Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Yastık

Yastık Modelleri

Sağlıklı ve kaliteli bir uyku süreci yaşamak için kullanılan tüm uyku malzemeleri son derece önem taşımaktadır. Yastıktan yorgana, nevresimden battaniyeye kadar bütün malzemeler uyku kalitesini etkilemektedir. Özellikle kullanılan yastık modeli uyku kalitesini çok fazla etkileyeceği için yastığın kalitesinin iyi olması gerekmektedir. Birbirinden farklı birçok çeşidi bulunan yastık modelleri arasından bireylerin kendisine en uygun modeli tercih etmesi gerekmektedir. Sağlıklı ve kaliteli bir uyku gece boyu deliksiz uyamakla mümkün olmaktadır. Bu yüzden yastık modelinin kişiyi rahatsız etmeden boyun, omurga ve baş kısmını tam olarak kapsayan ve orta yumuşaklıkta modeller olması gerekmektedir.

Yastık çeşitleri birçok farklı özelliğe ve kullanıma sahip olmaktadır. Uyku yastığı, oturma yastığı, seyahat yastığı, bel yastığı, boyun yastığı gibi farklı yastık çeşitleri tüketiciye sunulmaktadır. Ortopedik modellerden silikon modellere, pamuklu modellerden yün modellere kadar birçok yastık modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasından bireyler kendisine en uygun modeli seçerek kesintisiz ve sağlıklı bir uyku süreci geçirebilmektedir. Boyun destekli modeller boyun fıtığı olan yada omuz ve boyun bölgesinde ağrısı olan bireyler için oldukça ideal bir yastık modelidir. Bu yastık modellerinde boyun kısmında destekleyici bir tümsek bulunmaktadır. İç dolgusu elyaf ve pamuk olan modeller yumuşak, aynı zamanda tok duran ve baş bölgesini rahatlatan yastık modelleridir.

Silikon yastık modelleri ise iç dolgusu silikondan oluşan modellerdir. Bu yastık modelleri çok yumuşaktır ve baş bölgesi yastığın içine büyük oranda gömülmektedir. Dış kumaşlarında pamuk ve viskon gibi kumaş çeşitleri kullanılmaktadır. Yastığın dış yüzeyinde kullanılan kumaş türü leke tutmaması ve kolay temizlenebilmesi açısından son derece önemlidir. 

Bambu yastık modelleri ise son zamanlarda sıklıkla tercih edilen yastık modelleri arasında yer almaktadır. İç dolgusundan kumaşına varana kadar doğal bambu lifler kullanılan bu yastık modeli uzmanlar tarafından da tavsiye edilen bir yastık çeşididir. Ultra hafif bir yapıya sahip olan bambu yastık modeli aynı zamanda terlemeyi de önlemektedir. Dört mevsim kullanıma uygun bir yastık modelidir. Doğal bambu lifleri sayesinde gece boyu sağlıklı ve kaliteli bir uyku süreci sağlamaktadır.

Ortopedik Yastık 

Rahat, deliksiz ve sağlıklı bir uyku süreci için kullanılan yastık modeli son derece önem taşımaktadır. Bebek, çocuk ve yetişkinler için ayrı üretilen modeller, kişisel ihtiyaçlara göre anti-alerjik, boncuk elyaf dolgulu, bambu, pamuk, ekstra yumuşak ve ortopedik gibi kullanım kategorilerine ayrılmaktadır. Yastık modelleri farklı uzunluk, genişlik ve ebatlarda kullanıcıya sunulmaktadır. Yastık modelleri yaşam alanlarında bireysel kullanıma ve hastane, otel, yurt gibi alanlarda kullanıma cevap vermektedir. Boyun ağrıları, boyun fıtığı gibi problemler yaşayanlar için yastık modeli ekstra önem taşımaktadır. Bu tür sıkıntısı olan bireyler için ortopedik yastık en iyi yastık seçimi olmaktadır.

Boyundaki boşlukları dolduracak şekilde tasarlanmış ortopedik yastık, boyun ağrısı çeken bireyler için kalıcı çözüm üretmektedir. Yastık ısıya duyarlı olduğu için başın ısısından ve ağırlığından faydalanarak boynun şeklini alarak tüm boşlukları doldurmaktadır. Ağrıların dinmesine yardımcı olan ortopedik yastık bireylerin konforlu bir uyku dilimi yaşamasına olanak sağlamaktadır. Düzenli uyku vücudun en önemli ihtiyaçlarından biridir. Bu nedenle bedenin sağlıklı olması gerekmektedir. Boyun bölgesindeki herhangi bir rahatsızlık bütün bedeni etkileyebilmektedir. Ortopedik yastıklar bu problemleri en aza indirmektedir.

Ortopedik yastık visco adı verilen özel bir sünger ile üretilmektedir. Visco yastık nedir?. Akıllı sünger olarak bilinen visco süngerler, ortopedik yastıkların en çok tercih edilenlerindendir. Visco ortopedik yastık boyun şeklini alarak boşlukları doldurmaktadır. Ortopedik yastık sayesinde gece boyu vücut doğru pozisyonda durabilmektedir. Çok fonksiyonlu özelliğe sahip bu yastıklar sadece yatarken değil tv izlerken yada seyahat ederken de kullanılabilmektedir. Ortopedik boyun yastığı modellerini farklı boyutları ile bulabilmek mümkündür. Visco yastık ayrıca horlama ve uyku apnesine karşıda oldukça kullanışlı bir modeldir. Yastık ortopedik visco modeli en rahat yastık modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Uyku Yastığı 

Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir vücut için uyku son derece önemlidir. Uyku kalitesi, deliksiz ve konforlu bir uyku süreci ile sağlanmaktadır. Uykunun ise kaliteli ve konforlu olabilmesi için yatak tekstiline ait tüm parçaların kaliteli ve kişinin ihtiyacına yönelik olması son derece önemlidir. Uyku yastığı uyku kalitesini etkileyen en önemli faktörlerdendir. Yüksek yastık, alçak yastık, yumuşak yastık, sert yastık kişinin ihtiyacına göre olmalıdır. En sağlıklı yastık hangisi sorusuyla sıklıkla karşılaşılmaktadır. Bu sorunun en iyi yanıtı ise, en iyi yastık kişinin ihtiyacına yönelik olan yastıktır olmaktadır. Boyun ağrısı yada boyun kireçlenmesi yaşayan kişiler için ortopedik visco boyun yastığı en iyi seçim olmaktadır. 

Yün, pamuk, elyaf, silikon gibi farklı malzemelerle içi doldurulmuş yastık modelleri bulunmaktadır. Bu modeller hem yetişkinler hemde bebekler için oldukça kullanışlı ve konforlu modellerdendir. Silikon yastıklar son derece yumuşak modeller arasında yer alır. Kolay bir şekilde temizliği yapılabilen bu ürünler uzun ömürlü modeller arasında yer almaktadır. Ortopedik yastıklar ise son derece kaliteli ve yüzde yüz uyku konforu sunan yastık modelleridir. Yastık kılıfı genel olarak beyaz pamuk kumaştan üretilmektedir. Dört mevsim kullanıma uygun olan modeller arasından bireylerin ihtiyacına yönelik modeli seçerek uyku kalitesini daha konforlu ve sağlıklı hale getirebilmesi mümkündür.

Büyük Yastık

Yatak tekstilinin önemli parçalarından olan yastıklar konforlu bir uyku süreci yaşanmasına yardımcı olmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre tercih edeceği yastık modeli son derece önemlidir. Rahatsız edici bir yastık ile uyku kalitesi düşmektedir. Deliksiz ve sağlıklı bir uyku için yastık tercih ederken ihtiyaç duyulan bütün detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Uyku yastık modelleri arasında birçok farklı model bulunmaktadır. Bu modellerden biri de çift yastıkları diye de adlandırılan tek parça halinde, büyük yastık modelleridir. Günümüzde çok fazla kullanılmasa da nostaljik bir havası olan bu yastıklar çeyizler çin tercih edilmektedir. Ayrıca uyku yastığı dışında da kullanım alanı olan yastıklar, koltuk ve kanepelerde yaslanmak için büyük ebatlı olarak üretilmektedir. Dekor amaçlı kullanılan yastık modellerini de farklı boyutlarda bulmak mümkündür. 

Yastık Fiyatları

Uyku yastığı, seyahat yastığı, oturma yastığı, boyun yastığı, dekor yastığı, koltuk yastığı .. gibi farklı kategorilerde bulunan yastıklar geniş çeşitlilik içermektedir. Yastıklar farklı fiyatlarla kullanıcı karşısına çıkmaktadır. Yastık modeli, iç dolgusu, yastık yüzü, yastık ebatı fiyatları etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Silikon modeller, pamuklu modeller, yün modeller,  ortopedik modeller, bel ve boyun yastık modelleri içerdikleri özelliklere ve iç dolgusuna bağlı olarak fiyat farklılıkları göstermektedir. Uyku yastıkları her bütçeye uyacak şekilde kullanıcıya sunulmaktadır. 

Boyun yastığı fiyatları da yastık modeline göre farklılıklar göstermektedir. Tempur yastık modelleri özel tasarımları ile dikkat çekmektedir. Fiyat olarak diğer modellere göre daha yüksek fiyatlarda satışa sunulmaktadır. 

Yastık fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yastığın markasıda bulunmaktadır. İşinde uzman birçok farklı marka tarafından piyasaya sunulan yastık modelleri bulunmaktadır. Kalitesine göre düşük fiyattan yüksek fiyata kadar uzanan yastık modelleri arasından her bireyin kendi ihtiyacına ve bütçesine uyum sağlayacak bir modeli bulması mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.