Sepetim

Bardak

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
Seç ve Sepete Ekle
Görünüm :
İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Bardak Fiyatları

Mutfak eşyaları içinde en çok kullanılan gereçlerden olan bardaklar, kullanım amacının yanı sıra boyutu ve tasarımları ile geniş bir skala içermektedir. Bardak modelleri, sahip oldukları geniş alternatiflerle göz alıcı bir mutfak ürünü olarak öne çıkarken, bardak fiyatları da önemli konular içindedir. Ev alışverişinde, ihtiyaçlara hitap eden farklı bardaklar ve bardak takımlarında, bütçe dostu seçenekler araştırılan konular içindedir. 

Bardak fiyatları konusunda, fiyat etiketini etkileyen kriterler içinde hacim, malzeme yapısı, kullanım alanı ve tasarımsal özellikler öne çıkmaktadır. Bardak modellerinin, hem üretim malzemesi, hem tasarım detayları hem de hacim açısından geniş seçenekler sunduğu günümüzde, her bardak türünde farklı bir fiyat aralığı söz konusudur. En yaygın kullanılan bardaklar içinde yer alan cam bardak modellerinde su bardağı, çay bardağı ve yüksek hacim kapasiteli meşrubat bardaklarında fiyatlar değişken olmaktadır. Cam bardaklara ek olarak, porselen bardak ve kupalarda da geniş bir fiyat aralığı söz konusudur.

Bardak modellerinde, fiyat üzerinde en çok etkili olan konular içinde, bardak setleri yer almaktadır. Tekli olarak satın alınan bir bardak da, fiyat seviyesi bardak takımı modellerine göre değişmektedir. Bardak takımlarında, bir bardak için ödenen birim fiyat ortalaması, tekli modellerin altında yer almaktadır. Hem günlük kullanım için, hem de misafir ağırlama sürecinde sunum amaçlı olarak, bardaklar tekli ya da set olarak satın alınabilmektedir. Çeyiz alışverişi için satın alınan bardaklarda, genel olarak takımlar ilgi görmektedir. 

Bardak Modelleri Nelerdir?

Bardaklar, içerdiği farklı malzeme yapısı ve tasarım özellikleri ile, her zevke hitap eden estetik modeller içermektedir. Bardak modelleri, hacim ve tasarım yapılarına göre sıralanabildiği gibi kullanım alanına göre de kategorize edilebilmektedir. Su bardakları ve çay bardakları başta olmak üzere, günümüzde kahve bardakları ve kupaları, kokteyl bardakları ve dekoratif yönü ile öne çıkan bardaklar tercih edilmektedir. En yaygın olarak kullanılan bardak modelleri ise şu şekildedir:

  • Su bardağı
  • Çay bardağı
  • Kahve bardağı

Günlük temel ihtiyaçlara hitap eden kahve, su ve çay bardakları her evde mutlaka yer alan, tekli ya da set olarak tercih edilebilen ürünlerdir. Her bardak türü, içerdiği malzeme yapısı ve tasarımlarla farklı özellikler sunmaktadır. Bununla birlikte, bardaklarda kullanım alanına göre hacim kapasitesi de değişkenlik göstermektedir. Su bardağı ortalama bir hacimde olurken, çay bardakları daha küçük kapasitesi ile öne çıkmaktadır. Kahve bardakları ise, farklı ihtiyaçlara göre geniş bir ürün skalasına sahiptir. Türk kahvesi bardağı ve fincanları küçük kapasitesi ile öne çıkarken, filtre kahve bardağı gibi kupa modelleri daha yüksek kapasiteye sahiptir. 

Bardaklarda, tasarım detaylarına bakıldığında klasik su ve çay bardakları içinde işlemesiz ve tasarımsız, düz cam modeller bir klasik olarak tercih edilmektedir. Buna ek olarak, göz alıcı tasarımları ile sunumlar içinde sıkça yer alan kristal bardak modelleri de yaygın olarak tercih edilmektedir. Kulplu ya da kulpsuz olarak yer alabilen bardaklarda, meşrubat bardakları kullanım alanına göre özel tasarımlar içerebilmektedir. Kupa bardak gibi farklı modellerde, sade tasarımların yanı sıra baskılı ve yazılı kupa bardaklar yer almaktadır. 

Bardak Özellikleri Nelerdir?

Bardak modelleri, günlük yaşamda en çok tercih edilen mutfak gereçleri içinde yer alması bakımından geniş özellikler barındırmaktadır. Bardaklarda en çok dikkat edilen konular içinde kapasite gelmektedir. Bardak kapasiteleri santilitre ya da mililitre bakımından ifade edilmektedir. Su bardağı kaç ml sorusunun yanıtı, ortalama olarak 200 mililitre olarak verilebilmektedir. Standart su bardaklarının yanında, büyük boy su bardakları da tercihe göre satın alınabilmektedir. 

Bardaklarda temel tasarım özellikleri içinde ayaklı ve ayaksız bardak modelleri öne çıkmaktadır. Ayaklı modeller, bardağın temel yapısının altında bir küçük silindir yapısı barındırmaktadır ve bir ayağa sahiptir. Meşrubat servisinde, ayaklı modeller alkollü içkilerin ve kokteyllerin servisinde kullanılabilmektedir. Buna ek olarak bardak modelleri içinde, kulplu ve kulpsuz modeller de ön plana çıkmaktadır. Bardak su ve birçok meşrubat için tercih edilirken, kulp yapısı daha pratik bir deneyim sunduğu için tercih edilebilmektedir. Özellikle çay bardağı ve kahve bardağı gibi modellerde kulp, sıcak içeceklere temas etmeyi kolaylaştırdığı için pratik bir model olarak ön plana çıkmaktadır. 

Tasarım ve kullanım özellikleri bakımından, bardaklar birçok farklı ihtiyaca hitap edecek bir konsept sunmaktadır. Kahve bardağının yanı sıra kahve yanı su bardağı takımı, meşrubat bardağı, çay bardağı, pipetli bardaklar ve kadehler bu seçenekler içinde yer almaktadır. Büyük bardak modelleri, su ve diğer soğuk meşrubatların tüketiminde tercih edilmektedir. Kapasite olarak, 60 ml ile 500 ml arasında seçenekler barındırabilen bardaklar, tek ya da bardak seti olarak da satın alınabilmektedir. Konukların ağırlanma sürecinde, bardak takımları estetik bir görünüm sunması ile tercih edilmektedir. 

Bardak Ölçüleri Nelerdir?

Bardak modelleri, su ve çayın yanı sıra, kahve ve soğuk meşrubatların da dahil olduğu birçok farklı seçenek için farklı ölçüler barındırmaktadır. Bardakların taban çapı, yüksekliği ve kalınlığı her modelde farklı olabilmektedir. Bu nedenle, bardak satın alırken dikkat edilmesi gereken konu, bardak yüksekliği ve çap ölçüsünden ziyade hacimdir. Bardak ebatlarında, küçük, orta ve büyük modeller içinde seçim yaparken ebat ve hacme dikkat edilmelidir. Su ve çay bardağı, kahve ve meşrubat bardağı modelleri tasarım açısından belli bir standarda sahip olsa bile hacim özellikleri değişebilmektedir.

Standart bardak modellerinde, bir su bardağı 200 mililitre olurken, bir çay bardağı ise 100 mililitre olarak hesaplanmaktadır. Bununla birlikte, bardakların tasarım özelliklerine göre hacim değişkenlik göstermektedir ve bir standart söz konusu değildir. Kahve yanı bardaklar ve kupa bardak modelleri ise kendi içinde daha farklı ebatlar barındırmaktadır. En küçük bardaklarda, 60 mililitrelik kapasite söz konusu olurken, 370 mililitre ya da 480 mililitre gibi yüksek kapasitelere sahip bardak modelleri de kullanılmaktadır. 

Bardak Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bir evde en çok kullanılan mutfak gereçleri içinde yer alan bardaklar, her gün kullanılan ürünler olması nedeniyle, satın alma sürecinde dikkatli olunması gereken ürünlerdir. Bardak satın alırken dikkat edilecek ilk konu, ihtiyaca hitap eden modellerin tercih edilmesidir. Su bardakları, kahve bardakları ve çay bardakları hem kullanım deneyimi hem de kapasite açısından farklı özellikler sunmaktadır. 

Bardaklarda, malzeme yapısına göre cam ve porselen seçenekler en yaygın tercih edilen ürünler içindedir. Su ve çay bardakları için genel olarak cam modeller tercih edilirken, kahve gibi meşrubatlar içinse porselen bardak modelleri ilgi görmektedir. Bununla birlikte, bardakların tasarım özellikleri içinde yer alan ayaklı yapı ve kulplar da kullanım kolaylığı sunabilmesi ile öne çıkmaktadır. Özellikle kahve ve çay gibi sıcak meşrubatlarda, kulp elin yanmamasını sağlaması ile öne çıkmaktadır.

Bardaklarda, 2’li, 4’lü ve 6’lı gibi setler hem bir takım oluşturmak hem de misafir ağırlarken kullanmak adına ön plandadır. İndirimli ve uygun fiyatlı bardak satın almak, mutfak çeyiz alışverişinde ucuz bardaklar ile bütçeye destek olmak isteyenler için bardak takımı modelleri tekli ya da az sayıda parça içeren setlere göre daha avantajlıdır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.