Sepetim

Tekli Tencere

Filtre
Kategoriler
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
Fiyat
{{ FILTER.NAME }}
Seçilen Filtreler

Tekli Tencere

Yemek yapma eylemini daha keyifli hâle getirecek, aynı zamanda pratik kullanımı ve temizlenmesi ile mutfakta geçirilen zamandan tasarruf edilmesini sağlayacak pişirme grubunun başında yer alan tekli tencere, her alanda kullanıma uygunluk sağlamaktadır. Farklı yemek türlerine uygun tencere çeşitleri bulunmaktadır. Yeterli alanı bulunmayan, kalabalık yemeklerden hoşlanmayan bireyler için mini tencere tekli seçimi ideal bir tercih olacaktır.

Şekli, boyutları, kullanım tarzı ve alanları gibi pek çok detayın bir araya gelerek yapılacak tercihlerde dikkat edilmesi gereken temel konular vardır. Bunlardan bazıları tencerenin materyal yapısı, malzeme kalitesi, ebatları, şekli, kullanım alanı ve hacmi olmaktadır. Bunların hepsi bir bütünlük sağlamalı ve ona göre ürün tercihi yapılmalıdır. Bireysel olarak ya da çekirdek aileye uygun yapılacak yemeklerde yanmaz ve yapışmaz özelliği aranıyorsa mini teflon tencere, hem boyut hem de ihtiyaç olarak eksiksiz bir üründür.

Mutfakta yer alacak tencere tipine karar verilirken önemsenen ilk detay porsiyonların kaç kişiye yapılacağı olacaktır. Kalabalık davetler organize etmekten hoşlanan, kışlık salçalar, turşular yapmayı seven, mevlidlerde lezzetli pilavlarlar yapan bireylerin tercih edeceği küçük çaplı tencereler işlevsiz olacaktır. Bu nedenle en ideal boy büyük tencerelerde 20 lt olacaktır. Gündelik hayatta çekirdek aile için kullanıma uygun olmamakla birlikte büyük ölçekli işler için hayat kurtarıcı bir göreve sahip olmaktadır.

Hayatın temel ihtiyaçlarından biri olan yemek; özen isteyen, zahmetli ve aynı zamanda disiplinli bir daldır. Yapılacak türlü yemekler için farklı hazırlama, pişirme ve servis gereçleri bulunmaktadır. Bu nedenle ev ortamında yemek yapan kişilerin, yapılacak yemeğe uygun tencere seçimi yapmalıdır. Tencerelerde malzeme yapısı önemli olduğu kadar derinliğe de dikkat edilmelidir. Küçük porsiyonlar ya da az sayılı aileler için ideal olan 22 cm teflon tencere, yanmaz ve yapışmaz özelliğine de sahiptir.

Tekli Çelik Tencere

Mutfak önlüğünü takıp, eline kaşıkları alan her birey kendi özel alanında şef sayılmaktadır. Bazı bireyler için tekli çelik tencere mutfakların vazgeçilmez parçası olurken bazı bireyler için yanmaz ve yapışmaz özellik ön planda olmaktadır. Çelik tencereler ısıyı ileten ve yemeğe yansıtan en iyi malzeme olmaktadır. Dayanıklı ve sağlam yapısı ile darbelere karşı dirençlidir. Özenli kullanıldığı takdirde uzun ömürlü kullanımdan ziyade ömür boyu kullanıma uygunluk sağlamaktadır.

Çelik tencere tekli ürünleri insan sağlığına ve gıda için kullanıma uygun malzemeler arasında bir numarada yerini almaktadır. Paslanmaz özelliğe sahip olmaları ile ömür boyu kullanılabilir olmaktadır. Zamansız tasarımlarda imal edilen tek çelik tencere ürünleri kullanılırken yenilemeye gerek kalmamaktadır. Tencerenin zaman içinde parlaklığı kaybolduğunda, basit birkaç işlem ile tekrar ilk günkü görüntüsüne kavuşabilir. Çelik pişirme grubundan en sık tercih edilen ürün ise çelik pilav tenceresi olmaktadır.

Tekli Pilav Tenceresi

İyi bir yemek yapabilmek için iyi pişirme grubuna ihtiyaç bulunmaktadır. Özellikle bakliyatların en hassas ürünü olan pilav için, iyi malzemeden yapılmış en kaliteli pilav tenceresi tercih edilmelidir. Farklı materyale, ebatlara, tasarımlara ve renklere sahip olan pilav tenceresi aynı zamanda pilav tavası olarak da değerlendirilmektedir. Pilav genel olarak yapışan, her daim ocak başında beklemeyi gerektiren, özel tarife sahip bir yiyecektir. Bundan dolayı bu lezzetli yemek yapılırken kullanılacak tencere özel ve pratik olmalıdır.

Pilav tencereleri kategorize edilen ürünlerdir. Malzeme yapısı bakımından farklılık gösteren tencerelerden en sık tercih edilen ürünler granit pilav tenceresi ve teflon pilav tenceresi olmaktadır. Bu ürünler ebat olarak büyük pilav tenceresi ve küçük pilav tenceresi olarak farklılık gösterebilir. İhtiyaca uygun olmakla birlikte küçük porsiyonlar yaratmak ya da çekirdek aileye yemek yapmak isteyen bireyler için 20-22 cm pilav tenceresi genişlik ve derinlik olarak yeterli olacaktır.

Kalabalık yemek masalarını sevenler için göz doldurucu porsiyonlar yapmak çok önemlidir. Bu nedenle tercih edilecek ürünlerin başında teflon pilav tavası gelmektedir. Teflon ürünleri yanmaz ve yapışmaz özelliğe sahiptir. Pilavı yüksek ısıdan korur ve yapışmasını engelleyerek sağlıklı bir şekilde sofra ile buluşturur. Genişlik olarak 26 cm pilav tenceresi ve 28 cm çapındaki tencere ya da tavalar tercih edilmelidir. Ebatlar büyüdükçe yemeklerin pişme süreleri de artmaktadır.

Tekli Granit Tencere

Yemeklerin lezzetli olması ve ağızda dağılan bir yapıya sahip olması için mutfakta uzun süreler harcanması ve ciddi bir emek verilmesi gerekmektedir. Her şeyin sonunda temizlik işi kalır ve yine mutfak süreci başlar. Tüm bunlar göz korkutucu olmaması adına tercih edilecek en kullanışlı, pratik ve temizliği kolay ürün tekli granit tencere olmaktadır. Granit malzemesinin yapısı oldukça sağlıklıdır. Bu nedenle mutfakta pişirme araçlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Granit tekli tencere modelleri boyut ve tasarım olarak çeşitlenmektedir. Bakliyat ve sulu yemek için daha sık kullanılsa da her yemeğin yapımına uygunluk sağlamaktadır. Büyük porsiyonlu tabaklar sofralarda yer alıyorsa ya da misafir ağırlamayı seven bireyler için granit tencere tekli seçenekleri arasından 28-32 cm granit pilav tenceresi tercih edilmelidir. İnce yapısı sayesinde yemek ateşin ısısı ile doğrudan buluşur. Kullanımının ve temizliğinin kolay olması, ürünü arzu edilir kılmaktadır.

Tekli Tencere Fiyatları

Özel yaşam alanlarında ya da profesyonel mutfaklarda, dünyanın her yerinde kullanılan mutfak pişirme ürünleri, birçok modele sahip olmaktadır. Malzeme yapısı, tasarımı, boyutu vb. alanlarda şekillenen ve başkalaşan tekli tencere fiyatları da aynı oranla değişmektedir. Ürünlerin kampanya dönemlerinde oldukça uygun fiyata düşen pilav tenceresi fiyatları, normal zamanlarda da bütçe dostu fiyatlara sahip olmaktadır. İhtiyaç için alınacak ürünler arasından yapılacak karşılaştırmaya göre satın alma işlemi gerçekleşmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.