Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Saklama Kabı

Toplam 36 ürün bulunmaktadır.

Saklama Kabı Fiyatları

Saklama kabı fiyatları ve özellikleri bakımından geniş bir skalaya sahip mutfak ürünlerinden biridir. Gıdaların, ideal şartlarda muhafaza edilmesi için kullanılan saklama kabı, önemli mutfak gereçleri arasında yer almaktadır. Yiyeceklerin, buzdolabında doğru bir şekilde saklanması ve soğutulması, gıdaların bozulması riskine karşı en gerekli önlemler arasındadır. Gıda ürünlerinde, zaman içinde oluşabilecek bakterilerin oluşumuna karşı, yiyecekler uygun şartlarda saklanmalı ve soğutulmalıdır. Saklama kabı, hem soğutulacak gıda ürünleri, hem de bakliyat, un ve erzak gibi farklı gıda ürünlerinin muhafazası için tercih edilen bir üründür. Evlerde birçok farklı çeşidi kullanılan saklama kaplarında fiyatlar, mutfak gereçlerinde bütçe dostu bir tercih yapmak isteyenler için önemlidir.

Gıdaların ömrünü uzatması ve bozulmasının önüne geçmesi ile, birçok evde tercih edilen saklama kabı ürünlerinde, modeller çok farklı çeşitler içerebilmektedir. Saklama kabı fiyatlarını etkileyen temel kriterler arasında da yağdanlık fiyatlarını etkiliyen unsurlar gibi modellerin özellikleri, kabın üretildiği materyal ve ağırlık gibi kriterler öne çıkmaktadır. Saklama kaplarında, boyuta göre seçim yaparken küçük, orta ve büyük boy saklama kaplarında fiyat etiketleri farklıdır. Küçük ve orta boy saklama kabı fiyatları, büyük boy kaplara göre daha uygun seviyede olurken, ürünlerin tekli ya da set olması da fiyatı etkilemektedir. Saklama kabı seti fiyatlarında, setin 3’lü ya da 5’li plastik saklama kabı gibi içeriğe sahip olması, fiyat üzerinde etkilidir. 

Saklama Kabı Modelleri Nelerdir?

Saklama kapları, hem üretilen materyale, hem de kullanım amacına göre farklı modeller içermektedir. Gıda ürünlerinin, bozulmadan ve lezzetini koruyarak uzun bir süre muhafaza edilmesini sağlayan saklama kapları seçeneklerinde, farklı alternatifler söz konusudur. Yapısına göre saklama kabı modellerinde, cam ve plastik saklama kapları en çok tercih edilen seçeneklerdir. Buna ek olarak, metal saklama kabı da sunduğu özelliklerle tercih edilmektedir. Saklama kabı modellerinde, kullanım amacına göre seçenekler şu şekildedir:

  • Bakliyat saklama kabı
  • Erzak saklama kabı
  • Kahvaltılık saklama kabı

Her gıda ürününde, farklı saklama koşullarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da saklama kabı ürünlerinde erzak, bakliyat ve kahvaltılık için özel seçeneklerin yer almasının nedenleri arasındadır. Cam malzemelerden üretilmiş kaplar kolay temizlenme ve kokuyu iyi bir şekilde hapsetme özelliği sunarken, plastik saklama kabı modelleri ise farklı özelliklere sahiptir. 

Saklama kabı modellerinde yer alan farklı boyut seçenekleri, her ihtiyaca göre saklama kabı kullanımına olanak tanımaktadır. İhtiyaç duyulan gıda ürünlerinin boyutlarının yanı sıra, açılma ve kapanma konusunda pratik özellikler barındırması, saklama kaplarının daha kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Bakliyat, yemek ya da kuru gıda ürünlerinin sağlıklı bir şekilde korunması adına, saklama kaplarının boyutları, malzemesi kadar önemlidir. 

Saklama Kabı Özellikleri Nelerdir?

Baharatlık gibi gıda saklama kabı, mutfak alanını verimli bir şekilde kullanmanın yanı sıra, gıda ürünlerini korumak ve yemek pişirme, hazırlama sürecini kolaylaştırmak için tercih edilmektedir. Kuru gıda saklama kabı gibi modeller içerebilen saklama kabı, sahip olduğu avantajlarla her evde yer alması gereken bir mutfak gerecidir. Saklama kabının temel özellikleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Saklama kabının en önemli özelliği, yiyeceklerin uzun bir süre taze ve lezzetli bir şekilde kalmasını sağlamaktır. Yiyecek saklama kapları, gıda ürünlerinin bozulmasına karşı bir koruma sağlayarak, evlerde tasarruf sağlar ve israfa karşı bir önlem almak için kullanılmaktadır. 
  • Dolap içinde, farklı gıdaların bekletilmesi sürecinde bazı yemeklerin kokusu dolaba yayılabilir ve bu durum rahatsız edicidir. Saklama kabı, gıda ürünlerinin kokusunun yayılmamasını sağlar.
  • Cam saklama kapları sahip olduğu şeffaf yapı ile, yiyeceklerin kolay bir şekilde kontrol edilebilmesini sağlar. 
  • Saklama kaplarının kolay temizlenebilir olması, makinede yıkanabilmesi ise diğer bir avantajdır.

Saklama kapları, hem farklı türde besin maddeleri için kullanılabilmesi, hem de ihtiyaçlar doğrultusunda küçük, orta ve büyük olarak tercih edilebilmesi ile en pratik mutfak gereçlerindendir. Metal, cam ve plastik gibi seçeneklere sahip saklama kaplarında, geniş ağızlı ve kapaklı saklama kabı gibi seçenekler, her boyuttaki gıda ürününü doğru bir şekilde saklayabilmek adına tercih edilmektedir. 

Saklama Kabı Ölçüleri Nelerdir?

Saklama kaplarında, ihtiyaçlara hitap eden doğru ürün seçeneğini keşfedebilmek adına ölçülerin ideal standartta olması önemlidir. Bu anlamda saklama kabı ölçüleri, ürün satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Ebat olarak saklama kabının ölçüsü, kabın bulunduğu alan baz alınarak incelenebilir. Yükseklik, genişlik ve uzunluk ölçülerinin uygunluğu, gıda ürünlerinin alandan tasarruf edilerek saklanabilmesi için önemlidir. Bununla birlikte, saklama kaplarında diğer bir önemli konu ise hacimdir. Saklama kabı modellerinde hacim, litre bazında incelenebilir. Ebatları farklı olsa da, her saklama kabının litre hacmi, kapasitesini gösteren önemli veriler içindedir. 

Saklama kabı ölçülerinde, küçük modellerin ölçüleri genel olarak 10 santimetreye kadar düşebilmektedir. 10 santime 10 santimlik bir kap, hem buzdolabında hem de mutfak dolaplarında rahat bir şekilde kullanılabilir. Büyük boy saklama kabı modellerinde, farklı tasarımlar ön plana çıksa da, yükseklik 24 santimetreye kadar çıkabilmektedir. Hacim olarak bakıldığında, 1 litre kapasiteli saklama kabı ürünlerine ek olarak, 5 litre, 10 litre ve 15 litre gibi kapasiteler sunan saklama kapları tercih edilmektedir. Bakliyat, yemek ve kuru gıda saklama gibi farklı ihtiyaçlara hitap eden saklama kaplarında, sahip olunan alan ve ihtiyaca göre ebatlar incelenebilir.

Saklama Kabı Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Gıda ürünlerinin doğru bir şekilde muhafaza edilmesi, birçok açıdan önemli bir konudur. Yemeklerin ilk günkü tazeliğini ve besleyiciliğini korumasının yanı sıra, bakteri oluşumunu önleme gibi amaçlarla saklama kapları tercih edilmektedir. Gıda ürünleri, uygun koşullarda saklanmadığı takdirde çeşitli zararlı bakterilerin oluşumu, yiyeceklerin bozulmasına neden olmaktadır. Her gıda türüne göre, farklı bir saklama gereksinimi söz konusudur. Sulu yemeklerde, saklama kapları buzdolabında tutulurken, kuru gıda ve bakliyat gibi ürünlerde güneş almayan bölgelerde saklama ideal olabilir. Bu süreçte, saklama kaplarının doğru özelliklere sahip olması, sağlık açısından önemlidir ve yiyeceklerin bozulmadan, uzun bir süre korunmasını sağlar.

Saklama kabı satın alırken, malzeme kalitesi en çok dikkat edilmesi gereken konular içindedir. Un saklama kabı ya da bakliyat saklama kabı gibi farklı seçenekler, belli gıda türlerine göre en iyi sonucu vermektedir. Plastik, cam ve çelik saklama kabı modelleri ise, ihtiyaç duyulan modellere göre tercih edilebilir. Gıda ile temas eden malzemenin sağlıklı yapısı, ağırlığı ve fiyatı, malzemesi ile doğrudan ilgilidir.

Saklama kabı türleri içinde, farklı ihtiyaçlara hitap eden modeller tercih edilebilir. Vakumlu saklama kabı modelleri, kapaklı saklama kabı çeşitleri farklı seçenekler arasında yer almaktadır. Yiyeceklerin tazeliğini ve besin değerlerini koruması adına, hava ile temasını minimuma indiren modeller, sağlıklı yapıları ile tercih edilmektedir. 

Saklama kabı modellerinde, belli ihtiyaçlar için set halindeki ürünler ön plana çıkmaktadır. Yemek saklama kaplarının yanı sıra, kahvaltılık, bakliyat ve kuru gıda seçeneklerinde 6’lı, 12’li saklama kapları mutfakta bir bütünlük sağlamak için kullanılmaktadır. Hem tasarım, hem de ebat olarak uyumlu bir görünüm sunan saklama kabı setlerinde, genel mutfak dekorasyonu ile olan uyumu bozmayan konseptteki saklama kabı takımları, ürün satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasındadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.