Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Rende

Rende Çeşitleri

Rendeler mutfakta yemek hazırlarken pratik kullanım sağlayan araçlardan biridir. Mutfakta işleri kolaylaştırdığı için her evde muhakkak bulunmaktadır. Rende modelleri doğranması zor, sert meyve ve sebzelerin kolayca doğrayan mutfak eşyası olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca küçük çocuğu olan ebeveynlerin de bebek mamalarını hazırlarken de rende modelleri işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Rendeler çeşitli materyallerden yapılarak satışa sunulmaktadır. Metal Rende 4 tarafında da bulunan farklı boyutlardaki aparatları ile kompakt bir kullanım vadetmektedir. Çelik Rende modeli paslanmadan ürünlerin uzun süre kullanılması için tasarlanmaktadır. Rendeler yatay ve dikey olarak konumlandırılacak kullanılmaktadır. Farklı açılardan kullanılabilmesinin nedeni rendelenecek sebzenin boyutunun farklı olabilmesidir. Sarımsak doğramak için küçük rende modeli tercih edilmektedir.

Plastik rende modeli daha uygun maliyetli olması nedeniyle tercih edilmektedir. Kullanıcının ihtiyaçlarına uygunluğuna göre Cam, metal, çelik rende modelleri tercih edilebilir.  El rendesi kullanımı daha pratik olan mutfakta muhafaza edilmesi de daha kolay bir ürün olarak tercih edilmektedir. Rende seti farklı büyüklükte rende modelleri ile ihtiyaca uygun ürünün kullanabilmek açısından kolaylık sağlamaktadır.  Rende modelleri manuel veya otomatik olarak kullanılan modelleri ile de kullanıcıya alternatifler sunmaktadır. Rendelenecek ürüne şekil veren, rendelenen ürünün bir haznede muhafaza edildiği modellerde bulunmaktadır.

Çok Amaçlı Rende

Çok amaçlı rende keskin bıçakları sayesinde meyve ve sebzeleri istenilen şekilde ve boyutta rendelemektedir. Çok amaçlı rendelerde bulunan gömülü bıçak özelliği sayesinde ürün ters çevrildiğinde rahatlıkla kâsenin içerisine girebilmektedir. Burada amaçlanan bıçakların kolayca muhafazası ve kullanıcının güvenliğidir. Kare havuç rendesi ile şık sunumlar için uzun boyutta veya istenilen şekilde havuç rendelemek daha kolay hale gelmektedir. Havuç rende makinesi ile mutfakta işiniz oldukça kolaylaşacaktır. 

Rende çeşitleri tasarım olarak da farklı şekillerde ve boyutlarda üretilen mutfak aletidir. Mutfak rendeleri silindir rende, kare rende, dikdörtgen veya yuvarlak rende modelleri ile de kullanıcıya sunulmaktadır. Çok fonksiyonlu rende modelleri sebze ve meyveleri türüne göre doğramanıza olanak sağlar. Bunun yanında farklı doğrama şekilleri uygulanabilmektedir. Genellikle fazla başlıklı olarak tasarlanmaktadır. Fonksiyonel rende yemek sunumlarında görünümün farklı ve şık olmasına olanak sağlar. Sez ve meyvelerin farklı büyüklükte tabakta görünmesine olanak sağlar. Fonksiyonlu rende el koruma aparatı ile yüksek güvenlik sunar. Fonksiyonel rende seti pratik kullanımı, birçok seçeneği bir arada sunması nedeni ile mutfakta tercih edilmesi gereken mutfak aletlerinden biridir.

Pratik doğrama ve rendeleme aleti ile yemekler daha kısa sürede zahmetsiz ve sunumu daha güzel olarak hazırlanabilmektedir. Profesyonel rende modeli büyük işletmelerde, lokantalarda hatta evlerde bile tercih edilmektedir. Rendeleme ve dilimleme makineleri sayesinde daha uzun sürede yapılması gereken işler kısa sürede pratikçe yapılabilmektedir. Fabrikalarda veya işletmelerde sabunları küçük boyutlara getirilmek için sabun rendeleme makinesi kullanılmaktadır. Sadece evlerde değil sanayide üretimde de rende çeşitlerinden faydalanılmaktadır.

Otomatik Rende

Otomatik rende makineleri peynir, sebze, meyve ve pasta yapımında çikolatanın hazırlanmasında dahi kullanılmaktadır. Elektronik rende modellerinin ev tipi olanı olduğu gibi endüstriyel kullanım için üretilen modelleri de bulunmaktadır. Doğrayıcı rende makineleri spiral dilimleme, cips şeklinde doğrama gibi özel doğrama şekillerinde kullanılabilmektedir. Bunun yanında havuç turp rende makinesi olarak da oldukça ilgi görmektedir. Dilimleyici rende makinesi modelleri ergonomik tasarımları sayesinde hafiftir ve boyut olarak da mutfakta daha az yer kaplamaktadır.

Pratik rende makinesi modellerinin elektrikli modellerinin yanında elle çevrilebilen doğal modelleri de bulunmaktadır. Manuel rende makinesi üzerindeki kolun çevrilmesi sayesinde çalışmaktadır. Elektriğe ihtiyaç duymaması sayesinde pikniklerde açık hava etkinliklerinde oldukça tercih edilmektedir. İhtiyaç doğrultusunda tasarruf amaçlı veya kullanım serbestliği sunması açısından tercih edilebilir bir model olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca şarjlı olan modelleri de farklı alanlarda kullanabilmek açısından tercih edilmektedir.

Robot rende modelleri elektriğe ihtiyaç duyan modellerdir. En iyi rende modelleri arasındadır. Farklı bıçak setleri mutfak robotu görevi de görmektedir. Mutfak rendeleri arasında geniş bir ürün skalası sunmaktadır.  Yorulmadan az zaman harcayarak doğrama ve dilimleme işlerini kolaylaştıran robot rende modeli, her evde mutlaka olması gereken bir alettir. Robot rendeler sayesinde yoğun ve hareketli bir gün sonrası daha az yorularak enfes sunumlar hazırlamak kolay hale gelmektedir. Farklı renkte, tasarımda robot rendeler mutfak tasarımına da önem veren kullanıcılar için satışa sunulmaktadır.

Hazneli Rende

Hazneli rende modeli ayrı bir kaba ihtiyaç duymadan rendeleme işleminin kolay ve pratik olmasını sağlamaktadır. Rendelenen ürünün haznede birikmesi sayesinde çevreye dağılması da önlenmektedir. Saklama haznesi cam veya polikarbon olan modelleri bulunmaktadır. Saklama haznesinde ayrıca fazladan kalan ürünler dolaba konularak saklanabilmektedir. Hazneli rende modelleri arasında dikkat çeken bir üründe balık pulu temizleyici rende modelidir. Balığın pulunu temizlemeye yarayan rende saklama haznesi sayesinde etrafı kirletmeden pulları temizlemeye ve saklamaya yaramaktadır.

Dönen rende modeli de çok fonksiyonlu olması sebebiyle tercih edilen rende çeşitlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Saklama haznesinin olması, farklı şekillerde kesim sağlayan birden fazla başlığının bulunması tercih edilme nedenidir. Saklama haznesinin süzgeçli olması rendelenen meyve sebzenin suyunun pratik bir şekilde dökülmesini ya da yemeklerde kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Tasarımı ilgi çekici olan hazneli rende modeli ile yemek yapmak daha kolay ve pratik hale gelmektedir.

Hazneli şekil veren rende modeli mutfakta vakit geçirmeyi sevenlerin tercih ettiği rende çeşitlerinden biridir. Sekiz veya farklı bıçak adedi ile satışa sunulmaktadır. Yemeklerde, sofralarda yer alan salataların yapımında kullanılan salata rendesi hazneli modeli ile çok fonksiyonlu bir üründür. Ürünün dilimleme parçalama ve öğütme bıçakları mevcuttur. Bu bıçaklar paslanmaz ve keskindir. Bıçaklar farklı kesim şekillerinin kolaylıkla uygulanacak şekilde tasarlanmıştır. İnce uzun veya ince daire şeklinde meyve sebze sunumları kolayca bu ürünle hazırlanabilmektedir.

Rende Fiyatları

Rende fiyatları her bütçeye uygun olarak farklı fiyat aralığında satılmaktadır. Rendenin fiyatını belirleyen ürünün özellikleridir. Rendenin elektronik veya manuel kullanılan model olması fiyatında belirleyici etkenlerdendir. Uzun ömürlü malzemeden yapılan rende modelleri fiyat olarak farklılık göstermektedir. Tüm malzemelerde olduğu gibi mutfak malzemesi olan rende fiyatında da ürünün özellikleri fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Ürün görseli, içeriği, sağladığı fonksiyon, kullanım kolaylığı gibi etkenler fiyatını etkilemektedir.

Otomatik rende modeli sağladığı imkânlar sebebi ile fiyatı yüksek olan modeller olarak öne çıkmaktadır. Rendenin yapıldığı maddenin özelliği de fiyatında etkilidir. Plastik rende modelleri daha uygun fiyatlı iken metal, cam ve çelik olan rende fiyatları daha pahalı olabilmektedir. Stainless Steel (Paslanmaz Çelik) rende modeli uzun ömürlü kullanım vadetmesi bakımından fiyatı biraz daha pahalı olmaktadır. En iyi rende hangisi diye sorulacak olursa, fonksiyonu çok, fiyatı uygun ve kullanım ömrü uzun rende modelleri söylenebilir. 

Rende modellerindeki hazne tasarımı da ürünün fiyatında belirleyicidir. Rendenin küçük hacimli olması veya hacminin büyük olması da fiyatını belirlemektedir. Küçük hacimli, manuel rende modelleri daha uygun fiyata alınabilmektedir. Marka ve modeline göre de rende fiyatları farklılık gösterebilmektedir. Rende sadece meyve sebze doğramak için kullanılmaz. Genelde marangozluk mesleği yapanların kullandığı pürüzlü yüzeyleri temizlemek veya sökmek için kullanılan küstere adında bir rende çeşidi de bulunmaktadır. Küstüre fiyatları da malzemesinin ahşap ya da metal olması gibi farklı tercihlere göre fiyatlandırılmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.