Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
Toplam 23 ürün bulunmaktadır.

Sahan Nedir?

Sahan, gerektiği zaman tava yerine kullanılan ve çok derin olmayan metal kaptır. Sahan içerisinde yemek ısıtılabilir, yumurta ve benzeri yiyecekler pişirilebilir. Aynı zamanda derinliği az olan bu kaplar, tabaklara benzer. Bunların yanı sıra sahanlar, mutfakların olmazsa olmaz ürünleri arasında yer almaktadır. Küçük ve oldukça da kullanışlı olan sahanlar bu özellikleri sayesinde çok fazla yer kaplamazlar. Birçok konuda da işe yarayan sahanların genel olarak üç boy olarak da satılan setleri mevcuttur. Yemek pişirmek, yemek ısıtmak ve artan yiyecekleri saklamak amacıyla pratik olan sahan ürünleri kullanılmaktadır.

Sahan için birçok çeşitten söz etmek de mümkündür. Renk seçenekleri ve işlevsel özellikleri bakımından sıklıkla tercih edilen sahanların pek çok seti vardır. Sahan takımı veya seti, kaliteli ve sağlam yapıları sayesinde uzun süre kullanım ve raf ömrüne sahiptir. Yumurta veya kahvaltılık pişirmek için de akla ilk gelen pişirme tavaları, sahan türleri olmaktadır. Ayrıca sahan türleri ve setleri konusunda merak edilen bir diğer noktada genellikle sahan fiyatları olmaktadır. Sahan tavası veya sahan tava fiyatları; özellik, boyut ve içeriklerine göre sahan fiyatları farklılık göstermektedir.

Sahan Çeşitleri

Sahan çeşitleri, kullanım amacına göre değişebilen türdendir. Yani ihtiyaca uygun olabilecek şekilde üretilmiş birçok sahan çeşidi vardır. Bu çeşitlerden en yaygın kullanılanlar; çelik sahan, yumurta sahanı, sahan seti çelik, döküm sahan, porselen ve emaye sahan türleridir. Aynı zamanda en kullanışlı sahan türlerinden biri de bakır sahan modelleridir. Yine teflon ve granit sahan modelleri de yaygındır. Peki, bu sahan türleri ne işe yarar? İşte sahanlar ve ne işe yaradıkları ile ilgili detaylar…

Döküm sahan: Eriyen demirlerin tava biçiminde tek parça dökülmesiyle elde edilen, yapısı itibari ile ısıyı uzun süre muhafaza edebilen ve ısıyı eşit dağıtan bir tavadır. Ayrıca diğer tava çeşitlerine göre döküm sahan, daha ağır ve kalın bir yapıdadır.

Küçük yumurta tavası: Özel olarak yumurta kaynatmak ve pişirmek amacıyla üretilmiş olan sahan modelidir. Çelik, bakır, döküm vb. gibi malzemelerle tasarlanmış birçok tava modeli vardır. Daha sağlıklı ve lezzetli yumurtalar pişirmek adına küçük yumurta tavası çeşitleri tercih edilebilir.

Yumurta sahanı çelik: çelik sahanlar genel olarak paslanmaz çelikten üretilmiştir. Mutfaklarda yaygın ve sık olarak kullanılan ürünlerin başında çelik sahanlar gelmektedir. Yapısı ve dayanıklı özellikleri sayesinde yumurta pişirmek için seçilebilecek en ideal ürünlerden biri çelik yumurta sahanıdır.

Granit Sahan

Granit sahan, yanmayan ve yapışmayan özellikleri ile yumurta, omlet gibi yiyeceklerin pişirilmesi için uygun olan bir üründür. Doğal malzemelerden üretilen granit ile yemek pişirmek sağlık açısından oldukça faydalıdır. İnsan sağlığı için uygun görülen yiyeceklerle temas etmesi durumunda hiçbir şekilde zarar vermeyen bir üründür. Yemeklerin lezzetine güç katan granit tavalar kolay kolay yıpranmaz ve uzun ömürlüdür. Aynı zamanda yapışmaz ve yanmaz özelliklerinden dolayı da sert temizleyicilerin kullanılmasına gerek kalmadan elde kolaylıkla temizlenebilen pratik bir mutfak üründür.

Granit sahan modellerinin de üçlü vb. gibi sahan setleri bulunmaktadır. Çeşitli ve leziz yemeklerin pişirilmesi için üçlü sahan seti sayesinde aynı anda tüm granit tavalar kullanılabilmektedir. Ancak burada önemli olan bir husus vardır. Granit tava seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Granit tavaların yapışmaz özelliğine bakılarak tercih edilmesi en çok sevilen pankek ve omlet gibi yiyeceklerin de kolaylıkla pişirilmesine olanak tanımaktadır. Üstelik granit sahanların da fiyat aralıkları oldukça uygundur.

Kapaklı Sahan

Kapaklı sahan, mutfaklarda sıklıkla pişirilen yemeklerin ertesi güne de kalması durumunda yemeklerin bozulmadan saklanması için üretilmiş bir sahan türüdür. Kapaklı olması sayesinde yemekleri taze olarak muhafaza etmektedir. Çünkü kapak, sahana tam bir şekilde yerleştirildiğinde ürün içerisindeki yemekler hava almadığından dolayı bozulmadan buzdolabı içerisinde saklanabilir. Bunun için uygun olan kapaklı sahan seti türleri mevcuttur. Ayıca farklı renk seçenekleri de vardır. En sık tercih edilen ise beyaz sahan modelleri olmaktadır. Hem estetik görüntüsü hem de birçok özelliği sayesinde bu sahanlar, uzun süre dayanır.

Sahan Seti

Sahan seti modelleri çeşitli sayılarla set haline getirilmiş ve büyük-küçük olarak üretilmiş ürünlerdir. Her bir sahan setinin kendine ait özellikleri ve set modelleri bulunmaktadır. Yaygın bir kullanım alanına sahip olan sahan setleri granit sahan seti, çelik sahan seti ve buna benzer daha pek çok saha setidir. Bu setlerin ne tür işlevlere sahip olduğu ise aşağıda kısa açıklamaları ile yer almıştır.

Granit sahan seti: Kullanıcıların tercih edebileceği en ideal sahan çeşitlerinden biridir. Yapısı gereği yemekleri sağlıklı ve oldukça da pratik bir şekilde pişirmektedir.

Çelik sahan seti: Doğru bir kullanım gerçekleştiğinde uzun ömürlü ve temizliği basit olan ürünlerdir.

Porselen sahan seti: Sert malzeme gerektirmeyen ve hassas bir şekilde temizlenmesi gereken üründür. Ateşli ocaklarda ise kısık ateşte ve ateşi ortalayarak kullanılan üründür.

Seramik sahan seti: Mikrodalga ve normal fırınlar üzerinde ısıtma yapabilme özelliğine sahip olan seramik sahan seti, sağlık açısından ideal bir üründür.

Teflon sahan seti: Özellikleri ve yapısı ile yoğun ilgi gören ve kullanışlı olan dayanıklı bir sahan setidir.

3’lü sahan seti: Farklı boyut ve ölçülere sahip olan üç adet sahan, aynı set içerisinde yer almaktadır.

Tava sahan seti: Farklı materyallerin kullanması ile üretilen sahan setidir. Ayrıca bu sahan tava seti, çeşitleri ise kullanıcı ihtiyacına göre belirlenmektedir.

Döküm sahan seti: Bu set içerisinde farklı boyutlarda sahanlar yer alır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.