Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Kupa Bardak

Kupa Bardak Nedir?

Kupa bardak, mutfak ürünleri içinde önemli bir ürün olmasının yanında, günlük yaşamda iş yerinde, evde kullanımı yaygın olan bir ögedir. Kupa bardak, çay ve kahve başta olmak üzere sıcak içecekler için tercih edilen eşyalardan biridir. Kişisel kullanımın yanı sıra hediyelik olarak da akla çok gelen seçeneklerden olan kupa bardak, farklı boyut, tasarım ve konseptiyle farklı beğenilere hitap eden geniş alternatifler barındırmaktadır. Kupa bardakların tasarımlarında, sade modellerin yanı sıra desenli ve baskılı modeller de ilgi görmektedir. Harfli kupalar, çiçekli kupalar, fotoğraf baskılı kupalar ilgi gören tasarımlar arasındadır. Kupa bardak renkleri içinde, herkes için farklı seçenekler öne çıkarken siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve sarı kupa bardaklar en çok tercih edilen renk seçenekleri içindedir. 

Renk seçenekleri geniş olan kupa bardak, tüm sofra dekorasyon düşünceleriyle uyum içinde alternatifler barındırmaktadır. Ebat, renk ve desen olarak binlerce ürünün yer aldığı kupa bardak modelleri her beğeni tarzına hitap etmesiyle öne çıkmaktadır. Kaliteli malzemeden üretilmiş ve tasarımıyla da tarzı yansıtan modeller, uzun yıllar boyu kullanılabilecek eşyalar arasında yer almaktadır. 280 mililitre gibi küçük kupaların yanı sıra 500 mililitre gibi geniş kapasiteli kupa modelleri hem günlük kullanım hem de hediyelik eşya tercihinde ön plandadır. Evde ya da iş yerinde tercih edilebildiği gibi konuklar için özel sunumluk tasarımlar da barındıran kupa veya su takımı modelleri, mutfak gerecinin ne kadar yaygın bir kullanım alanı olduğunu göstermektedir. 

Porselen ve cam ağırlıklı üretilen kupa modelleri, şık bir konsept içermesinin yanı sıra sağlıklı olmasıyla da tercih edilmektedir. Kolay bir şekilde temizlenebilen, makinede yıkanabilen kupa modelleri pratik kullanımı, farklı kapasiteler içerebilen büyük ve küçük modeller sunması ile öne çıkmaktadır. Uzun ömürlü mutfak ürünleri içinde yer alan kupa modelleri, geniş desen seçenekleriyle de tercih edilmektedir. 

Kupa Bardak Modelleri

Zarif ve şık görünümünün yanı sıra kullanım kolaylığı ile öne çıkan kupa bardak modelleri, birçok alanda tercih edilmektedir. Çay kupası, kahve kupası gibi amaçlarla tercih edilebilen kupalar su, meyve suyu ya da bitki çayı için de kullanılmaktadır. Her beğeniye hitap eden seçenekler barındıran kupa bardaklarda, üretim materyalinin yanı sıra tasarım ve diğer konulara göre farklı modeller öne çıkmaktadır. Kupa takımı modelleri arasında, en çok ilgi gören modeller şu şekildedir:

  • Harfli kupa

  • Mug kupa

  • Baskılı kupa bardak

Harika baskı modelleri ile kişiselleştirilebilir bir ev eşyası olan kupa bardak modelleri içinde, harfli kupa bardaklar trend ürünler arasında yer almaktadır. Mug kupa, içeceğin sıcak tutulması ihtiyacına hitap eden bir çözüm sunarken diğer baskılı kupa bardak modelleri ise fotoğraf ya da bir simge içerebilmesiyle hediyelik olarak da tercih edilebilmektedir. 

Kupa bardak modellerinde üretim formuna göre iki seçenek öne çıkmaktadır. Porselen kupa ve cam kupa bardak bu modeller içinde bulunmaktadır. Porselen kupa bardak, porselenin göz alıcı formunu sunması ve dayanıklı yapısı ile öne çıkmaktadır. Cam kupa bardak ise her dönem kullanılabilecek dayanıklı ve şık bir mutfak gereci olarak tercih edilmektedir. Bardak kupa modellerinde, tekli olarak tercih edilebilen ürünlerin yanı sıra kupa seti modelleri de ilgi görmektedir. Tasarım, baskı ve renk konsepti olarak öne çıkan kupa bardak seti hem günlük kullanım için hem konukları ağırlarken şık bir sunum yapmak amacıyla tercih edilebilir. 

Kupa Bardak Özellikleri

Ev ve iş yerlerinde keyifle kullanılan kupa bardak modelleri, içerdikleri özelliklerle pratik ve keyifli bir kullanım sunmaktadır. Trend tasarımlar içermesi ile öne çıkan hem sade hem desenli modelleri ilgi gören kupa bardaklar, sıcak ve soğuk içecekleri keyifle tüketmek için tercih edilen seçenekler. Sunum tabakları gibi misafir sunumlarında da yer alan kupa bardakların özelliklerinden model skalasının geniş olması, kolay temizlenebilmesi, pratik kullanım sunması öne çıkanlar arasındadır. 

Kupa bardaklar, üretim materyali olarak seramik, cam ve porselen bardak modelleri ile öne çıkmaktadır. Camdan ve porselenden üretilen bardaklar, sağlıklı olması ile kaliteli seçeneklerdendir. Öte yandan porselen ve camın sağlam yapısı, yıllar boyunca kullanıma müsade eden bir durumdur.

Renk tonu olarak geniş bir renk paleti sunan kupa modelleri, aynı zamanda her beğeni tarzına hitap etmesiyle öne çıkmaktadır. Beyaz kupa bardak seçeneklerinin yanı sıra ara renklerdeki modeller de farklı konseptlerle uyum sağlamaktadır. Desenli ve baskılı kupa bardak modelleri ise kupa bardakların kişiselleştirilebilir yönünü ön plana çıkarmaktadır. Özellikle hediyelik kupa bardak modellerinde özel baskılar, güzel bir hatıra ve pratik kullanım sunan bir ürün olması ile tercih edilmektedir. 

Seramik kupa bardak modellerinde kapasite, önemli konular içinde yer almaktadır. Büyük kupa bardaklarının kapasitesi 500 mililitreye kadar çıkması ile ihtiyaçlara hitap etmektedir. Bununla birlikte kupa bardak modellerinde, 280 mililitre ve altındaki küçük modeller de ilgi görmektedir. 

Kupa Bardak Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kupa bardak, doğru özelliklere sahip bir model tercih edildiğinde uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım sunan ev eşyaları içindedir. Bununla birlikte kupa bardak satın alırken dikkat edilecek konular önem taşımaktadır. 

En çok dikkat edilecek konu, bardağın satın alınma amacına göre seçim yapmaktır. Günlük kullanım için satın alınan bir kupa bardak ile misafir sunumları için satın alınan kupa bardak seti, farklılık gösterebilmektedir. 

Kupa bardakların porselen, cam ve seramik formu, ürünün dayanıklı olmasını sağlayan önemli bir kriterdir. Kupa bardak alırken dikkat edilecek diğer bir nokta da kaliteli, sağlam bir biçime sahip olan model seçmektir. Darbelerde kolay bir şekilde zarar görebilen modeller kullanımda sorun yaratan konular içindedir. 

Kupa bardak tasarımları çeşitlilik içermesinden ötürü, bardak modelleri içinde tercih yaparken ihtiyaca göre çok rahat seçim yapılabilmektedir. Kişiselleştirilmiş, özel bir hatıra olarak satın alınacak kupa bardaklarda, harfli kupa bardak ya da fotoğraf baskılı kupa bardak tercihi ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte sade renkli, minimalist desenli kupalar da ilgi gören temalar arasındadır. 

Bardaklar, kullanım kolaylığı ile öne çıkarken temizlik süreci de oldukça pratiktir. Bulaşık makinesinde yıkanabilen kupa bardak modellerinde hem cam hem de porselen modeller gönül rahatlığıyla makineye atılabilir. Bununla birlikte hediyelik olarak tercih edilen baskılı, fotoğraflı kupa bardak modellerinde spesifik temizlik talimatları mevcutsa kontrol edilmelidir. Bunun nedeni, bazı bardaklarda belli yıkama standartlarının takip edilmesi baskı kalitesinin daha uzun süre kalmasını sağlamaktadır. 

Kupa Bardak Fiyatları

Kupa fiyatları çeşitlilik gösteren kupa bardak modellerinde geniş bir aralığa sahiptir. Kupa bardak tasarımları, içerdikleri geniş skala ile uygun fiyatlı ve indirimli modeller içerebilmektedir. Bununla birlikte fiyatı etkileyen kriterler mevcuttur. Bu kriterler içinde, bardağın büyüklüğü ilk sırada yer alabilir. Büyük kupa bardak seçenekleri, formundan ötürü fiyat ortalamasının küçük bardaklara göre yüksek olduğu modellerdir. 

Kupa bardak fiyatları üzerinde etkili olan diğer bir konu da baskıdır. Düz renkli sade kupa bardak modellerinin fiyat ortalaması, baskılı modellere göre daha uygun olabilmektedir. Tasarımsal detaylar, baskı kalitesi ve diğer faktörler kupa bardak satın alırken bütçe konusunda dikkate alınabilecek konular içindedir. Kupa bardağın tekli ya da set olarak satın alınması da bardak fiyatlarını etkileyebilmektedir. Tekli kupa bardak modellerinin birim fiyatı kupa bardak setlerindeki birim fiyata göre daha yüksek olabilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.