Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
{{ CATEGORY }}
{{ TOTAL }} ürün bulundu
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×

Termos

Toplam 38 ürün bulunmaktadır.

Termos Fiyatları

Termos fiyatları birkaç farklı faktöre göre değişir. Bu faktörler arasında termosun modeli, özellikleri ve markası vardır. Aynı zamanda termosun yapıldığı malzeme de ürünün fiyatını belirleyen ilk etkenlerdendir. Termos yapımında materyal olarak paslanmaz çelik ve plastik dış kaplama kullanılır. Termosun iç aksamında kullanılan materyaller ise genellikle her termos modelinde standarttır. Termos seçiminde çoğu kişinin dikkat ettiği sıvı hacmi ve içerisindeki ısıyı ne kadar uzun süre muhafaza edebildiğidir. Bu da termosun yine iç ve dış aksamında kullanılan materyallere bağlı olarak değişecektir. Bu nedenle termosun fiyatını en çok bu maddelerin kalitesi belirler. 

Termos Materyali: Termosun içerisine sıcak veya soğuk bir sıvı konulmasına bağlı olara materyal seçimleri buna göre değişiklik gösterir. Çelik termoslar genellikle sıcak sıvılar için tercih edilir. Cam ve plastik termoslar ise soğuk sıvılar için uygundur. Dışı çelikten olan çelik termos modelleri dışı plastikten olan modellere oranla daha pahalıdır. Bunun en önemli nedeni ise çeliğin birçok farklı koşula karşı daha dayanıklı olması ve plastik termosun yere düştüğü veya darbe aldığı takdirde hemen kırılabilir olmasıdır. Bu nedenle günümüzde çoğunlukla çelik termoslar tercih edilir. 

Termos Modeli: Termos modelleri arasında birkaç farklı çeşit vardır. Bunlar ise su termosu veya termos matara modeli, çay termosu ve diğer sıvı türleri için olan termoslardır. Termos matara fiyatları çay termos fiyatları ile karşılaştırıldığında daha düşük bir fiyata sahiptir. Bunun yanı sıra su termosu en uygun fiyata sahip termos modeli iken yemek termosu da en yüksek fiyata sahip termos modelleri arasındadır. Genel kullanıma uygun termoslar ise işlevleri ve boyutlarına göre fiyat farklılıkları gösterirler.

Termos Hacmi: Termosların modellerinin yanı sıra ölçüleri de oldukça önemlidir. Sıvı alabilme kapasitesine göre termoslar litre cinsinden sınıflandırılır. Örnek olarak 2 litre termos, 1 litre termosa göre daha yüksek bir fiyatta olacaktır. Aynı zamanda büyük termos fiyatları küçük termos fiyatları ile karşılaştırıldığında daha pahalı olacaktır. Termos fiyatları 2 lt olan modeller için 1 lt olan modellerden biraz daha fazladır. Bu nedenle seçim konusunda ikisi arasında kalındığında 2 litrelik termoslar tercih edilebilir. 

Termos Markası: Termos fiyatlarını değiştiren bir diğer önemli unsur da marka faktörüdür. Birçok termos markası farklı şekillerde ürünlerini tasarlar. Termos kalitesi iyi olarak bilinen bazı markalar ise piyasadan çok daha yüksek fiyatlarda ürünlerini sunabilir. Bu noktada marka bir termos almaya karar verildiğinde aralarında seçim yapmak gerektiğinde, kişinin ihtiyaçlarıyla termosun özelliklerinin uyuşması gerekir. Kişi için en iyi termos markası ihtiyaçlarına ve bütçesine uygun olan markadır. Termos Çeşitleri?

Termos çeşitleri termosun kullanım alanlarına bağlı olarak ayrılabilir. Başlıca termos çeşitleri ise normal termos, çay termosu ve su termosudur. Bunlara ek olarak yemek termosu da eklenebilir. Normal termos çeşitleri diğer termos çeşitlerine oranla oldukça zengindir. Kişisel, günlük ve dış kullanım için birçok farklı seçenek bu tür termoslarda rahatlıkla bulunabilir. Küçük termos modelleri olan günlük kullanıma uygun termoslar hem hacim olarak hem de fiyat olarak ilk seviyede yer alır. Günlük ve dış kullanımda tercih edilen 1lt ve 2 lt termos modelleri ise oldukça popüler modeller arasındadır. 

Standart Termos: Genel olarak içerisine sıcak veya soğuk sıvıların konulduğu termoslar en çok kullanılan türdür. Bu tür termoslar silindirik bir yapıya ve farklı büyüklükte modellere sahiptir. Bu modeller ise çoğunlukla çelikten yapılır. Çelik termos modellerinin küçük ve büyük boyutları bulunur. Çelik termos 500 ml modelleri çoğunlukla günlük kullanım için tercih edilir. Dışarıda veya çeşitli kullanım için ise çelik termos 2 lt boyutunda oldukça uygun bir seçim olacaktır. Bu ölçüdeki termosun içerisinde çay ve kahve gibi içecekler konur. Daha büyük olan 1 litre ve 2 litre olan modeller ise hem sıcak hemde soğuk içecekler için rahatlıkla kullanılır.
Çay Termosu: Çay termosunu normal termostan ayıran en önemli özelliği şekli ve kapasitesidir. Günümüzde çay termoslarının içi ve dışı da çelikten yapılır. Bu sayede düşme ve darbelere karşı dayanıklı hale gelir. Bazı çay termoslarının içi ise camdandır ve bu model cam termos olarak geçer. Bu termosların en büyük dezavantajı düştüğü zaman içerisindeki camın da kırılmasıdır. Bu nedenle son dönemde daha az tercih edilir olmuştur. Çay termoslarının 1 litreden 3,5 litreye kadar çeşitleri bulunur. En çok tercih edilen modeller ise 1 litrelik ve 2 litrelik termoslardır. Termos 2 lt modelleri kişisel kullanımın yanı sıra dış kullanıma daha uygundur. Bu termoslar genellikle doğa ve piknik gibi alanlarda kullanılır.

Yemek Termosu: Bir diğer adı sefer tası olan yemek termosları çoğunlukla çalışan kişiler ve kampçılar tarafından tercih edilir. Yemek termosu diğer termoslara göre daha farklı bir kullanım alanına sahip olsa da özellikleri yine aynıdır. İçerisinde paslanmaz çelikten bir yemek kabı bulunan bu termoslar yiyecek ve sıvıları 6 saate kadar sıcak tutabilme kapasitesine sahiptir. Yemek termoslarının tekli, ikili ve üçlü yemek kabı olarak seçenekleri bulunur. Yemek termoslarının 500 mililitreden 3 litreye kadar çeşitleri vardır. Bu termosların dışı paslanmaz çelikten olduğu gibi plastikten de olabilir. Plastikten olanlar daha hafif olduğu için tercih edilebilir.

Su Termosu (Matara): Su termosu genellikle sadece su koymak için kullanılan bir termos türüdür. Su termosunu diğer termoslardan ayıran özellikleri ise fiyatı ve farklı boyutlarda olmasıdır. Su termosu tüm termoslar içerisinde en uygun fiyatlı olan bir termostur. Bu termos çeşidinin iç ve dış kısmında çelik kullanıldığı gibi plastik ve cam da kullanılabilir. Cam ve plastik soğuğu daha iyi muhafaza ederken çelik de sıcağı uzun süreler muhafaza eder. Su termosu diğer termoslar gibi hem sıcak hem de soğuk suyu 5 ila 9 saate kadar ilk konulduğu ısıda tutabilir. Soğuk sıvılar için bu süre sıcak sıvılara oranla daha uzundur.

Termos Özellikleri

Termos özellikleri arasında sıcaklığı muhafaza etme süresi, kalitesi ve hacmi (sıvı alma kapasitesi) vardır. Tüm termos modellerinde esas olan içerisindeki sıvıyı uzun süre aynı ısıda tutmaktır. Bu durum mataranın hacmine göre uzayıp kısalabilir. Sıvı alma hacmi arttıkça ısıyı muhafaza etme süresi de artar. Standart boyutlardaki bir termos sıcak sıvıları 6 saate kadar aynı sıcaklıkta muhafaza eder. Günümüzde bu saatler gittikçe yukarı doğru çekilmiştir. Doğa veya piknik gibi amaçlarla kullanılacak daha büyük termos modelleri ise sıcak sıvıları 

Termos Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Termos alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar termosun üretiminde kullanılan materyaller, termosun kullanım süresi ve özellikleridir. Termos seçimi yaparken ihtiyaç ve kullanım amacına uygun olarak seçilmesi önemlidir. Kişisel kullanım için olan küçük termos modelleri veya toplu kullanıma uygun olan büyük termos modelleri vardır. Bu modeller sıcak içecekleri 24 saate kadar aynı ısıda tutabildiği gibi soğuk içecekleri de 35 saat ila 3 güne kadar soğuk tutabilir. Bu tür termoslar diğer termoslara göre fiyat performans açısından daha yüksek olacaktır. Fakat uzun yıllar boyu rahat bir kullanım sağlar. 

Termos Kaç Saat Sıcak Tutar?

Termosun yaygın kullanım amacı içine konulan içeceği sıcak tutabilmek süresidir. Bu işlemi ise ısının termos içerisinde saklı tutulması ile gerçekleştirmektedir. Isının dışarı kaçmasına izin vermeyerek kaliteli bir termos sıvıyı 24 saate kadar sıcak tutabilmektedir. Bu süre termos kalitesine göre de farklılık göstermekte, azalıp artabilmektedir. En doğru bilgiye ise satın alınacak termos markasından ulaşılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.