Sepetim
Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :

Tava Seti

Kendi mutfağında şefe dönüşenlerin en büyük yardımcılarından biri olan tava pek çok çeşidi olduğu vurgulanmaktadır. Tavalar arasında üretimlerinde kullanılan materyaller ve boyutları kadar ikili ve üçlü satılan tava seti de ilgi uyandırmaktadır. Pişirilen her yemeğin tavasının farklı olduğu düşünülürse soslardan ana yemeklere kadar birçok lezzetin yapımında set tava modelleri mutfaklarda kurtarıcı niteliği taşımaktadır. Evlenenlerin, yeni ev kuranların ya da tavalarını güncellemek isteyenlerin tercihi olan takım tava çeşitleri, aynı anda muhteşem lezzetlerin hazırlanmasına katkı sunmaktadır. Tava setleri arasında en çok tercih edilen ikili tava seti, üçlü tava seti ve 4’lü tava seti modelleri et tavası, yumurta tavası ve yemek tavası gibi nice özellikleri göstermektedir.

Tava seti tercih edeceklerin dikkatini çeken konulardan biri set içi ürünlerin kapaksız ve kapaklı tava seti şeklinde piyasalarda yer almasıdır denilmektedir. Bir tava setinin kapaklı ya da kapaksız olması set içi ürün sayısını da belirlemektedir. Kapaklı tercih edilen tava set ürünlerinin yemekleri kendi buhar ve suyu ile pişmesini desteklediği de bilinmektedir. Üretim materyalinin önemi de vurgulanan tava setlerinde her bir malzemenin gıdaları ayrı şekilde pişirdiği bilinmektedir. Yapışmaz tava statüsü taşıyan teflon, granit ve seramik tava seti yanında döküm tava seti harika et yemeklerine imzasını atmaktadır. Tava seti tercihinde kapaklı döküm tava modelinin gıdaların lezzetini ve vitamini kendi içine hapsetmesine olanak sunduğu gözlenmektedir.

Bütün bunlarla beraber tava setlerinin içerisinde bulunan pişirme ürünlerinin boyutları hakkında bilgilendirme yapmak gerekmektedir. İkili tava setlerinde küçük tava ve büyük boy tava olduğu fark edilirken, üçlü tava setlerinde ise küçük, orta ve büyük tavalar boy göstermektedir. Piyasaya göre ufak ölçülere sahip küçük tava seti tek kulplu ya da iki kulplu tava fonksiyonu ile üretilmek ve genelde ölçüleri 14 cm, 17 cm ve 21 cm olmaktadır. Bir tava setinde küçük tava ölçüsü 16 cm, 18 cm ve 20 cm boyutu gösterirken büyük tava ölçüsü ise 28 cm, 30 cm, 32 cm ve 36 cm kapaklı tava ölçülerini göstermektedir. Farklı boy ve derinliklerde üretilen tava setleri mutfakta harikalar yaratmak isteyen birçok kişinin ilk tercihleri arasına girmektedir.

Teflon Tava Seti

Teflon tava setleri içerisinde yer alan değişik ebatlar sayesinde ailenin pazar kahvaltısına lezzetli omletler yapılırken, yemeğe gelen misafirlere lezzetli sunumlar da hazırlanmaktadır. Teflon tava setlerinde yapışmazlık özelliğinin en üst seviyede olması sayesinde yemeklerin pratik ve kısa sürede pişmesine zemin yaratılmaktadır. Teflon tavalar ergonomik yapısı ve farklı renkler taşıyan dış yüzeyleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca teflonun kolay temizlenme yapısı yemeklerden sonra mutfak işlerinin hızlıca bitirilmesine olanak sunmaktadır. Teflon tava seti günlük yaşamda en çok tercih edilen tava seti modeli statüsünü de taşımaktadır.

Granit Tava Seti

Granit tava seti gün geçtikçe popülerliği artan mutfak pişirme araç-gereci grubunda kendisini göstermektedir. Yanmaz yapışmaz tava ismiyle de piyasalarda kolayca bulunan granit tava setleri sağlıklı ve az yağlı yemeklerin baş aktörü olarak öne çıkmaktadır. Özellikle kapaklı tercih edilen granit tava setlerinin gıdaların pişirilmesi esnasında suyunu koruduğu bilinmektedir. Yiyeceklerin az yağ ile kendi buharında pişmesi granit tava setleri sayesinde mümkün olmaktadır. Lezzetli yemeklerin sadece iyi aşçı ve doğru tarif sayesinde sofralara getirilmediği granit tava seti gibi doğru ürünler sayesinde de tadına doyulmaz tabaklar hazırlandığı söylenmektedir. Granitin ısı iletkenliği ve yiyeceklere olan etkisi set içindeki bütün boyutlarda kendini belli etmektedir.

Granit tava setleri soslardan en lezzetli et yemeklerine kadar mutfaklarda marifetini gösterirken ergonomik yapısı ve estetik, şık görüntüsü ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Düzenli gıda tüketimi olan her mutfakta kendini gösteren granit tava setleri, bütün öğünlerin hazırlanması sırasında gri, siyah, pembe, krem gibi renk alternatifleri ile kullanıcılarını mest etmektedir. Granit tava seti seçiminde farklı renk alternatifi olması kişilerde beğeni yaratmaktadır. İç ve dış yüzeyi aynı renk ya da birbirinden ayrı renkler taşıması da granit tava setlerinde ilgi uyandırmaktadır. Bütün bunlarla beraber granit tavalar kare, yuvarlak, dikdörtgen gibi seçenekli formları ile de kullanıcıların yemek yapma işini keyifli hâle getirmektedir.

3'lü Tava Seti

Tava seti seçenekleri içinde e-ticaret sitelerinde sıklıkla rastlanan 3’lü tava setleri kapaklı ve kapaksız tercih yaratması ile övgü almaktadır. Kapaklı 3’lü tava setlerinin 6 parça özelliği ile satışa sunulması set içindeki ürün sayısını vurgulamaktadır. Ayrıca 3’lü tava setleri birçok farklı malzeme ve materyaller kullanılarak tasarlanmaktadır. Tercihler doğrultusunda 3’lü tava setleri teflon, granit, döküm, çelik gibi ham maddeler sayesinde mutfaklara ulaşmaktadır.

Herkesin kendi beslenme ve yemek pişirme alışkanlığına göre farklı materyaller içinden seçtiği 3’lü tava seti çekirdek aile sofralarından, kalabalık misafir masalarına kadar birçok yemeği kolaylıkla pişirmektedir. Çünkü küçük, orta ve büyük boyutların yer aldığı 3’lü tava setlerinin işlevselliği bunu gerektirmektedir. Günlük yaşam için tercih edilen 14 cm, 16 cm ve 18 cm ölçülerine sahip 3’lü tava setlerinin yanında daha fazla oranda yemeklere ihtiyaç duyması anında 24 cm, 26 cm ve 28 cm 3’lü tava setleri destek sunmaktadır.

Tava Seti Fiyatları

Tava seti fiyatları üzerine araştırma yapıldığında üretim malzemesinin, markasının, boyutunun, derinliğinin, renginin, set içi ürün sayısının etkisi gözlenmektedir. Takım tava fiyatları, her bütçeye uygun ve kaliteli olanlarına ulaşmak adına internet üzerinden e-ticaret sitelerinin tarandığı da bilinmektedir. Bu tarama doğrultusunda istenilen, keyifli kullanım sağlayan ve uzun ömürlü tava setlerine ulaşılmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.