Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

12 Kişilik Yemek Takımı

Toplam 14 ürün bulunmaktadır.

12 Kişilik Yemek Takımı Modelleri 

Yemek masalarını süsleyen yemek takımı modelleri birbirinden farklı renk, desen ve tasarımları ile kullanıcının beğenisine sunulmaktadır. Günlük hayatta daha az parçadan oluşan yemek takımları kullanılırken, 12 kişilik yemek takımı genellikle misafir yemek takımı olarak kullanılmaktadır. Misafirler için hazırlanan yemek masalarında ikramların lezzeti kadar sofra düzeni ve şıklığı da son derece önemli bir detaydır. Şık bir sofra ve özenli bir sunum için hiç şüphesiz yemek takımlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Şık yemek takımları sayesinde en sıradan yemekleri bile göz alıcı bir şıklıkla servis etmek mümkündür. Yemek takımı 12 kişilik modeller misafir ağırlarken en çok kullanılan modellerdir. 6 kişilik yemek takımı modelleri daha çok günlük kullanım ve kişi sayısı az olan yemek masalarında tercih edilmektedir.

Yemek takımı modelleri oldukça geniş çeşitliliğe sahiptir. Tasarım olarak en yaygın olan modeller, kare yemek takımı 12 kişilik, üçgen yemek takımı ve yuvarlak yemek takımı modelleri olmaktadır. Aynı zamanda sadece şekil olarak değil renk ve desen olarakta her zevke hitap edecek modeller mevcuttur. Beyaz yemek takımı sade şıklık arayanların her zaman ilk tercihi olmaktadır. Tamamen beyaz olarak tasarlanmış yemek takımı modellerinin yanı sıra kenarı gümüş yada gold motiflerle süslenmiş beyaz yemek takımları da şıklığı bir adım öne taşımaktadır. Beyaz yemek takımı ile hazırlanmış bir sofra masada yer verilecek renkli birkaç aksesuar ile hareket kazanarak daha şık bir görünüm kazanabilmektedir.

Yemek masası hazırlarken herkesin elde etmek istediği görüntü birbirinden farklıdır. Klasik yemek takımı ile sade şık bir sofra görünümü elde edilirken lüks yemek takımları ile daha şatafatlı bir sofra görünümü elde edilmektedir. Yada renkli ve hareketli desenlerin kullanıldığı yemek takımı modelleri ile canlı, göz dolduran şık bir sofra elde etmek mümkündür. Gold yemek takımı klasik şıklıktan vazgeçemeyenler için oldukça ideal modeller arasında yer almaktadır. Yemek takımları kişi sayısına göre gruplandırılmaktadır. 2 kişilik, 4 kişilik, 6 kişilik ve 12 kişilik olarak üretilen yemek takımlarının parça sayıları da kişi sayısına göre olmaktadır. Her kişiye bir adet çorba kasesi, bir adet çukur yemek tabağı, bir adet servis tabağı ve bir adet tatlı tabağı olacak şekilde belirlenir. Bu durumda oniki kişilik yemek takımı en az 48 parça olmak durumundadır. 

Seçilecek 12 kişilik yemek takımı modeline göre 48 parça yada 60 parça olarak değişebilmektedir. 60 parça yemek takımı içerisinde takıma ek olarak çorba kasesi kayık tabak ve tuzluk bulunmaktadır. Fakat 48 parça yemek takımı içerisinde bu parçalar yer almamaktadır. Ayrıca 83 parça yemek takımı ve 85 parça yemek takımı da 12 kişilik yemek takımı seçenekleri arasında bulunmaktadır. Bu takımlar içerisinde çok fazla sayıda parça bulundurduğu için genellikle çeyiz paketi yemek takımı olarak tercih edilmektedir. Birbirinden farklı tasarımlara sahip yemek takımı modelleri ile her zevke uygun çizgilerde, misafirlerin beğenisini kazanacak sofralar kurmak oldukça pratik ve zevkli olmaktadır.

12 Kişilik Günlük Yemek Takımı

Mutfakta özenle hazırlanan bir yemeği sofraya koyma aşaması en basit kısım gibi görünsede aslında en önemli noktalardan biri olmaktadır. Hazırlanan yemek özenle seçilmiş yemek takımı ile servis edildiğinde sofra hem daha şık hemde iştah açıcı bir görünüm kazanmaktadır. Misafirler için yemek sofrası hazırlarken daha şık ve estetik yemek takımı modelleri seçilirken günlük kullanım için daha çok spor şıklıkta ve kenarları daha oval, pratik kullanıma sahip modeller seçilmektedir. Kalabalık aileler için günlük yemek takımı 12 kişilik modeller oldukça kullanışlı olmaktadır. Renkli, desenli, sade birçok modelin bulunduğu yemek takımı modellerinden herkesin kendi tarzına uygun modeli seçerek keyifli sofralar hazırlaması mümkündür. Günlük 12’li yemek takımı içerisinde her bir parçadan 12 adet olmak üzere çorba kasesi, çukur yemek tabağı, servis tabağı ve tatlı tabağı bulunmaktadır.

12 Parça Porselen Yemek Takımı

Misafir ağırlarken hiç şüphesiz her şeyin mükemmel ve özenle hazırlanmış olması istenmektedir. Yemek sofraları da kuşkusuz ev sahibinin stilini ve misafirperverliğini yansıtan, deyim yerindeyse imzasını attığı bir alandır. Bu sebeple yemek takımı masanın tarzını yansıtacak en öncelikli unsurdur. Klasik, spor ve şık birçok farklı tarzı sofralara taşımak yemek takımı modelleri sayesinde oldukça kolay ve keyifli bir hale gelmektedir. Yemek takımı modelleri genellikle seramik ve porselen olmak üzere iki farklı gruptan oluşmaktadır. Porselen en kaliteli yemek takımı malzemesidir. Seramik daha kalın bir yapıya sahipken porselen daha ince, parlak ve pürüzsüz bir yapıdadır. Porselen yemek takımları estetik görünümleri ile her zaman şık sofraların vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır.

12 Kişilik Yemek Çeyiz Seti 

12 kişilik yemek takımı çeyiz seti her çeyiz yapan kişinin çeyizine aldığı oldukça kullanışlı bir yemek takımı setidir. Çeyiz alışverişi yaparken özenle seçilen eşyalardan biride hiç şüphesiz yemek takımı modelidir. Özenli ve şık sofralar kurabilmek için ihtiyaç duyulan yemek takımının modeline göre parça sayısı değişmektedir. Genellikle çeyiz için alınan yemek takımı modelinin çok parçalı olması istenmektedir. Çeyiz hazırlığında olanların en çok araştırdığı konulardan bazıları ‘ yemek takımında neler bulunur?, yemek takımı parçaları nelerdir?, çeyiz yemek seti içerisinde neler vardır? gibi sorulardır. 

12 kişilik yemek çeyiz seti olarak genellikle en kapsamlı olan 85 parça yemek takımları tercih edilmektedir. 85 parça yemek takımları içerisinde yemek takımı dışında 6 adet çay fincanı ve tabağı, 6 adet kahve fincanı ve tabağı, 2 adet kayık tabak, 1 adet büyük kayık tabak, 1 adet sosluk, 2 adet kürdanlık, 2 adet tuzluk, 2 adet biberlik, 1 adet çorbalık (kapaklı), 1 adet bol kase bulunmaktadır. Yemek takımı çeyiz seti sade, desenli, fileli, klasik ve spor birçok farklı modelde hazırlanmaktadır. Herkesin kendi tarzını yansıtacak bir yemek takımı çeyiz seti bulması mümkündür.

12 Kişilik Yemek Takımı Fiyatları 

Özenle hazırlanmış yemek masalarının en önemli parçası olan yemek takımları her evin ve mutfağın en değerli eşyalarından biridir. Birbirinden farklı şık tasarımlara sahip yemek takımı modelleri ile şık ve özenli sofralar kurmak son derece keyifli olabilmektedir. Gösterişli sofralar kurmak isteyenler için gold detaylı yemek takımları istenilen şıklığı yakalamak için ideal olmaktadır. Kare tasarımlı yemek takımlarıda son derece şık ve zarif parçalar arasında yer almaktadır. Klasik yemek takımı 12 kişilik modellerden spor modellere yada çizgili yemek takımı modellerinden çiçek motifli zarif modellere kadar çok geniş bir alana sahip olan yemek takımları farklı fiyat aralıklarında olmaktadır. 

12 kişilik yemek takımı fiyatları ürünlerde kullanılan üretim malzemeleri, boyutları, parça sayısı ve üretici markalara göre farklı fiyatlarla tüketiciye sunulmaktadır. Ucuz yemek takımı arayanlar için dönem dönem belli zamanlarda uygulanan indirimli yemek takımı seçenekleri avantaj sağlayabilmektedir. En uygun yemek takımı ve en pahalı yemek takımı genellikle yemek takımının üretim malzemesine göre değerlendirilmektedir. Her sezon yeni modellerin üretilip piyasaya sunulduğu yemek takımı modellerinden her zevke ve bütçeye uygun olacak bir takım bulmak son derece kolay olmaktadır. En iyi yemek takımı 2023 modellerinin olacağı yeni sezon ürünleri arasından seçim yaparak şık sofralara imza atmak mümkün olmaktadır.T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.