Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Tek Kişilik Battaniye

Toplam 25 ürün bulunmaktadır.

Tek Kişilik Battaniyeler

Coğrafik olarak konumu gereği ülkemizde dört mevsim belirgin olarak yaşanmaktadır. Yaz mevsimi sıcak geçerken kış mevsimi soğuk geçer. İlkbahar ve sonbahar mevsiminde ise ılık bir hava hakimdir. Havanın sıcaklığına bağlı olarak kıyafetlerde değişiklik göstermektedir. Yaz ve bahar mevsimlerinde ince ve serin tutan kıyafetler tercih edilirken soğuk geçen kış mevsiminde ise kalın kıyafetler tercih edilmektedir. 

Kıyafetler gibi mevsime göre değişiklik gösteren bir başka şey ise uyumak için kullanılan ürünlerdir. Yazın kullanılan ince çarşaf ve pike yerini, kışın yorgan ve battaniyeye bırakmaktadır. Soğuk kış gecelerinin vazgeçilmez unsurlarından olan battaniye özellikle televizyon karşısında vakit geçirmeyi sevenlerin en önemli eşyası haline gelmiştir.

Battaniye kullanım amacı itibariyle çok işlevsel bir üründür. Kış aylarının gelişiyle birlikte yatak odası ve oturma odalarının tamamlayıcı bir parçası haline gelmektedir. Mevsimin sıcaktan soğuğa geçtiği geçiş dönemlerinde veya kışın yorgan ile birlikte daha sıcak bir yatak isteyenler için battaniye olmazsa olmazdır. Hem yetişkinler hem de bebek ve çocuklar tarafından kullanılan battaniyeler ev tekstil ürünlerinin başında gelmektedir. Soğuk havalarda ısınmak için kullanılmasının yanı sıra battaniyeler, yatak örtüsü olarak da kullanılmaktadır. Günümüz tekstil sektöründe çeşitli renklerde ve desenlerde üretilen battaniyeler yatak örtüsü olarak yatak odalarını süslemektedir.  

Tek Kişilik Battaniye Modelleri

Kış aylarında kolaylıkla ısınmaya yarayan veya yatak odalarında dekoratif amaçlı kullanılan battaniyeler çeşitli modellerde bulunmaktadır. Ev tekstil ürünlerinin başında gelen battaniyelerin modelleri de üretildikleri kumaşlara, renklere ve ebatlara göre değişiklik göstermektedir. 

Battaniye kumaşı olarak birçok materyal kullanılmaktadır. Battaniye modelleri de isimlerini bu kumaşlardan almaktadır. Bu modeller şöyledir:

Yün battaniye: Yün battaniye tek kişilik modeller koyun, keçi, deve ve lama gibi hayvanların tüylerinden elde edilen ipliklerden üretilmektedir. Genellikle yorgan ve battaniye yapımında kullanılan yün, kışın sıcak tutmasından ve sağlıklı olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir. 

Pamuklu battaniye: Nefes alabilen özelliğe sahip pamuklu tek kişilik battaniyeler de kışın sıcak yazın da serin tutmaktadır. Özellikle sık örülmüş daha kalın olan battaniyeler kışın tercih edilirken daha seyrek örülmüş ince battaniye modelleri yazın tercih edilmektedir.

Polar battaniye: Polar kumaşlar yumuşak,  dayanıklı ve hafif örme kumaşlardır. Sıcak tutmasından ve dayanıklı olmasından dolayı battaniye üretiminde de sıklıkla kullanılmaktadır. Polar örtüler hafif ve bakımı kolay olduğundan her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.

Peluş battaniye: Tek kişilik peluş battaniyeler polyester, poliproplen ve akrilik gibi sentetik veya pamuk gibi doğal olan elyaflardan yapılır. Yüzeyi tüylü bir yapıya sahiptir. Dokununca yumuşak ve sıcak bir his verir. Peluş battaniye tek kişilik veya çift kişilik olmaktadır. Daha çok kış aylarında tercih edilmektedir.

Akrilik battaniye: Tek kişilik akrilik battaniyeler, sentetik bir polimerden yapılmaktadır. Yün battaniyeler gibi doğal değildir ve hafif bir ağırlıktadır. Hava geçişkenliği çok fazla olmadığından sıcak tutan bir yapısı vardır. Bu tür battaniyeler güvelere karşı dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. 

Elektrikli battaniye: Soğuk kış günlerinde tercih edilen bir başka battaniye çeşidi ise elektrikli battaniyedir. Battaniye içerisinde yer alan ısıtma telleri battaniye fişinin prize takılmasıyla ısınır ve battaniye kullanıma hazır hale gelir. Fakat kullanma talimatı dikkatli bir şekilde okunmalı ve fiş prize takılıyken battaniye kullanılmamalıdır.

Bunların dışında battaniye modelleri de bulunmaktadır. Antibakteriyel ve nefes alan bir yapıya sahip olan welsoft battaniye tek kişilik modelleri de bunlardan biridir. Alerji, astım ve bronşit gibi durumlarda antibakteriyel özelliğinden dolayı özellikle tek kişilik çocuk battaniye modeli, çocuklu aileler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Embos battaniye tek kişilik modelleri ise kabartmalı kumaştan yapılan battaniyelerdir. 

Genellikle genç kızların çeyizleri için tercih ettiği battaniye modeli tek kişilik güpürlü battaniyelerdir. Bu battaniyeler dantelli süslemelerden oluşmaktadır. Erkeklerin tercih ettiği erkek battaniyeleri ise taraftar battaniye tek kişilik modellerdir. Bunlar takımlar için üretilen lisanslı battaniyelerdir. Tek kişilik çocuk battaniyelerinde de lisanslı olan battaniyeler bulunmaktadır. Bu battaniyelerin üzerinde çizgi film karakterleri veya masal kahramanları bulunmaktadır. Salon battaniyesi olan tek kişilik tv battaniyeleri de salonda daha çok vakit geçiren erkekler tarafından kullanılmaktadır.

Battaniye modelleri çeşitli renk, desen ve markalarda da bulunmaktadır. Battaniye seçiminde battaniye kumaşının yanı sıra bu özelliklerde göz önünde tutulur. Soft renkleri sevenler tek kişilik gri battaniyeleri tercih ederken daha canlı renk sevenler kırmızı battaniye tek kişilik modelleri tercih etmektedir. Beyaz renk severlerin tercihi ise beyaz battaniye tek kişilik modellerden yana olmaktadır. Daha desenli battaniye modeli arayanların dikkatini de  tek kişilik yıldızlı battaniye gibi modeller çekmektedir. 

Tekstil sektörünün genişlemesiyle birçok marka, battaniye üretimi yapmaktadır. Battaniye seçimini yaparken güvenilir markalardan alışveriş yapmak gerekir. Markanın güvenilir olması alınan üründen memnun kalındığı gibi uzun süre kullanımını da sağlar. Sesli battaniye tek kişilik modelleri de güvenle alınabilecek ürünlerdir.

Battaniye ebatları ise iki şekildedir. Tek kişilik battaniye ve çift kişilik battaniye olarak ikiye ayrılmaktadır. Tek kişilik battaniye ölçüleri 150x220 cm’yken çift kişilik battaniye ölçüleri de 200x220 cm olmaktadır.

Tek Kişilik Kalın Battaniye

Battaniye, ağırlıklı olarak kış aylarında kullanılmaktadır. Bu nedenle desen ve renginden çok battaniyenin kalın ve sıcak tutma özellikleri göz önünde bulundurulur. Kalın battaniye tek kişilik modelleri de kış aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. Battaniyenin daha sıcak tutmasını isteyenler ise çift katlı tek kişilik battaniyeleri tercih etmektedir. Özellikle kışların soğuk ve dondurucu geçtiği bölgelerde çift katlı tek kişilik battaniyeler daha çok tercih edilir.

Battaniye denilince akla kış mevsimi gelse de yaz aylarında da battaniye kullananlara rastlanmaktadır. Yaz ayları için serin tutacak kumaşlarda yapılmış olan yazlık battaniye tek kişilik modelleri daha çok tercih edilmektedir. İnce ve tekli battaniyeler ise sıcak yaz aylarında sıklıkla kullanılan battaniyelerdir.

Tek Kişilik Kadife Battaniye

Yumuşak ve sıcak tutan yapısı ile dikkat çeken başka bir battaniye kumaşı ise kadife battaniyedir. Kadife kumaş, kendine özgü kısa tüylü bir kumaş türüdür. Tarihsel olarak ipekten dokunan bu kumaş, pamuk, viskon, suni ipek veya sentetik elyaf gibi çeşitli elyaflardan da oluşabilmektedir. Sadece kış aylarında tercih edilen bu kumaş hem şık duruşuyla hem de sıcak tutma özelliği ile sıklıkla tercih edilmektedir. Estetik ve parlak yapısı nedeniyle bu battaniye türü, yatak örtüsü olarak dekoratif amaçla da kullanılmaktadır.

Tek Kişilik Battaniye Fiyatları

Birçok markada, kumaşta, renk ve desende bulunan tek kişilik battaniye fiyatları da taşıdığı özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Ucuz tek kişilik battaniye fiyatları olduğu gibi pahalı fiyatlarda da battaniye modelleri bulunmaktadır. Battaniye fiyatlarının farklı olmasındaki en büyük sebep kullanılan materyale göre değişmesidir. Yünlü battaniye fiyatları ile polar battaniye fiyatları aynı olmamaktadır. Ya da çift katlı tek kişilik battaniye fiyatı ile tekli battaniye fiyatı arasında farklılıklar olmaktadır.

Çok fazla alternatifin olduğu tek kişilik battaniye çeşitlerinde tercihi belirleyecek olan battaniye kullanım amacı ve battaniye alımı için ayrılacak bütçedir. Kişiler bunları göz önünde bulundurarak kendilerine uygun battaniye modellerini seçmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.