Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Yağdanlık

Yağdanlık Fiyatları

Mutfaklarda, en çok kullanılan gereçler içinde yer alan yağdanlık modelleri, hem işlevsel hem de dekoratif ürünler olarak öne çıkmaktadır. Yağdanlık modelleri, ayçiçek yağı ya da zeytinyağı gibi yemeklerde, salatalarda en çok kullanılan gıda ürünlerini kolay bir şekilde kullanmayı sağlamaktadır. Buna ek olarak, estetik tasarımları ile şık bir görüntü de ortaya koyan yağlık seçenekleri, her evde olması gereken ürünler içindedir. Cam, plastik ya da porselen gibi farklı materyal seçenekleri sunabilen yağdanlıklarda, merak edilen konular içinde fiyatlarda yer almaktadır. Yağdanlık fiyatlarında, malzeme türünün yanı sıra yağdanlığın büyüklüğü ve barındırdığı ek aksesuarlar etkili olmaktadır. 

Yağdanlık fiyatları, ürünlerin içerdiği özellikler, sızdırmazlık yapısı ve malzeme kalitesine göre geniş bir skala sunmaktadır. Yağlık seçeneklerinin, tekli ya da set olarak sunulması da fiyat açısından önemlidir. Tek olarak satın alınan yağdanlıklarda uygun fiyatlı modeller keşfetmek mümkün olabilirken, yağdanlık setlerinde veya diğer saklama kabı setlerinde birim fiyat daha uygun olabilmektedir. Ayçiçek ve zeytinyağı için tercih edilmesinin yanı sıra, sirke çeşitleri için de kullanılabilen yağdanlıklar, sofralarda şık bir sunum yaparken ön planda olan gereçler içindedir. Tasarım konsepti, büyüklük, malzeme yapısı, tekli ya da set olması gibi faktörlere göre yağdanlık fiyatları farklı olabilmektedir. 

Yağdanlık Modelleri Nelerdir?

Yağdanlıklar, mutfakta en çok tercih edilen gereçler arasında yer almaktadır. Malzeme yapısı değişkenlik gösterebilen yağdanlıklarda, modeller kullanım amacına göre farklı tercih edilebilmektedir. Cam yağdanlık modelleri, yemeklerde sunum için en çok kullanılan ürünler içinde yer almaktadır. Tasarımları ile göz alıcı bir tarz sunan cam yağdanlık modelleri, şık sunumların gözde parçalarındandır. 

Yağdanlıklarda, cam modellere ek olarak, mutfaklarda en çok tercih edilen modeller içinde plastik ve porselenler de yer almaktadır. Metal yağdanlık modelleri de, göz alıcı metal tasarım detayları ile ön plana çıkan modeller arasındadır. Tekli yağdanlık, 2’li yağdanlık ve set yağdanlık modelleri malzeme yapısına ek olarak, renk seçenekleri ve ince detayları ile, ev dekorasyonunda farklı tarzlarla birlikte uyum içinde kullanılabilen alternatifler arasındadır. 

Şeffaf yağdanlık modelleri, cam yağlıklar ile birlikte öne çıkarken, porselen ve diğer malzemelerden üretilmiş yağdanlıklarda siyah, beyaz ya da mutfak dekorasyonu ile uyumlu farklı renkler de ön plana çıkabilmektedir. Siyah yağdanlık modelleri modern mutfak dekorasyonunda tercih edilebilirken, şeffaf modeller açık tonların hakim olduğu, minimalist dekorasyona sahip mutfaklarda kullanılmaktadır. 

Yağdanlık çeşitleri içinde, en çok dikkat edilen konular içinde kapasite de yer almaktadır. Yağ şişesi olarak da bilinen bu ürünlerde, tercih edilecek gıda ürününe göre kapasite belirlenebilir. Zeytinyağı ve ayçiçek yağı gibi yoğun kullanılan ürünler için, yüksek kapasiteli yağdanlık modelleri kullanışlı olması ile ön plana çıkmaktadır. Sıvı yağların, plastik ambalaj ya da metal tenekeler yerine göz alıcı yağlıklarda tutulması, birçok kişinin tercihidir. Bu anlamda 2 litre ya da 5 litre gibi kapasitelere sahip yağdanlık modelleri, mutfaklarda en çok ilgi gören ürünler arasındadır. 

Yağdanlık Özellikleri Nelerdir?

Yağdanlık modelleri, mutfaklarda fonksiyonel ve estetik gereçler olarak ön plana çıkan seçeneklerdendir. Yağdanlıklarda, kullanılan malzeme ve tasarım kalitesinin yanı sıra, sunulan özellikler iyi bir deneyim yaşamak adına önemlidir. Zeytinyağı ya da ayçiçek yağının yanı sıra, sirke gibi gıda ürünlerinin saklandığı yağdanlıklarda sunulan farklı modeller, farklı özellikler barındırmaktadır. Bununla birlikte, en kullanışlı yağdanlık arayışında ilk madde, damlatmaz yağdanlık modelleridir. Yemek masasında ya da mutfak tezgahında, yağ ve sirke gibi döküldüğünde temizlemesi zahmetli ve zaman alıcı olan maddeleri barındıran yağdanlıklar, sızdırmaz ve damlatmaz yapıda olmalıdır. 

Akıtmayan yağdanlık modelleri, mutfaklarda pratik ve temiz bir kullanım için tercih edilmektedir. Buna ek olarak, yağdanlıkların kullanım türlerinde de iyi bir deneyim yaşamak adına, dökme-püskürtme seçenekleri söz konusudur. Püskürtmeli yağdanlık ve sirkelik modellerinin yanında, sıkmalı modeller de, yağ ve sirkeyi, yemeklere ve salatalara kolay bir şekilde eklemeyi sağlamaktadır. Sızdırmaz yağdanlık seti modellerinde, pompalı, sıkmalı ve musluklu seçenekler, yağların sızma ve damlama olmadan kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Damlatmaz ve sızdırmaz özellikli, kolay kullanılabilen modeller aynı zamanda israfa karşı da bir yardımcıdır.

Yağdanlık özellikleri içinde, ürünlerin tekli ya da set olarak kullanılabilmesi de yer almaktadır. Bitkisel yağlar için, bazı mutfaklarda yağlıklar tekli olarak tercih edilebilir iken, bazen ise 2’li yağdanlık ya da 3’lü yağdanlık seti tercih edilebilir. Zeytinyağı ve diğer bitkisel yağların yanı sıra, sos ve sirkeler için de tercih edilebilen yağdanlık ürünlerinde, plastik, cam ve porselen gibi seçeneklerden yapılan setler, mutfaklarda estetik bütünlük sunması açısından öne çıkmaktadır. Cam malzemenin yanı sıra, bambu detayları içerebilen yağdanlıklar içinde, fırçalı yağlık gibi seçenekler öne çıkmaktadır. Kullanım açısından, geniş ağızlı, vakumlu ve ölçülü gibi seçenekler barındırabilen yağlık modeller, tasarımı ile estetik, kullanımı ile fonksiyonel alternatifler barındırmaktadır. 

Yağdanlık Ölçüleri Nelerdir?

Yağdanlık modelleri içinde, ölçü en çok dikkat edilen konular içindedir. Hem ihtiyaç duyulan kapasiteyi barındırması hem de mutfakta sahip olunan alanı en iyi şekilde kullanmayı sağlaması açısından yağdanlık ölçülerinin ideal standartlarda olması önemlidir. Yağdanlık modellerinde, ölçüler hem şişe yüksekliği ve taban çapı, hem de hacim olarak ele alınmalıdır. Yağdanlık ölçülerinde, alana göre hesaplama yapılırken uzunluk baz alınırken, ihtiyaç duyulan kapasite için, litre hacmi ele alınmalıdır.

Standart bir yağlıkta, şişe taban çapı 7,5 santimetre, şişe uzunluğu ise 30 santimetreye yakın olmaktadır. Orta ve küçük boy yağdanlık modellerinde, cam yağdanlık şişelerinde şişe boyu 21 santimetreye kadar düşebilmektedir. 1000 santimetre küp hacme sahip modellerde, şişe formu kare prizma formunda olmaktadır. Yarım litre, bir litre, iki litre ve daha yüksek hacme sahip yağdanlıklarda, ölçüler hacme ve malzeme yapısına göre değişmektedir. 

Yağdanlık Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yağdanlık modelleri, temel mutfak gereçleri içinde yer alması ile, birçok evde tercih edilmektedir. Yağdanlık satın alma sürecinde, mutfak dekorasyonu ile olan uyum, birçok kişinin dikkat ettiği ilk konudur. Cam ve bambu detaylar barındıran yağlıkların yanı sıra, plastik, porselen ve metal detaylar barındıran yağlıklar, farklı dekorasyon konseptlerinde tercih edilebilmektedir. Porselen yağdanlıklar renk seçenekleri ile öne çıkarken, cam yağdanlıklar şeffaf olması ile dikkat çekmektedir. Siyah, beyaz ve pembe gibi renkler barındırabilen renkli yağdanlık modellerinde mutfak dolabı ve diğer mutfak gereçlerinin rengi, uyum açısından baz alınmaktadır.

Yağdanlıklarda, tasarım kadar dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da, ürünün sızdırmaz, damlatmaz yapısıdır. Yağdanlıklar ile bir yemeğe ya da salataya yağ koyarken, yağın damlaması hem tezgahı, hem de yağdanlığı kirletmesi nedeniyle zaman kaybına yola açan bir durumdur. Bu nedenle kapağı güçlü, vakumlu yapıya sahip sızdırmaz yağdanlık modelleri tercih edilmektedir. Taşıma ve kullanıma uygun, güvenli ve kırılmaya karşı dayanıklı kaliteli yağdanlıklar, mutfaklarda uzun seneler boyunca kullanılabilen en pratik araçlar içinde yer almaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.