Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Pijama Takımı Fiyatları

Pijama takımı, gece uyumak için kullanılan bir giyim ürünüdür. Uyku insanın dinlenmesi, günün yorgunluğunu atması açısından oldukça önemli bir biyolojik süreçtir. Sağlıklı uyku kişileri zinde tutarken sağlık açısından da pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Bu yüzden uyku için gerekli hazırlıkların yapılması oldukça önemlidir. Bu hazırlıklardan biri de uyku esnasında giyilen kıyafetin nasıl olması gerektiğidir. Pijama olarak adlandırılan uyku kıyafetleri rahat kesime sahip, farklı kumaş türlerinde üretilmiş seçenekleri ile kullanıcıların tercihleri arasında bulunmaktadır. 

Kadın pijama takımı farklı modellerde üretilmektedir. Düz, desenli, spor, klasik her türlü tarza hitap edebilecek ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu ürünler arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Bu fark pijama takımı modellerinin markası, modeli, kumaşı ve işçiliğine göre belirlenmektedir.  Dört mevsim kullanılabilen ve her mevsime özel olarak dikilen kumaşlar pijama fiyatlarında etkili olan bir başka unsurdur. Örneğin, polar kumaştan üretilmiş kalın pijamalar, penye kumaştan üretilen pijamalara göre daha yüksek fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. 

Pijama fiyatlarında belirleyici olan önemli bir durum da pijamanın markasıdır. Pijama konusunda kendini kanıtlamış, kaliteli kumaşlardan dayanıklı pijamaları üreten firmaların ürünleri yüksek fiyatlı olmaktadır. Bunun sebebi ürettikleri ürünlerin kaliteli olması, kullanıcı hatası dışında karşılaşılan sorunlarda ürün iadesi kabul etmesi ve dayanıklı pijamalar üretilmesidir. Bayan pijama takımı her türlü zevke hitap eden ve her bütçeye uygun fiyat aralıklarında satışa sunulan geniş ürün çeşitliliği ile kadınların beğenisine sunulmaktadır.

Pijama Takımı Modelleri

Kadın pijama takımı; giyim tarzı, pijamanın boyu, kol yapısı gibi özellikleri göz önünde bulundurularak modellere ayrılmıştır. Kullanıcıların tercihine göre seçebileceği birçok model üretilmiştir. Bu modeller dört mevsim için de farklı kumaş türlerinde olduğu için oldukça kullanışlı kıyafetlerdir. Pijama modelleri,  türlerine göre şu şekilde ayrılmıştır:

  • Paça Boyuna Göre Pijama Modelleri: Paça boyuna göre pijamalar uzun, kapri ve şort şeklinde tasarlanmış pek çok renk ve desene sahip modellerden oluşmaktadır. Yazlık pijama takımı olarak kullanılan kapri ve şortlu modeller, yaz sıcaklığında vücutta ağırlık hissiyatı oluşturmayan, ince kumaşlardan dikilmiş pijamalardır. Uzun pijama ise dört mevsim kullanıma uygun çeşitlere sahip modelleri bulunmaktadır. 
  • Kumaş Türüne Göre Pijama Modelleri: Pijamalar, üretiminde kullanılan kumaş tipi kullanım zamanını ve kişisel tarzı belirlemektedir. Polar pijama takımı kışın soğuk günlerinde tercih edilen, sıcak tutan bir modeldir. Saten pijama takımı ise bahar ve yaz mevsimleri için uygun ince parlak bir kumaştan üretilmektedir. Saten pijamalar aynı zamanda çeyiz ürünlerinin başında gelmektedir. Penye pijama takımı kadınların en çok kullandığı pijama türüdür. Her türlü zevke hitap eden modelleri olan penye kumaşlı pijamalar, % 100 pamuklu kumaştan üretildikleri için sağlık açısından da avantaj sağlamaktadır. 
  • Kol Yapısına Göre Pijama Modelleri: İp kollu, sıfır kollu, uzun kollu ve kısa kollu pijama takımı, bu modeller arasında yer almaktadır. Her modelin tercih edildiği mevsim farklı olduğu için kullanıcılar kendi beğeni ve zevklerine uygun olanı seçmektedir. 

  • Lohusa Pijama Takımı: Hamile kadınların tercih ettiği, doğum esnasında ve doğumdan sonra giyilen pijamalardır. Bu modeller özel olarak tasarladıkları için farklı özellikleri içerisinde bulundurmaktadır. Emzirme özelliğinin olması bunlardan biridir. Mevsimsel duruma göre uzun kollu, kısa kollu, elbise tarzında farklı formlarda çeşitleri bulunmaktadır. Bu pijamalar da ek olarak birde sabahlık bulunmaktadır.
  • Gömlekli Pijama Takımı: Pijamanın üst bölümü gömlek tarzında düğmeli ve yakalı olarak üretilmektedir. Farklı kumaş türlerine sahip pek çok çeşidi bulunmaktadır. 

Pijama Takımı Nasıl Yıkanır?

Bayan pijama takımı günlük düzenli giyilen bir kıyafettir. Bu yüzden sık sık yıkanmaya ihtiyacı olacaktır. Gece kaliteli bir uyku için uyku ortamının ve kıyafetin temiz olması son derece önemlidir. Mikroplar ve bakterilerden arınmış ortamlarda uyku kalitesi artmaktadır. Bu şekilde kişiler kendini çok daha zinde hissetmektedirler. Pijamalar için yıkanma koşulları ürünlerin etiketinde yazmaktadır. Burada belirleyici olan unsur ise pijamanın kumaşıdır. Her kumaşın yıkanma derecesi farklıdır. Bu derecelere dikkat edilse pijamanın kullanım ömrü uzun olacaktır. Polar pijama takımı, makine ve elde kolayca yıkanabilir. Ilık suda ve düşük devirde yıkanması polar kumaşa zarar vermeyecek bir yıkama yöntemidir. 

Kadın pijama takımı içerisinde en fazla tercih edilen kumaş pamukludur. Pamuklu kumaş ilk yıkamada küçülme riskinin olduğu bir kumaş türüdür. Bu yüzden en fazla 40 derece ve düşük devir kullanılarak yıkanması önerilmektedir. Saten pijama takımı ise hassas yıkama programında düşük sıcaklık derecesi kullanılarak kolaylıkla temizlenebilmektedir. İpek kumaştan dikilen pijama takımları ise dikkatli kullanım gerektiren ürünlerin başında gelmektedir. Bu yüzden makinede ipek kumaş programı var ise o programda yoksa 30 derecede yıkanıp, sıkma programı kullanmadan makineden alınmalıdır. 

Pijama Takımı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Kadınlar için kıyafetlerin bedenine uyması oldukça önemli bir durumdur. İster dışarıda giyilsin isterse evde kadınların kendini rahat hissetmesi önemlidir. Bu yüzden pijama seçerken de beden ölçülerine uygun olan modelleri tercih etmektedirler. Hem uyku açısından rahat olunması hem de vücuda yakışması için kişinin kendi bedeninde pijama takımı alması gerekmektedir. Beden ölçülerini bilmeyenler için oldukça basit bir işlemle öğrenmek mümkündür. Mezura adı verilen metre ile göğüs, bel ve basen çevresi ölçülmelidir. 

Göğüs için koltuk altından başlayıp, göğsün üst kısmından geçerek doğru ölçüm yapılacaktır. Bel ölçüsünü bulmak için ise göbeğin dört parmak yukarısında, bel çukuru denilen bölgenin ölçülmesi gerekmektedir. Basen de kalçanın en geniş yerinden başlanarak kolayca ölçülebilmektedir. Bu ölçüleri diğer kıyafet türlerinde de rahatlıkla kullanmak mümkündür. Ancak kadın pijama takımı boy ölçüleri genellikle standart kalıptır. Bacak uzunluğu, kol uzunluğu ölçülerek pijamanın boyutu kolaylıkla kullanan kişinin ölçülerine uygun şekilde düzeltilebilir. 

Pijama Takımı Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pijamalar kaliteli uyku için gerekli olan kıyafetler arasında yer almaktadır. Doğru pijama seçiminin kullanıcılar için sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Bu yüzden pijama takımı alırken göz önünde bulundurulması gereken bazı ölçütler bulunmaktadır. Bunlardan ilki pijamanın vücuda uygun ölçülerde seçilmesi gerekir. Ne çok bol ne de çok dar olmalıdır. Böylece uyku esnasında rahat hareket edilebilecektir. Diğer bir ölçüt ise pijamanın üretiminde kullanılan malzeme türüdür. İster yazlık pijama takımı isterse kışlık pijama takımı olsun kumaşın cildin hava almasına engel olmamalıdır. Ayrıca mevsimsel koşullarda tercih edilecek kumaş türleri de farklıdır. Kış mevsiminde pazen kumaşa sahip pijamalar vücudu sıcak tuttuğu için uygun olacaktır.

Pijama modelleri seçiminde dikkat edileceklerden biri de ürün kalitesidir. Çabuk eskimeyen, dayanıklı ilk yıkamada rengi solmayan ürünler uzun süreli kullanım imkânı sağlayacaktır. Dantelli pijama takımı kullananlar ise dantelin bulunduğu bölgenin, rahatsızlık oluşturmayacak şekilde tasarlanmış çeşitleri tercih etmeleri önerilmektedir. Sürekli cilde temas eden pijamalarda kullanılan kumaş boyalarının da insan cildine zarar vermeyen çeşitlerden olduğuna dikkat etmek gerekir. Bu sayede hem uyku kalitesi artar hem de cilt sağlığı ve güvenliği sağlanmış olacaktır. Aksi durumlarda kalitesiz kumaşlardan ve boyalardan üretilmiş bayan pijama takımı ciddi sağlık sorunlarına neden olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.