Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Tepsi

Toplam 23 ürün bulunmaktadır.

Tepsi Modelleri

Yiyecek ve içecek servisinin balıca ürünü tepsi, birbirinden şık ve farklı modelleri ile mutfaklarda yer almaktadır. Çoğu mutfakta bir şey taşıma dışında da tezgâhta duvara dayatılan tepsi çeşitleri, hoş bir dekorasyon malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Tepsi modelleri içinde klasikleşmiş çelik tepsi ilk sırayı almakta ve onu ahşap, bambu, demir tepsi, porselen, plastik, metal tepsi ve cam tepsi modelleri takip etmektedir. Çelik olan modeller paslanmaz tepsi statüsüne sahip olmasından dolayı uzun yıllar kullanılmaktadır. Servis tepsisi çeşitleri üretim materyalleri dışında küçük, orta ve büyük tepsi boyutları ile de bilinmektedir. 

Konukseverliği ile bilinenlerin evinde boy boy ve desen desen bulunan tepsi modelleri misafirlere yapılan ikramlar kadar önem taşımaktadır. Ailecek yapılan hafta sonu kahvaltısından sonra içilecek kahvelerin desenli, stil sahibi ve yuvarlak tepsi içinde ikram edilmesi de ayrı bir keyif taşımaktadır. Özellikle kahve tepsisi seçeneğinin konseptlere uygun renk ve figür sahibi olması ev sahibinin de zevkini yansıtmaktadır.  Kış sezonunda kullanılan kırmızı, beyaz ve yeşil tepsiler hoş görüntüler sergilerken, yazın da beyaz, mavi veya lacivert renk ve desenli tepsiler evlerde Bodrum havası estirmektedir. Kolay kolay yıpranmayan, kırılmayan, pasa veya leke tutmayan kaliteli tepsiler düz beyaz veya düz siyah tepsi tercihleri ile de göz doldurmaktadır. 

Servis tepsisi modelleri, evde akşam yemeği hazırken ya da film gecesine içecek taşırken pratik çözümler üretmektedir. Böylece misafir sunumlarında ve günlük kullanımda ön plana çıkan tepsi modellerinin günlük hayatı kolaylaştırdığı netleşmektedir. Kişisel zevk ve beğeniler dikkate alınarak tercih edilen tasarımlarla özel davetlerde kişisel tarzların yansıtılmasına da olanak sağlamaktadır. Kullanım amaçları, ihtiyaçlar ve kişisel stiller dikkate alınarak tasarlanan tepsi modelleri arasından seçim yapmak da bir o kadar zor olmaktadır. Bu yüzden geniş ürün yelpazesine sahip ürün gamında bulunan tepsilerden her evde onlarca bulunmaktadır. 

En Şık Tepsiler

Oval, kulplu, kare veya yuvarlak gibi farklı formlarda hazırlanan zarif dokunuşlar, şık tepsi modelleri üzerinde kendini göstermektedir. Ayrıca kız isteme törenlerinin olmazsa olmazı gümüş tepsi, ilk defa bir araya gelen ailelerin mutluluklarına tanıklık etmektedir. Özel anlara eşlik eden şık tepsi çeşitleri arasında yer alan aynalı tepsi modelleri, söz merasimlerinde yüzük taşıma tepsisi olarak da adlandırılmaktadır. Ayrıca aynalı tepsilerin üzerine bu özel merasim için genç çiftin isimleri de yazdırılmakta ve böylece aynalı tepsi, ömür boyu saklanacak bir hatıra olmaktadır. 

Türk kültürünün vazgeçilmez bir objesi olan tepsi mutfaklardan, oturma odalarına ve salonlara kadar hem sunum hem de süs eşyası statüsü taşımaktadır. Yaşam alanlarında dekor tepsi kullanımı banyolarda da kendisini göstermektedir. Tasarımları herkes tarafından beğeniyle karşılanan şık tepsilerden mermer tepsiler, ferforje, dantel ve pirinç tepsiler sehpa, konsol ve mutfak masalarında yerlerini alırken, seramik tepsiler de duvarlarda pano olarak farklı bir tarz oluşturmaktadır. Banyolarda ise hasır, rattan, tahta ve bambu tepsi modelleri doğal halleri ile rustik stillere katkı sağlamaktadır. Şık tepsilerin içine yerleştirilen mumlar ve kuru çiçekler bir anda bulunduğu mekânın atmosferine zarafet getirmektedir. 

Şık tepsilerde tepsi seti olması avantaj sağlamaktadır. Genelde 2’li olan tepsi setleri küçük ve ondan büyük boyutları ile satışa sunulmaktadır. İstenirse kalabalık misafirleri ağırlarken iki adet aynı renkten ve malzemeden olan farklı ebatlardaki tepsiler aynı anda kullanılmakta ya da istenirse küçük tepsi kahve ve büyük tepsi çay servislerine yardımcı görevini üstlenmektedir. Şık tepsi setlerinde işçiliğin ön plana çıktığı bakır tercihi farklı görünümleri ile mutfaklara otantik bir hava da katmaktadır. 

Çay Tepsisi

Çay tepsisi çok aranan ve satılan modeller arasında yerini alırken, eve gelen misafirlere şık çay tepsileri ile demini iyi almış mis kokulu çaylar ikram edilmektedir. Çelik çay tepsisi bu ürün skalasında akla gelen ilk model olmanın yanında geçmişten günümüze taşınan dantel örtülerin de bu tepsiler içinde yer alması halen gündemini korumaktadır. Ayrıca çay tepsisi çelik sağlam yapısı ile de yıllarca servis işini başarı ile yapmaktadır. Çay tepsisi modelleri çayı içinde taşırken beklenmeyen kazaları önlemek adına ekstra destek için bir üst tutamağa sahip şekilde tasarlanmaktadır. 

Çay tepsi seti çeşitleri de piyasalarda 13’lü modellerinden 40 parçalı seçeneklerine kadar yerini almaktadır. 6 adet çay bardağı, tabağı ve çay tepsisi şeklinde düşünülmüş çay tepsi setlerine alternatif çay kaşıkları, şekerlik ve şekerlik kapağı ile minik şeker maşası gibi ürünlerde eklenmektedir. 12 bardağa kadar çıkabilen çay tepsi setleri hem kalabalık aileler için önemli bir ihtiyaç olmak da hem de sık sık kalabalık misafir ağırlayanların çay servislerini yapmalarına destek çıkmaktadır. Her konuda görselliğe önem verenlerin tercihi olan bu setlerin çay bardakları da tepsi üzerindeki motifleri ile uyum sergilemektedir.

Çay tepsilerinin ölçüleri de içinde taşıdığı çay bardaklarının sayısıyla doğru orantıda artmaktadır. Piyasalar incelendiğinde çay tepsisi boyutlarının 35x22.5x4.5 cm, 50x25 cm ve 42x31 cm olduğu bilgilerine ulaşılmaktadır. Genelde metal ve tutma kulpları da metal olan çay tepsilerinin düz sade modellerin yanında, ortası ve kulpları varaklı ya da sadece kulpları varaklı gibi seçenekler kullanıcıların zevkine bırakılmaktadır. Ayrıca son sezonlarda ortası desenli çay tepsileri de ilgi çekmektedir. Böylece ısıya dayanıklı, leke tutmayan çay tepsileri farklı zevklere hitap etmeyi de bilmektedir. 

Sunum Tepsileri

Son yıllarda özellikle sosyal medyanın günlük yaşamlara entegre olması ile sunumluk tepsi modelleri popülerliğini arttırmaktadır. Küçük tepsi boyutlarında olan sunumluk tepsiler rustik, modern ya da vintage tarzlara hitap etmekte ve kare, dikdörtgen hatta kalp ve prizma şeklinde bulunan formları ile de mükemmel sunumlara olanak sağlamaktadır. Tek kişilik sunum tepsileri demir, bambu, gümüş, bakır, aynalı, seramik, metal sunum tepsisi yapısında ve gold, silver, damalı, ekoseli, çiçekli gibi geniş görüntü çeşitliliği ile mağaza raflarından keyifli anlara taşınmaktadır.  

Sunum tepsileri diğer tepsilere oranda daha ufak boyutlarda tasarlanmaktadır. 23x33 cm, 24x24 cm, ve 30x22 cm gibi küçük ölçülere sahip sunum tepsilerinin tek kişilik sunumlardan 3 kişilik sunumlara kadar iştah açıcı görsellikler oluşturduğu vurgulanmaktadır. Dekoratif ikramlara zemin hazırlayan sunum tepsileri, kahve fincanları ile uyum yakalamakta ve minik ikramlıkları da taşımaktadır. Sunum tepsileri görsel güzelliğinin yanında kullanıldığı mekânlara kazandırdığı tarz ve karakterlerle mutfakların şıklığını tamamlamaktadır. 

Tepsi Fiyatları

Tepsi fiyatları çeyiz, ev ürünü mağazalarında ve e-ticaret sitelerinde farklı seçenekler sunmaktadır. Markasına, kalitesine, üretiminde kullanılan materyaline, boyutuna kadar bir faktör tepsi fiyatlarını etkilemektedir. Geniş ürün gamına sahip bir ürün olan tepsiler, her bütçeye uygun tercihler ile müşterileri memnun etmektedir. Böylece evlilik hazırlığı içinde olan kişiler “nişan tepsisi fiyatları” ve gümüş tepsi fiyatları” araması yaptıklarında çıkan sonuçlardan cüzdanlarına göre seçimler yapmaktadır. 

Bilinen ve kaliteli markaların tepsi fiyatları incelendiğinde etiket rakamlarının farklı olduğu gözlenmektedir. Uzun ömürlü ve şık ürün arayışı içinde olanlar ise bu markaların tepsilerini ve tepsi setlerine kampanyalar ve indirim fırsatları dâhilinde zorlanmadan almaktadır. Her mutfakta boy boy, desen desen bulunan tepsiler uygun ürün klasmanında satılmakta ve müşterilerin de keyfini yerine getirmektedir. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.