel çalışmalar da gösteriyor ki düzenli ve yeterli uykunun vücut üzerinde ciddi anlamda olumlu etkisi var. Bu nedenle her yaştan insanın uyku düzenine dikkat etmesi gerekmektedir.

Uyku denilince ise akla ilk olarak yatak odası gelmektedir. Güneşin batması ile insanın gün içindeki koşturması da bitmektedir. Bu nedenle vücudun yeni bir güne hazırlandığı yatak odası herkes için çok önemlidir. Yatak odası rahat uykuyu destekleyecek bir tasarımda olmalıdır. Çok eşyanın olmadığı sade bir yatak odası rahat uyku için ideal bir ortam sağlamaktadır. Yatağın ve yatakta kullanılan eşyalarında sağlıklı ve kaliteli olması güzel ve verimli bir uykunun şartlarındandır.

Yatakta kullanılan en önemli eşya ise gece boyu kişinin teni ile temas halinde olan nevresim takımlarıdır. Nevresim takımı içerisinde yorgan ve yastık kılıfı ile çarşaf bulunur. Nevresim, yorganı saran kılıfa denilmektedir. Çoğunlukla kışın kullanılan yorgan nevresim ile kaplanılarak kullanılır. Böylece yorganın kirlenmesi önlenmiş olur. Yastıklara geçirilen kılıf ile yastıkların, yatak döşeğine serilen çarşaf ile de döşeğin kirlenmesinin önüne geçilir.

Yorgan, yastık ve döşeğin sık sık yıkanması zor olduğundan nevresim takımı sayesinde çabuk kirlenmeleri önlenir. Ayrıca nevresim takımı kirlendiğinde kolaylıkla ve sık aralıklarla yıkanabilir. Gelen misafirlerin temiz ve rahat bir yerde uyumaları da nevresim takımları sayesinde olmaktadır. Gün içinde kullanılan kanepe ve koltuk üzerine serilen nevresim takımı sayesinde gelen konukların temiz bir uyku uyuması sağlanmış olur.

Ev eşyaları içinde kullanışlı ve önemli bir yere sahip olan nevresim takımını seçerken dikkat edilecek hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi nevresim takımının yapıldığı malzemedir. Kullanılacak olan nevresim takımı kışın sıcak tutarken yazın da serin tutmalı ve terletmemelidir. Nevresim takımları pamuklu, keten, polyester, viskoz veya kadife kumaştan üretilmektedir.

Yüzde yüz pamuklu kumaştan oluşan nevresim takımları yazın serin, kışın ise sıcak tutmaktadır. Kadife kumaş ise kışın sıcak tutmayı sağlar. Keten kumaştan yapılan nevresim takımları da ketenin hava alabilen yapısı sayesinde sağlıklı ve rahat bir uyku uyumaya yardımcı olmaktadır. Kışın sıcak tutan keten nevresim takımları, yazın da serin tutmaktadır.

Polyester ve pamuk oranı az olan nevresim takımları ise kışın soğuk tutacağı gibi yazın da sıcak tutar ve terleme yapar. Nevresim takımının antibakteriyel özelliğe sahip olması da önemlidir. Genellikle bambu kumaşlar bu özelliğe sahiptir. Özellikle çocuk ve bebek nevresimleri için tavsiye edilen bu kumaşlar, çocukların rahat ve sağlıklı bir uyku uyumasını sağlar.

Sağlıklı olmak ve kaliteli bir uyku çekmek için yumuşak, dayanıklı, hava geçirgenliği yüksek olan, antibakteriyel özelliklere sahip organik ve pamuk kumaşların seçimi önemlidir. Nevresim seçilirken dikkat edilecek başka bir nokta ise kumaşın tel sıklığıdır. Tel sıklığı, nevresimin dokunduğu iplik sıklığı anlamına gelir. Yani tel sıklığı yoğun olan nevresim takımlarında dokuma işlemi daha çok ve sık iple yapıldığı için iplik gözenek görünümlerinin daha az olmaktadır. Tel sıklığı yüksek ve kaliteli kumaştan yapılmış nevresim takımı aynı zamanda dayanıklı olacaktır.

Nevresim takımları bir evin demirbaş eşyası haline gelmiştir. Genç, yaşlı, çocuk, bebek birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanan kişi sayısına göre nevresim çeşidi de değişmektedir. Evli çiftler çift kişilik nevresim takımını kullanırken bekar kişiler ise tek kişilik nevresim takımını kullanmaktadır. Günümüz koşullarında ise aile ile birlikte yaşayan gençlerin odaları ve eşyaları farklı olmaktadır. Genç odası nevresim takımlarının kullandığı bu odalarda eşyalarda gençlerin zevkine göre dizayn edilmektedir. Genç nevresim takımları da bu eşyalar gibi genç bireyin zevkine göre seçilir. Piyasada erkek ve kız genç nevresim modelleri de hayli fazladır.

Genç Nevresim Takımı Modelleri

Genç nevresim takımı modellerinin seçimi de ebeveynlerden çok gençlerin zevkine göre olmaktadır. Gençlerin zevklerini ve ilgi alanlarını takip eden tekstil sektörü o doğrultuda nevresim modelleri tasarlayıp üretmektedir. Popüler kültüre uygun olarak tasarlanan modeller, gençlerin beğendiği filmler, sanatçılar, spor takımları veya müzik aletlerinden oluşabilmektedir. Alternatifin çok olduğu piyasada gençlerin karar vermesi de güç olmaktadır.

Bunun dışında genç odasının tasarımına ve mobilyalara göre de genç nevresim modelleri tasarlanabilmektedir. Görünüm olarak oda ile bütünlük sağlayacak nevresim modelleri şık bir görüntü sağlayacaktır. Bunun yanında kullanılan nevresim takımının pamuklu olması da önem taşımaktadır. Rahat ve sağlıklı bir uykunun önemli olduğu gençler için sağlıklı kumaşlardan oluşan nevresim takımı modelleri seçilmelidir.

Tek Kişilik Genç Nevresimi

Genç nevresim modelleri çoğunlukla tek kişilik genç nevresim takımı modelleri olmaktadır. Tek kişilik yataklarda kullanılan tek kişilik nevresimin ebatları 160x220 cm’dir. Takım olarak alınan tek kişilik nevresim modellerinin içerisinde birer adet çarşaf, kılıf ve nevresim bulunmaktadır.

Çift Kişilik Genç Nevresimi

Genç nevresim takımı çift kişilik de olabilmektedir. Çift kişilik yatak kullanan gençler nevresim olarak da çift kişilik nevresim takımları kullanmaktadır. Standart çift kişilik nevresim ebatları da 200x220 cm olmaktadır. Daha büyük ebatta olan çift kişilik nevresim takımları da vardır. King size olarak adlandırılan bu nevresimler en büyük boyu ifade etmektedir. Çift kişilik nevresim takımı içinde ise birer adet çarşaf ve nevresim ile iki adet yastık kılıfı bulunur.

Genç Erkek Nevresimi

Erkek nevresim takımları da farklılık göstermektedir. Birçok alanda olduğu gibi nevresim takımı modellerinde de erkek ve kadınlara özgü nevresim takım modelleri tasarlanmaktadır. Özellikle genç erkeklerin hoşuna gidecek nevresimler ise onların ilgi alanlarından oluşmaktadır. Erkeklerin ilgi alanı genellikle arabalar, spor takımları veya bilgisayar oyunları gibi konular olmaktadır. Bu nedenle genç erkek nevresimleri Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe takımlarının renklerinden ve logolarından oluşabilmektedir. Ya da Spidar man, Harry Potter gibi film kahramanlarının olduğu desenlere yer verilmektedir.

Genç Kız Nevresimi

Genç kız nevresim takımı ise kızların zevk ve ilgilerine göre değişiklik göstermektedir. Ağırlıklı olarak pembenin tonlarının kullanıldığı genç kız odalarında yine sevilen çizgi film ve karakterlerin olduğu nevresimler tasarlanmaktadır. Mickey Mouse veya Elsa ve Anna gibi çizgi film karakterlerinin olduğu nevresimler genç kızların dikkatini çekmektedir. 

Genç Odası Nevresim Takım Fiyatları

Gençlerin artık çocukluktan çıkıp yetişkinliğe doğru gittiği süreçte ilk değişiklik yapılan yerlerden biri odalarıdır. Daha ciddi çizgiler ile oluşturulan odalarda eşyalar da ona göre değişiklik göstermektedir. Bu süreçte genç odası çarşaf takımı ve nevresim modelleri de ön plana çıkmaktadır.

Piyasada birçok markada ve materyalde genç odası nevresim takımı modelleri vardır. Bu takımların yapıldığı kumaş, renk ve desene göre fiyatları de değişmektedir. Kaliteli ve sağlıklı kumaştan yapılan nevresim takımları fiyatları da diğer modellere göre farklılık gösterir. Bambu veya pamuk kumaş ile üretilen nevresim takımının fiyatı polyester kumaş ile üretilen nevresim takımından daha pahalıdır. İnsan ömrünün üçte birinin uykuda geçtiği düşünülürse uyku için kullanılacak malzemelere ekstra önem vermek gerekir. Gece boyunca insan tenine temas eden kumaş pahalı da olsa sağlıklı ve kaliteli olmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.