Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Çöp Kovası

Çöp Kovası Modelleri

Ev ve ofis çöp atma kullanımına uygun formlarda üretilen çöp kovaları, işlevsel ürünler sınıfına girmektedir. Farklı materyaller, boyutlar, renkler ve özelliklerle tasarlanan çöp kovası modelleri mutfaklardan, banyolara ve hatta çalışma odalarından, ofislere, AVM’lere, hastanelerden ve okullara kadar aile içi veya kalabalık alanların atıklarını ortadan kaldırmaktadır. Küçük çöp kovası, orta ve büyük boy çöp kovası çeşitlerine piyasalarda mağaza veya e-ticaret sitelerinin konforlu imkânları ile ulaşılmaktadır. 

Günlük hayatta insanların yaşamlarını kolaylaştıran eşyalar arasında yer alan çöp kovası, pratiklik ve düzen sağlamak amacıyla üretilmektedir. Çöp kutusu için uzmanlar insanların sağlıklı yaşamaları konusunda önemli bir yere sahip olduğunu vurgulamaktadır. Çöp sepeti her gün hijyenine dikkat edilmesi ve mikrop tutmayan, bakteri üretmeyen kaliteli plastik çöp kovası, demir çöp kovası ve çelik çöp kovası tercihlerinin yapılması önerilmektedir. Sağlıklı yapısı kadar bulunduğu mekânın görselliğini de bozmayan gri çöp kovası, siyah çöp kovası, mermer desenli çöp kovası ve de beyaz çöp kovası gibi modeller kullanıcıların zevkine göre tasarlanmaktadır. 

Günümüzde ortaya konulan ve piyasalarda yer edinen her ürün zaman içerisinde farklı özellikler eklenerek veya çıkarılarak kişilerin kullanımına göre gelişmektedir. Bu durum çöp tenekesi modelleri için de geçerli olmaktadır. Mini çöp kovası ve büyük çöp kovası seçenekleri incelendiğinde raysız klasik modeller yanında raylı, kapaksız ya da kapaklı çöp kovaları gibi ürün çeşitliliği gözlenmektedir. Hatta kapaklı çöp kovası dizaynlarının sensörlü yani otomatik çöp kovası son teknoloji sistemlerini bireylere sunmaktadır. Yeni nesil teknoloji sayesinde elektronik çöp kovası diye de geçen bu ürünler artık birçok yerde görülmektedir. 

Çöp kovası modelleri dış mekân çöp kovaları ve iç mekan çöp kovaları gibi ana kategorilere ayrılmaktadır. Döner kapaklı, pedallı, endüstriyel çöp kovaları, ofis tip ve ev tip yanında evlerde de banyo ve mutfak çöp kutuları diye de ayrılmaktadır. Dış mekân çöp kovaları da park, bahçe, apartman ve bina girişlerinde hacimce büyük kapasite kullanımına uygun görülmektedir. Örneğin döner kapaklı çöp kovaları, dış mekânların sigara izmaritleri ve kullan-at gibi çöplerin atılmasına uygun düşünülmektedir. Bütün bunların yanında çöp torbalarının kaymasını engelleyen kilit sistemlerin de hemen hemen bütün çöp kovalarında var olması pratiklik yaratmaktadır. Kısaca hayatın her alanında ve yerinde insanların karşısına çıkan farklı çeşitlerdeki çöp kovaları, konforlu kullanım sunarak pratik çözümler üretmektedir. 

Mutfak Çöp Kovası

Mutfak çöp kovası evlerin temiz ve düzenli bir görünüme sahip olması yanında kötü kokuların yayılmasını da engelleyerek kullanışlı olduğunu ispatlamaktadır. Evlerde her gün düzenli yemek pişirildiği, salata yapıldığı ve meyve tüketildiği düşünüldüğünde mutfak çöp kovalarının ne kadar gerekli ürünler olduğu fark edilmektedir. Farklı formlarda tasarlanması sayesinde de mutfak içlerinde farklı yerlerde rahatça konumlandırılmaktadır. 

Örneğin mutfak dolap içi çöp kovaları ile bu ürünlerin hiç yer kaplamadığı ve görünmediği onaylanmaktadır. Bunun yanında tezgâh üstü minik modellerinin de dekorasyona uygun hoş tasarımları ile mutfak içine ayrı bir ahenk kattığı söylenmektedir. Mutfak çöp kutularının askılı, dokunmatik, döner kapaklı, klik, pedallı, raylı, sallanır, sensörlü ve yutan olarak kendi içinde ayrılan seçenekleri, kişilerin kullanım istediğine göre seçme olanakları da sunmaktadır. Mutfak çöp kovalarının boyutları da tezgâh üstü modellerin 3 litre hacminden, dolap içi çöp kutularının 25 litre hacmine kadar geniş bir skalaya sahip olduğu da bilinmektedir. 

Mutfak çöp kovalarının sınırsız alternatifliliğine görsel seçeneklerinin de eklenmesi işlevselliği kadar müşterilerde memnuniyet yaratmaktadır. Desenli ve renkli modellerinin modern tasarımları yanında düz, klasik görüntüleri de mutfak için bütünlüğü korumaktadır. Mermer desenlerinden, çiçekli motiflerine kadar kavanoz ve gıda saklama kaplarının ile benzer halleri mutfak içi kombinlerin tamamlanmasına ve göz zevkine hitap etmede katkı sağlamaktadır. Metal, hasır ve plastik gibi farklı malzemelerden üretilen mutfak çöp kovaları her dönem evlerin kurtarıcı eşyaları arasında yerini almaktadır. 

 

Pedallı Çöp Kovası

Pedallı çöp kovası evde, iş yerinde, banyo ve mutfak gibi alanlarda kullanılan iç mekân çöp kovalarının en kullanışlılarından bir olduğu söylenmektedir. Ayaklı çöp kovası diye de isimlendirilen bu ürünler, alt taraflarında kapağın açılmasını sağlayan aparatları sayesinde çöpe el değmeden atıklardan kurtulma olanağı sunmaktadır. Pedallı çöp kutusunun altında bulunan aparata ayak ucuyla dokunulması çöpün kapağının açılmasına yeterli gelmekte ve böylece ellerde çöpler var iken pratik bir kullanım yaşanmaktadır. Bu konfor sayesinde de çöp kovası araması yapan kişilerin filtrelemelerine sıklıkla takılmaktadır.

Pedallı çöp kovalarının genelde çelik kullanılarak üretildiği ve pedal basma, alt çember ve iç aksamında ise kaliteli kalın plastik tercih edildiği bilinmektedir. İçinden çıkan iç kovası sayesinde hızlıca temizleme imkânın yaratılmış olması yanında, çöp poşetinin bu kovasına sabitlenmesi ve arka kısmında bulunan tutamacı gibi birçok kullanım özelliğinin varlığı pedallı çöp kutusunu her zaman bir adım öne çıkartmaktadır. Bir de açılan yaylı kapak mekanizmasının işlevselliğine artı olarak havalı görünmesini de desteklemektedir. Yemek hazırlanırken çıkan çöplerin hızlı biçimde çöp kovasına girmesi pedallı çöp kovası kullanımı ile mümkün olmakta ve kapak tasarımları ile pedallı çöp kovaları koku yaymama görevini de layıkıyla yerine getirmektedir. 

Metal Çöp Kovası

Metalın parlak ve canlı görünümünüm metal çöp kovası için de geçerli olduğu birçok kullanıcı tarafından bilinmektedir. Estetik görünümü yanında dayanıklılığı da tescillenmiş olan metal çöp kovaları, darbelere karşı sağlam duruşu ile de övgüleri hak etmektedir. Kaliteli malzeme kullanımı ile piyasalarda yer alması, paslanmaz çöp kovası unvanını da üstlenmesine zemin hazırlamaktadır. Sağlıklı bir malzeme olan paslanmaz metalden üretilen çöp kovalarından geniş kullanım alanı ürünleri diye bahsedilmesi de yerinde olmaktadır.

İşte bu yüzden lavabo altı çöp kovaları ile banyo çöp kutularının çoğunun metalden üretilmesinin nedeni de kolay hijyen sağlayan ürün klasmanında olmasından kaynaklanmaktadır. Metal çöp kovaları gösterişli dış aksamları, ağır duruşu ve farklı renk seçenekleri yanında ergonomik tasarımları ile de her dönem iç mekân çöp atma ihtiyacı karşılamaya devam etmektedir. Metal ürününün yansıyan ayna görünümü şık olması yanında metal çöp kovaları nötr bir görünüm sağladığı için de günümüz mutfak ve banyo dekorasyonlarının birçoğuna uyum sağlamaktadır. 

Çöp Kovası Fiyatları

Çöp kovası fiyatları incelendiğinde çoğu ürünün bütçe dostu olduğu tespit edilmektedir. Pek kişinin çeşitli mekân ve alanlarda kullandığı, avantajları ve özellikleri ile hayatı kolaylaştıran çöp kovaları fiyat konusunda da kişilere zorluk çıkartmamaktadır. Böylece çevreyi, yaşam alanlarını ve hatta dünyayı temiz tutmak açısından önem arz eden çöp kovasının erişim avantajı da bulunmaktadır. 

Çöp kovası fiyatlandırılmasında seramik ve de metal gibi diğer malzeme üretimlerine sahip çeşitlerinde bir tık ücret farklılığı kendini göstermektedir. Bunun yanında bazı modellerinin otomatik, sensörlü veya akıllı çöp kovası diye nitelikler taşıması diğer muadillerine göre etiket rakamlarında fark yaratmaktadır. Bu ürünlere sahip olmak isteyen kişilerin mağaza veya e-ticaret sitesi kampanyalarına ve indirim fırsatlarına dikkat etmesi de tavsiye edilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.