Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Yorgan

Toplam 16 ürün bulunmaktadır.

Yorgan Çeşitleri

Yatak odasının stilini tamamlayan, günün stresini ve yorgunluğunun atılmasına büyük destek olan yataklarda, insan yaşamının en önemli ürünlerinden biri olan yorgan, uyku kalitesi için fazlasıyla önem arz etmektedir. Geçmişte aile büyüklerinin elleri ile hazırlamış olduğu, kalın ve sımsıcak tutan yün yorgan, günümüzde birçok yorgancı markasının ince işçilik ile üretmesiyle devam etmektedir. Günümüzde el yapımı yorganlar yerine daha çok hazır yorgan tercih edilmektedir. 

Yorgan çeşitleri, genel olarak bireylerin tercihine göre şekillenmektedir. Isı ve terletme ayarı bulunan yorganlar terletmeyen yorgan olarak bilinmektedir. Aynı zamanda yorganların çeşitli kalınlık dereceleri ve boyutları da bulunmaktadır. Bu nedenle birey öncelikle uykuda sağlanmasını istediği konforu düşünerek ürün seçimi yapmalıdır. Doğalgaz ile ısınan evler eskilere nazaran çok soğuk olmadığı için genel olarak en yaygın tercih elyaf yorgan ürünlerinden yana olmaktadır. 

Yorgan tek adet olarak alınacağı gibi yorgan takımı olarak da tercih edilebilir. Markalar tarafından birçok çeşidi ve modeli olan yorganların kumaş çeşitliliği de bol olmaktadır. Daha kaygan yapılı, pürüzsüz bir dokunuş tercih eden bireyler saten yorgandan yana seçim yapabilir. Artık farklı nevresimler kullanmaya gerek kalmadan, kendinden desenli yorganlar bulunmaktadır. Son zamanların en popüler ürünlerinden biri olan desenli yorganlar, stil olarak farklı yapıya sahip oldukları için de oldukça ilgi çeker. 

Yumuşak dokunuşlara ve soft yüzeylerden hoşlanan bireyler peluş yorgan tercihinde bulunmalıdır. Peluş yorganlar film izlerken, televizyon karşısında vakit geçirirken ya da soğuk balkonda gecenin keyfini çıkarırken de rahatlıkla kullanılır. Rahat bir kullanıma sahip olan ve dokulu yüzeyi ile insana sıcak hissettiren peluşlar, yorgan battaniye grubunun yerine geçen bir ürün haline gelmiştir. Farklı renkleri, tasarımları ve boyutları bulunduğu için her birey kendisine uygun yapıyı evine alabilir. 

Tek Kişilik Yorgan

Her evin ambiyansına ve yatağın şekline uygun bulunan tek kişilik yorgan, uyku halindeki bireylerin sağlıklı ve kaliteli bir deneyim yaşamaları için tasarlanmıştır. Tek kişilik yorganlar yatağın boyutlarına uygun tasarlanmaktadır. Daha çok çocuk ve genç yaştaki bireyler için kullanıma uygun olan tek kişilik yorganlar, kumaş ve doku çeşitliliği bakımından da oldukça zengindir. Son zamanların tüketim modası haline gelen bambu, rahat ve orta sertlikte yorgan tercihinde bulunacak bireylerin bir numaralı tercihi olacaktır.

Alternatifleri de bir o kadar güzel olan yorganlar pamuk, anti-stres, kaz ve yün olarak çeşitlenmektedir. Her markada farklı çeşitlere sahip olan yorganlar arasından en yaygın kullanıma sahip olan model  tek kişilik elyaf yorgan olmaktadır. Diğer yorganlara göre daha ince yapılı ve havadar olması sebebiyle en çok tercih edilen bu model aynı zamanda sürdürülebilir anlamda da oldukça önem arz eder. Vücudun ihtiyacına göre içi doldurulan elyaf yorganlar, modern tasarım ile buruşturularak desenli olarak da üretilmektedir. 

Elyaf yorganlar pürüzsüz yüzeye sahiptir. Tam konforlu bir istirahat sağlaması ve sıcak tutması için geliştirilen bu modellerin ölçüleri genel olarak 155 x 195 cm ebatlarında olmaktadır. Bireysel kullanım için oldukça rahat hissettirir. Anti-alerjik yapıları sayesinde alerjen bireyler için dost ürün olmaktadır. Özellikle solunum yolu ve ev tüyleri alerjilerine sahip olan bireylerin bu tip yorgan tercih etmeleri önemle tavsiye edilir. Temel sebebi ise belirli aralıklarla kurutma makinesinde havalandırma özelliğine uyumlu olan yorganlar, rahatlıkla makinede de yıkanabilir.

Yün Yorgan

Kış aylarının soğuk günlerinde, sıcaklığı daha fazla severler için en güzel seçenek yün yorgan olmaktadır. Özellikle evli çiftlerin bir numaralı tercihi olan çift kişilik yün yorgan, sıcaklığın ardından sunduğu konfor ile uyku deneyimini iyileştirmektedir. Yün yorganlarda hiçbir kimyasal madde ya da farklı bir karışım yapılmamaktadır. Dış yüzeyleri genelde pamuklu olmaktadır. Pamuk ve yün bir bütün olarak sunulduğunda, hissettirdiği sıcaklık aynı oranda artış gösterir. 

Yün yorganlar kulağa ne kadar kalın ve ağır gibi gelse de aslında oldukça ince yapılı ve hafif ürünleri de bulunmaktadır. Bireylerin tamamen kişisel tercihlerine göre seçim yapacakları yorganlarda aynı şekilde yün yastık isteyenler için de yastık yorgan seti mevcuttur. Temel bir yalıtım sağlayan yünler, ne kadar yoğun olursa olsun terletme yapmaz ve bunaltmaz. Sıcaklığı fazla verse de nefes alabilen yapısı sayesinde havayı dönüşümlü olarak kullanmaktadır.

Çift Kişilik Yorgan

Çift kişilik yorgan seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunmaktadır. Bunlar; kullanılacak yorgan hangi mevsim için tercih edilecek, hangi dolgu malzemesi uyku kalitesini arttıracak ve yatağın ölçülerine göre doğru ölçüde yorgan seçimi yapmak gibi konular yorgan seçimi için oldukça önemlidir. Öncelikle çift kişilik yorgan tek adet satın alınabileceği gibi yastık yorgan set halinde de satın alınabilir. Bu nedenle seçeceğiniz dolgu kumaşın aynı özelliklerini isteyen bireyler için büyük kolaylık olmaktadır. 

Yorganlar mevsime göre çeşitlenen ürünlerdir. Genel ola kış mevsiminde daha çok tercih edilen yün yorganlar yaz aylarında çok fazla tercih edilmez. Yaz mevsiminde de yorgandan vazgeçemeyen bireylerin ince yorgan yani yazlık yorgan tercih etmesi gerekir. Hafif, serin tutan ve yumuşak özelliklere sahip olan yazlık yorganların en önemli özelliği nefes alabilen yapıya sahip olmalarıdır. Yaz aylarında hangi ürün tercih edilirse edilsin belirli bir noktaya kadar terleme olur. Bunun önüne geçmenin en doğru yolu havadar özellikli ürünler tercih etmektir. 

Yorgan çift kişilik denildiğinde tek ölçüye sahip gibi dursa da normal şartlarda oldukça çeşitli ölçülerde bulunmaktadır. En yaygın kullanıma sahip olan ölçü ise 195 x 215 cm olmaktadır. Orta boy çift kişilik için yorgan ölçüsü ideal oranda bu şekilde olmaktadır. Özel yatak yaptıranlar ya da daha büyük yatağa sahip olan bireyler king size yorgan tercih etmelidir. King size ya da battal boy yorganların ölçüleri 235 x 215 cm olmaktadır. Özel ölçülere sahip yorganlar normal boyutlarda kullanmaya elverişli değildir. 

Kışlık Yorgan

Kışlık yorgan, daha çok sıcak seven bireylerin tercih ettiği ürünler olmaktadır. Kışlık yorgan denildiğinde ilk akla gelen yünlü ürünler olmaktadır. Sadece ısı alışverişi değil aynı zamanda sağlıklarına önem veren bireylerin bir numaralı tercihi olmaktadır. İçerdiği doğal yünler sayesinde hafif ağır olması ve insan vücuduna yaptığı ufak bir basınç sayesinde bedende rahatlatıcı bir etki bırakır. Stresin azalmasını sağlıyor ve rahat nefes alma konusunda da oldukça yardımcı oluyor. 

Yorgan Fiyatları

Yorgan fiyatları, malzeme yapısına, dış yüzeyine, boyutuna ve markasına göre çeşitlenmektedir. Aynı zamanda normal beyaz yorgan ile renkli yorgan arasında da görsel bir fark olduğu gibi fiyat farkı da bulunmaktadır. Kullanılan malzemeye göre elyaf yorgan fiyatları,  yün yorgan fiyatları kategorisine göre daha uygun fiyatlı olmaktadır. Elyaf yorganlar bir nevi sentetik hazır yorgan fiyatları ile aynı olmaktadır. Malzeme fark etmeden sadece boyut farkından dolayı çift kişilik yorgan fiyatları,  tek kişilik yorgan fiyatları grubuna göre daha pahalı olmaktadır.  

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.